VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Subaru - Legacy / Outback, BE / BH - Legacy / Outback 3.0 4WD (EZ30/EZ30D) (BE8/BEE/BH8/BHE)
Subaru Legacy / Outback, BE / BH Legacy / Outback 3.0 4WD (EZ30/EZ30D) (BE8/BEE/BH8/BHE), Chiqarilgan yil: 2000 gacha 2003 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: To‘liq g‘ildirakdan tortish
Silindrlar soni: 6
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 3000 kub. sm.
Quvvat: 242 ot kuchi / 180 kVt
Dvigatel EZ30 / EZ30D
Dvigatel uchun
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111125-700
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL HDX 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi, yoqilg‘i sarfini qisqartiradi va «sovuq» ishga tushirish sharoitida a’lo darajadagi ishlashni ta’minlaydi.
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham barqaror moy qatlami hosil qiladi, korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) va karbonatlash natijasida yog‘ yo‘qolishidan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirish sharoitida optimal moylash xususiyatlarini ta’minlaydi.
Yonilg‘i sarfini sezilarli darajada kamaytirishi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 zamonaviy OPEL, General Motors avtomobil dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, Dexos 1 spetsifikatsiyasiga javob beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 Ford, Chrysler va Fiat spetsifikatsiyalariga mos keluvchi dvigatellar uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL HDX 5W-30 quyidagi afzalliklarni ta’minlaydi:
- dexos1® Gen 3 talablari asosida yangi formulaga ega
- GDI dvigatellari (to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi) uchun mos keladi
- LSPI (silindr ichida aralashmaning erta alangalanishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho‘kindilar hosil bo‘lishining oldini oladi
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida yonilg‘i tejash imkonini beradi
- MID SAPS = sulfatli kul, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va kesish kuchlanishiga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlar
- Juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy qoplami
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.8 | DIN 51562-1 |
10.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 59.8 | DIN 51562-1 |
59.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.4 | ASTM D5481 |
3.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3630 | ASTM D5293 |
3630
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.500 | ASTM D4684 |
13.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
Dvigatel uchun
RAVENOL TSJ 10W-30 – yarim sintetik oson oqadigan motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1112106-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1112106-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1112106-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1112106-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1112106-700
RAVENOL TSJ 10W-30 – yarim sintetik oson oqadigan motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL TSJ 10W-30 maxsus Osiyo va Yaponiya avtomobillari uchun mo'ljallangan.
TSJ 10W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Barcha zamonaviy benzin va dizel dvigatellarida universal foydalanish (agar avtomobil ishlab chiqaruvchisi tomonidan boshqacha belgilanmagan bo'lsa)
- Juda past haroratlarda ham dvigatelning tez moylanishi
- Noqulay sharoitlarda ham shlam, qurum, lak va korroziyadan himoya
- Barcha haroratlarda klapanlarning ishlashi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Moyni almashtirishning butun intervali davomida o'zgarmas yopishqoqlik, yuqori yopishqoqlik indeksi bilan
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Kam moy sarfi tufayli past ko'pik hosil bo'lishi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Daewoo, Daihatsu, Fiat 9.55535-CR1, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Daewoo, Daihatsu, Fiat 9.55535-CR1, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-30 |
10W-30
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
|
||
| Mos keladi | Daewoo, Daihatsu, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota |
Daewoo, Daihatsu, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.2 | DIN 51562-1 |
10.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 145 | DIN ISO 2909 |
145
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.11 | ASTM D5481 |
3.11
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 4830 | ASTM D5293 |
4830
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 11.300 | ASTM D4684 |
11.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.9 | ASTM D5800 |
9.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.4 | ASTM D2896 |
7.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.76 | DIN 51575 |
0.76
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, VW 505.00, VW 505.01
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
"Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi. Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
MID SAPS moyi (o'rtacha fosfor, kul va oltingugurt miqdori) hisoblanadi va DPF zarrachalar filtrining tiqilib qolishini oldini oladi.
Turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun tavsiya etiladi. DPF zarrachalar filtri bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi.
RAVENOL HLS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -25 °C dan past past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.7 | DIN 51562-1 |
72.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.68 | ASTM D5481 |
3.68
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6187 | ASTM D5293 |
6187
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 20.400 | ASTM D4684 |
20.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.69 | DIN 51575 |
0.69
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
Dvigatel uchun
RAVENOL FEL 5W-30 – o'rtacha kul miqdori mid SAPS bo'lgan sintetik oson oquvchan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun ishlab chiqarilgan. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FEL 5W-30 – o'rtacha kul miqdori mid SAPS bo'lgan sintetik oson oquvchan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun ishlab chiqarilgan. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Tarkibida kamaytirilgan kul miqdoriga ega qo'shimchalar kompleksi mavjud bo'lib, zamonaviy yengil avtomobillarning benzin va dizel dvigatellarida qo'llash uchun mos keladi, "sovuq" ishga tushirishda yaxshi xususiyatlarga, past moy sarfiga, shuningdek atrof-muhitga kamaytirilgan zararli ta'sirga ega. DPF filtrlari va TCW uch komponentli katalizatorlarining xizmat muddatini oshiradi. HTHS > 2,9 mPa.s. EURO 4, EURO 5 sinfidagi dvigatellarda normal yoki uzaytirilgan almashtirish intervallari bilan (50 000 km dan yoki 2 yilgacha) foydalanilganda yonilg'i tejash imkonini beradi.
Maxsus retseptura tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. "sovuq ishga tushirish" bosqichida dvigatelning barcha kritik uzellari va detallarini bir zumda moylash.
Universal motor moyi bo'lib, yonilg'i tejashni ta'minlaydi, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Qurum filtrlari xizmat muddatini oshiradi. Maxsus retseptura tufayli RAVENOL FEL SAE 5W-30 yetakchi OEMlarning ko'pchiligi talablarini bajaradi.
RAVENOL FEL 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- O'rtacha va yuqori yuklamalarda yonilg'i tejash
- Eskirishdan ajoyib himoya va yuqori tezlik rejimlarida ham yuqori yopishqoqlik indeksi, dvigatel xizmat muddatini oshiradi
- -35°C dan past haroratlarda ham "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
- Yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga past moy sarfi
- Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
- Zichlagich materiallariga neytrallik
- Uzaytirilgan almashtirish intervallari, atrof-muhitga ehtiyotkorona munosabat
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-S1, Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, IVECO 18-1811 CLASSE SC1, Mazda MZ-CD, Mazda 183418, Mazda 183419, Mazda CiTD, Mazda MZR-CD, PSA B71 2290, Subaru Boxer Diesel, Suzuki, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389 |
Fiat 9.55535-S1, Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, IVECO 18-1811 CLASSE SC1, Mazda MZ-CD, Mazda 183418, Mazda 183419, Mazda CiTD, Mazda MZR-CD, PSA B71 2290, Subaru Boxer Diesel, Suzuki, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C2 |
C2
|
||
| JASO | DL-1 |
DL-1
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290 |
Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290
|
||
| Mos keladi | Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, Mazda CiTD, Mazda MZ-CD, Mazda MZR-CD, Subaru Boxer Diesel, Suzuki |
Honda i-CTDi, Honda i-DTEC, Mazda CiTD, Mazda MZ-CD, Mazda MZR-CD, Subaru Boxer Diesel, Suzuki
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mazda 183418, Mazda 183419, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389 |
Mazda 183418, Mazda 183419, Toyota 08880-83388, Toyota 08880-83389
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 850 | EN ISO 12185 |
850
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.7 | DIN 51562-1 |
10.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 61.4 | DIN 51562-1 |
61.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.2 | ASTM D5481 |
3.2
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4765 | ASTM D5293 |
4765
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 16.100 | ASTM D4684 |
16.100
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.7 | ASTM D2896 |
7.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.53 | DIN 51575 |
0.53
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290 |
Fiat 9.55535-S1, IVECO 18-1811 CLASS SC1, PSA B71 2290
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF SU5 Fluid – Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosida tayyorlangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya moyi bo‘lib, ATF avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1211122-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1211122-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211122-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1211122-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211122-D28
RAVENOL ATF SU5 Fluid – Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosida tayyorlangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya moyi bo‘lib, ATF avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL SU5 ATF Fluid avtomatik uzatma qutisi moyi — bu Subaru tomonidan ishlab chiqarilgan zamonaviy 5 pog‘onali avtomatik transmissiyalar uchun mo‘ljallangan transmissiya suyuqligi. Har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoya qiladi.
Mazkur moy Subaru 4ATF, 5ATF, ATF HP, K0415-Y0700, SOA427V1500, SOA868V9241, SOA868V940 original suyuqliklariga muqobil hisoblanadi.
RAVENOL SU5 ATF Fluid qo‘llanishi quyidagilarni ta'minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Yuqori ishqalanish barqarorligi
- Yuqori issiqlik va oksidlanish barqarorligi
- A'lo darajadagi sovutish xossalari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP, Subaru K0415-Y0700, Subaru SOA427V1500, Subaru SOA868V9240, Subaru SOA868V9241 |
Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP, Subaru K0415-Y0700, Subaru SOA427V1500, Subaru SOA868V9240, Subaru SOA868V9241
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP |
Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Subaru K0415-Y0700, Subaru SOA427V1500, Subaru SOA868V9240, Subaru SOA868V9241 |
Subaru K0415-Y0700, Subaru SOA427V1500, Subaru SOA868V9240, Subaru SOA868V9241
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 838 | EN ISO 12185 |
838
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP |
Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP
|
Orqa differensial
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Transmissiya uchun
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
Talablarga muvofiqligi:
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2 , BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.7, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221107-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221107-700
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
PAO asosida maxsus tanlangan qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Transmissiya moylariga qo'yiladigan barcha zamonaviy talablarga javob beradi.
Yuqori yuklamalarda ishlash uchun transmissiya moyi bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi. O'z-o'zidan bloklanuvchi va o'z-o'zidan bloklanmaydigan "Limited Slip" (LS) differensialli transmissiyalar uchun eng mos keladi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi ("Limited Slip") differensiallar va gipoid uzatmalar uchun maxsus mo'ljallangan. Transmissiyaning barcha elementlarini moylashni kafolatlaydi. Ishlab chiqaruvchilar tavsiyalariga rioya qiling.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4032
- BMW 83222239982
- BMW 83222295532
- GM/Opel 92184900
- Land Rover LR052059
- Mercedes A0019893303
- Mercedes A0019898303
- MOPAR 68083381AA
- Toyota 088858081
- VW G052196A2
- VW G055190A2
DGL SAE 75W-85 GL-5 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori moy haroratlarida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ajoyib eyilishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Rangli metallar va zichlatuvchi materiallar bilan yaxshi moslik
- Past haroratlarda ham yaxshi haydalish qobiliyati
- Past haroratda oquvchanlikni yo'qotish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18 |
AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus |
BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190 |
AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.6 | DIN 51562-1 |
11.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 26.000 | ASTM D2983 |
26.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 10/0 | ASTM D892 |
10/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.14, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Qo‘shimchalar paketi yengil avtomobillarning transmissiyasi va yuqori yuklamali uzatma qutisi elementlarini ishonchli eskirishdan himoya qiladi.
To‘liq sintetik bazaviy komponentning qo‘shilishi RAVENOL TGO 75W-90 transmissiya moyini nihoyatda past haroratlarda ishlatishga imkon beradi hamda yuqori issiqlik barqarorligi tufayli moy almashtirish oralig‘ini uzaytiradi.
Qo‘llash Getriebeoel TGO SAE 75W-90 API GL 5 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Zang va korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Past qotish harorati
- A’lo ishqalanishga qarshi xususiyatlar
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yoqilg‘i tejamkorligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | GL-5 |
GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | GM |
GM
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15.7 | DIN 51562-1 |
15.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 97.3 | DIN 51562-1 |
97.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 70.000 | ASTM D2983 |
70.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
Differensial avtomatik uzatma qutisidan
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221102-700
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- Opel/GM 1940182
- Opel/GM 93740319
- Hyundai 04300-00110
- Hyundai 04300-00140
- Hyundai 08950-00020-A
- Hyundai 08950-00020-B
- Mercedes A0019891403
- MITSUBISHI 3717610
- Nissan 999MP-MTF00P
- Nissan KE91699931
- Nissan KE91699942
- Nissan KLD26-75802
MTF-1 SAE 75W-85 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zanglash, korroziya va ko'piklanishdan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinishi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060 |
GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.14, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Qo‘shimchalar paketi yengil avtomobillarning transmissiyasi va yuqori yuklamali uzatma qutisi elementlarini ishonchli eskirishdan himoya qiladi.
To‘liq sintetik bazaviy komponentning qo‘shilishi RAVENOL TGO 75W-90 transmissiya moyini nihoyatda past haroratlarda ishlatishga imkon beradi hamda yuqori issiqlik barqarorligi tufayli moy almashtirish oralig‘ini uzaytiradi.
Qo‘llash Getriebeoel TGO SAE 75W-90 API GL 5 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Zang va korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Past qotish harorati
- A’lo ishqalanishga qarshi xususiyatlar
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yoqilg‘i tejamkorligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | GL-5 |
GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | GM |
GM
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15.7 | DIN 51562-1 |
15.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 97.3 | DIN 51562-1 |
97.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 70.000 | ASTM D2983 |
70.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF SU5 Fluid – Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosida tayyorlangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya moyi bo‘lib, ATF avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1211122-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1211122-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211122-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1211122-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211122-D28
RAVENOL ATF SU5 Fluid – Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosida tayyorlangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya moyi bo‘lib, ATF avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL SU5 ATF Fluid avtomatik uzatma qutisi moyi — bu Subaru tomonidan ishlab chiqarilgan zamonaviy 5 pog‘onali avtomatik transmissiyalar uchun mo‘ljallangan transmissiya suyuqligi. Har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoya qiladi.
Mazkur moy Subaru 4ATF, 5ATF, ATF HP, K0415-Y0700, SOA427V1500, SOA868V9241, SOA868V940 original suyuqliklariga muqobil hisoblanadi.
RAVENOL SU5 ATF Fluid qo‘llanishi quyidagilarni ta'minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Yuqori ishqalanish barqarorligi
- Yuqori issiqlik va oksidlanish barqarorligi
- A'lo darajadagi sovutish xossalari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP, Subaru K0415-Y0700, Subaru SOA427V1500, Subaru SOA868V9240, Subaru SOA868V9241 |
Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP, Subaru K0415-Y0700, Subaru SOA427V1500, Subaru SOA868V9240, Subaru SOA868V9241
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP |
Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Subaru K0415-Y0700, Subaru SOA427V1500, Subaru SOA868V9240, Subaru SOA868V9241 |
Subaru K0415-Y0700, Subaru SOA427V1500, Subaru SOA868V9240, Subaru SOA868V9241
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 838 | EN ISO 12185 |
838
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP |
Subaru 4ATF, Subaru 5ATF, Subaru ATF HP
|
Gidravlik mufta tizimi, tormoz
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1082 | EN ISO 12185 |
1082
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| pH ko‘rsatkichi | 7 — 8.5 | ASTM D1287 |
7 — 8.5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak, chunki toza etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ga teng, ammo 20% suv qo'shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga antifriz konsentratini deionizatsiyalangan suv bilan, masalan, RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert bilan suyultirish orqali erishiladi. Deionizatsiyalangan suv mavjud bo'lmaganda, oddiy tozalangan suv bilan suyultirishga ham ruxsat beriladi.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan motorlar uchun juda mos keladi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1132 | EN ISO 12185 |
1132
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 150 — | ASTM D1121 |
150 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|