VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Audi - A8, A8L, S8, S8L, Limousine, 4E / 4E2 / 4E8 - A8 3.2 FSI quattro (191 kW)
Audi A8, A8L, S8, S8L, Limousine, 4E / 4E2 / 4E8 A8 3.2 FSI quattro (191 kW), Chiqarilgan yil: 2006 gacha 2010 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: To‘liq g‘ildirakdan tortish
Silindrlar soni: 6
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 3123 kub. sm.
Quvvat: 260 ot kuchi / 191 kVt
Dvigatel BPK
Mator moyi
RAVENOL SMP SAE 5W-30 - sintetik oson oqadigan o'rtacha kul (MID SAPS) motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvat va to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish bilan va usiz yengil benzin va dizel motorlari uchun. Ishqalanish, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i sarfini qisqartiradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, MB-Approval 229.51, Porsche C30, VW 504.00, VW 507.00
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S1, MB 229.31, Stellantis FPW9.55535/03, VW G 052 195
SAE: 5W-30
ACEA: C3
Analoglar OEM:
Alpine 0100271, Alpine 0100272, Alpine 0100273, Alpine 0100274, Alpine 0100275, Alpine 0100279, Alpine 100271, Alpine 100272, Alpine 100273, Alpine 100274, Alpine 100274, Alpine 100279, BMW 83212465851, FEBI 32945, FEBI 32946, FEBI 32947, FEBI 32948, FEBI 39337, MB A000989780110, MB A000989890110, MB A0009899301, SWAG 15932945, SWAG 15932946, SWAG 15932947, SWAG 15932948, SWAG 99939337
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1111126-001
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111126-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111126-700
RAVENOL SMP SAE 5W-30 - sintetik oson oqadigan o'rtacha kul (MID SAPS) motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvat va to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish bilan va usiz yengil benzin va dizel motorlari uchun. Ishqalanish, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i sarfini qisqartiradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL SMP SAE 5W-30 zamonaviy yengil avtomobillarning dizel va benzin dvigatellarida foydalanish uchun sintetik moylar va kamaytirilgan kulli qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan bo'lib, "sovuq" ishga tushirishda optimal xususiyatlarni, past moy sarfini ta'minlaydi, shuningdek, kam kulli formulasi hisobiga atmosferaga chiqindilarni kamaytiradi. DPF filtrlari va TCW uch komponentli katalizatorlarining xizmat muddatini uzaytiradi. EURO 4, EURO 5 sinfidagi dvigatellarda normal yoki uzaytirilgan almashtirish intervallari (50 000 km dan yoki 2 yilgacha) bilan foydalanilganda yonilg'i tejash imkonini beradi.
RAVENOL SMP SAE 5W-30 maxsus retseptura tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. "sovuq ishga tushirish" bosqichida dvigatelning barcha muhim tugunlari va detallarini bir zumda moylash.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL SMP SAE 5W-30 universal motor moyi bo'lib, yonilg'i tejashni ta'minlaydi, uzaytirilgan almashtirish intervallari bilan turbo quvvat va to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish bilan va usiz yengil avtomobillarning benzin va dizel dvigatellari uchun. Qattiq zarrachalar filtrlarining xizmat muddatini uzaytiradi. Maxsus retseptura tufayli RAVENOL SMP SAE 5W-30 yetakchi OEMlarning ko'pchiligi talablarini bajaradi.
SMP SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- MID SAPS = sulfat kuli, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Hatto yuqori tezlik rejimlarida ham eskirishdan ajoyib himoya va yuqori yopishqoqlik indeksi, dvigatelning xizmat muddatini uzaytiradi
- Hatto past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasi
- Bug'lanishda past yo'qotishlar
- Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
- Zichlash materiallariga neytrallik
- Uzaytirilgan almashtirish intervallari, atrof-muhitga ehtiyotkorona munosabat
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83210398507, BMW/Mini 83 21 0 398 508, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S1, MB (A 000 989 89 01 10), MB 226.52, MB 229.31, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW/Audi G 052 195 M2, VW/Audi G 052 195 M4, VW/Audi G 052 195 M6 |
BMW 83210398507, BMW/Mini 83 21 0 398 508, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S1, MB (A 000 989 89 01 10), MB 226.52, MB 229.31, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW/Audi G 052 195 M2, VW/Audi G 052 195 M4, VW/Audi G 052 195 M6
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN, SP |
SN, SP
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, MB-Approval 229.51, Porsche C30, VW 504.00, VW 507.00 |
BMW Longlife-04, MB-Approval 229.51, Porsche C30, VW 504.00, VW 507.00
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S1, MB 226.52, MB 229.31, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW G 052 195 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S1, MB 226.52, MB 229.31, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW G 052 195
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83210398507, BMW 83210398508, MB A 000 989 89 01 10, VW G 052 195 |
BMW 83210398507, BMW 83210398508, MB A 000 989 89 01 10, VW G 052 195
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 846 | EN ISO 12185 |
846
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.95 | DIN 51562-1 |
11.95
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 70.4 | DIN 51562-1 |
70.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 167 | DIN ISO 2909 |
167
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.63 | ASTM D5481 |
3.63
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4770 | ASTM D5293 |
4770
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 17.600 | ASTM D4684 |
17.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.8 | ASTM D5800 |
9.8
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 233 | DIN EN ISO 2592 |
233
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8.8 | ASTM D2896 |
8.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.7 | DIN 51575 |
0.7
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S1, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, Porsche C30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 504.00, VW 507.00, VW G 052 195 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S1, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, Porsche C30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 504.00, VW 507.00, VW G 052 195
|
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Porsche C30, VW 504.00, VW 507.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HSW SAE 0W-30 zarrachali DPF filtrlarning xizmat muddatini chiqindi gazlaridagi zarrachalar miqdorini kamaytirish orqali uzaytiradi. Ishqalanishni minimallashtiradi, yoqilg'ini tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi. Dvigatelni eskirishdan yuqori darajada himoya qiladi.
O'z tarkibi tufayli RAVENOL HSW SAE 0W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta'minlaydi. Korroziyadan, shuningdek bug'lanish (oksidlanish) va kokslash natijasida moy yo'qotishidan himoya qiladi. Sovuq ishga tushirishda ajoyib moylash xususiyatlari dvigatel qizdirilganda optimal moylash xavfsizligini ta'minlaydi.
Yoqilg'i sarfini kamaytirish tufayli RAVENOL HSW SAE 0W-30 zararli chiqindilarni qisqartirish orqali atrof-muhitni muhofaza qilishga yordam beradi.
RAVENOL HSW SAE 0W-30 shahar tirbandliklarida ham, trassada yuqori tezlikda harakatlanishda ham xavfsiz foydalanishni kafolatlaydi.
Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL HSW SAE 0W-30 LongLife Service tizimiga ega va unga ega bo'lmagan barcha avtomobillarda ishlatilishi mumkin. DPF zarrachali filtrlari bo'lgan va bo'lmagan avtomobillarda moyni uzaytirilgan almashtirish intervallari uchun mos keladi.
Avtomobil ishlab chiqaruvchisining ko'rsatmalariga rioya qiling.
RAVENOL HSW SAE 0W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Maxsus qo'shimchalar kompleksi tufayli ajoyib oquvchanlik.
- Sovuq ishga tushirishdan keyin ham va og'ir sharoitlarda ham dvigatelning ajoyib himoyasi.
- -30°C dan past haroratlarda dvigatelning barcha kritik tugunlari va qismlarini bir zumda moylash.
- >150°C haroratlarda ham mustahkam moy plyonkasi.
- Yoqilg'i sarfini bir vaqtning o'zida kamaytirish bilan eskirishdan ajoyib himoya va dvigatelning maksimal tozaligi.
- Har qanday haroratlarda gidroko'targichlarning kafolatlangan ishlashi.
- Zichlovchi materiallarga neytrallik.
- Noqulay sharoitlarda ham shlam, koks, lak va korroziya hosil bo'lishidan himoya.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Porsche C30 |
Porsche C30
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, VW 504.00, VW 507.00 |
BMW Longlife-04, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, VW 504.00, VW 507.00
|
||
| Talablarga mos keladi | Porsche C30 |
Porsche C30
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 836 | EN ISO 12185 |
836
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 62.4 | DIN 51562-1 |
62.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 197 | DIN ISO 2909 |
197
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.7 | ASTM D5481 |
3.7
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5890 | ASTM D5293 |
5890
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 19.200 | ASTM D4684 |
19.200
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10 | ASTM D5800 |
10
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 228 | DIN EN ISO 2592 |
228
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8.3 | ASTM D2896 |
8.3
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.7 | DIN 51575 |
0.7
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, MB 229.51, MB 229.52, Porsche C30, VW 504.00, VW 507.00 |
BMW Longlife-04, MB 229.51, MB 229.52, Porsche C30, VW 504.00, VW 507.00
|
Mator moyi
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL HCS 5W-40 STOP-START harakatida ham, yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel detallarining tozaligini kafolatlaydi.
RAVENOL HCS 5W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Aşınmadan mukammal himoya
- Yonilg'i tejash va yonilg'i sarfini kamaytirish
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Qora shlam hosil bo'lishining oldini olish
- Dvigatel tozaligi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik tufayli uzoq xizmat muddati
- Sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlar
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Past bug'lanish
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.4 | DIN 51562-1 |
14.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 87.5 | DIN 51562-1 |
87.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 171 | DIN ISO 2909 |
171
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.9 | ASTM D5481 |
3.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5370 | ASTM D5293 |
5370
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.500 | ASTM D4684 |
28.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.4 | ASTM D5800 |
8.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.4 | ASTM D2896 |
10.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.26 | DIN 51575 |
1.26
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SHL SAE 0W-40 – gidrokreking asosidagi sintetik motor moyi va PAO (polialfaolefinlar) tarkibiga ega bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan. Bu moy benzin va dizel dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, turbokompressorli va bezturbinali, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega yengil avtomobillarda ishlatilishi mumkin.RAVENOL SHL SAE 0W-40 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta’minlaydi, bu esa korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) yoki kokslanishdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda ham ishonchli moylashni ta’minlaydi.RAVENOL SHL SAE 0W-40 yoqilg‘i tejamkorligini oshiradi, natijada atmosferaga chiqariladigan zararli moddalarning miqdori kamayadi.RAVENOL SHL SAE 0W-40 ishqalanish, eskirish va yonilg‘i sarfini minimallashtiradi, ayniqsa sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlarga ega.RAVENOL SHL SAE 0W-40 har qanday haydash uslubida, shu jumladan "start-stop" rejimida yoki tezkor avtomagistrallarda harakatlanishda ham xavfsiz ishlashni kafolatlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchining tavsiyalariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari ta’minlanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700
SAE: 0W-40
API: SN
Analoglar OEM:
BMW 83210144459, BMW 83212365515, BMW 83212405609, BMW 83212405635, BMW 83212405635, BMW 83212406983, FEBI 101140, FEBI 101141, FEBI 101142, FEBI 101143, FEBI 101144, Renault 8671000073, Renault 8671000074, Renault 8671000075, SWAG 30101140, SWAG 30101141, SWAG 30101142, SWAG 30101143, SWAG 30101144
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SHL SAE 0W-40 – gidrokreking asosidagi sintetik motor moyi va PAO (polialfaolefinlar) tarkibiga ega bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan. Bu moy benzin va dizel dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, turbokompressorli va bezturbinali, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega yengil avtomobillarda ishlatilishi mumkin.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta’minlaydi, bu esa korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) yoki kokslanishdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda ham ishonchli moylashni ta’minlaydi.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 yoqilg‘i tejamkorligini oshiradi, natijada atmosferaga chiqariladigan zararli moddalarning miqdori kamayadi.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 ishqalanish, eskirish va yonilg‘i sarfini minimallashtiradi, ayniqsa sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlarga ega.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 har qanday haydash uslubida, shu jumladan "start-stop" rejimida yoki tezkor avtomagistrallarda harakatlanishda ham xavfsiz ishlashni kafolatlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchining tavsiyalariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari ta’minlanadi.
SHL SAE 0W-40 quyidagilarni ta’minlaydi:
- -30°C dan past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda a’lo ko‘rsatkichlar
- Qisman va to‘liq yuklanish sharoitida yoqilg‘ini tejash
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Kesish kuchlanishiga yuqori chidamlilik
- Juda yuqori haroratlarda ham xavfsiz moylash qatlami
- A’lo darajadagi yuvuvchi va dispersiyalovchi xususiyatlar
- Eskirish, korroziya va ko‘pik hosil bo‘lishidan himoya
- Ajoyib qarish qarshiligi
- Past bug‘lanish yo‘qotishlari
- Dvigatelning mukammal tozaligini ta’minlash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C937-A, Renault RN0700 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C937-A, Renault RN0700
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-40 |
0W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.46 | DIN 51562-1 |
13.46
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 75 | DIN 51562-1 |
75
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.84 | ASTM D5481 |
3.84
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5950 | ASTM D5293 |
5950
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 28.600 | ASTM D4684 |
28.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.600 | ASTM D4684 |
28.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 228 | DIN EN ISO 2592 |
228
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.46 | ASTM D2896 |
10.46
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.15 | DIN 51575 |
1.15
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, MB 229.5, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, MB 229.5, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, VW 505.00, VW 505.01
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
"Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi. Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
MID SAPS moyi (o'rtacha fosfor, kul va oltingugurt miqdori) hisoblanadi va DPF zarrachalar filtrining tiqilib qolishini oldini oladi.
Turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun tavsiya etiladi. DPF zarrachalar filtri bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi.
RAVENOL HLS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -25 °C dan past past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.7 | DIN 51562-1 |
72.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.68 | ASTM D5481 |
3.68
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6187 | ASTM D5293 |
6187
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 20.400 | ASTM D4684 |
20.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.69 | DIN 51575 |
0.69
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi
Transmissiya suyuqligi
RAVENOL ATF 8HP Fluid — gidrokraking asosidagi baza moyi va PAO aralashmasiga asoslangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya moyi bo‘lib, ATF avtomatik uzatma qutilarining uzluksiz ishlashini hamda har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoyani ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
Acura ATF Type 3.0, ATF L 12108, BMW ATF 3+, Fiat 9.55550-AV5, Honda ATF Type 3.1, VW G 055 162, VW G 060 162, ZF TE-ML 11 9HP28, ZF TE-ML 11 9HP48, ZF TE-ML 11 9HP50
Analoglar OEM:
Alpine 0101590, Alpine 0101591, Alpine 0101592, Alpine 0101593, Alpine 0101594, Alpine 0101595, Alpine 101590, Alpine 101591, Alpine 101592, Alpine 101593, Alpine 101595, Honda 0820009017, Jaguar 02JDE26444S1, Land Rover LR02328, VAG G055162S0, VW G060162, VW G060162A1, VW G060162A1, VW G060162A2, VW G060162A2S1, VW G060162A2S2, VW G060162A2S3, VW G060162S0, VW G060162S1, VW G060162S2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF 8HP Fluid — gidrokraking asosidagi baza moyi va PAO aralashmasiga asoslangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya moyi bo‘lib, ATF avtomatik uzatma qutilarining uzluksiz ishlashini hamda har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoyani ta'minlaydi.
Bu yangi avlod moyi bo‘lib, barcha turdagi 8 pog‘onali HP seriyali transmissiyalar 8HP45, 8HP55, 6HP26, 8HP70, 8HP90 va ZF ishlab chiqarishidagi 6 pog‘onali transmissiyalar 6HP19X — AUDI Q7 uchun, 6HP19A, 6HP28AF uchun mo‘ljallangan. Shuningdek, ZF’ning 9HP48 seriyali avtomatik uzatma qutilarida ham qo‘llanilishi mumkin.
RAVENOL ATF 8HP Fluid qo‘llanishi quyidagilarni ta'minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Yuqori issiqlik va oksidlanish barqarorligi
- A’lo darajadagi sovutish xossalari
- Doimiy ishqalanish koeffitsienti
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Acura 08200-9016A, Acura ATF Type 3.0, ATF L 12108, BMW 83222289720, BMW 83222305397 (83222152426), BMW ATF 3+, Fiat 9.55550-AV5, Honda 08200-9017, Honda ATF Type 3.1, Land Rover LR023288, Land Rover LR023289, Mopar 68157995AB, Mopar 68218925AA, VW/Audi G 055 162, VW/Audi G 060 162 A2, VW/Audi G 060 162 A1, VW/Audi G 060 162 A6, ZF S671 090 312, ZF TE-ML 11 9HP28, ZF TE-ML 11 9HP48, ZF TE-ML 11 9HP50 |
Acura 08200-9016A, Acura ATF Type 3.0, ATF L 12108, BMW 83222289720, BMW 83222305397 (83222152426), BMW ATF 3+, Fiat 9.55550-AV5, Honda 08200-9017, Honda ATF Type 3.1, Land Rover LR023288, Land Rover LR023289, Mopar 68157995AB, Mopar 68218925AA, VW/Audi G 055 162, VW/Audi G 060 162 A2, VW/Audi G 060 162 A1, VW/Audi G 060 162 A6, ZF S671 090 312, ZF TE-ML 11 9HP28, ZF TE-ML 11 9HP48, ZF TE-ML 11 9HP50
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Acura ATF Type 3.0, ATF L 12108, BMW ATF 3+, Fiat 9.55550-AV5, Honda ATF Type 3.1, VW G 055 162, VW G 060 162, ZF TE-ML 11 9HP28, ZF TE-ML 11 9HP48, ZF TE-ML 11 9HP50 |
Acura ATF Type 3.0, ATF L 12108, BMW ATF 3+, Fiat 9.55550-AV5, Honda ATF Type 3.1, VW G 055 162, VW G 060 162, ZF TE-ML 11 9HP28, ZF TE-ML 11 9HP48, ZF TE-ML 11 9HP50
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Acura 08200-9016A, BMW 83222152426, BMW 83222289720, BMW 83222305397, Honda 08200-9017, Land Rover LR023288, Land Rover LR023289, Mopar 68157995AB, Mopar 68218925AA, VW G 060 162, ZF S671 090 312 |
Acura 08200-9016A, BMW 83222152426, BMW 83222289720, BMW 83222305397, Honda 08200-9017, Land Rover LR023288, Land Rover LR023289, Mopar 68157995AB, Mopar 68218925AA, VW G 060 162, ZF S671 090 312
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 838.5 | EN ISO 12185 |
838.5
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | Acura ATF Type 3.0, ATF L 12108, BMW ATF 3+, Fiat 9.55550-AV5, Honda ATF Type 3.1, VW G 055 162, VW G 060 162, ZF TE-ML 11 9HP28, ZF TE-ML 11 9HP48, ZF TE-ML 11 9HP50 |
Acura ATF Type 3.0, ATF L 12108, BMW ATF 3+, Fiat 9.55550-AV5, Honda ATF Type 3.1, VW G 055 162, VW G 060 162, ZF TE-ML 11 9HP28, ZF TE-ML 11 9HP48, ZF TE-ML 11 9HP50
|
Taqsimlovchi quti Avtomatik uzatma quti dan
Transmissiya moyi
RAVENOL AWD-TOR FLUID – bu polialfaolefinlar (PAO) asosidagi yuqori sifatli, to‘liq sintetik transmissiya moyi bo‘lib, tarkibida transmissiyaning mukammal ishlashini ta’minlovchi maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi mavjud.
Talablarga muvofiqligi:
Castrol SAF-AG4 + FM, VW G 055 145
Analoglar OEM:
Toyota 0888581086, Toyota 0888581086, VAG G055145A1, VAG G055145A2, VAG G055145S2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL AWD-TOR FLUID – bu polialfaolefinlar (PAO) asosidagi yuqori sifatli, to‘liq sintetik transmissiya moyi bo‘lib, tarkibida transmissiyaning mukammal ishlashini ta’minlovchi maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi mavjud.
RAVENOL AWD-TOR FLUID – bu VW va AUDI konsernining Torsen turidagi to‘liq yurituv tizimlari uchun mo‘ljallangan maxsus transmissiya moyi. Noto‘g‘ri yuklamalar sharoitida ekspluatatsion xossalarni yaxshilash uchun tarkibida 4% ishqalanish modifikatori mavjud. RAVENOL AWD-TOR FLUID kam eskirishni ta’minlaydi va o‘zining alohida xossalari tufayli transmissiyaning uzoq xizmat muddatini kafolatlaydi.
RAVENOL AWD-TOR FLUID VW, AUDI va boshqa avtomobil ishlab chiqaruvchilarning Torsen tipidagi to‘liq yurituv tizimlaridagi razdatkalar uchun qo‘llashga mos keladi. RAVENOL AWD-TOR FLUID shahar sharoitidagi kundalik haydovda ham, avtosportda ham foydalanish uchun ideal tanlov hisoblanadi. Ishlab chiqaruvchi ko‘rsatmalariga rioya qiling.
Quyidagi talablar bilan mos: SAF-AG4 + FM, VW/Audi G 055 145 A2
AWD-TOR Fluid qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qishki past haroratlarda a’lo darajadagi suyuqlik xossalari
- Kam eskirish
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan himoya
- A’lo yopishqoqlik-harorat xossalari
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | SAF-AG4 + FM, VW/Audi G 055 145 A2 |
SAF-AG4 + FM, VW/Audi G 055 145 A2
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Castrol SAF-AG4 + FM, VW G 055 145 |
Castrol SAF-AG4 + FM, VW G 055 145
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | VW G 055 145 |
VW G 055 145
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 864 | EN ISO 12185 |
864
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.7 | DIN 51562-1 |
16.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 107.9 | DIN 51562-1 |
107.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 48.700 | ASTM D2983 |
48.700
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
| To‘rtsharli ishqalanish mashinasida kiyilish testi | mm | 0.71 | DIN 51350-3 |
0.71
mm
DIN 51350-3
|
| To‘rtsharli ishqalanish mashinasida (ekstremal bosim) testi | N | 3600 / 3800 | DIN 51350-3 |
3600 / 3800
N
DIN 51350-3
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Mis plastinkaga ta’sir testi | 150°С da | 1a | ASTM D130 |
1a
150°С da
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Castrol SAF-AG4 + FM, VW G 055 145 |
Castrol SAF-AG4 + FM, VW G 055 145
|
Orqa differensial
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Differensial avtomatik uzatma qutisidan
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Gidrokuchaytirgich uchun
RAVENOL SSF Special Servolenkung Fluid to'liq sintetik maxsus gidravlik suyuqlik.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 31B120 (MB 345.0), Ford WSS-M2C204-A, Ford WSS-M2C204-A2, Hyundai/Kia PSF-4, Land Rover Cold Climate PAS Fluid 14315, MB 343.0, MB 344.0, MB 345.0, Toyota PSF NEW-W, VW G 002 000, VW G 004 000, VW TL 521 46, ZF TE-ML 02K
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSF Special Servolenkung Fluid to'liq sintetik maxsus gidravlik suyuqlik.
Maxsus ishlab chiqilgan retseptura tufayli RAVENOL SSF Special Servolenkung Fluid ajoyib ekspluatatsion xususiyatlarga ega va sovuq haroratlarda mukammal barqarorlikni kafolatlaydi.
Past harorat xususiyatlari RAVENOL SSF Special Servolenkung Fluid maxsus suyuqligini yil bo'yi, shu jumladan -40°C dan +100°C gacha bo'lgan haroratlarda ekstremal sovuq qishda ham qo'llash imkonini beradi.
VW-Norm TL 52146 talablariga muvofiq ishlab chiqariladi va VW, Audi, Seat, Skoda avtomobillarining rul boshqaruvi gidrokuchaytirgichlari, darajani sozlaydigan gidropnevmatik osmalari, amortizatorlari, barqarorlik va tortish tizimlari, kabriolet tomining elektro-gidravlik yuritmalari, markaziy qulflari uchun mo'ljallangan. Ayniqsa sovuq haroratlarda qo'llash tavsiya etiladi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- BMW 83290429576
- Citroen 9979 A1
- Ford 1384110
- Hyundai/KIA PSF-4 03100-00130
- Toyota 08886-01115
- Opel 1940715
- Opel 1940766
- VOLVO 30741424
- VW G002000M2
- SAAB 93160548
- Pentosin CHF11S
- Pentosin CHF202
- Ford WSS-M2C204-A2
- Land Rover Cold Climate PAS Fluid 14315 LRN2261
- MB 343.0
- MB 344.0
- MB 345.0
- Toyota PSF NEW-W
- VW Group TL 521 46
- ZF TE-ML 02K
SSF Special Servolenkung Fluid qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Juda past quyilish harorati
- Ajoyib yopishqoqlik va tribologik xususiyatlar
- Aşınmadan ajoyib himoya
- Ajoyib termostabillik
- Ajoyib aşınmaga qarshi xususiyatlar
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- Korroziyadan yaxshi himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83290429576, CHF11S, CHF202, Citroën 9979 A1, DTFR 31B120 (MB 345.0), Ford 1384110, Ford M2C-204 A2, Hyundai/Kia PSF-4 03100-00130, Land Rover Cold Climate PAS Fluid 14315 LRN2261, MB 343.0, MB 344.0, MB 345.0, Opel 1940715, Opel 1940766, SAAB 93160548, Toyota 08886-01115, Toyota PSF NEW-W, Volvo 30741424, VW G 002 000, VW G 004 000 M2, VW TL 52146, ZF TE-ML 02K |
BMW 83290429576, CHF11S, CHF202, Citroën 9979 A1, DTFR 31B120 (MB 345.0), Ford 1384110, Ford M2C-204 A2, Hyundai/Kia PSF-4 03100-00130, Land Rover Cold Climate PAS Fluid 14315 LRN2261, MB 343.0, MB 344.0, MB 345.0, Opel 1940715, Opel 1940766, SAAB 93160548, Toyota 08886-01115, Toyota PSF NEW-W, Volvo 30741424, VW G 002 000, VW G 004 000 M2, VW TL 52146, ZF TE-ML 02K
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 31B120 (MB 345.0), Ford WSS-M2C204-A, Ford WSS-M2C204-A2, Hyundai/Kia PSF-4, Land Rover Cold Climate PAS Fluid 14315, MB 343.0, MB 344.0, MB 345.0, Toyota PSF NEW-W, VW G 002 000, VW G 004 000, VW TL 521 46, ZF TE-ML 02K |
DTFR 31B120 (MB 345.0), Ford WSS-M2C204-A, Ford WSS-M2C204-A2, Hyundai/Kia PSF-4, Land Rover Cold Climate PAS Fluid 14315, MB 343.0, MB 344.0, MB 345.0, Toyota PSF NEW-W, VW G 002 000, VW G 004 000, VW TL 521 46, ZF TE-ML 02K
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51524-2, ISO 7308 |
DIN 51524-2, ISO 7308
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83290429576, Ford 1384110, Hyundai/Kia 03100-00130, Land Rover LRN2261, Opel 1940715, Opel 1940766, Pentosin CHF 11S, Pentosin CHF 202, PSA 9979.A1, SAAB 93160548, Toyota 08886-01115, Volvo 30741424, VW G 004 000 |
BMW 83290429576, Ford 1384110, Hyundai/Kia 03100-00130, Land Rover LRN2261, Opel 1940715, Opel 1940766, Pentosin CHF 11S, Pentosin CHF 202, PSA 9979.A1, SAAB 93160548, Toyota 08886-01115, Volvo 30741424, VW G 004 000
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 829 | EN ISO 12185 |
829
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 6.6 | DIN 51562-1 |
6.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 19.7 | DIN 51562-1 |
19.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite -40°С da | mm²/s | 900 | ASTM D445 |
900
mm²/s
ASTM D445
|
| Viskozite indeksi VI | 333 | DIN ISO 2909 |
333
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 980 | ASTM D2983 |
980
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -55 | DIN ISO 3016 |
-55
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 166 | DIN EN ISO 2592 |
166
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51524-2, DTFR 31B120 (MB 345.0), Ford WSS-M2C204-A, Ford WSS-M2C204-A2, Hyundai/Kia PSF-4, ISO 7308, Land Rover Cold Climate PAS Fluid 14315, MB 343.0, MB 344.0, MB 345.0, Toyota PSF NEW-W, VW G 002 000, VW G 004 000, VW TL 521 46, ZF TE-ML 02K |
DIN 51524-2, DTFR 31B120 (MB 345.0), Ford WSS-M2C204-A, Ford WSS-M2C204-A2, Hyundai/Kia PSF-4, ISO 7308, Land Rover Cold Climate PAS Fluid 14315, MB 343.0, MB 344.0, MB 345.0, Toyota PSF NEW-W, VW G 002 000, VW G 004 000, VW TL 521 46, ZF TE-ML 02K
|
Gidravlik tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Tormoz tizimi uchun
RAVENOL DOT 5.1 — ABS tizimi bilan jihozlangan avtomobillarning barcha tormoz tizimlarida foydalanish uchun mo‘ljallangan tormoz suyuqligi. Bu mahsulot kimyoviy barqaror, neft mahsulotlari tarkibiga ega emas va yuqori moylovchi xususiyatlarni ta’minlovchi maxsus qo‘shimchalar majmuasiga ega. RAVENOL DOT 5.1 SAE J 1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT 5.1 spetsifikatsiyalariga javob beradi va ularni ortda qoldiradi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
DOT 5.1
RAVENOL DOT 5.1 — ABS tizimi bilan jihozlangan avtomobillarning barcha tormoz tizimlarida foydalanish uchun mo‘ljallangan tormoz suyuqligi. Bu mahsulot kimyoviy barqaror, neft mahsulotlari tarkibiga ega emas va yuqori moylovchi xususiyatlarni ta’minlovchi maxsus qo‘shimchalar majmuasiga ega. RAVENOL DOT 5.1 SAE J 1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT 5.1 spetsifikatsiyalariga javob beradi va ularni ortda qoldiradi.
DOT 5.1 sifat darajasidagi suyuqliklar talab etiladigan barcha avtomobil tormoz tizimlarida qo‘llash uchun mo‘ljallangan. Shuningdek, sintetik suyuqliklar bilan birgalikda barcha gidravlik tormoz tizimlarida foydalanish uchun ham mos keladi.
RAVENOL DOT 5.1 shu toifadagi barcha suyuqliklar bilan aralashtirilishi mumkin.
Quyidagi spetsifikatsiyalarga mos: ISO 4925 Class 5-1, SAE J1704, FMVSS 116 DOT 5.1
RAVENOL DOT 5.1 quyidagilarni ta’minlaydi:
- ABS tizimi bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashi
- Kimyoviy barqarorlik
- Yaxshilangan moylash xususiyatlari
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral ta’sir
- Past haroratlarda ham oquvchanlik
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| FMVSS 116 (DOT) spetsifikatsiyalari | DOT-5.1 |
DOT-5.1
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704 |
DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1069 | EN ISO 12185 |
1069
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.16 | ASTM D445 |
2.16
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 810 | ASTM D445 |
810
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 269 | FMVSS 116 |
269
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 187 | FMVSS 116 |
187
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1.5 | FMVSS 116 |
1.5
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 68 | FMVSS 116 |
68
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 2s | FMVSS 116 |
i.O., 2s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 2s | FMVSS 116 |
shaffof, 2s
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | 0.1 | DIN 51777-1 |
0.1
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.004 | FMVSS 116 |
-0.004
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,01 | FMVSS 116 |
-0,01
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.03 | FMVSS 116 |
-0.03
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.03 | FMVSS 116 |
0.03
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 7.33 | FMVSS 116 |
7.33
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.03 | FMVSS 116 |
0.03
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -6 | FMVSS 116 |
-6
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.44 | FMVSS 116 |
0.44
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.72 | FMVSS 116 |
0.72
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -3 | FMVSS 116 |
-3
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.42 | FMVSS 116 |
0.42
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704 |
DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL LTC Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va silikat asosidagi korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda OAT (organik texnologiya) asosida ishlab chiqarilgan tayyor sovituvchi suyuqlik. Tarkibida boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL LTC Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va silikat asosidagi korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda OAT (organik texnologiya) asosida ishlab chiqarilgan tayyor sovituvchi suyuqlik. Tarkibida boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL LTC Premix -40°C siyohrang ftorlyuminesent rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
LTC - Protect C12++ Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- To‘liq alyuminiyli dvigatel sovitish tizimlari bilan moslik
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
- Boshqa sovituvchi suyuqlik turlari bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Si-OAT, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.5, MB 326.6 (Premix), Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13) |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Si-OAT, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.5, MB 326.6 (Premix), Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | MB A 000 989 08 25 10, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J |
MB A 000 989 08 25 10, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1079 | EN ISO 12185 |
1079
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 8,2 | ASTM D1287 |
8,2
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate – 1.2-Ethandiol (mono etilen glikol) asosidagi va silikatlar bazasidagi korroziya ingibitorlari bilan organik OAT texnologiyasidan foydalangan holda tayyorlangan sovutish suyuqligi konsentrati. Boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410125-010
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1410125-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1410125-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1410125-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410125-700
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate – 1.2-Ethandiol (mono etilen glikol) asosidagi va silikatlar bazasidagi korroziya ingibitorlari bilan organik OAT texnologiyasidan foydalangan holda tayyorlangan sovutish suyuqligi konsentrati. Boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate lilak floresan rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- To'liq alyuminiy dvigatel sovutish tizimi bilan mosligi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Sovutish tizimlarida ishlatiladigan barcha metallar va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Sovutish tizimida cho'kmalar va ko'piklanishning oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
- Boshqa turdagi sovutish suyuqliklari bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13) |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J |
Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1120 | EN ISO 12185 |
1120
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 175 — | ASTM D1121 |
175 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 115 | DIN 51758 |
115
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 8,1 | ASTM D1287 |
8,1
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|