VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Toyota - Avensis, T250 - Avensis 2.2 D4-D D-CAT 2WD (2AD-FHV) (ADT251/ADT251L/ADT251R/BB56L/EB56L/DB56L)
Toyota Avensis, T250 Avensis 2.2 D4-D D-CAT 2WD (2AD-FHV) (ADT251/ADT251L/ADT251R/BB56L/EB56L/DB56L), Chiqarilgan yil: 2005 gacha 2009 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Dizel yoqilg‘isi
Uzatma: Old g‘ildirakdan tortish
Dvigatel: Bir qatorli
Silindrlar soni: 4
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 2231 kub. sm.
Quvvat: 177 ot kuchi / 130 kVt
Dvigatel 2AD-FHV
Dvigatel uchun
RAVENOL TSJ 10W-30 – yarim sintetik oson oqadigan motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1112106-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1112106-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1112106-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1112106-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1112106-700
RAVENOL TSJ 10W-30 – yarim sintetik oson oqadigan motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL TSJ 10W-30 maxsus Osiyo va Yaponiya avtomobillari uchun mo'ljallangan.
TSJ 10W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Barcha zamonaviy benzin va dizel dvigatellarida universal foydalanish (agar avtomobil ishlab chiqaruvchisi tomonidan boshqacha belgilanmagan bo'lsa)
- Juda past haroratlarda ham dvigatelning tez moylanishi
- Noqulay sharoitlarda ham shlam, qurum, lak va korroziyadan himoya
- Barcha haroratlarda klapanlarning ishlashi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Moyni almashtirishning butun intervali davomida o'zgarmas yopishqoqlik, yuqori yopishqoqlik indeksi bilan
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Kam moy sarfi tufayli past ko'pik hosil bo'lishi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Daewoo, Daihatsu, Fiat 9.55535-CR1, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Daewoo, Daihatsu, Fiat 9.55535-CR1, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-30 |
10W-30
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
|
||
| Mos keladi | Daewoo, Daihatsu, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota |
Daewoo, Daihatsu, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.2 | DIN 51562-1 |
10.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 145 | DIN ISO 2909 |
145
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.11 | ASTM D5481 |
3.11
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 4830 | ASTM D5293 |
4830
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 11.300 | ASTM D4684 |
11.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.9 | ASTM D5800 |
9.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.4 | ASTM D2896 |
7.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.76 | DIN 51575 |
0.76
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, VW 505.00, VW 505.01
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
"Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi. Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
MID SAPS moyi (o'rtacha fosfor, kul va oltingugurt miqdori) hisoblanadi va DPF zarrachalar filtrining tiqilib qolishini oldini oladi.
Turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun tavsiya etiladi. DPF zarrachalar filtri bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi.
RAVENOL HLS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -25 °C dan past past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.7 | DIN 51562-1 |
72.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.68 | ASTM D5481 |
3.68
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6187 | ASTM D5293 |
6187
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 20.400 | ASTM D4684 |
20.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.69 | DIN 51575 |
0.69
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
Dvigatel uchun
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari. Sovuq ishga tushirishdagi ajoyib xususiyatlar mukammal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar emissiyasini kamaytiradi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 yonilg'i tejashni ta'minlovchi motor moyi bo'lib, FORD, JAGUAR, MAZDA yengil avtomobillarining benzin va dizel dvigatellari uchun qo'llaniladi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Barqarorlik va ajoyib yopishqoqlik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Yaxshi ishga tushirish xususiyatlari
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Ishqalanish yo'qotilishining aniq kamayishi (HTHS <3,5 mPa.s)
- Eskirish va korroziyadan juda yaxshi himoya, shuningdek oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SL |
CF, SL
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10 | DIN 51562-1 |
10
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 56.6 | DIN 51562-1 |
56.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.08 | ASTM D5481 |
3.08
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 14.000 | ASTM D4684 |
14.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
Dvigatel uchun
RAVENOL FEL 5W-30 – o'rtacha kul miqdori mid SAPS bo'lgan sintetik oson oquvchan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun ishlab chiqarilgan. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FEL 5W-30 – o'rtacha kul miqdori mid SAPS bo'lgan sintetik oson oquvchan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun ishlab chiqarilgan. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Tarkibida kamaytirilgan kul miqdoriga ega qo'shimchalar kompleksi mavjud bo'lib, zamonaviy yengil avtomobillarning benzin va dizel dvigatellarida qo'llash uchun mos keladi, "sovuq" ishga tushirishda yaxshi xususiyatlarga, past moy sarfiga, shuningdek atrof-muhitga kamaytirilgan zararli ta'sirga ega. DPF filtrlari va TCW uch komponentli katalizatorlarining xizmat muddatini oshiradi. HTHS > 2,9 mPa.s. EURO 4, EURO 5 sinfidagi dvigatellarda normal yoki uzaytirilgan almashtirish intervallari bilan (50 000 km dan yoki 2 yilgacha) foydalanilganda yonilg'i tejash imkonini beradi.
Maxsus retseptura tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. "sovuq ishga tushirish" bosqichida dvigatelning barcha kritik uzellari va detallarini bir zumda moylash.
Universal motor moyi bo'lib, yonilg'i tejashni ta'minlaydi, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Qurum filtrlari xizmat muddatini oshiradi. Maxsus retseptura tufayli RAVENOL FEL SAE 5W-30 yetakchi OEMlarning ko'pchiligi talablarini bajaradi.
RAVENOL FEL 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- O'rtacha va yuqori yuklamalarda yonilg'i tejash
- Eskirishdan ajoyib himoya va yuqori tezlik rejimlarida ham yuqori yopishqoqlik indeksi, dvigatel xizmat muddatini oshiradi
- -35°C dan past haroratlarda ham "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
- Yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga past moy sarfi
- Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
- Zichlagich materiallariga neytrallik
- Uzaytirilgan almashtirish intervallari, atrof-muhitga ehtiyotkorona munosabat
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-S1, Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, IVECO 18-1811 CLASSE SC1, Mazda MZ-CD, Mazda 183418, Mazda 183419, Mazda CiTD, Mazda MZR-CD, PSA B71 2290, Subaru Boxer Diesel, Suzuki, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389 |
Fiat 9.55535-S1, Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, IVECO 18-1811 CLASSE SC1, Mazda MZ-CD, Mazda 183418, Mazda 183419, Mazda CiTD, Mazda MZR-CD, PSA B71 2290, Subaru Boxer Diesel, Suzuki, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C2 |
C2
|
||
| JASO | DL-1 |
DL-1
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290 |
Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290
|
||
| Mos keladi | Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, Mazda CiTD, Mazda MZ-CD, Mazda MZR-CD, Subaru Boxer Diesel, Suzuki |
Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, Mazda CiTD, Mazda MZ-CD, Mazda MZR-CD, Subaru Boxer Diesel, Suzuki
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mazda 183418, Mazda 183419, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389 |
Mazda 183418, Mazda 183419, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 850 | EN ISO 12185 |
850
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.7 | DIN 51562-1 |
10.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 61.4 | DIN 51562-1 |
61.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.2 | ASTM D5481 |
3.2
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4765 | ASTM D5293 |
4765
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 16.100 | ASTM D4684 |
16.100
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.7 | ASTM D2896 |
7.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.53 | DIN 51575 |
0.53
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290 |
Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Mexanik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida EA60
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-3 SAE 75W to'liq sintetik transmissiya moyi uzatmalar qutisi, razdatka qutilari va differensiallar uchun.RAVENOL MTF-3 SAE 75W maxsus tanlangan asos moyi asosida qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi. RAVENOL MTF-3 SAE 75W yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1221104-020
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221104-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221104-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221104-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221104-700
RAVENOL MTF-3 SAE 75W to'liq sintetik transmissiya moyi uzatmalar qutisi, razdatka qutilari va differensiallar uchun.
RAVENOL MTF-3 SAE 75W maxsus tanlangan asos moyi asosida qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi. RAVENOL MTF-3 SAE 75W yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
MTF-3 SAE 75W qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori haroratlar va yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib yopishishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Past haroratlarda silliq almashinish, past qotish harorati
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4037, BMW 23007533818 MTF-LT-3, BMW 83220396706 MTF-LT-3, BMW 83227533818 MTF-LT-3, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford MU7J 7J106 AA, Ford WSS-M2C200-D2, Ford WSS-M2C200-D3, Ford WSS-M2C200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Mercedes A 001 989 840 309, Opel B0402167, PSA 9730A8, PSA B71 2310, PSA B71 2316, PSA B71 2317, Suzuki 99000-22B27-036, Toyota 08885-81001, Toyota 08885-81081, VW G 009 317 A2, VW G 052 171 A2, VW G 052 512 A2, VW G 052 527 A2, VW G 055 512 A2, VW G 055 532 A2, VW G 070 726 A2, VW G F53 061 M2, VW/Audi G 060 726 A2 |
AC Delco 10-4037, BMW 23007533818 MTF-LT-3, BMW 83220396706 MTF-LT-3, BMW 83227533818 MTF-LT-3, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford MU7J 7J106 AA, Ford WSS-M2C200-D2, Ford WSS-M2C200-D3, Ford WSS-M2C200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Mercedes A 001 989 840 309, Opel B0402167, PSA 9730A8, PSA B71 2310, PSA B71 2316, PSA B71 2317, Suzuki 99000-22B27-036, Toyota 08885-81001, Toyota 08885-81081, VW G 009 317 A2, VW G 052 171 A2, VW G 052 512 A2, VW G 052 527 A2, VW G 055 512 A2, VW G 055 532 A2, VW G 070 726 A2, VW G F53 061 M2, VW/Audi G 060 726 A2
|
||
| Viskozite | 75W |
75W
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2 |
BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4037, BMW 23007533818 MTF-LT-3, BMW 83227533818, Ford MU7J 7J106 AA, MB A 001 989 840 309, PSA 9730.A8, Suzuki 99000-22B27-036, Toyota 08885-81001, Toyota 08885-81081, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726 |
AcDelco 10-4037, BMW 23007533818 MTF-LT-3, BMW 83227533818, Ford MU7J 7J106 AA, MB A 001 989 840 309, PSA 9730.A8, Suzuki 99000-22B27-036, Toyota 08885-81001, Toyota 08885-81081, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 840 | EN ISO 12185 |
840
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.4 | DIN 51562-1 |
7.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 35.1 | DIN 51562-1 |
35.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 184 | DIN ISO 2909 |
184
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 8.800 | ASTM D2983 |
8.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 216 | DIN EN ISO 2592 |
216
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2 |
BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2
|
Transmissiya uchun
RAVENOL TSG 75W-90 – Germaniyada gidrokraking asosidagi bazaviy moyga polialfaolefinlar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford ESF-M2C 175, GM B0401043, VW 501.50, VW G 052 911, VW G 060 726
SAE: 75W-90
API: GL-4
Analoglar OEM:
Ford 97SXM2C200AA, Ford 97SXM2C200BA, Ford 1045737, Ford 1045738, Ford 5012119, Ford 5012119, Ford 5015547, Ford 5015548, Ford A86SX2C175AA, Ford A86SX2C175BA, Ford XT4QGL, Geely SH550027967, Hyundai Motor 043005L1A0, Hyundai Motor 043005L1A00001, Hyundai Motor 043005L1AO, Hyundai Motor 043005L6A0, Hyundai XTeer 1011435, Hyundai XTeer 1041435, Hyundai XTeer 1120435, Toyota 0888501513, Toyota 0888581023, Toyota 0888581026, UAZ 000000473400800, UAZ 473400800, UAZ 473401200, VAG G052178A2, VAG G052178S0, Volvo 1161647, Volvo 1161723, Volvo 1161724
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TSG 75W-90 – Germaniyada gidrokraking asosidagi bazaviy moyga polialfaolefinlar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli sintetik transmissiya moyi.
Qo'shimchalar paketi yengil avtomobillarning transmissiyasi va uzatmalar qutilarining yuqori yuklangan elementlarini aşınmadan ishonchli himoya qilishni ta'minlaydi.
To'liq sintetik bazaviy komponentning qo'shilishi RAVENOL TSG 75W-90 transmissiya moyini juda past haroratlarda qo'llash imkonini beradi, shuningdek yuqori termostabillik tufayli almashtirish oralig'ini oshiradi.
RAVENOL TSG 75W-90 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Aşınmadan mukammal himoya
- Hatto yuqori yuklamalarda ham barqarorlik
- Harorat o'zgarganda optimal qovushqoqlik
- Yuqori termik barqarorlik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Hatto yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Juda past qotish harorati
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Ford M2C-175, Opel/GM B0401043, VW 501 50, VW G 052 911 A2, VW G 060 726 A2 |
Ford M2C-175, Opel/GM B0401043, VW 501 50, VW G 052 911 A2, VW G 060 726 A2
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford ESF-M2C 175, GM B0401043, VW 501.50, VW G 052 911, VW G 060 726 |
Ford ESF-M2C 175, GM B0401043, VW 501.50, VW G 052 911, VW G 060 726
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | VW G 052 911, VW G 060 726 |
VW G 052 911, VW G 060 726
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 837.5 | EN ISO 12185 |
837.5
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15.7 | DIN 51562-1 |
15.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 95.7 | DIN 51562-1 |
95.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 176 | DIN ISO 2909 |
176
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 88.700 | ASTM D2983 |
88.700
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford ESF-M2C 175, GM B0401043, VW 501.50, VW G 052 911, VW G 060 726 |
Ford ESF-M2C 175, GM B0401043, VW 501.50, VW G 052 911, VW G 060 726
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, MB 236.10, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.
Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ushbu mahsulot aynan avtomatik transmissiyalar uchun ishlab chiqilgan. ATF Dexron III H sifat darajasiga mos keluvchi suyuqlik qo‘llanilishi talab etilgan avtomatik transmissiyalarda qo‘llaniladi. Boshqa ATF suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin. RAVENOL ATF DEXRON III H quyilishidan avval eski suyuqlikni to‘liq chiqarib yuborish tavsiya etiladi.
RAVENOL ATF Dexron III H qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Ekstremal harorat va ish sharoitlarida ham eskirishdan himoyalangan detallar ustida barqaror moy plyonkasi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muftaning muvofiqlashtirilgan ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar yordamida rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron III H |
Dexron III H
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H |
Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H
|
||
| Mos keladi | Nissan |
Nissan
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Volvo 1161521, Volvo 1161621 |
Volvo 1161521, Volvo 1161621
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 33.9 | DIN 51562-1 |
33.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 14.200 | ASTM D2983 |
14.200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.8 | ASTM D2896 |
1.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF Dexron D II – avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan, maxsus qo‘shimchalar majmuasi bilan boyitilgan mineral transmissiya moyidir.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Voith H55.6335.xx
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF Dexron D II – avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan, maxsus qo‘shimchalar majmuasi bilan boyitilgan mineral transmissiya moyidir.
Bu moy avtomatik uzatma qutilari, gidrokuchaytirgichlar, kabina ag‘darish tizimlari va boshqa gidravlik qurilmalar uchun ishlab chiqilgan bo‘lib, universal ATF suyuqligi sifatida qo‘llanishi mumkin.
RAVENOL ATF Dexron D II — bu ATF Type Dexron®-IID sifat darajasidagi suyuqlik tavsiya etilgan avtomatik uzatma qutilarida foydalanish uchun moslashtirilgan.
RAVENOL ATF Dexron D II qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Eskirish, cho‘kindi, korroziya va yopishishdan ishonchli himoya
- Yopishqoqlik-harorat ko‘rsatkichlarining siljishga qarshi yaxshi chidamliligi
- Juda past va juda yuqori haroratlarda ham samarali ishlash
- Yuqori issiqlik barqarorligi
- Yuqori yuklamalarda ham ko‘piklanmaslik
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Barcha ATF brendlari bilan erituvchanlik va moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron D II |
Dexron D II
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, CVT, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford M2C-138 CJ, Ford M2C-166H, Ford M2C-185A, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, CVT, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford M2C-138 CJ, Ford M2C-166H, Ford M2C-185A, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Voith H55.6335.xx |
Voith H55.6335.xx
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-3, Allison C-4, GM Dexron® II D |
Allison C-3, Allison C-4, GM Dexron® II D
|
||
| Mos keladi | CVT |
CVT
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 848 | EN ISO 12185 |
848
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.3 | DIN 51562-1 |
7.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.3 | DIN 51562-1 |
34.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-3, Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, GM Dexron® II D, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Allison C-3, Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, GM Dexron® II D, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
Gidravlik mufta tizimi, tormoz
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Yog‘lash nuqtalari moylash nipellari
Yog‘lash uchun
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit — bu Germaniyada mineral moy asosida, litiyli sovun qotiruvchi sifatida ishlatilgan, suvga chidamli universal plastmassa surkovchi moydir. Tarkibga grafit qo‘shilishi yuqori haroratlarda moyning yuk ko‘tarish qobiliyatini oshiradi. Yuqori darajada tozalangan bazaviy moy tarkibida 3% dan kam policiklik aromatik birikmalar mavjud. Grafit yuqori haroratlarda ishchi metall yuzalarda surkovchi plyonka hosil qiladi va optimal moylashga erishishga imkon beradi.
Analoglar OEM:
VAG G060735A2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit — bu Germaniyada mineral moy asosida, litiyli sovun qotiruvchi sifatida ishlatilgan, suvga chidamli universal plastmassa surkovchi moydir. Tarkibga grafit qo‘shilishi yuqori haroratlarda moyning yuk ko‘tarish qobiliyatini oshiradi. Yuqori darajada tozalangan bazaviy moy tarkibida 3% dan kam policiklik aromatik birikmalar mavjud. Grafit yuqori haroratlarda ishchi metall yuzalarda surkovchi plyonka hosil qiladi va optimal moylashga erishishga imkon beradi.
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit yuqori harorat va katta yuklamalar ostida ishlatish uchun ishlab chiqilgan. Og‘ir yuklamali, past aylanishli ishqalanish-sirpanish tarmoqlari, ochiq tishli uzatmalar, avtotransportning osma elementlari, gidravlik nasoslardagi porshenlar va konveyerlarda moylash uchun qo‘llaniladi. Bundan tashqari, bug‘ chiqarish quvurlari va boshqa issiqlik uzatuvchi ulanishlardagi flanslar orasidagi muhrlovchi material sifatida ham foydalaniladi.
Mehrzweckfett mit Graphit qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Metall yuzalarga yuqori darajadagi yopishish
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
||
| Rang | Qora-kulrang | ingl |
Qora-kulrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| Qo‘shimchalar | grafit | DIN 51757 |
grafit
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPF2K-30 | DIN 51502 |
KPF2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2000 — 2200 | DIN 51350-4 |
2000 — 2200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 80 | DIN 51562-1 |
80
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
Yog‘lash uchun
RAVENOL Mehrzweckfett OML — bu oksidlanish va korroziyadan himoya qiluvchi xususiyatlarga ega, mineral asosli, suvga chidamli universal surkovchi litiyli qalin moydir.
Analoglar OEM:
Alpine 0101001, Alpine 0101002, Alpine 0101003, Alpine 0101004, Alpine 0101005, Alpine 0101005
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett OML — bu oksidlanish va korroziyadan himoya qiluvchi xususiyatlarga ega, mineral asosli, suvga chidamli universal surkovchi litiyli qalin moydir.
U mexanik barqarorlikka ega va ishqalanish koeffitsienti juda past.
Qo‘llanilish sohasi:
Yengil yuklama ostida ishlovchi aylanuvchi podshipniklar va boshqa mexanizmlarni moylash uchun mo‘ljallangan. Yuk mashinalari, uskunalar, konveyer tizimlari, qurilish texnikasi va shunga o‘xshash mexanizmlardagi sirpanma va aylanuvchi podshipniklar uchun mos keladi.
Mehrzweckfett OML qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Turli texnika turlari uchun universal qo‘llanilish imkoniyati
- Silliq siljishga yuqori chidamlilik
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Zo‘r mexanik va kimyoviy barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Qarishga nisbatan yuqori chidamlilik
- Past haroratlarda ham yaxshi bosimga chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2 |
DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2
|
||
| Rang | Och jigarrang | ingl |
Och jigarrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | K2K-30 | DIN 51502 |
K2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2000 — 2200 | DIN 51350-4 |
2000 — 2200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 130 | DIN 51562-1 |
130
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2 |
DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2
|
Sharnir teng tezlikli uzatma uchun
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 — bu mineral asosli, litiyli sovun bilan qotirilgan, antioksidant va korroziyaga qarshi qo‘shimchalar, shuningdek molibden disulfidi (MoS2) qo‘shilgan avtomobil surkovchi moyidir.
Analoglar OEM:
Alpine 0101061, Alpine 0101062, Alpine 0101063, Alpine 0101064, Alpine 0101065, Alpine 0101066, BMW 83230417754, FEBI 02582, FEBI 02597, FEBI 2582, FEBI 2597, Ford 1019761, Ford 1720193, Hyundai Motor 4959022B00A, MB A001989035112, Polaris 2871515, Polaris 2871551, Polaris 2871551, SWAG 99830001, VAG G052172A2, VAG G052723A2, Yamalube ACCMOLDMGS10
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 — bu mineral asosli, litiyli sovun bilan qotirilgan, antioksidant va korroziyaga qarshi qo‘shimchalar, shuningdek molibden disulfidi (MoS2) qo‘shilgan avtomobil surkovchi moyidir.
Molibden disulfidining qo‘shilishi RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 ni old g‘ildirakli va to‘liq g‘ildirakli avtomobillarning bir xil burchak tezligidagi sharniyorlarini moylashda qo‘llash imkonini beradi. Ushbu moy sho‘r suvga nisbatan chidamli hisoblanadi.
Qo‘llanilish sohasi:
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 texnik xizmat ko‘rsatish vaqtida ko‘pincha moylanmay qoladigan, yetib borish qiyin bo‘lgan joylar va aylanuvchi uskunalarning detallari uchun moylash vositasi sifatida mo‘ljallangan.
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 shassi qismlarini moylash uchun tavsiya etiladi.
Mehrzweckfett mit MoS2 qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Metall yuzalarga yuqori yopishish xususiyati
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2
|
||
| Rang | Qora-kulrang | ingl |
Qora-kulrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| Qo‘shimchalar | molibden disulfidi | DIN 51757 |
molibden disulfidi
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPF2K-30 | DIN 51502 |
KPF2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2800 — 3000 | DIN 51350-4 |
2800 — 3000
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 80 | DIN 51562-1 |
80
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k rangli) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
RAVENOL OTC Organic Technology Coolant Premix -40°C antifrizi:
- alyuminiy qotishmasidan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va uning qotishmalarini ishonchli himoya qiladi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan iborat bo‘lib, tarkibida nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1070 | EN ISO 12185 |
1070
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410110-010
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1410110-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1410110-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410110-700
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga bo‘yalgan bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL OTC Concentrate antifriz kontsentrati sof holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirilganda erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, oddiy tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
Antifriz kontsentratsiyasi 25% dan past bo‘lmasligi kerak, aks holda qo‘shimchalar haddan tashqari suyultirilib, ularning samaradorligi sezilarli darajada kamayadi.
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate antifrizi
- alyuminiy qotishmalaridan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun optimal himoyani ta’minlaydi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan tashkil topgan bo‘lib, nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada bu antifriz issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 187 | ASTM D1121 |
187
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|