VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Jeep - Grand Cherokee, WG - Grand Cherokee 2.7 CRD AWD / 4WD
Jeep Grand Cherokee, WG Grand Cherokee 2.7 CRD AWD / 4WD, Chiqarilgan yil: 2001 gacha 2005 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Tugunlar va agregatlar
- Dvigatel ENF
- Avtomatik uzatma qutisi 5/1 DGJ / W5J400 / W5A580 / 722.6
- Avtomatik uzatma qutisi DGE / 545RFE
- Taqsimlovchi quti
- Orqa differensial
- Orqa differensial
- Old differensial
- Old differensial
- Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
- Gidravlik tormoz tizimi
- Yog‘lash nuqtalari moylash nipellari
- Sovutish tizimi
Dvigatel ENF
Dvigatel uchun
RAVENOL VollSynth Turbo VST 5W-40 – to‘liq sintetik, yengil oqadigan motor moyi bo‘lib, USVO® va CleanSynto® texnologiyalari asosida ishlab chiqarilgan. U yengil avtomobillarning benzin va dizel dvigatellari, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi va turbokompressorga ega dvigatellari uchun mo‘ljallangan. Ishlab chiqaruvchilarning talablariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari mavjud. Shahar tirbandligida ham, magistral yo‘lda yuqori tezlikda harakatlanishda ham ishonchli ishlashni ta’minlaydi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VollSynth Turbo VST 5W-40 – to‘liq sintetik, yengil oqadigan motor moyi bo‘lib, USVO® va CleanSynto® texnologiyalari asosida ishlab chiqarilgan. U yengil avtomobillarning benzin va dizel dvigatellari, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi va turbokompressorga ega dvigatellari uchun mo‘ljallangan. Ishlab chiqaruvchilarning talablariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari mavjud. Shahar tirbandligida ham, magistral yo‘lda yuqori tezlikda harakatlanishda ham ishonchli ishlashni ta’minlaydi.
RAVENOL VollSynth Turbo VST 5W-40 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Yengil oqish xususiyatlari tufayli yoqilg‘ini tejash.
- A’lo darajadagi yopishqoqlik-harorat ko‘rsatkichlari.
- Zo‘r yuvish va dispersiya xususiyatlari.
- Katalizatorlarning tozaligini saqlash.
- Yuqori oksidlanish qarshiligi tufayli uzoq xizmat muddati.
- Eskirishdan ishonchli himoya.
- Chirindi va cho‘kindi hosil bo‘lishidan himoya.
- Sovuq ishga tushirishda mukammal ishlash.
- Past bug‘lanish darajasi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-12991 (MS-10896), Fiat 9.55535-Z2, MB 226.5, MB 229.3, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296, VW 502 00, VW 505 00 |
Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-12991 (MS-10896), Fiat 9.55535-Z2, MB 226.5, MB 229.3, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | SN Plus, SP |
SN Plus, SP
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Renault RN 0700, Renault RN 0710 |
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Renault RN 0700, Renault RN 0710
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, VW 502.00, VW 505.00 |
Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 848 | EN ISO 12185 |
848
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.5 | DIN 51562-1 |
13.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 79.4 | DIN 51562-1 |
79.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 174 | DIN ISO 2909 |
174
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.9 | ASTM D5481 |
3.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4700 | ASTM D5293 |
4700
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.900 | ASTM D4684 |
13.900
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 7.3 | ASTM D5800 |
7.3
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 236 | DIN EN ISO 2592 |
236
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 11.9 | ASTM D2896 |
11.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.1 | DIN 51575 |
1.1
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, MB 229.5, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, MB 229.5, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SHL SAE 0W-40 – gidrokreking asosidagi sintetik motor moyi va PAO (polialfaolefinlar) tarkibiga ega bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan. Bu moy benzin va dizel dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, turbokompressorli va bezturbinali, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega yengil avtomobillarda ishlatilishi mumkin.RAVENOL SHL SAE 0W-40 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta’minlaydi, bu esa korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) yoki kokslanishdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda ham ishonchli moylashni ta’minlaydi.RAVENOL SHL SAE 0W-40 yoqilg‘i tejamkorligini oshiradi, natijada atmosferaga chiqariladigan zararli moddalarning miqdori kamayadi.RAVENOL SHL SAE 0W-40 ishqalanish, eskirish va yonilg‘i sarfini minimallashtiradi, ayniqsa sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlarga ega.RAVENOL SHL SAE 0W-40 har qanday haydash uslubida, shu jumladan "start-stop" rejimida yoki tezkor avtomagistrallarda harakatlanishda ham xavfsiz ishlashni kafolatlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchining tavsiyalariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari ta’minlanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700
SAE: 0W-40
API: SN
Analoglar OEM:
BMW 83210144459, BMW 83212365515, BMW 83212405609, BMW 83212405635, BMW 83212405635, BMW 83212406983, FEBI 101140, FEBI 101141, FEBI 101142, FEBI 101143, FEBI 101144, Renault 8671000073, Renault 8671000074, Renault 8671000075, SWAG 30101140, SWAG 30101141, SWAG 30101142, SWAG 30101143, SWAG 30101144
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SHL SAE 0W-40 – gidrokreking asosidagi sintetik motor moyi va PAO (polialfaolefinlar) tarkibiga ega bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan. Bu moy benzin va dizel dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, turbokompressorli va bezturbinali, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega yengil avtomobillarda ishlatilishi mumkin.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta’minlaydi, bu esa korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) yoki kokslanishdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda ham ishonchli moylashni ta’minlaydi.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 yoqilg‘i tejamkorligini oshiradi, natijada atmosferaga chiqariladigan zararli moddalarning miqdori kamayadi.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 ishqalanish, eskirish va yonilg‘i sarfini minimallashtiradi, ayniqsa sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlarga ega.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 har qanday haydash uslubida, shu jumladan "start-stop" rejimida yoki tezkor avtomagistrallarda harakatlanishda ham xavfsiz ishlashni kafolatlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchining tavsiyalariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari ta’minlanadi.
SHL SAE 0W-40 quyidagilarni ta’minlaydi:
- -30°C dan past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda a’lo ko‘rsatkichlar
- Qisman va to‘liq yuklanish sharoitida yoqilg‘ini tejash
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Kesish kuchlanishiga yuqori chidamlilik
- Juda yuqori haroratlarda ham xavfsiz moylash qatlami
- A’lo darajadagi yuvuvchi va dispersiyalovchi xususiyatlar
- Eskirish, korroziya va ko‘pik hosil bo‘lishidan himoya
- Ajoyib qarish qarshiligi
- Past bug‘lanish yo‘qotishlari
- Dvigatelning mukammal tozaligini ta’minlash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C937-A, Renault RN0700 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C937-A, Renault RN0700
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-40 |
0W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.46 | DIN 51562-1 |
13.46
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 75 | DIN 51562-1 |
75
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.84 | ASTM D5481 |
3.84
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5950 | ASTM D5293 |
5950
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 28.600 | ASTM D4684 |
28.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.600 | ASTM D4684 |
28.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 228 | DIN EN ISO 2592 |
228
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.46 | ASTM D2896 |
10.46
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.15 | DIN 51575 |
1.15
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, MB 229.5, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, MB 229.5, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL LLO 10W-40 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün yarımsintetik asan axan mühərrik yağı.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
VW 501.01, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00
SAE: 10W-40
Analoglar OEM:
SsangYong 0000000390, SsangYong 0000000399, UAZ 000000473400700, UAZ 000101001104001, UAZ 000101004104001, UAZ 473400700, UAZ 473400700
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL LLO 10W-40 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün yarımsintetik asan axan mühərrik yağı.
Sürtünmə, aşınma və yanacaq sərfiyyatının minimuma endirilməsi, əla soyuq işə salma xüsusiyyətləri. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Minik avtomobillərinin benzin və dizel mühərrikləri üçün bütün fəsillər üçün mühərrik yağıdır. Şlam əmələ gəlməsinin qarşısını alır. Mühərrikin təmizliyini, katalizatorların fasiləsiz işləməsini təmin edir.
RAVENOL LLO 10W-40 istifadəsi aşağıdakıları təmin edir:
- Aşınmaya qarşı üstün müdafiə
- Asan axan xüsusiyyətləri sayəsində yanacaq qənaəti
- Əla yuyucu və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntüsü əmələ gəlməsinin azalması
- Yüksək oksidləşmə davamlılığı sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salmada əla xüsusiyyətlər
- Əla özlülük-temperatur xüsusiyyətləri
- Azaldılmış köpük əmələ gəlməsi
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500 00, VW 501 01, VW 505 00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500 00, VW 501 01, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15 | DIN 51562-1 |
15
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 96.4 | DIN 51562-1 |
96.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 164 | DIN ISO 2909 |
164
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4.26 | ASTM D5481 |
4.26
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 19.200 | ASTM D4684 |
19.200
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.5 | ASTM D5800 |
10.5
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 226 | DIN EN ISO 2592 |
226
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.8 | ASTM D2896 |
10.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.23 | DIN 51575 |
1.23
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00
|
Mator moyi
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL HCS 5W-40 STOP-START harakatida ham, yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel detallarining tozaligini kafolatlaydi.
RAVENOL HCS 5W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Aşınmadan mukammal himoya
- Yonilg'i tejash va yonilg'i sarfini kamaytirish
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Qora shlam hosil bo'lishining oldini olish
- Dvigatel tozaligi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik tufayli uzoq xizmat muddati
- Sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlar
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Past bug'lanish
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.4 | DIN 51562-1 |
14.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 87.5 | DIN 51562-1 |
87.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 171 | DIN ISO 2909 |
171
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.9 | ASTM D5481 |
3.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5370 | ASTM D5293 |
5370
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.500 | ASTM D4684 |
28.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.4 | ASTM D5800 |
8.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.4 | ASTM D2896 |
10.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.26 | DIN 51575 |
1.26
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL TSI 10W-40 motor moyi katta yurgan VAZ va chet el avtomobillari uchun A3/B4 SN/CF. Mahalliy ishlab chiqarilgan barcha avtomobillar - VAZ, GAZ, Gazel, Sobol, Niva va 10W-40 yopishqoqlikdagi moy talab qiladigan har qanday chet el avtomobillari uchun juda mos keladi. BMW, Volkswagen, Mercedes-Benz ishlab chiqaruvchilarining ruxsatlari va tasdiqlariga ega.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Special Oil, VW 501.01, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
MB 229.1, MB 229.3, VW 500.00, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TSI 10W-40 motor moyi katta yurgan VAZ va chet el avtomobillari uchun A3/B4 SN/CF. Mahalliy ishlab chiqarilgan barcha avtomobillar - VAZ, GAZ, Gazel, Sobol, Niva va 10W-40 yopishqoqlikdagi moy talab qiladigan har qanday chet el avtomobillari uchun juda mos keladi. BMW, Volkswagen, Mercedes-Benz ishlab chiqaruvchilarining ruxsatlari va tasdiqlariga ega.
RAVENOL TSI 10W-40 – yarim sintetik oson oquvchan motor moyi bo‘lib, taxminan 20% PAO (polialfaolefinlar) o‘z ichiga oladi va ifloslanishlarni tozalashning patentlangan CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan. To‘g‘ridan-to‘g‘ri yonilg‘i quyish yoki turbinaga ega yengil benzin va dizel dvigatellari uchun qo‘llanilishi mumkin. Bu moy avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari uchun tavsiya etiladi.
Moy BMW Special Oil, Mercedes MB 229.1, VAG VW 501 00 / 505 00 rasmiy tasdiqlariga ega va VAG VW 500 00 / 502 00 talablariga mos keladi.
RAVENOL TSI 10W-40 moyi VAZ avtomobillari uchun eng yaxshi tanlovdir.
RAVENOL TSI 10W-40 motor moyidan foydalanish quyidagilarni ta’minlaydi
- Aşınmadan mukammal himoya
- Yonilg‘i tejash va yonilg‘i sarfini kamaytirish
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xossalari
- Qurum hosil bo‘lishining oldini olish
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik tufayli uzoq xizmat muddati
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Mukammal yopishqoqlik-harorat xossalari
- Past bug‘lanish
- Katalizatorlar bilan maksimal moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | MB 229.1, MB 229.3, VW 500 00, VW 501 01, VW 502 00, VW 505 00 |
MB 229.1, MB 229.3, VW 500 00, VW 501 01, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | CF, SN Plus, SP |
CF, SN Plus, SP
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Special Oil |
BMW Special Oil
|
||
| Talablarga mos keladi | MB 229.1, MB 229.3, VW 500.00, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00 |
MB 229.1, MB 229.3, VW 500.00, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.5 | DIN 51562-1 |
14.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 97.7 | DIN 51562-1 |
97.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 153 | DIN ISO 2909 |
153
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4.03 | ASTM D5481 |
4.03
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 20.800 | ASTM D4684 |
20.800
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.5 | ASTM D5800 |
9.5
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Special Oil, MB 229.1, MB 229.3, VW 500.00, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, MB 229.3, VW 500.00, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi 5/1 DGJ / W5J400 / W5A580 / 722.6
Gidravlik suyuqlik
RAVENOL ATF MB 9-Serie transmissiya gidravlik suyuqligi Germaniyada gidrokraking asosidagi bazaviy moy, poli-alfa-olefinlar va maxsus qo‘shimchalar asosida ishlab chiqarilgan.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF MB 9-Serie transmissiya gidravlik suyuqligi Germaniyada gidrokraking asosidagi bazaviy moy, poli-alfa-olefinlar va maxsus qo‘shimchalar asosida ishlab chiqarilgan.
RAVENOL ATF MB 9-Serie avtomatik uzatma quti uchun mo‘ljallangan transmissiya moyi bo‘lib, zamonaviy 7 pog‘onali sport transmissiyalar – NAG2VSport, 7G Tronic (722.9/ W7A 700/ NAG2) uchun maxsus ishlab chiqilgan.
Shuningdek, 5 pog‘onali avtomatik uzatma qutilari (722.6 / W5A 580 / NAG1) uchun tavsiya etiladi. 4 va 5 pog‘onali avtomatik uzatma qutisiga ega yengil avtomobillar uchun oldingi avloddagi suyuqliklar o‘rnini bosadi (722.3, 722.4, 722.5), bundan istisno: A klass (W168) va Vaneo (W414) avtomobillari, variatorli 5 pog‘onali uzatma (CVT 722.7 / FAG).
Barcha oldingi transmissiya suyuqliklarini almashtiradi va quyidagi original Mercedes-Benz moylariga to‘liq muqobil hisoblanadi: A001989680310, A001989450310, A001989210310.
Rasmiy MB 236.14 tasdig‘iga ega bo‘lib, u avvalgi MB 236.12 va MB 236.10 spetsifikatsiyalarini to‘liq qamrab oladi.
RAVENOL ATF MB 9-Serie quyidagilarni ta’minlaydi
- Qish mavsumida ham past haroratlarda mukammal yog‘lash xossalari
- Barqaror yuqori viskozit indeks
- Ekstremal harorat va yuklama ostida eskirishdan himoyalangan detallarda barqaror moyli plyonka
- Yuqori oksidlanish barqarorligi
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishga qarshi kompleks himoya
- Yuqori ishqalanish barqarorligi
- Yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- A’lo sovitish xossalari
- Kesishga nisbatan yaxshi chidamlilik
- Pastroq bug‘lanish yo‘qotishlari
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- Temir bo‘lmagan metallar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | MB 236.10 (A 001 989 21 03 10), MB 236.12 (A 001 989 45 03 10), MB 236.14 (A 001 989 68 03 10) |
MB 236.10 (A 001 989 21 03 10), MB 236.12 (A 001 989 45 03 10), MB 236.14 (A 001 989 68 03 10)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | MB 236.10, MB 236.12, MB 236.14 |
MB 236.10, MB 236.12, MB 236.14
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | MB A 001 989 21 03 10, MB A 001 989 45 03 10 |
MB A 001 989 21 03 10, MB A 001 989 45 03 10
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 846 | EN ISO 12185 |
846
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | MB 236.10, MB 236.12, MB 236.14 |
MB 236.10, MB 236.12, MB 236.14
|
Avtomatik uzatma qutisi DGE / 545RFE
Chrysler avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF+4 Fluid – bu sintetik, litsenziya asosida ishlab chiqarilgan avtomatik uzatmalar qutisi uchun mo‘ljallangan transmissiya moyi bo‘lib, Fiat-Chrysler, Jeep va Dodge avtomobillarining avtomatik transmissiyalari avtomatik uzatmalar quti uchun maxsus qo‘shimchalar kompleksiga ega.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF+4 Fluid – bu sintetik, litsenziya asosida ishlab chiqarilgan avtomatik uzatmalar qutisi uchun mo‘ljallangan transmissiya moyi bo‘lib, Fiat-Chrysler, Jeep va Dodge avtomobillarining avtomatik transmissiyalari avtomatik uzatmalar quti uchun maxsus qo‘shimchalar kompleksiga ega.
Har qanday yuklama ostida maksimal eskirishdan himoyani kafolatlaydi. ATF+4®, ATF+2® yoki ATF+3® suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin.
Fiat-Chrysler, Dodge, Plymouth, Jeep, RAM va Eagle avtomobillarining avtomatik uzatmalar quti tizimlarida transmissiya moyini to‘ldirish yoki almashtirish uchun qo‘llaniladi. FCA US LLC (Fiat Chrysler) kafolat talablariga javob beradi va Litsenziya raqami №40630041 asosida ishlab chiqariladi.
RAVENOL ATF+4 Fluid quyidagilarni ta’minlaydi:
- ATF+3® bilan solishtirganda ishonchliroq himoya va yuqoriroq unumdorlik
- Uzatmalar qutisining xizmat muddatini uzaytirish
- Texnik xizmat ko‘rsatish xarajatlarini kamaytirish
- Barqaror viskozit hisobiga silliqroq uzatma almashinuvi
- Sovuq sharoitlarda yaxshiroq oquvchanlik
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinuvi
- Past haroratlarda ham minimal eskirish
- ATF+3® bilan solishtirganda yuqoriroq oksidlanishga chidamlilik va issiqlikka barqarorlik
- Uzoq muddatli foydalanish muddati
- Moy sarfini kamaytirish
- Yonilg‘i tejamkorligi
- Uzatmalar moyini almashtirish oralig‘ini uzaytirish (160.000 km almashtirish testi muvaffaqiyatli o‘tgan)
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4, Mopar 68218054GA, Mopar 68218057GA, Mopar 68218058GA |
Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4, Mopar 68218054GA, Mopar 68218057GA, Mopar 68218058GA
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC |
Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4 |
Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mopar 68218054GA, Mopar 68218057GA, Mopar 68218058GA |
Mopar 68218054GA, Mopar 68218057GA, Mopar 68218058GA
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 845 | EN ISO 12185 |
845
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.5 | DIN 51562-1 |
7.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 35.1 | DIN 51562-1 |
35.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 192 | DIN ISO 2909 |
192
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 6.500 | ASTM D2983 |
6.500
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -63 | DIN ISO 3016 |
-63
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 198 | DIN EN ISO 2592 |
198
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC, Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4 |
Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC, Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4
|
Taqsimlovchi quti
Chrysler avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF+4 Fluid – bu sintetik, litsenziya asosida ishlab chiqarilgan avtomatik uzatmalar qutisi uchun mo‘ljallangan transmissiya moyi bo‘lib, Fiat-Chrysler, Jeep va Dodge avtomobillarining avtomatik transmissiyalari avtomatik uzatmalar quti uchun maxsus qo‘shimchalar kompleksiga ega.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF+4 Fluid – bu sintetik, litsenziya asosida ishlab chiqarilgan avtomatik uzatmalar qutisi uchun mo‘ljallangan transmissiya moyi bo‘lib, Fiat-Chrysler, Jeep va Dodge avtomobillarining avtomatik transmissiyalari avtomatik uzatmalar quti uchun maxsus qo‘shimchalar kompleksiga ega.
Har qanday yuklama ostida maksimal eskirishdan himoyani kafolatlaydi. ATF+4®, ATF+2® yoki ATF+3® suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin.
Fiat-Chrysler, Dodge, Plymouth, Jeep, RAM va Eagle avtomobillarining avtomatik uzatmalar quti tizimlarida transmissiya moyini to‘ldirish yoki almashtirish uchun qo‘llaniladi. FCA US LLC (Fiat Chrysler) kafolat talablariga javob beradi va Litsenziya raqami №40630041 asosida ishlab chiqariladi.
RAVENOL ATF+4 Fluid quyidagilarni ta’minlaydi:
- ATF+3® bilan solishtirganda ishonchliroq himoya va yuqoriroq unumdorlik
- Uzatmalar qutisining xizmat muddatini uzaytirish
- Texnik xizmat ko‘rsatish xarajatlarini kamaytirish
- Barqaror viskozit hisobiga silliqroq uzatma almashinuvi
- Sovuq sharoitlarda yaxshiroq oquvchanlik
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinuvi
- Past haroratlarda ham minimal eskirish
- ATF+3® bilan solishtirganda yuqoriroq oksidlanishga chidamlilik va issiqlikka barqarorlik
- Uzoq muddatli foydalanish muddati
- Moy sarfini kamaytirish
- Yonilg‘i tejamkorligi
- Uzatmalar moyini almashtirish oralig‘ini uzaytirish (160.000 km almashtirish testi muvaffaqiyatli o‘tgan)
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4, Mopar 68218054GA, Mopar 68218057GA, Mopar 68218058GA |
Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4, Mopar 68218054GA, Mopar 68218057GA, Mopar 68218058GA
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC |
Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4 |
Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mopar 68218054GA, Mopar 68218057GA, Mopar 68218058GA |
Mopar 68218054GA, Mopar 68218057GA, Mopar 68218058GA
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 845 | EN ISO 12185 |
845
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.5 | DIN 51562-1 |
7.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 35.1 | DIN 51562-1 |
35.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 192 | DIN ISO 2909 |
192
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 6.500 | ASTM D2983 |
6.500
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -63 | DIN ISO 3016 |
-63
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 198 | DIN EN ISO 2592 |
198
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC, Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4 |
Chrysler License-No. 40630041 FCA US LLC, Chrysler MS-9602, Fiat 9.55550-AV4
|
Orqa differensial
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.14, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Qo‘shimchalar paketi yengil avtomobillarning transmissiyasi va yuqori yuklamali uzatma qutisi elementlarini ishonchli eskirishdan himoya qiladi.
To‘liq sintetik bazaviy komponentning qo‘shilishi RAVENOL TGO 75W-90 transmissiya moyini nihoyatda past haroratlarda ishlatishga imkon beradi hamda yuqori issiqlik barqarorligi tufayli moy almashtirish oralig‘ini uzaytiradi.
Qo‘llash Getriebeoel TGO SAE 75W-90 API GL 5 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Zang va korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Past qotish harorati
- A’lo ishqalanishga qarshi xususiyatlar
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yoqilg‘i tejamkorligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | GL-5 |
GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | GM |
GM
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15.7 | DIN 51562-1 |
15.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 97.3 | DIN 51562-1 |
97.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 70.000 | ASTM D2983 |
70.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
Orqa differensial
Sport uchun
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1221110-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1221110-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221110-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221110-700
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Sintetik asos moyi asosida PAO polialfaolefinlar va maxsus qo'shimchalar paketi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan.
Zamonaviy 5 va 6 pog'onali uzatmalar qutilari, shu jumladan "Limited Slip" (LS) o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallari bo'lgan va bo'lmaganlar uchun optimal transmissiya moyi hisoblanadi.
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ishlatish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Rangli metallar va zichlagich materiallar bilan yaxshi mosligi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori haroratlar va yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -50°C da | mPa*s | 121.000 | ASTM D2983 |
121.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-140 |
75W-140
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842.1 | EN ISO 12185 |
842.1
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 28.1 | DIN 51562-1 |
28.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 203.4 | DIN 51562-1 |
203.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 127.600 | ASTM D2983 |
127.600
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 220 | DIN EN ISO 2592 |
220
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
Old differensial
Sport uchun
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1221110-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1221110-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221110-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221110-700
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Sintetik asos moyi asosida PAO polialfaolefinlar va maxsus qo'shimchalar paketi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan.
Zamonaviy 5 va 6 pog'onali uzatmalar qutilari, shu jumladan "Limited Slip" (LS) o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallari bo'lgan va bo'lmaganlar uchun optimal transmissiya moyi hisoblanadi.
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ishlatish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Rangli metallar va zichlagich materiallar bilan yaxshi mosligi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori haroratlar va yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -50°C da | mPa*s | 121.000 | ASTM D2983 |
121.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-140 |
75W-140
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842.1 | EN ISO 12185 |
842.1
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 28.1 | DIN 51562-1 |
28.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 203.4 | DIN 51562-1 |
203.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 127.600 | ASTM D2983 |
127.600
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 220 | DIN EN ISO 2592 |
220
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
Old differensial
Sport uchun
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1221110-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1221110-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221110-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221110-700
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Sintetik asos moyi asosida PAO polialfaolefinlar va maxsus qo'shimchalar paketi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan.
Zamonaviy 5 va 6 pog'onali uzatmalar qutilari, shu jumladan "Limited Slip" (LS) o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallari bo'lgan va bo'lmaganlar uchun optimal transmissiya moyi hisoblanadi.
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ishlatish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Rangli metallar va zichlagich materiallar bilan yaxshi mosligi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori haroratlar va yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -50°C da | mPa*s | 121.000 | ASTM D2983 |
121.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-140 |
75W-140
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842.1 | EN ISO 12185 |
842.1
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 28.1 | DIN 51562-1 |
28.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 203.4 | DIN 51562-1 |
203.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 127.600 | ASTM D2983 |
127.600
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 220 | DIN EN ISO 2592 |
220
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Gidrokuchaytirgich uchun
RAVENOL PSF-Y Fluid — yuqori sifatli gidrokraking
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-5931, Chrysler MS-9933, Chrysler MS-10838, DTFR 38B100 (MB 236.3), MB 236.3, VW G 009 300, VW TL 4634
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
4 L
Artikel:
1211123-004
Hajm:
20 L
Artikel:
1211123-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1211123-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211123-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1211123-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211123-D28
RAVENOL PSF-Y Fluid — yuqori sifatli gidrokraking
moylar asosida maxsus qo'shimchalar va ingibirlovchi xususiyatlarga ega bo'lgan sintetik maxsus suyuqlik,
rul gidrokuchaytirgichining benuqson ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL PSF-Y suyuqligining xossalari ko'p jihatdan uning maxsus formulasi bilan belgilanadi. Biz a'lo
sovuqqa chidamlilikni kafolatlaymiz.
RAVENOL PSF-Y Fluid ayniqsa Volkswagen, Mercedes va Chrysler kompaniyalarining eng zamonaviy rul boshqaruv tizimlarida foydalanish uchun juda mos keladi. Ishlab chiqaruvchining original ehtiyot qism raqamiga e'tibor bering!
Original suyuqlikning analogi hisoblanadi:
- Chrysler 05098158A
- Chrysler 04883077
- Chrysler MS-5931
- Chrysler MS-9933
- Chrysler MS-10838
- GM 1050017
- GM 89020661
- GM 9985010
- HONDA 08206-9002
- HONDA 08285-P99-01Z-T1
- Mercedes A0009898803
- Mercedes 236.3
- MOPAR 05142893AA
- Texaco TL 4634
- VW Group G009300A2
PSF-Y Fluid qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Juda past qotish harorati
- Yaxshilangan yopishqoqlik va ishqalanish koeffitsienti
- Ajoyib eskirishdan himoya
- Ajoyib termostabillik
- Yaxshilangan EP xususiyatlari
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Barcha turdagi zichlagichlar bilan moslik
- Ajoyib korroziyadan himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler 04883077, Chrysler 05098158A, Chrysler MS-10838, Chrysler MS-5931, Chrysler MS-9933, DTFR 38B100 (MB 236.3), GM 1050017, GM 89020661, GM 9985010, Honda 08206-9002, Honda 08285-P99-01Z-T1, MB 236.3, Mercedes A 000 989 88 03, Mopar 05142893AA, Texaco TL 4634, VW G 009 300 A2 |
Chrysler 04883077, Chrysler 05098158A, Chrysler MS-10838, Chrysler MS-5931, Chrysler MS-9933, DTFR 38B100 (MB 236.3), GM 1050017, GM 89020661, GM 9985010, Honda 08206-9002, Honda 08285-P99-01Z-T1, MB 236.3, Mercedes A 000 989 88 03, Mopar 05142893AA, Texaco TL 4634, VW G 009 300 A2
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-10838, Chrysler MS-5931, Chrysler MS-9933, DTFR 38B100 (MB 236.3), MB 236.3, VW G 009 300, VW TL 4634 |
Chrysler MS-10838, Chrysler MS-5931, Chrysler MS-9933, DTFR 38B100 (MB 236.3), MB 236.3, VW G 009 300, VW TL 4634
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Chrysler 04883077, Chrysler 05098158A, GM 1050017, GM 89020661, GM 9985010, Honda 08206-9002, Honda 08285-P99-01Z-T1, MB A 000 989 88 03, Mopar 05142893AA, VW G 009 300 |
Chrysler 04883077, Chrysler 05098158A, GM 1050017, GM 89020661, GM 9985010, Honda 08206-9002, Honda 08285-P99-01Z-T1, MB A 000 989 88 03, Mopar 05142893AA, VW G 009 300
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.9 | DIN 51562-1 |
34.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 12800 | ASTM D2983 |
12800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-10838, Chrysler MS-5931, Chrysler MS-9933, DTFR 38B100 (MB 236.3), MB 236.3, VW G 009 300, VW TL 4634 |
Chrysler MS-10838, Chrysler MS-5931, Chrysler MS-9933, DTFR 38B100 (MB 236.3), MB 236.3, VW G 009 300, VW TL 4634
|
Gidravlik tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Yog‘lash nuqtalari moylash nipellari
Podshipniklar uchun
RAVENOL Arctic Green Grease AGG 2 - to‘liq sintetik, sintetik komponentlar (esterlar) asosida maxsus ishlab chiqilgan, mineral moy qo‘shilgan, zagustiteli litiy sovuniga asoslangan surkov moyidir.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 kg
Artikel:
1340126-001
Hajm:
25 kg
Artikel:
1340126-025
Hajm:
180 kg
Artikel:
1340126-180
Hajm:
200 g
Artikel:
1340126-200
RAVENOL Arctic Green Grease AGG 2 - to‘liq sintetik, sintetik komponentlar (esterlar) asosida maxsus ishlab chiqilgan, mineral moy qo‘shilgan, zagustiteli litiy sovuniga asoslangan surkov moyidir.
RAVENOL Arctic Green Grease AGG 2 silliq surilishga chidamlilik (mexanik barqarorlik), korroziya va zangga qarshi mukammal himoyani ta’minlaydi. U aylanuvchi va sirpanma podshipniklarni juda yuqori yuklama va juda past haroratlarda moylash uchun qo‘llaniladi. Maxsus qo‘shimchalar kompleksi tufayli doimiy foydalanishda yeyilish kamayadi va moylanayotgan mexanizmlarning xizmat muddati uzaytiriladi.
Uzluksiz ishlash rejimida RAVENOL Arctic Green Grease AGG 2 ning yuqori ish harorati +120 °C ni tashkil etadi. Qisqa muddatli ishlashda 160 °C dan oshirilishi tavsiya etilmaydi.
Yuqori haroratda qo‘llanilishi mahsulotning xizmat muddatini qisqartiradi. Surkov moyini muntazam qo‘shib borish uning xususiyatlarini saqlab qoladi va ekspluatatsion xarajatlarni kamaytiradi.
Qo‘llanilishi Arctic Green Grease AGG 2 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Uzluksiz silliq surilishga chidamlilik
- Oksidlanishga chidamlilik
- Suv bilan yuvilib ketishga chidamlilik
- Yaxshi eskirishdan himoya
- Ekstremal haroratda yaxshi yuk ko‘tarish qobiliyati
- Yuqori bosim ostida ishlashga juda yuqori moslashuvchanlik
- Yaxshi yopishuvchanlik xususiyati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPE2K-60, ISO 6743-9: ISO-L-XECEB2 |
DIN 51502 KPE2K-60, ISO 6743-9: ISO-L-XECEB2
|
||
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPE2K-60 | DIN 51502 |
KPE2K-60
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 160 | DIN 51757 |
160
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 3000 — 3200 | DIN 51350-4 |
3000 — 3200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 20 | DIN 51562-1 |
20
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPE2K-60, ISO 6743-9: ISO-L-XECEB2 |
DIN 51502 KPE2K-60, ISO 6743-9: ISO-L-XECEB2
|
Podshipniklar uchun
RAVENOL Hot Red Grease HRG2 - qizil rangli avtomobil moyi bo'lib, mineral asosli moydan ishlab chiqarilgan, avtomobillar, mexanizmlar, qurilmalar, konveyer qurilmalari, qurilish texnikasi va boshqalarning sirpanish va aylanma podshipniklari uchun litiy sovuni bilan quyuqlashtirilgan, yuqori haroratlarda ishlaydigan. Oqib ketishga barqarorlik, korroziya va zangdan himoya.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MAN 284 Li-H2, MB-Approval 265.1
Analoglar OEM:
BMW 83190447919, Land Rover STC3435, SWAG 10921909, VAG G052133A2, VAG G052133A2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Hot Red Grease HRG2 - qizil rangli avtomobil moyi bo'lib, mineral asosli moydan ishlab chiqarilgan, avtomobillar, mexanizmlar, qurilmalar, konveyer qurilmalari, qurilish texnikasi va boshqalarning sirpanish va aylanma podshipniklari uchun litiy sovuni bilan quyuqlashtirilgan, yuqori haroratlarda ishlaydigan. Oqib ketishga barqarorlik, korroziya va zangdan himoya.
RAVENOL Hot Red Grease HRG2 sanoatda va avtomobillar uchun universal moy sifatida ishlatilishi mumkin.
Ayniqsa yuk avtomobillarining podshipniklarini va yuqori aylanish tezligidagi podshipniklarni moylash uchun mos keladi.
Hot Red Grease HRG2 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Foydalanishning universalligi
- Eskirishdan himoya
- Mexanik va kimyoviy barqarorlik
- Korroziyadan himoya
- Metall yuzalarga mukammal yopishish
- Oksidlanish va qarishga chidamlilik
- Past haroratlarda ham yaxshi haydalish qobiliyati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MAN 284 Li-H2, MB-Approval 265.1 |
MAN 284 Li-H2, MB-Approval 265.1
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KP2P-35, ISO 6743-9: ISO-L-XCEEB2 |
DIN 51502 KP2P-35, ISO 6743-9: ISO-L-XCEEB2
|
||
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KP2P-35 | DIN 51502 |
KP2P-35
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 200 | DIN 51757 |
200
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Tomchilash harorati | °C | 260 — | DIN ISO 2176 |
260 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2600 — 2800 | DIN 51350-4 |
2600 — 2800
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 140 | DIN 51562-1 |
140
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KP2P-35, ISO 6743-9: ISO-L-XCEEB2, MAN 284 Li-H2, MB 265.1 |
DIN 51502 KP2P-35, ISO 6743-9: ISO-L-XCEEB2, MAN 284 Li-H2, MB 265.1
|
Podshipniklar uchun
RAVENOL Super EP-Langzeitfett — bu mineral asosli avtomobil surkovchi moy bo‘lib, litiyli sovun bilan qotirilgan va tarkibida antioksidant, korroziyaga qarshi hamda EP qo‘shimchalar mavjud. Bu qo‘shimchalar moylanadigan qismlarning xizmat muddatini uzaytiradi va aşinani kamaytiradi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
LOVAT LOV-204
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Super EP-Langzeitfett — bu mineral asosli avtomobil surkovchi moy bo‘lib, litiyli sovun bilan qotirilgan va tarkibida antioksidant, korroziyaga qarshi hamda EP qo‘shimchalar mavjud. Bu qo‘shimchalar moylanadigan qismlarning xizmat muddatini uzaytiradi va aşinani kamaytiradi.
U og‘ir yuklamali aylanuvchi va sirpanma podshipniklarini moylash uchun mo‘ljallangan, shu jumladan yuqori namlik, vibratsiya va zarbali yuklama sharoitida ham. Shuningdek, shassi, g‘ildirak podshipniklari, avtomobil, qurilish, sanoat va qishloq xo‘jaligi texnikasidagi kardanning sharnirlarini moylashda ham qo‘llanilishi mumkin.
Qo‘llaniladigan harorat diapazoni: -30°C dan +130°C gacha (qisqa muddatli yuklama ostida +150°C gacha). NLGI klassi 2. Almashtirish oralig‘i uzaytirilgan.
Super EP-Langzeitfett qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Turli texnika turlari uchun universal qo‘llanilish imkoniyati
- A’lo EP xususiyatlari va aşinaga qarshi himoya
- Nam muhitda ham oksidlanish va korroziyaga qarshi samarali himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Zo‘r darajadagi suvga chidamlilik
- Uzoq xizmat muddati va natijada almashtirish intervallarining kengayishi
- Qarishga nisbatan mukammal chidamlilik
- Past haroratlarda ham yaxshi nasoslanish xususiyati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | LOVAT LOV-204 |
LOVAT LOV-204
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KP2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KP2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
||
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KP2K-30 | DIN 51502 |
KP2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2400 — 2600 | DIN 51350-4 |
2400 — 2600
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 130 | DIN 51562-1 |
130
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KP2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2, LOVAT LOV-204 |
DIN 51502 KP2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2, LOVAT LOV-204
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL TTC Traditional Technology Coolant Premix -40°C – tayyor antifriz bo‘lib, monoetilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida nitritlar, aminlar va fosfatlar mavjud emas. Dvigatel tarkibidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va turli qotishmalarni uzoq muddat (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya bilan ta’minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TTC Traditional Technology Coolant Premix -40°C – tayyor antifriz bo‘lib, monoetilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida nitritlar, aminlar va fosfatlar mavjud emas. Dvigatel tarkibidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va turli qotishmalarni uzoq muddat (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya bilan ta’minlaydi.
RAVENOL TTC Traditional Technology Coolant Premix -40°C sariq-yashil ftorlyuminesent rangga ega, bu esa defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL TTC - Protect C11 Premix -40ºC qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi optimal himoya uchun yuqori sifatli qo‘shimchalar
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2570, ASTM D2809, ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 NF, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Suzuki, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C (entspricht G11) |
AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2570, ASTM D2809, ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 NF, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Suzuki, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D1384, D2570, D2809, D3306, D4985, D6210 Type 1-FF |
D1384, D2570, D2809, D3306, D4985, D6210 Type 1-FF
|
||
| Talablarga mos keladi | AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C |
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | Suzuki |
Suzuki
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1080 | EN ISO 12185 |
1080
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-yashil | ingl |
Sariq-yashil
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,8 | ASTM D1287 |
7,8
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C |
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL TTC - Protect C11 Concentrate – etilenglikol asosidagi antifriz kontsentrati bo‘lib, tarkibida nitritlar, aminlar va fosfatlar mavjud emas. Dvigatel tarkibidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va turli qotishmalarni uzoq muddat (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya bilan ta’minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
Analoglar OEM:
Alpine 0101141,
Alpine 0101142,
Alpine 0101143,
Alpine 0101144,
Alpine 0101145,
Alpine 101141,
Alpine 101142,
Alpine 101143,
Alpine 101144,
Alpine 101145,
Chrysler 04267020AA,
Chrysler 04267020AB,
Chrysler 04267020AC,
Chrysler 04267020AD,
Chrysler 04267020GA,
Chrysler 04267020GB,
Chrysler 04267020GC,
Chrysler 04267020GD,
Chrysler 4267020GA,
Chrysler 4267020GB,
Chrysler 4267020GD,
FEBI 02374,
FEBI 2374,
FEBI 88541,
Ford 1326830,
Ford CVC5,
Ford CVC7B2,
Ford VC5,
Ford VC7B,
Ford VC7D,
Ford VC7DILB
Alpine 0101141, Alpine 0101142, Alpine 0101143, Alpine 0101144, Alpine 0101145, Alpine 101141, Alpine 101142, Alpine 101143, Alpine 101144, Alpine 101145, Chrysler 04267020AA, Chrysler 04267020AB, Chrysler 04267020AC, Chrysler 04267020AD, Chrysler 04267020GA, Chrysler 04267020GB, Chrysler 04267020GC, Chrysler 04267020GD, Chrysler 4267020GA, Chrysler 4267020GB, Chrysler 4267020GD, FEBI 02374, FEBI 2374, FEBI 88541, Ford 1326830, Ford CVC5, Ford CVC7B2, Ford VC5, Ford VC7B, Ford VC7D, Ford VC7DILB, GM 19284967, GM 19375289, GM 19375290, GM 19375291, Nissan 7711170548, Renault 7711170548, Renault 7711428132, SsangYong 0000000242, Toyota 0888980042, Toyota 0888980043, VAG G0118ACA1, VAG N052774C0, Volvo 11715725, Volvo 11715726, Volvo 11715727, Volvo 11715727, Volvo 85108901, Volvo VOE11715725, Volvo VOE11715726
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410100-010
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1410100-B20
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1410100-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410100-700
RAVENOL TTC - Protect C11 Concentrate – etilenglikol asosidagi antifriz kontsentrati bo‘lib, tarkibida nitritlar, aminlar va fosfatlar mavjud emas. Dvigatel tarkibidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va turli qotishmalarni uzoq muddat (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya bilan ta’minlaydi.
RAVENOL TTC - Protect C11 Concentrate sariq-yashil ftorlyuminesent rangga ega, bu esa defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida ehtimoliy sizib chiqish joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL TTC - Protect C11 Concentrate antifriz kontsentrati sof holda qo‘llanmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin pasayib -65°C ga yetadi.
Eng yaxshi natijaga antifriz kontsentrati RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirilganda erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, odatdagi tozalangan suv bilan suyultirishga ham yo‘l qo‘yiladi.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati (gacha) °C | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL TTC Protect C11 Concentrate qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi optimal himoya uchun yuqori sifatli qo‘shimchalar
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2809, ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 NF, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Suzuki, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C (entspricht G11) |
AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2809, ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 NF, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Suzuki, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D1384, D2809, D3306, D4340, D4985, D6210 Type 1-FF |
D1384, D2809, D3306, D4340, D4985, D6210 Type 1-FF
|
||
| Talablarga mos keladi | AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C |
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | Suzuki |
Suzuki
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-yashil | ingl |
Sariq-yashil
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | — 20 | ASTM D1121 |
— 20
mgKOH/g
ASTM D1121
|
| Qaynatish harorati | °C | 155 | ASTM D1120 |
155
°C
ASTM D1120
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 112 | DIN 51758 |
112
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 8,4 | ASTM D1287 |
8,4
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C |
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|