VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
NMMA FC-43517X, NMMA FC-W
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Outboardoel 4T 25W-40 – mineral motor moyi, NMMA FC-W talablariga muvofiq, inyeksiyali 4 taktli osma qayiq motorlari uchun maxsus ishlab chiqilgan.
Yuqori aylanish tezligi va yuklamalarda ham benuqson moylash, kam kul qo'shimchalar paketi tufayli eskirishdan himoya, korroziyadan himoya ta'minlaydi. Ko'k rangga bo'yalgan.
Qo'llanilishi:
NMMA FC-W sifatli moy talab qiladigan 4 taktli osma qayiq motorlarida qo'llaniladi, dengiz suvida foydalanishda ham ishlatilishi mumkin.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Dvigatelning taktligi | 4T |
4T
|
||
| Tavsiyalar | Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha |
Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 25W-40 |
25W-40
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | NMMA FC-W, NMMA FC-43517X |
NMMA FC-W, NMMA FC-43517X
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT) |
NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT)
|
||
| Mos keladi | Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha |
Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 878.6 | EN ISO 12185 |
878.6
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.6 | DIN 51659-2 |
13.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 120.7 | DIN 51659-2 |
120.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 110 | DIN ISO 2909 |
110
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -27 | DIN ISO 3016 |
-27
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 262 | DIN EN ISO 2592 |
262
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.2 | ASTM D2896 |
7.2
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT), NMMA FC-43517X |
NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT), NMMA FC-43517X
|
RAVENOL Low Emission Truck SAE 15W-40 – yarim sintetik yuk avtomobillari uchun API CJ-4 sinfidagi motor moyi, past kul tarkibli qo‘shimchalar Low SAPS (past sulfat kul, fosfor va oltingugurt miqdori) paketi bilan, 2007-yildan keyingi avtomobillarda qo‘llash uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Cummins CES 20081, DDC 93K218, Mack EO-O Premium Plus, Renault RLD-3, Tatra TDS 30/12, Volvo VDS-4
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar ECF-2, Caterpillar ECF-3, Chrysler MS-10902, DDC 93K214, DTFR 15C100 (MB 228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Japan Ultra-Low PM Emission Diesel, John Deere JDQ-78 X, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MB 228.31, MTU Type 2.1, U.S. EPA Tier 3 emissions regulation
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1123100-001
Hajm:
5 L
Artikel:
1123100-005
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1123100-B20
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1123100-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1123100-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1123100-700
RAVENOL Low Emission Truck SAE 15W-40 – yarim sintetik yuk avtomobillari uchun API CJ-4 sinfidagi motor moyi, past kul tarkibli qo‘shimchalar Low SAPS (past sulfat kul, fosfor va oltingugurt miqdori) paketi bilan, 2007-yildan keyingi avtomobillarda qo‘llash uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL Low Emission Truck SAE 15W-40 yangi dvigatellar va eski konstruktsiyadagi dvigatellarda qo‘llash uchun mos keladi. U eskirishni, ishqalanishni va yoqilg‘i sarfini kamaytirishga yordam beradi, dvigatelning ishlash samaradorligini, ishonchliligini va tozaligini oshiradi. Shuningdek, API spetsifikatsiyalarining past darajadagi dizel va benzin dvigatellari uchun yagona moylash materiali sifatida ishlatilishi mumkin.
Qo‘llanilishi:
EURO-5 chiqindi gaz tizimlari bilan jihozlangan dvigatellarda, shuningdek, ishlab chiqaruvchi tomonidan tavsiya qilingan hollarda EURO-4 va EURO-3 dvigatellarda ishlatish uchun mo‘ljallangan.
Gruzoviklarda EGR (Exhaust Gas Recirculation) va SCR (Selective Catalytic Reduction) tizimlari bilan, ULSD (maksimal 15 ppm oltingugurtli past kul tarkibli dizel yoqilg‘isi) yoki oddiy dizel yoqilg‘isi (550 ppm oltingugurt) bilan ishlash uchun mos. Volvo, Mack, Renault, MAN, IVECO, Daimler, DAF, Caterpillar, Komatsu yuk mashinalarida, shuningdek, ISUZU, MAZDA, NISSAN uchun DPF, masalan, DPD (Diesel Particulate Defuser) va HINO hamda TOYOTA uchun DPR (Diesel Particulate active Reduction) tizimlariga mos keladi.
Mobil maxsus texnika dizel dvigatellarida (Nonroad Diesel Engines), jumladan, EU Stufe IIIA, IIIB, IV va AQSh Teer 3, Tier 4 Interim, Tier 4 Final standartlariga javob beruvchi dvigatellarda hamda biodizel dvigatellarda qo‘llanilishi mumkin.
Low Emission Truck SAE 15W-40 moyining qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Past haroratlarda sovuq ishga tushirish sharoitida dvigatelni mukammal himoya qilish
- -40°C gacha bo‘lgan haroratda tezkor moylash va yetarli yog‘ plyonkasi qalinligini saqlash
- Shlam, cho‘kindi, lak va korroziyadan himoya, hattoki og‘ir sharoitlarda ham
- DPF (changsimon filtr) oldindan tiqilib qolishining oldini olish va texnik xizmat ko‘rsatish oralig‘ini kamaytirish
- Muhrlash materiallariga neytral ta’sir
- Barqarorlik va ajoyib yopishqoqlik
- Kesuvchi kuchlarga nisbatan yaxshi chidamlilik
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Uzoq muddat saqlanganda ham eskirish va korroziyaga nisbatan mukammal himoya, yuqori oksidlanish qarshiligi va dvigatelning yuqori tozaligi
- Pufaklanishga qarshi himoya
- Uzoqroq almashtirish oralig‘i, past haroratlarda ishga tushirishni qo‘llab-quvvatlash
- Dvigatel klapanlarida cho‘kindilarni kamaytirish, dvigatel himoyasini yaxshilash, quvvatni saqlash va yoqilg‘i tejamkorligini ta’minlash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Caterpillar ECF-2, Caterpillar ECF-3, Chrysler MS-10902, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K214, DTFR 15C100 (228.31), EURO IV, EURO V, Ford WSS-M2C171-E, Japan Ultra-Low PM Emission Diesel, JASO DH-2, John Deere JDQ-78X Oxidations Test, Mack EO-O Premium Plus, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MB 228.31, MTU Typ 2.1, Renault Trucks RLD-3, US EPA Tier 3 emissions regulation, VOLVO VDS-4 |
Caterpillar ECF-2, Caterpillar ECF-3, Chrysler MS-10902, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K214, DTFR 15C100 (228.31), EURO IV, EURO V, Ford WSS-M2C171-E, Japan Ultra-Low PM Emission Diesel, JASO DH-2, John Deere JDQ-78X Oxidations Test, Mack EO-O Premium Plus, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MB 228.31, MTU Typ 2.1, Renault Trucks RLD-3, US EPA Tier 3 emissions regulation, VOLVO VDS-4
|
||
| Viskozite | 15W-40 |
15W-40
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | CJ-4, SM, SN |
CJ-4, SM, SN
|
||
| ACEA | E11, E7, E9 |
E11, E7, E9
|
||
| JASO | DH-2 |
DH-2
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Cummins CES 20081, DDC 93K218, Tatra TDS 30/12 |
Cummins CES 20081, DDC 93K218, Tatra TDS 30/12
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar ECF-2, Caterpillar ECF-3, Chrysler MS-10902, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Japan Ultra-Low PM Emission Diesel, Mack EO-O Premium Plus, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MB 228.31, MTU Type 2.1, Renault RLD-3, US EPA Tier 3 emissions regulation, Volvo VDS-4 |
Caterpillar ECF-2, Caterpillar ECF-3, Chrysler MS-10902, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Japan Ultra-Low PM Emission Diesel, Mack EO-O Premium Plus, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MB 228.31, MTU Type 2.1, Renault RLD-3, US EPA Tier 3 emissions regulation, Volvo VDS-4
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Detroit Diesel Corporation DFS93K214, John Deere JDQ-78 X |
Detroit Diesel Corporation DFS93K214, John Deere JDQ-78 X
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.5 | DIN 51659-2 |
14.5
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 101.5 | DIN 51659-2 |
101.5
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 148 | DIN ISO 2909 |
148
DIN ISO 2909
|
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -20°С da | mPa*s | 4310 | ASTM D5293 |
4310
mPa*s
ASTM D5293
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8.2 | ASTM D2896 |
8.2
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.92 | DIN 51575 |
0.92
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Caterpillar ECF-2, Caterpillar ECF-3, Chrysler MS-10902, Cummins CES 20081, DDC 93K218, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Japan Ultra-Low PM Emission Diesel, Mack EO-O Premium Plus, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MB 228.31, MTU Type 2.1, Renault RLD-3, Tatra TDS 30/12, US EPA Tier 3 emissions regulation, Volvo VDS-4 |
Caterpillar ECF-2, Caterpillar ECF-3, Chrysler MS-10902, Cummins CES 20081, DDC 93K218, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Japan Ultra-Low PM Emission Diesel, Mack EO-O Premium Plus, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MB 228.31, MTU Type 2.1, Renault RLD-3, Tatra TDS 30/12, US EPA Tier 3 emissions regulation, Volvo VDS-4
|
RAVENOL NDT 5W-40 - yuk avtomobillari dizel dvigatellari uchun to'liq sintetik ko'p mavsumli universal motor moyi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Cummins CES 20081, DDC 93K218
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-10902, DDC 93K214, DDC 93K215, DTFR 15C100 (MB 228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Mack EO-O Premium Plus, MTU Type 2, Renault RLD-3, Volvo VDS-4
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL NDT 5W-40 - yuk avtomobillari dizel dvigatellari uchun to'liq sintetik ko'p mavsumli universal motor moyi.
Zamonaviy chiqindi gazlarni nazorat qiluvchi dvigatellarda qo'llanilishi mumkin. Ishqalanish, eskirish va yoqilg'i sarfini kamaytiradi, shuningdek turbodizel dvigatellarda almashtirish intervallarini oshiradi.
Siljishga chidamlilikni ta'minlovchi maxsus qo'shimchalar kompleksi tufayli dvigatelning xizmat muddatini, ishonchliligini va tozaligini oshiradi.
Dvigatel ishlab chiqaruvchisi yuk avtomobillarining og'ir yuklangan dizel dvigatellarida SAE 5W-40 viskozite sinfidagi ko'p mavsumli universal motor moyini ishlatishni tavsiya qilganda qo'llaniladi.
Turbodizel dvigatellar uchun dvigatel ishlab chiqaruvchisining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallarini ta'minlaydi.
RAVENOL NDT 5W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ekstremal yuqori bosim ostida ishlash
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ajoyib qarishga chidamlilik
- Yaxshi viskozite-harorat xususiyatlari
- Uzaytirilgan moy almashtirish intervali
- O'ta og'ir yuklamalarda uzluksiz ishlash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-10902, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K214, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K215, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C171-E, Mack EO-O PP (Premium Plus), MTU Typ 2, Renault VI RLD-3, VOLVO VDS-4 |
Chrysler MS-10902, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K214, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K215, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C171-E, Mack EO-O PP (Premium Plus), MTU Typ 2, Renault VI RLD-3, VOLVO VDS-4
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | CJ-4, SM |
CJ-4, SM
|
||
| ACEA | E7, E9 |
E7, E9
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Cummins CES 20081, DDC 93K218 |
Cummins CES 20081, DDC 93K218
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-10902, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Mack EO-O Premium Plus, MTU Type 2, Renault RLD-3, Volvo VDS-4 |
Chrysler MS-10902, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Mack EO-O Premium Plus, MTU Type 2, Renault RLD-3, Volvo VDS-4
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Detroit Diesel Corporation DFS93K214, Detroit Diesel Corporation DFS93K215 |
Detroit Diesel Corporation DFS93K214, Detroit Diesel Corporation DFS93K215
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 852 | EN ISO 12185 |
852
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.45 | DIN 51659-2 |
14.45
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 89.7 | DIN 51659-2 |
89.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 167 | DIN ISO 2909 |
167
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4.1 | ASTM D5481 |
4.1
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4957 | ASTM D5293 |
4957
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 17.300 | ASTM D4684 |
17.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 7.6 | ASTM D5800 |
7.6
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.1 | ASTM D2896 |
10.1
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.91 | DIN 51575 |
0.91
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-10902, Cummins CES 20081, DDC 93K218, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Mack EO-O Premium Plus, MTU Type 2, Renault RLD-3, Volvo VDS-4 |
Chrysler MS-10902, Cummins CES 20081, DDC 93K218, DTFR 15C100 (228.31), Ford WSS-M2C 171-E, Mack EO-O Premium Plus, MTU Type 2, Renault RLD-3, Volvo VDS-4
|
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51659-2 |
12.1
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51659-2 |
67.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
RAVENOL SVT 10W-40 - bu 100000 km dan ortiq yurgan avtomobillar uchun maxsus yangi retsept bo'yicha ishlab chiqilgan yarim sintetik motor moyi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW Special Oil, MB 229.1, VW 500.00, VW 501.00, VW 502.00, VW 505.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1116103-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1116103-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1116103-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1116103-208
Hajm:
10 L
Artikel:
1116103-010
RAVENOL SVT 10W-40 - bu 100000 km dan ortiq yurgan avtomobillar uchun maxsus yangi retsept bo'yicha ishlab chiqilgan yarim sintetik motor moyi.
Faqat mustahkam moy plyonkasini va juda yaxshi siljishga chidamlilikni ta'minlaydi, himoya qo'shimchalari kompleksi tufayli moy sarfi kamayadi va ko'pik hosil bo'lishi va eskirishdan himoya qiladi.
Ko'p yurgan, turboquvvatlagichli va turboquvvatlagichsiz, yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega benzin va dizel dvigatelli avtomobillar uchun tavsiya etiladi.
Retseptda qo'llaniladigan maxsus qo'shimchalar kompleksi tufayli dvigatelning muhim qismlarini tiklaydi va zichlagichlarni himoya qiladi. Shu tufayli dvigatelning xizmat muddati uzayadi, bu ayniqsa eski avtomobillar uchun muhimdir.
Ayniqsa benzin va dizel avtomobillar uchun, turboquvvatlagichli va turboquvvatlagichsiz, yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega, ko'p yurgan, 100.000 km dan ortiq avtomobillar uchun tavsiya etiladi.
100000 km dan ortiq yurgan benzin va dizel dvigatelli avtomobillar uchun ko'p mavsumli motor moyi bo'lib, moy sarfini kamaytiradi.
Dvigatelning xizmat muddatini uzaytiradi, bu ayniqsa eski avtomobillar uchun muhimdir, moy sarfini kamaytiradi va ko'pik hosil bo'lishi va eskirishdan himoya qiladi. Dvigatel tozaligini kafolatlaydi.
RAVENOL SVT 10W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eskirishdan yuqori himoya, bu ayniqsa yuklamalar va kamdan-kam moy almashtirishda muhimdir
- Yonilg'i tejash
- Yaxshi detargent va tozalash xususiyatlari, bu ko'pik hosil bo'lishini kamaytiradi
- Oksidlanishga chidamlilik tufayli moyning uzaytirilgan xizmat muddati
- Sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Past bug'lanish, kamaytirilgan moy sarfi
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Special Oil, MB 229.1, VW 500 00, VW 501 00, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, VW 500 00, VW 501 00, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | CF, SM |
CF, SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Special Oil, MB 229.1, VW 500.00, VW 501.00, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, VW 500.00, VW 501.00, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 857.4 | EN ISO 12185 |
857.4
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.9 | DIN 51659-2 |
13.9
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 93.2 | DIN 51659-2 |
93.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 151 | DIN ISO 2909 |
151
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4.03 | ASTM D5481 |
4.03
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 4900 | ASTM D5293 |
4900
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 22000 | ASTM D4684 |
22000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -36 | DIN ISO 3016 |
-36
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.5 | ASTM D5800 |
9.5
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Special Oil, MB 229.1, VW 500.00, VW 501.00, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, VW 500.00, VW 501.00, VW 502.00, VW 505.00
|
RAVENOL Outboardoel 4T SAE 10W-40 – sintetik asosli yarim sintetik motor moyi, NMMA FC-W talablariga muvofiq inyeksiyali 4 taktli osma qayiq motorlari uchun maxsus ishlab chiqilgan. Yuqori aylanish tezligi va yuklamalarda ham benuqson moylash, past kulli qo'shimchalar paketi tufayli aşınmadan himoya, korroziyadan himoya ta'minlaydi. Ko'k rangga bo'yalgan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
NMMA FC-11298X, NMMA FC-W CAT
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Outboardoel 4T SAE 10W-40 – sintetik asosli yarim sintetik motor moyi, NMMA FC-W talablariga muvofiq inyeksiyali 4 taktli osma qayiq motorlari uchun maxsus ishlab chiqilgan. Yuqori aylanish tezligi va yuklamalarda ham benuqson moylash, past kulli qo'shimchalar paketi tufayli aşınmadan himoya, korroziyadan himoya ta'minlaydi. Ko'k rangga bo'yalgan.
NMMA FC-W sifatli moydan foydalanishni talab qiluvchi 4 taktli osma qayiq motorlarida qo'llaniladi, dengiz suvida foydalanishda ham ishlatilishi mumkin.
Outboardoel 4T SAE 10W-40 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Dvigatelning barcha qismlarini mukammal moylash
- Tozalash samaradorligi va cho'kmasiz to'liq yonish
- Yaxshi sovuq ishga tushish
- Aşınma va korroziyadan juda yaxshi himoya, shuningdek oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Dvigatelning moy bilan aloqa qiladigan barcha qismlarida korroziyadan himoya
- Ishlatilayotgan yoqilg'i bilan bir zumda, bir xil aralashish
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Dvigatelning taktligi | 4T |
4T
|
||
| Tavsiyalar | Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha |
Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | NMMA FC-11298X, NMMA FC-W CAT |
NMMA FC-11298X, NMMA FC-W CAT
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT) |
NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT)
|
||
| Mos keladi | Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha |
Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.4 | DIN 51659-2 |
13.4
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 87.5 | DIN 51659-2 |
87.5
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 155 | DIN ISO 2909 |
155
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -36 | DIN ISO 3016 |
-36
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 228 | DIN EN ISO 2592 |
228
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.2 | ASTM D2896 |
7.2
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT), NMMA FC-11298X, NMMA FC-W CAT |
NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT), NMMA FC-11298X, NMMA FC-W CAT
|
RAVENOL Outboardoel 4T SAE 10W-30 – NMMA FC-W talablari asosida ishlab chiqilgan, in’yeksiya tizimiga ega 4 taktili tashqi qayiq dvigatellari uchun maxsus yaratilgan yarim sintetik motor moyi. Yuqori aylanish tezligi va yuklama sharoitida ham mukammal moylashni ta’minlaydi, kam kulli qo‘shimchalar paketi orqali ishqalanishga qarshi himoya va korroziyadan himoya qiladi. Ko‘k rangga bo‘yalgan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
NMMA FC-51534X, NMMA FC-W
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1153203-020
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1153203-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1153203-208
RAVENOL Outboardoel 4T SAE 10W-30 – NMMA FC-W talablari asosida ishlab chiqilgan, in’yeksiya tizimiga ega 4 taktili tashqi qayiq dvigatellari uchun maxsus yaratilgan yarim sintetik motor moyi. Yuqori aylanish tezligi va yuklama sharoitida ham mukammal moylashni ta’minlaydi, kam kulli qo‘shimchalar paketi orqali ishqalanishga qarshi himoya va korroziyadan himoya qiladi. Ko‘k rangga bo‘yalgan.
NMMA FC-W sifat talablari bo‘yicha moy talab qilinadigan 4 taktili tashqi qayiq dvigatellarida qo‘llaniladi, dengiz suvida ekspluatatsiya qilish uchun ham mos keladi.
Outboardoel 4T SAE 10W-30 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Dvigatelning barcha qismlarini a’lo darajada moylash
- Samarali tozalash va cho‘kmasiz to‘liq yonish
- Sovuq sharoitda yaxshi ishga tushish
- Ishqalanish va korroziyaga nisbatan juda yaxshi himoya, shuningdek, oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Siljishga nisbatan yaxshi barqarorlik
- Moy bilan aloqa qiluvchi barcha dvigatel qismlarida korroziyadan himoya
- Ishlatilayotgan yoqilg‘i bilan tez va bir xil aralashuv
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moyli plyonka
- Zo‘r ishqalanishga qarshi himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Dvigatelning taktligi | 4T |
4T
|
||
| Tavsiyalar | Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha |
Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-30 |
10W-30
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | NMMA FC-W, NMMA FC-51534X |
NMMA FC-W, NMMA FC-51534X
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT) |
NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT)
|
||
| Mos keladi | Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha |
Evinrude, Honda, Johnson, Mercury Verado, Nissan, Suzuki, Tohatsu, Yamaha
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51659-2 |
12.1
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 80.2 | DIN 51659-2 |
80.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 146 | DIN ISO 2909 |
146
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -36 | DIN ISO 3016 |
-36
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 250 | DIN EN ISO 2592 |
250
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.5 | ASTM D2896 |
7.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT), NMMA FC-51534X |
NMMA FC-W, NMMA FC-W (CAT), NMMA FC-51534X
|
RAVENOL Schneefraese 4-Takt 5W-30 - to'liq sintetik, yashil rangdagi motor moyi, past haroratlarda ishlaydigan kichik hajmdagi 4-taktli dvigatellar uchun mo'ljallangan.
Talablarga muvofiqligi:
White Outdoor
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Schneefraese 4-Takt 5W-30 - to'liq sintetik, yashil rangdagi motor moyi, past haroratlarda ishlaydigan kichik hajmdagi 4-taktli dvigatellar uchun mo'ljallangan.
4-taktli qor o'chirish texnikasi dvigatellari uchun mo'ljallangan. Yuqori yuklamalarda ishqalanishdan va korroziyadan himoya qiladi. Atrof-muhitga zararli moddalar chiqindilarini kamaytirish orqali yoqilg'ini tejashga imkon beradi.
Schneefrase 4-Takt 5W-30 qo'llanilishi ta'minlaydi:
- Juda past haroratlarda ham tezda dvigatelni moylash
- Past bug'lanish tezligi tufayli moyni kam iste'mol qilish
- Yuqori yuklamalarda ishlashda a'lo darajada ishqalanishdan himoya
- A'lo darajada korroziyadan himoya
- Noqulay sharoitlarda ham qora modda, qatlam va korroziya hosil bo'lishining oldini olish
- Piston halqalari va klapanlar zonasida yonish kameralarida qora moddalar yo'qligi
- Qoplama materiallariga nisbatan neytral xulq-atvor
- "Sovuq ishga tushirish" bosqichida dvigatelning barcha muhim qismlari va detallarini tezda moylash
- Okislashga yuqori barqarorlik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Dvigatelning taktligi | 4T |
4T
|
||
| Tavsiyalar | Ariens, Briggs&Stratton, Caiman, Canadiana, Craftsman, CubCadet, Honda, Husqvarna, McCulloch, MTD, Murray, Partner, Snapper, Stiga, Swisher, TORO, White Outdoor, Yard-Man |
Ariens, Briggs&Stratton, Caiman, Canadiana, Craftsman, CubCadet, Honda, Husqvarna, McCulloch, MTD, Murray, Partner, Snapper, Stiga, Swisher, TORO, White Outdoor, Yard-Man
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | SL, SM |
SL, SM
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Talablarga mos keladi | White Outdoor |
White Outdoor
|
||
| Mos keladi | Ariens, Briggs&Stratton, Caiman, Canadiana, Craftsman, CubCadet, Honda, Husqvarna, McCulloch, MTD, Murray, Partner, Snapper, Stiga, Swisher, TORO, Yard-Man |
Ariens, Briggs&Stratton, Caiman, Canadiana, Craftsman, CubCadet, Honda, Husqvarna, McCulloch, MTD, Murray, Partner, Snapper, Stiga, Swisher, TORO, Yard-Man
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10 | DIN 51659-2 |
10
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 56.6 | DIN 51659-2 |
56.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.08 | ASTM D5481 |
3.08
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 14.000 | ASTM D4684 |
14.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.1 | DIN 51575 |
1.1
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | White Outdoor |
White Outdoor
|