VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Kia - Sorento, BL / JC - Sorento 3.3 V6 MPI 2WD / 4WD
Kia Sorento, BL / JC Sorento 3.3 V6 MPI 2WD / 4WD, Chiqarilgan yil: 2006 gacha 2009 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: Old/To‘liq g‘ildirakdan tortish
Silindrlar soni: 6
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 3342 kub. sm.
Quvvat: 248 ot kuchi / 182 kVt
Tugunlar va agregatlar
- Dvigatel G6DB / G6DH
- Avtomatik uzatma qutisi A5SR1 / RE5R05A / JR507E / 45000-4C250
- Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida Aisin AW30-40LE 4/1
- Taqsimlovchi quti BorgWarner BW 44-24 / 47300-4C211
- Orqa differensial 53000-3E950
- Orqa differensial o‘zidan-o‘zi bloklanadigan 53000-3E351
- Old differensial
- Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
- Gidravlik tormozlar / mufta tizimi
- Sovutish tizimi
Dvigatel
G6DB / G6DH
OEM:
134W1-3CS00
Dvigatel uchun
RAVENOL SSV 0W-30 – to'liq sintetik, past qovushqoqlikka ega bo'lgan PAO asosidagi motor moyi bo‘lib, CleanSynto® va USVO® texnologiyalari asosida ishlab chiqarilgan. Benzin va dizel dvigatellari uchun turbo zaryadli va turbosiz yengil avtomobillarda qo‘llanadi. Ishqalanishni va eskirishni minimallashtiradi, yonilg‘i sarfini kamaytiradi, sovuq ishga tushirishda a'lo darajadagi xususiyatlarni ta’minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq moy almashtirish intervallari uzaytirilgan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.6, Volvo VCC 95200377
SAE: 0W-30
API: SP
Analoglar OEM:
Alpine 0101641, Alpine 0101642, Alpine 0101643, Alpine 0101644, Alpine 0101645, Alpine 101641, Alpine 101642, Alpine 101643, Alpine 101644, Alpine 101645, BMW 83212431037, BMW 83212431038, BMW 83212431039, BMW 83212449994, BMW 83212462939, BMW 83212462942, GM 1942019, GM 1942020, GM 1942021, GM 1942029, GM 93160348, GM 93160349, GM 93160350, GM 93160353, Land Rover LR007129, Nissan KLAN100302, Nissan KLAN100304, Nissan KLAPN00304, Nissan KLAPN00304
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSV 0W-30 – to'liq sintetik, past qovushqoqlikka ega bo'lgan PAO asosidagi motor moyi bo‘lib, CleanSynto® va USVO® texnologiyalari asosida ishlab chiqarilgan. Benzin va dizel dvigatellari uchun turbo zaryadli va turbosiz yengil avtomobillarda qo‘llanadi. Ishqalanishni va eskirishni minimallashtiradi, yonilg‘i sarfini kamaytiradi, sovuq ishga tushirishda a'lo darajadagi xususiyatlarni ta’minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq moy almashtirish intervallari uzaytirilgan.
Maxsus tanlangan asosiy moy va PAO tufayli yuqori qovushqoqlik indeksiga ega. Sovuq ishga tushirishdagi mukammal xususiyatlari tufayli dvigatel hali isib ulgurmagan holatda ham optimal moylashni ta’minlaydi. Yonilg‘i tejamkorligi sababli, RAVENOL SSV FUEL ECONOMY SAE 0W-30 atmosferaga zararli moddalar chiqindisini kamaytiradi.
RAVENOL SSV 0W-30 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qisman va to‘liq yuklama sharoitida yonilg‘i tejamkorligi
- Yuqori tezlikda ishlash sharoitida ham eskirishdan mukammal himoya va yuqori qovushqoqlik indeksi, dvigatel xizmat muddatini uzaytiradi
- -30 °C dan past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi natijalar
- Yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug‘lanish darajasi, kamaytirilgan moy sarfi
- Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlarda cho‘kindi hosil bo‘lishining oldini olish
- Muhrlash materiallariga neytrallik
- Uzaytirilgan moy almashtirish intervallari, ekologiyaga ehtiyotkorona munosabat
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | SP |
SP
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.6, Volvo VCC 95200377 |
MB-Approval 229.6, Volvo VCC 95200377
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 838 | EN ISO 12185 |
838
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.3 | DIN 51562-1 |
10.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 58 | DIN 51562-1 |
58
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 167 | DIN ISO 2909 |
167
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.97 | ASTM D5481 |
2.97
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5540 | ASTM D5293 |
5540
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 16.300 | ASTM D4684 |
16.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 12.5 | ASTM D2896 |
12.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.2 | DIN 51575 |
1.2
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | MB 229.6, Volvo VCC 95200377 |
MB 229.6, Volvo VCC 95200377
|
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HSV SAE 0W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham xavfsiz moylash qatlamini ta'minlaydi va korroziyadan, shuningdek bug'lanish (oksidlanish) yoki kokslash natijasida moy yo'qotilishidan himoya qiladi. Ajoyib sovuq ishga tushirish xususiyatlari sovuq ishga tushirish bosqichida optimal moylash xavfsizligini ta'minlaydi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.6, Volvo VCC 95200377
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HSV SAE 0W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham xavfsiz moylash qatlamini ta'minlaydi va korroziyadan, shuningdek bug'lanish (oksidlanish) yoki kokslash natijasida moy yo'qotilishidan himoya qiladi. Ajoyib sovuq ishga tushirish xususiyatlari sovuq ishga tushirish bosqichida optimal moylash xavfsizligini ta'minlaydi.
Yoqilg'ini sezilarli darajada tejab, RAVENOL HSV SAE 0W-30 chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni saqlashga yordam beradi.
RAVENOL HSV SAE 0W-30 minimal ishqalanish, eskirish va yoqilg'i tejashni ta'minlaydi, shuningdek ajoyib sovuq ishga tushirish xususiyatlariga ega.
Ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallari uzaytirilgan.
Joriy API SP tufayli LSPI (past tezlikda oldindan yonish = past tezlikda yoqilg'ining muddatidan oldin yonishi) dan qo'shimcha himoya.
RAVENOL HSV SAE 0W-30 moyidan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Qisman va to'liq yuklamada yoqilg'i tejash
- Benzinli dvigatelli barcha zamonaviy dvigatellarda universal foydalanish.
- Hatto -30°C dan past haroratda ham dvigatelni moy bilan tez moylash.
- Bug'lanishga past moyillik, bu moy sarfini kamaytiradi.
- Noqulay ish sharoitlarida ham loyqalanish, kokslash, deformatsiya va korroziyadan himoya.
- Yonish kameralarida, piston halqasi zonasida va klapanlarda moy qoldiqlarining yo'qligi.
- Butun moy almashtirish intervali davomida o'zgarmagan yopishqoqlik, yuqori yopishqoqlik indeksi.
- Zichlash materiallariga nisbatan neytrallik.
- Barcha tijorat motor moylari bilan aralashadi. Yuvish bochkalari talab qilinmaydi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SP |
SP
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.6, Volvo VCC 95200377 |
MB-Approval 229.6, Volvo VCC 95200377
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 840 | EN ISO 12185 |
840
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.9 | DIN 51562-1 |
10.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 58.4 | DIN 51562-1 |
58.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 182 | DIN ISO 2909 |
182
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.32 | ASTM D5481 |
3.32
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5160 | ASTM D5293 |
5160
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.900 | ASTM D4684 |
24.900
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.2 | ASTM D5800 |
10.2
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8.8 | ASTM D2896 |
8.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.2 | DIN 51575 |
1.2
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | MB 229.6, Volvo VCC 95200377 |
MB 229.6, Volvo VCC 95200377
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111125-700
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL HDX 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi, yoqilg‘i sarfini qisqartiradi va «sovuq» ishga tushirish sharoitida a’lo darajadagi ishlashni ta’minlaydi.
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham barqaror moy qatlami hosil qiladi, korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) va karbonatlash natijasida yog‘ yo‘qolishidan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirish sharoitida optimal moylash xususiyatlarini ta’minlaydi.
Yonilg‘i sarfini sezilarli darajada kamaytirishi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 zamonaviy OPEL, General Motors avtomobil dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, Dexos 1 spetsifikatsiyasiga javob beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 Ford, Chrysler va Fiat spetsifikatsiyalariga mos keluvchi dvigatellar uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL HDX 5W-30 quyidagi afzalliklarni ta’minlaydi:
- dexos1® Gen 3 talablari asosida yangi formulaga ega
- GDI dvigatellari (to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi) uchun mos keladi
- LSPI (silindr ichida aralashmaning erta alangalanishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho‘kindilar hosil bo‘lishining oldini oladi
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida yonilg‘i tejash imkonini beradi
- MID SAPS = sulfatli kul, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va kesish kuchlanishiga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlar
- Juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy qoplami
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.8 | DIN 51562-1 |
10.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 59.8 | DIN 51562-1 |
59.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.4 | ASTM D5481 |
3.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3630 | ASTM D5293 |
3630
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.500 | ASTM D4684 |
13.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
Dvigatel uchun
RAVENOL TSJ 10W-30 – yarim sintetik oson oqadigan motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1112106-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1112106-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1112106-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1112106-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1112106-700
RAVENOL TSJ 10W-30 – yarim sintetik oson oqadigan motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL TSJ 10W-30 maxsus Osiyo va Yaponiya avtomobillari uchun mo'ljallangan.
TSJ 10W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Barcha zamonaviy benzin va dizel dvigatellarida universal foydalanish (agar avtomobil ishlab chiqaruvchisi tomonidan boshqacha belgilanmagan bo'lsa)
- Juda past haroratlarda ham dvigatelning tez moylanishi
- Noqulay sharoitlarda ham shlam, qurum, lak va korroziyadan himoya
- Barcha haroratlarda klapanlarning ishlashi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Moyni almashtirishning butun intervali davomida o'zgarmas yopishqoqlik, yuqori yopishqoqlik indeksi bilan
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Kam moy sarfi tufayli past ko'pik hosil bo'lishi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Daewoo, Daihatsu, Fiat 9.55535-CR1, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Daewoo, Daihatsu, Fiat 9.55535-CR1, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-30 |
10W-30
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
|
||
| Mos keladi | Daewoo, Daihatsu, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota |
Daewoo, Daihatsu, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.2 | DIN 51562-1 |
10.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 145 | DIN ISO 2909 |
145
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.11 | ASTM D5481 |
3.11
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 4830 | ASTM D5293 |
4830
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 11.300 | ASTM D4684 |
11.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.9 | ASTM D5800 |
9.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.4 | ASTM D2896 |
7.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.76 | DIN 51575 |
0.76
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, VW 505.00, VW 505.01
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
"Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi. Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
MID SAPS moyi (o'rtacha fosfor, kul va oltingugurt miqdori) hisoblanadi va DPF zarrachalar filtrining tiqilib qolishini oldini oladi.
Turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun tavsiya etiladi. DPF zarrachalar filtri bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi.
RAVENOL HLS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -25 °C dan past past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.7 | DIN 51562-1 |
72.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.68 | ASTM D5481 |
3.68
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6187 | ASTM D5293 |
6187
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 20.400 | ASTM D4684 |
20.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.69 | DIN 51575 |
0.69
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi
A5SR1 / RE5R05A / JR507E / 45000-4C250
OEM:
45000-3BGH0
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF RED-1 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan, avtomatik uzatmalar qutilari ATF uchun sintetik transmissiya moyi bo'lib, AKPP ning uzluksiz ishlashini kafolatlaydi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1211117-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1211117-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211117-D28
RAVENOL ATF RED-1 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan, avtomatik uzatmalar qutilari ATF uchun sintetik transmissiya moyi bo'lib, AKPP ning uzluksiz ishlashini kafolatlaydi.
RAVENOL ATF RED-1 AKP moyi Hyundai Powertech tomonidan ishlab chiqarilgan zamonaviy 5 pog'onali A5SR1 va A5SR2 uzatmalar qutilari uchun KIA Sorento, KIA Mohave, Hyundai Genesis Coupe, Hyundai H-1 avtomobillari uchun ishlab chiqilgan. Har qanday foydalanish rejimida aşınmadan maksimal himoyani ta'minlaydi.
Hyundai RED-1 04500-00140, KIA 04500-00140/UM040-CH020 original suyuqligining to'liq analogi hisoblanadi
RAVENOL ATF RED-1 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qish davrida past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xususiyatlari
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Aşınma, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan kompleks himoya
- Ishqalanishning yuqori barqarorligi
- Yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- Ajoyib sovutish xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ATF RED-1, Hyundai 04500-00140, KIA 04500-00140, KIA UM040-CH020 |
ATF RED-1, Hyundai 04500-00140, KIA 04500-00140, KIA UM040-CH020
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Mos keladi | ATF RED-1 |
ATF RED-1
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Hyundai 04500-00140, KIA 04500-00140, KIA UM040-CH020 |
Hyundai 04500-00140, KIA 04500-00140, KIA UM040-CH020
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Aisin AW30-40LE 4/1
OEM:
45000-4A600
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, MB 236.10, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.
Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ushbu mahsulot aynan avtomatik transmissiyalar uchun ishlab chiqilgan. ATF Dexron III H sifat darajasiga mos keluvchi suyuqlik qo‘llanilishi talab etilgan avtomatik transmissiyalarda qo‘llaniladi. Boshqa ATF suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin. RAVENOL ATF DEXRON III H quyilishidan avval eski suyuqlikni to‘liq chiqarib yuborish tavsiya etiladi.
RAVENOL ATF Dexron III H qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Ekstremal harorat va ish sharoitlarida ham eskirishdan himoyalangan detallar ustida barqaror moy plyonkasi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muftaning muvofiqlashtirilgan ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar yordamida rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron III H |
Dexron III H
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H |
Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H
|
||
| Mos keladi | Nissan |
Nissan
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Volvo 1161521, Volvo 1161621 |
Volvo 1161521, Volvo 1161621
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 33.9 | DIN 51562-1 |
33.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 14.200 | ASTM D2983 |
14.200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.8 | ASTM D2896 |
1.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
Taqsimlovchi quti
BorgWarner BW 44-24 / 47300-4C211
OEM:
47300-3B510
Razdatkali qutilar uchun
Talablarga muvofiqligi:
ATF TF-0753, ATF TF-0870, BMW DTF-1, BorgWarner BorgWarner, MB 235.64, MB 239.41, VW G 052 515, VW G 052 533, VW G 052 536
Analoglar OEM:
BMW 83220306816,
BMW 83220397224,
BMW 83220397224,
BMW 83220397244,
BMW 83222397244,
BMW 83222409710,
FEBI 170367,
GM 104100,
GM 19331044,
Hyundai 0023219066,
Hyundai Motor 0220000140,
Jaguar C2Z25586,
Land Rover IYK500010,
MB A0009893402,
MB A000989340209,
MB A0009894406,
MB A000989440611CDNW,
Nissan 999MPTF0870P,
Nissan KLD2200001,
Nissan KLD2200001EU,
Nissan KLD2299901EU,
Porsche 00004330036,
Porsche 00004330036K01,
Porsche 00004330136,
Porsche 00004330563,
SWAG 33100200,
VAG G05251A2,
VAG G052515,
VAG G052515A2,
VAG G052515B1,
VAG G052515S0
BMW 83220306816, BMW 83220397224, BMW 83220397224, BMW 83220397244, BMW 83222397244, BMW 83222409710, FEBI 170367, GM 104100, GM 19331044, Hyundai 0023219066, Hyundai Motor 0220000140, Jaguar C2Z25586, Land Rover IYK500010, MB A0009893402, MB A000989340209, MB A0009894406, MB A000989440611CDNW, Nissan 999MPTF0870P, Nissan KLD2200001, Nissan KLD2200001EU, Nissan KLD2299901EU, Porsche 00004330036, Porsche 00004330036K01, Porsche 00004330136, Porsche 00004330563, SWAG 33100200, VAG G05251A2, VAG G052515, VAG G052515A2, VAG G052515B1, VAG G052515S0, VAG G052533, VAG G052533A2, VAG G052533S0, VAG G052536, VAG G052536A2, VAG G052536S0, VAG G055015A2, VAG G055515, VAG G055515A2, VAG N052515A0, VAG N052515B0, ZF S671090710
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
4 L
Artikel:
1211128-004
Hajm:
20 L
Artikel:
1211128-020
Hajm:
208 L
Artikel:
1211128-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1211128-700
RAVENOL Transfer Fluid DTF-1 – to‘liq sintetik transmissiya moyi bo‘lib, poli alfa olefinlar (PAO) asosida tayyorlangan va eng yangi avlod elektron razdatka qutilari uchun mo‘ljallangan. Maxsus qo‘shimchalar paketi bilan boyitilgan. Eskirishdan maksimal darajada himoya qiladi. Yuqori yuklamalarda ham barqaror yopishqoqlikka ega.
MUHIM!
RAVENOL Transfer Fluid DTF-1 suyuqligi servis mahsuloti bo‘lib, tanlovga professional yondashuvni talab qiladi. Suyuqlikni tanlashda, almashtirish tartibi va davriyligida avtomobil ishlab chiqaruvchisining tavsiyalariga rioya qiling.
Mahsulot nomi o‘zgartirilgan, avvalgi nomi: RAVENOL Transfer Fluid TF-0870
Transfer Fluid DTF-1 qo‘llanishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Qishki past haroratlarda a’lo darajadagi moylash xossalari
- Juda past muzlash harorati
- A’lo darajadagi oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan himoya
- Muhrlovchi va temirsiz materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Yaxshi ishqalanish koeffitsienti
- Inhibitsiya tufayli rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
RAVENOL ATC Transfer Fluid TF-0870 quyidagi original moylarga muqobil hisoblanadi
- BMW 83220306816 (Transfer Case xDrive uchun: ATC 300, ATC350, ATC400, ATC50, ATC500, ATC700) / 83222397244 / 83222409710
- Land Rover ATF TF-0753 / IYK500010
- Nissan 999MP-TF0870P / KLD22-00001EU (Transfer Case ATX90A uchun)
- Porsche 00004330136 (000-043-301-36, Cayenne Transfer Case uchun)
- VW G052515A2 (Transfer Case 0AD va 0BV uchun – Touareg, Q7) / G052533A2 (Transfer Case 0C7 – Amarok uchun) / G052536A2 (Transfer Case 0BU – AUDI Q7, VW Touareg va Amarok uchun)
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ATC300, ATC350, ATC400, ATC450, ATC500, ATC700, ATF TF-0753, ATF TF-0870, BMW 83220306816 für Transfer Case xDrive, BMW 83222397244, BMW DTF-1 83222409710, Genesis (USA) 5.0 GDI AWD, Genesis (USA) G90 3.3 T-GDI, KIA (EU) 3.3 T-GDI AWD, KIA (EU) Stinger 2.2 CRDI, Land Rover IYK500010, MB 235.64, MB 239.41 Torque-on-Demand (TOD) Verteilergetriebe, Mopar 68049954AA für BorgWarner 44-40 Verteilgetr., NIssan 999MP-ATFD3MP, Nissan 999MP-TF0870P, Nissan KLD22-00001EU für Transfer Case ATX90A, Porsche 000.043.301.36, Porsche 000.043.305.63, VW G 052 515 A2, VW G 052 533 A2, VW G 052 536 A2, VW G 055 515 A2 |
ATC300, ATC350, ATC400, ATC450, ATC500, ATC700, ATF TF-0753, ATF TF-0870, BMW 83220306816 für Transfer Case xDrive, BMW 83222397244, BMW DTF-1 83222409710, Genesis (USA) 5.0 GDI AWD, Genesis (USA) G90 3.3 T-GDI, KIA (EU) 3.3 T-GDI AWD, KIA (EU) Stinger 2.2 CRDI, Land Rover IYK500010, MB 235.64, MB 239.41 Torque-on-Demand (TOD) Verteilergetriebe, Mopar 68049954AA für BorgWarner 44-40 Verteilgetr., NIssan 999MP-ATFD3MP, Nissan 999MP-TF0870P, Nissan KLD22-00001EU für Transfer Case ATX90A, Porsche 000.043.301.36, Porsche 000.043.305.63, VW G 052 515 A2, VW G 052 533 A2, VW G 052 536 A2, VW G 055 515 A2
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | ATF TF-0753, ATF TF-0870, BMW DTF-1, BorgWarner BorgWarner, MB 235.64, MB 239.41, VW G 052 515, VW G 052 533, VW G 052 536, VW G 055 515 A2 |
ATF TF-0753, ATF TF-0870, BMW DTF-1, BorgWarner BorgWarner, MB 235.64, MB 239.41, VW G 052 515, VW G 052 533, VW G 052 536, VW G 055 515 A2
|
||
| Mos keladi | BMW ATC300, BMW ATC350, BMW ATC400, BMW ATC450, BMW ATC500, BMW ATC700, Hyundai Genesis (USA) 5.0 GDI AWD, Hyundai Genesis (USA) G90 3.3 T-GDI, KIA (EU) 3.3 T-GDI AWD, KIA (EU) Stinger 2.2 CRDI, Nissan Transfer Case ATX90A |
BMW ATC300, BMW ATC350, BMW ATC400, BMW ATC450, BMW ATC500, BMW ATC700, Hyundai Genesis (USA) 5.0 GDI AWD, Hyundai Genesis (USA) G90 3.3 T-GDI, KIA (EU) 3.3 T-GDI AWD, KIA (EU) Stinger 2.2 CRDI, Nissan Transfer Case ATX90A
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83220306816, BMW 83222397244, BMW 83222409710, Land Rover IYK500010, Mopar 68049954AA, NIssan 999MP-ATFD3MP, Nissan 999MP-TF0870P, Nissan KLD22-00001EU, Porsche 000.043.301.36, Porsche 000.043.305.63, VW G 052 515, VW G 052 533, VW G 052 536 |
BMW 83220306816, BMW 83222397244, BMW 83222409710, Land Rover IYK500010, Mopar 68049954AA, NIssan 999MP-ATFD3MP, Nissan 999MP-TF0870P, Nissan KLD22-00001EU, Porsche 000.043.301.36, Porsche 000.043.305.63, VW G 052 515, VW G 052 533, VW G 052 536
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 831 | EN ISO 12185 |
831
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -63 | DIN ISO 3016 |
-63
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | ATF TF-0753, ATF TF-0870, BMW DTF-1, BorgWarner BorgWarner, MB 235.64, MB 239.41, VW G 052 515, VW G 052 533, VW G 052 536, VW G 055 515 A2 |
ATF TF-0753, ATF TF-0870, BMW DTF-1, BorgWarner BorgWarner, MB 235.64, MB 239.41, VW G 052 515, VW G 052 533, VW G 052 536, VW G 055 515 A2
|
Orqa differensial
53000-3E950
OEM:
53000-3B500
Transmissiya uchun
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
Talablarga muvofiqligi:
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2 , BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.7, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221107-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221107-700
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
PAO asosida maxsus tanlangan qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Transmissiya moylariga qo'yiladigan barcha zamonaviy talablarga javob beradi.
Yuqori yuklamalarda ishlash uchun transmissiya moyi bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi. O'z-o'zidan bloklanuvchi va o'z-o'zidan bloklanmaydigan "Limited Slip" (LS) differensialli transmissiyalar uchun eng mos keladi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi ("Limited Slip") differensiallar va gipoid uzatmalar uchun maxsus mo'ljallangan. Transmissiyaning barcha elementlarini moylashni kafolatlaydi. Ishlab chiqaruvchilar tavsiyalariga rioya qiling.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4032
- BMW 83222239982
- BMW 83222295532
- GM/Opel 92184900
- Land Rover LR052059
- Mercedes A0019893303
- Mercedes A0019898303
- MOPAR 68083381AA
- Toyota 088858081
- VW G052196A2
- VW G055190A2
DGL SAE 75W-85 GL-5 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori moy haroratlarida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ajoyib eyilishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Rangli metallar va zichlatuvchi materiallar bilan yaxshi moslik
- Past haroratlarda ham yaxshi haydalish qobiliyati
- Past haroratda oquvchanlikni yo'qotish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18 |
AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus |
BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190 |
AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.6 | DIN 51562-1 |
11.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 26.000 | ASTM D2983 |
26.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 10/0 | ASTM D892 |
10/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Orqa differensial o‘zidan-o‘zi bloklanadigan 53000-3E351
Transmissiya uchun
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
Talablarga muvofiqligi:
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2 , BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.7, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221107-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221107-700
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
PAO asosida maxsus tanlangan qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Transmissiya moylariga qo'yiladigan barcha zamonaviy talablarga javob beradi.
Yuqori yuklamalarda ishlash uchun transmissiya moyi bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi. O'z-o'zidan bloklanuvchi va o'z-o'zidan bloklanmaydigan "Limited Slip" (LS) differensialli transmissiyalar uchun eng mos keladi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi ("Limited Slip") differensiallar va gipoid uzatmalar uchun maxsus mo'ljallangan. Transmissiyaning barcha elementlarini moylashni kafolatlaydi. Ishlab chiqaruvchilar tavsiyalariga rioya qiling.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4032
- BMW 83222239982
- BMW 83222295532
- GM/Opel 92184900
- Land Rover LR052059
- Mercedes A0019893303
- Mercedes A0019898303
- MOPAR 68083381AA
- Toyota 088858081
- VW G052196A2
- VW G055190A2
DGL SAE 75W-85 GL-5 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori moy haroratlarida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ajoyib eyilishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Rangli metallar va zichlatuvchi materiallar bilan yaxshi moslik
- Past haroratlarda ham yaxshi haydalish qobiliyati
- Past haroratda oquvchanlikni yo'qotish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18 |
AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus |
BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190 |
AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.6 | DIN 51562-1 |
11.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 26.000 | ASTM D2983 |
26.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 10/0 | ASTM D892 |
10/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
Differensiallar uchun
RAVENOL LS SAE 75W-90 – mexanik uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1222102-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1222102-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1222102-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1222102-700
RAVENOL LS SAE 75W-90 – mexanik uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi.
Yuqori sifatli tozalangan va sintetik asos moylari negizida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan bo'lib, yuqori yuklamalarda ishlaydigan transmissiyalar uchun mo'ljallangan, uzatmalar qutilarining uzluksiz ishlashini kafolatlaydi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi (Limited Slip) differensiallar va giperboloid transmissiyalar uchun maxsus mo'ljallangan.
Original suyuqliklar analogi hisoblanadi:
- GM/Opel 1940058
- GM/Opel 93165388
- GM/Opel 88862624
- GM/Opel 88862625
RAVENOL LS 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik;
- Zang va korroziyadan a'lo darajada himoya;
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya;
- Yoqilg'i tejamkorligi;
- Yuqori bosim ostida ajoyib xususiyatlar;
- O'z-o'zidan bloklanuvchi differensiallarning benuqson ishlashi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | GM 1940058, GM 88862624, GM 88862625, GM 93165388, ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D |
GM 1940058, GM 88862624, GM 88862625, GM 93165388, ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D |
ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940058, GM 88862624, GM 88862625, GM 93165388 |
GM 1940058, GM 88862624, GM 88862625, GM 93165388
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839 | EN ISO 12185 |
839
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 17.1 | DIN 51562-1 |
17.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 102.1 | DIN 51562-1 |
102.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 182 | DIN ISO 2909 |
182
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 84.300 | ASTM D2983 |
84.300
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D |
MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D
|
Old differensial
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.14, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Qo‘shimchalar paketi yengil avtomobillarning transmissiyasi va yuqori yuklamali uzatma qutisi elementlarini ishonchli eskirishdan himoya qiladi.
To‘liq sintetik bazaviy komponentning qo‘shilishi RAVENOL TGO 75W-90 transmissiya moyini nihoyatda past haroratlarda ishlatishga imkon beradi hamda yuqori issiqlik barqarorligi tufayli moy almashtirish oralig‘ini uzaytiradi.
Qo‘llash Getriebeoel TGO SAE 75W-90 API GL 5 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Zang va korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Past qotish harorati
- A’lo ishqalanishga qarshi xususiyatlar
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yoqilg‘i tejamkorligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | GL-5 |
GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | GM |
GM
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15.7 | DIN 51562-1 |
15.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 97.3 | DIN 51562-1 |
97.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 70.000 | ASTM D2983 |
70.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Transmissiya suyuqligi
AKPP moyi RAVENOL MM SP-III Fluid Germaniyada gidrokraking asosidagi baza moyi, polialfaolefinlar va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqarilgan. MITSUBISHI, HYUNDAI, KIA avtomobillarining avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan.
Talablarga muvofiqligi:
ATF SP-III
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
AKPP moyi RAVENOL MM SP-III Fluid Germaniyada gidrokraking asosidagi baza moyi, polialfaolefinlar va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqarilgan. MITSUBISHI, HYUNDAI, KIA avtomobillarining avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan.
Har qanday ish sharoitida maksimal himoyani kafolatlaydi.
Mitsubishi ATF SP3 moyining analogi hisoblanadi va oldingi avlod SP hamda SP2 Fluid suyuqliklarini almashtiradi.
AKPP moyini almashtirishdan avval tizimni RAVENOL MM SP-III Fluid yordamida yuvish tavsiya etiladi.
RAVENOL MM SP-III Fluid qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Past muzlash harorati
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muftaning muvofiqlashtirilgan ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar orqali rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ATF SP-3, ATF SP-III, Chery B110AX4004011SP10, Chery CHR2015CVT001, Chery CVT 019CHA/019CHB, Hyundai 00232-19012, Hyundai 04500-00100, Hyundai 04500-00400, Hyundai 04500-00A00, Mitsubishi 4024401, Mitsubishi 4024610, Mitsubishi ACH1ZC1X05, Mitsubishi MZ320159, Mitsubishi MZ320160, Mitsubishi MZ320162, Mitsubishi MZ320216 |
ATF SP-3, ATF SP-III, Chery B110AX4004011SP10, Chery CHR2015CVT001, Chery CVT 019CHA/019CHB, Hyundai 00232-19012, Hyundai 04500-00100, Hyundai 04500-00400, Hyundai 04500-00A00, Mitsubishi 4024401, Mitsubishi 4024610, Mitsubishi ACH1ZC1X05, Mitsubishi MZ320159, Mitsubishi MZ320160, Mitsubishi MZ320162, Mitsubishi MZ320216
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | ATF SP-III |
ATF SP-III
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Chery B110AX4004011SP10, Chery CHR2015CVT001, Chery CVT 019CHA/019CHB, Hyundai 00232-19012, Hyundai 04500-00100, Hyundai 04500-00400, Hyundai 04500-00A00, Mitsubishi 4024401, Mitsubishi 4024610, Mitsubishi ACH1ZC1X05, Mitsubishi MZ320159, Mitsubishi MZ320160, Mitsubishi MZ320162, Mitsubishi MZ320216 |
Chery B110AX4004011SP10, Chery CHR2015CVT001, Chery CVT 019CHA/019CHB, Hyundai 00232-19012, Hyundai 04500-00100, Hyundai 04500-00400, Hyundai 04500-00A00, Mitsubishi 4024401, Mitsubishi 4024610, Mitsubishi ACH1ZC1X05, Mitsubishi MZ320159, Mitsubishi MZ320160, Mitsubishi MZ320162, Mitsubishi MZ320216
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | ATF SP-III |
ATF SP-III
|
Gidravlik tormozlar / mufta tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
OEM:
25310-2W800
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k rangli) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
RAVENOL OTC Organic Technology Coolant Premix -40°C antifrizi:
- alyuminiy qotishmasidan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va uning qotishmalarini ishonchli himoya qiladi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan iborat bo‘lib, tarkibida nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1070 | EN ISO 12185 |
1070
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410110-010
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1410110-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1410110-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410110-700
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga bo‘yalgan bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL OTC Concentrate antifriz kontsentrati sof holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirilganda erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, oddiy tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
Antifriz kontsentratsiyasi 25% dan past bo‘lmasligi kerak, aks holda qo‘shimchalar haddan tashqari suyultirilib, ularning samaradorligi sezilarli darajada kamayadi.
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate antifrizi
- alyuminiy qotishmalaridan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun optimal himoyani ta’minlaydi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan tashkil topgan bo‘lib, nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada bu antifriz issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 187 | ASTM D1121 |
187
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|