VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Volkswagen - Eos, 1F7 - Eos 3.2 V6 (184 kW)
Volkswagen Eos, 1F7 Eos 3.2 V6 (184 kW), Chiqarilgan yil: 2006 gacha 2009 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Dvigatel BUB / CBRA
Dvigatel uchun
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, VW 505.00, VW 505.01
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
"Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi. Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
MID SAPS moyi (o'rtacha fosfor, kul va oltingugurt miqdori) hisoblanadi va DPF zarrachalar filtrining tiqilib qolishini oldini oladi.
Turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun tavsiya etiladi. DPF zarrachalar filtri bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi.
RAVENOL HLS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -25 °C dan past past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.7 | DIN 51562-1 |
72.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.68 | ASTM D5481 |
3.68
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6187 | ASTM D5293 |
6187
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 20.400 | ASTM D4684 |
20.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.69 | DIN 51575 |
0.69
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HCL 5W-30 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurma sistemli benzin və dizel minik avtomobilləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01 FE, VW 501.01
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCL 5W-30 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurma sistemli benzin və dizel minik avtomobilləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
RAVENOL HCL 5W-30 həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də yüksək sürətli hərəkət zamanı mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
RAVENOL HCL 5W-30-un istifadəsi təmin edir:
- Qismən və tam yükdə yanacaq qənaəti
- Sabitlik və əla özlülük
- Yaxşı kəsilmə müqaviməti
- Yaxşı işə salma keyfiyyətləri
- Çox yüksək temperaturlarda təhlükəsiz yağlama qatı
- Əla yuyucu və dispersiya xassələri
- Yüksək aşınma və korroziya müqaviməti
- Köpük əmələ gəlməsindən qorunma
- Yüksək oksidləşmə müqaviməti sayəsində uzun xidmət müddəti
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01 FE, VW 501 01 |
BMW Longlife-01 FE, VW 501 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01 FE, VW 501.01 |
BMW Longlife-01 FE, VW 501.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.3 | DIN 51562-1 |
72.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.57 | ASTM D5481 |
3.57
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5591 | ASTM D5293 |
5591
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 24.100 | ASTM D4684 |
24.100
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.6 | ASTM D5800 |
8.6
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 12.7 | ASTM D2896 |
12.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1 | DIN 51575 |
1
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, MB 229.5, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, MB 229.5, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00
|
Mator moyi
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL HCS 5W-40 STOP-START harakatida ham, yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel detallarining tozaligini kafolatlaydi.
RAVENOL HCS 5W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Aşınmadan mukammal himoya
- Yonilg'i tejash va yonilg'i sarfini kamaytirish
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Qora shlam hosil bo'lishining oldini olish
- Dvigatel tozaligi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik tufayli uzoq xizmat muddati
- Sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlar
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Past bug'lanish
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.4 | DIN 51562-1 |
14.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 87.5 | DIN 51562-1 |
87.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 171 | DIN ISO 2909 |
171
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.9 | ASTM D5481 |
3.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5370 | ASTM D5293 |
5370
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.500 | ASTM D4684 |
28.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.4 | ASTM D5800 |
8.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.4 | ASTM D2896 |
10.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.26 | DIN 51575 |
1.26
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL LLO 10W-40 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün yarımsintetik asan axan mühərrik yağı.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
VW 501.01, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00
SAE: 10W-40
Analoglar OEM:
SsangYong 0000000390, SsangYong 0000000399, UAZ 000000473400700, UAZ 000101001104001, UAZ 000101004104001, UAZ 473400700, UAZ 473400700
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL LLO 10W-40 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün yarımsintetik asan axan mühərrik yağı.
Sürtünmə, aşınma və yanacaq sərfiyyatının minimuma endirilməsi, əla soyuq işə salma xüsusiyyətləri. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Minik avtomobillərinin benzin və dizel mühərrikləri üçün bütün fəsillər üçün mühərrik yağıdır. Şlam əmələ gəlməsinin qarşısını alır. Mühərrikin təmizliyini, katalizatorların fasiləsiz işləməsini təmin edir.
RAVENOL LLO 10W-40 istifadəsi aşağıdakıları təmin edir:
- Aşınmaya qarşı üstün müdafiə
- Asan axan xüsusiyyətləri sayəsində yanacaq qənaəti
- Əla yuyucu və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntüsü əmələ gəlməsinin azalması
- Yüksək oksidləşmə davamlılığı sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salmada əla xüsusiyyətlər
- Əla özlülük-temperatur xüsusiyyətləri
- Azaldılmış köpük əmələ gəlməsi
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500 00, VW 501 01, VW 505 00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500 00, VW 501 01, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15 | DIN 51562-1 |
15
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 96.4 | DIN 51562-1 |
96.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 164 | DIN ISO 2909 |
164
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4.26 | ASTM D5481 |
4.26
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 19.200 | ASTM D4684 |
19.200
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.5 | ASTM D5800 |
10.5
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 226 | DIN EN ISO 2592 |
226
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.8 | ASTM D2896 |
10.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.23 | DIN 51575 |
1.23
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SHL SAE 0W-40 – gidrokreking asosidagi sintetik motor moyi va PAO (polialfaolefinlar) tarkibiga ega bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan. Bu moy benzin va dizel dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, turbokompressorli va bezturbinali, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega yengil avtomobillarda ishlatilishi mumkin.RAVENOL SHL SAE 0W-40 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta’minlaydi, bu esa korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) yoki kokslanishdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda ham ishonchli moylashni ta’minlaydi.RAVENOL SHL SAE 0W-40 yoqilg‘i tejamkorligini oshiradi, natijada atmosferaga chiqariladigan zararli moddalarning miqdori kamayadi.RAVENOL SHL SAE 0W-40 ishqalanish, eskirish va yonilg‘i sarfini minimallashtiradi, ayniqsa sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlarga ega.RAVENOL SHL SAE 0W-40 har qanday haydash uslubida, shu jumladan "start-stop" rejimida yoki tezkor avtomagistrallarda harakatlanishda ham xavfsiz ishlashni kafolatlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchining tavsiyalariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari ta’minlanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700
SAE: 0W-40
API: SN
Analoglar OEM:
BMW 83210144459, BMW 83212365515, BMW 83212405609, BMW 83212405635, BMW 83212405635, BMW 83212406983, FEBI 101140, FEBI 101141, FEBI 101142, FEBI 101143, FEBI 101144, Renault 8671000073, Renault 8671000074, Renault 8671000075, SWAG 30101140, SWAG 30101141, SWAG 30101142, SWAG 30101143, SWAG 30101144
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SHL SAE 0W-40 – gidrokreking asosidagi sintetik motor moyi va PAO (polialfaolefinlar) tarkibiga ega bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan. Bu moy benzin va dizel dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, turbokompressorli va bezturbinali, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega yengil avtomobillarda ishlatilishi mumkin.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta’minlaydi, bu esa korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) yoki kokslanishdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda ham ishonchli moylashni ta’minlaydi.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 yoqilg‘i tejamkorligini oshiradi, natijada atmosferaga chiqariladigan zararli moddalarning miqdori kamayadi.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 ishqalanish, eskirish va yonilg‘i sarfini minimallashtiradi, ayniqsa sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlarga ega.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 har qanday haydash uslubida, shu jumladan "start-stop" rejimida yoki tezkor avtomagistrallarda harakatlanishda ham xavfsiz ishlashni kafolatlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchining tavsiyalariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari ta’minlanadi.
SHL SAE 0W-40 quyidagilarni ta’minlaydi:
- -30°C dan past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda a’lo ko‘rsatkichlar
- Qisman va to‘liq yuklanish sharoitida yoqilg‘ini tejash
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Kesish kuchlanishiga yuqori chidamlilik
- Juda yuqori haroratlarda ham xavfsiz moylash qatlami
- A’lo darajadagi yuvuvchi va dispersiyalovchi xususiyatlar
- Eskirish, korroziya va ko‘pik hosil bo‘lishidan himoya
- Ajoyib qarish qarshiligi
- Past bug‘lanish yo‘qotishlari
- Dvigatelning mukammal tozaligini ta’minlash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C937-A, Renault RN0700 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C937-A, Renault RN0700
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-40 |
0W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.46 | DIN 51562-1 |
13.46
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 75 | DIN 51562-1 |
75
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.84 | ASTM D5481 |
3.84
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5950 | ASTM D5293 |
5950
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 28.600 | ASTM D4684 |
28.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.600 | ASTM D4684 |
28.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 228 | DIN EN ISO 2592 |
228
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.46 | ASTM D2896 |
10.46
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.15 | DIN 51575 |
1.15
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, MB 229.5, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, MB 229.5, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Yarimavtomatik uzatma qutisi DSG6 02E / DQ250
DCT/DSG uchun
RAVENOL DCT-HV Fluid – DCG (Dual Clutch Gear) qoʻshaloq muftali uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi. Yozda ekstremal yuqori haroratlarda va qishda past haroratlarda mukammal moylash xususiyatlarini kafolatlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW DCTF-1, BOT 341, DTFR 13C130 (MB 236.21), Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSD-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 936-A, MB 236.21, Mitsubishi Dia Queen SSTF-I, VW G 052 182, VW G 052 529, VW TL 52529-A
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL DCT-HV Fluid – DCG (Dual Clutch Gear) qoʻshaloq muftali uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi. Yozda ekstremal yuqori haroratlarda va qishda past haroratlarda mukammal moylash xususiyatlarini kafolatlaydi.
Uzluksiz ishlashni va momentning minimal yoʻqotishlarini taʼminlaydi. Minimal eskirishni, transmissiyaning uzoq xizmat muddatini va yoqilgʻi tejamkorligini (Fuel Economy) kafolatlaydi.
VW/Audi, Ford, Volvo, Chrysler, Dodge, Mitsubishi va boshqalarning qoʻshaloq muftali uzatmalar qutilari uchun ishlab chiqilgan.
VW G052 182 suyuqligidan foydalanishni talab qiluvchi DCG DQ-250(02E), DQ-500(0BT) va VW/Audi/Seat, Skoda avtomobillaridagi S-troniklar uchun VW G052 529 suyuqligidan foydalanishni talab qiluvchi DL-501(0B5) da foydalanish tavsiya etiladi.
Suyuqlik tanlashda professional yondashuvni talab qiluvchi servis mahsulotidir. Uning qoʻllanilishi avtomobil markasiga emas, balki uzatmalar qutisi turiga bogʻliq. Suyuqlikni tanlash, uni almashtirish tartibi va davriyligi boʻyicha ishlab chiqaruvchi tavsiyalariga rioya qiling.
RAVENOL DCT-HV Fluid qoʻllanilishi quyidagilarni taʼminlaydi:
- Qishki davrda past haroratlarda ham yaxshi moylash xususiyatlari
- Yozda yuqori haroratlarda ekstremal yuklamalarda barqaror moylash plyonkasi
- Eskirishdan mukammal himoya
- Ajoyib qovushqoqlik-harorat xususiyatlari
- Dvigatelning har qanday ekstremal harorat va ekspluatatsiya rejimlarida eskirishdan himoyalanadigan detallarda barqaror moy plyonkasi
- Koʻpik hosil boʻlishidan himoya
- Eskirish, korroziya va koʻpik hosil boʻlishidan kompleks himoya
- Zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.4 | DIN 51562-1 |
7.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 35.1 | DIN 51562-1 |
35.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 184 | DIN ISO 2909 |
184
DIN ISO 2909
|
|
| Tavsiyalar | BMW 83220440214, BMW 83222147477, BMW 83222148578, BMW 83222148579, BMW 83222446673, BMW DCTF-1, BOT 341, Chrysler 68044345 EA, Citroën/Peugeot 9734.S2 für DCS6, Drexler DSG-Getriebe mit Miba-Carbon-Lamelle, DTFR 13C130 (MB 236.21), Fiat 9.55550-MZ6 für TCT (Twin Clutch Transmission, Ford 1490761, Ford 1490763, Ford RU7J 7J106 AA, Ford USA XT-11-QDC, Ford WSD-M2C200-D2, Ford WSS-M2C936-A, MB 236.21, Mitsubishi Dia Queen SSTF-I, Mitsubishi MZ320065, Renault EDC (Efficiency Dual Clutch System), Volvo 1161838, Volvo 1161839, VW G 052 182 A2, VW G 052 529, VW TL 52529-A |
BMW 83220440214, BMW 83222147477, BMW 83222148578, BMW 83222148579, BMW 83222446673, BMW DCTF-1, BOT 341, Chrysler 68044345 EA, Citroën/Peugeot 9734.S2 für DCS6, Drexler DSG-Getriebe mit Miba-Carbon-Lamelle, DTFR 13C130 (MB 236.21), Fiat 9.55550-MZ6 für TCT (Twin Clutch Transmission, Ford 1490761, Ford 1490763, Ford RU7J 7J106 AA, Ford USA XT-11-QDC, Ford WSD-M2C200-D2, Ford WSS-M2C936-A, MB 236.21, Mitsubishi Dia Queen SSTF-I, Mitsubishi MZ320065, Renault EDC (Efficiency Dual Clutch System), Volvo 1161838, Volvo 1161839, VW G 052 182 A2, VW G 052 529, VW TL 52529-A
|
||
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 216 | DIN EN ISO 2592 |
216
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW DCTF-1, BOT 341, DTFR 13C130 (MB 236.21), Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSD-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 936-A, MB 236.21, Mitsubishi Dia Queen SSTF-I, VW G 052 182, VW G 052 529, VW TL 52529-A |
BMW DCTF-1, BOT 341, DTFR 13C130 (MB 236.21), Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSD-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 936-A, MB 236.21, Mitsubishi Dia Queen SSTF-I, VW G 052 182, VW G 052 529, VW TL 52529-A
|
||
| Mos keladi | Drexler, PSA DCS6, Renault EDC (Efficiency Dual Clutch System) |
Drexler, PSA DCS6, Renault EDC (Efficiency Dual Clutch System)
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83220440214, BMW 83222147477, BMW 83222148578, BMW 83222148579, BMW 83222446673, Chrysler 68044345EA, Ford 1490761, Ford 1490763, Ford RU7J 7J106 AA, Mitsubishi MZ320065, Motorcraft XT-11-QDC, PSA 9734.S2, Volvo 1161838, Volvo 1161839, VW G 052 182 |
BMW 83220440214, BMW 83222147477, BMW 83222148578, BMW 83222148579, BMW 83222446673, Chrysler 68044345EA, Ford 1490761, Ford 1490763, Ford RU7J 7J106 AA, Mitsubishi MZ320065, Motorcraft XT-11-QDC, PSA 9734.S2, Volvo 1161838, Volvo 1161839, VW G 052 182
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 840 | EN ISO 12185 |
840
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | BMW DCTF-1, BOT 341, DTFR 13C130 (MB 236.21), Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSD-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 936-A, MB 236.21, Mitsubishi Dia Queen SSTF-I, VW G 052 182, VW G 052 529, VW TL 52529-A |
BMW DCTF-1, BOT 341, DTFR 13C130 (MB 236.21), Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSD-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 936-A, MB 236.21, Mitsubishi Dia Queen SSTF-I, VW G 052 182, VW G 052 529, VW TL 52529-A
|
Gidravlik tormozlar / mufta tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Tormoz tizimi uchun
RAVENOL DOT 5.1 — ABS tizimi bilan jihozlangan avtomobillarning barcha tormoz tizimlarida foydalanish uchun mo‘ljallangan tormoz suyuqligi. Bu mahsulot kimyoviy barqaror, neft mahsulotlari tarkibiga ega emas va yuqori moylovchi xususiyatlarni ta’minlovchi maxsus qo‘shimchalar majmuasiga ega. RAVENOL DOT 5.1 SAE J 1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT 5.1 spetsifikatsiyalariga javob beradi va ularni ortda qoldiradi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
DOT 5.1
RAVENOL DOT 5.1 — ABS tizimi bilan jihozlangan avtomobillarning barcha tormoz tizimlarida foydalanish uchun mo‘ljallangan tormoz suyuqligi. Bu mahsulot kimyoviy barqaror, neft mahsulotlari tarkibiga ega emas va yuqori moylovchi xususiyatlarni ta’minlovchi maxsus qo‘shimchalar majmuasiga ega. RAVENOL DOT 5.1 SAE J 1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT 5.1 spetsifikatsiyalariga javob beradi va ularni ortda qoldiradi.
DOT 5.1 sifat darajasidagi suyuqliklar talab etiladigan barcha avtomobil tormoz tizimlarida qo‘llash uchun mo‘ljallangan. Shuningdek, sintetik suyuqliklar bilan birgalikda barcha gidravlik tormoz tizimlarida foydalanish uchun ham mos keladi.
RAVENOL DOT 5.1 shu toifadagi barcha suyuqliklar bilan aralashtirilishi mumkin.
Quyidagi spetsifikatsiyalarga mos: ISO 4925 Class 5-1, SAE J1704, FMVSS 116 DOT 5.1
RAVENOL DOT 5.1 quyidagilarni ta’minlaydi:
- ABS tizimi bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashi
- Kimyoviy barqarorlik
- Yaxshilangan moylash xususiyatlari
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral ta’sir
- Past haroratlarda ham oquvchanlik
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| FMVSS 116 (DOT) spetsifikatsiyalari | DOT-5.1 |
DOT-5.1
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704 |
DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1069 | EN ISO 12185 |
1069
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.16 | ASTM D445 |
2.16
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 810 | ASTM D445 |
810
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 269 | FMVSS 116 |
269
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 187 | FMVSS 116 |
187
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1.5 | FMVSS 116 |
1.5
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 68 | FMVSS 116 |
68
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 2s | FMVSS 116 |
i.O., 2s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 2s | FMVSS 116 |
shaffof, 2s
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | 0.1 | DIN 51777-1 |
0.1
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.004 | FMVSS 116 |
-0.004
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,01 | FMVSS 116 |
-0,01
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.03 | FMVSS 116 |
-0.03
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.03 | FMVSS 116 |
0.03
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 7.33 | FMVSS 116 |
7.33
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.03 | FMVSS 116 |
0.03
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -6 | FMVSS 116 |
-6
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.44 | FMVSS 116 |
0.44
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.72 | FMVSS 116 |
0.72
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -3 | FMVSS 116 |
-3
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.42 | FMVSS 116 |
0.42
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704 |
DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k rangli) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
RAVENOL OTC Organic Technology Coolant Premix -40°C antifrizi:
- alyuminiy qotishmasidan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va uning qotishmalarini ishonchli himoya qiladi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan iborat bo‘lib, tarkibida nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1070 | EN ISO 12185 |
1070
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410110-010
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1410110-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1410110-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410110-700
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga bo‘yalgan bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL OTC Concentrate antifriz kontsentrati sof holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirilganda erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, oddiy tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
Antifriz kontsentratsiyasi 25% dan past bo‘lmasligi kerak, aks holda qo‘shimchalar haddan tashqari suyultirilib, ularning samaradorligi sezilarli darajada kamayadi.
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate antifrizi
- alyuminiy qotishmalaridan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun optimal himoyani ta’minlaydi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan tashkil topgan bo‘lib, nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada bu antifriz issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 187 | ASTM D1121 |
187
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|