VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Jaguar - X-Type, X400 - X-Type 2.5 V6 4WD
Jaguar X-Type, X400 X-Type 2.5 V6 4WD, Chiqarilgan yil: 2001 gacha 2010 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: To‘liq g‘ildirakdan tortish
Dvigatel: V shaklidagi
Silindrlar soni: 6
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 2495 kub. sm.
Quvvat: 196 ot kuchi / 144 kVt
Dvigatel AJ25-V6 / 2.5
Dvigatel uchun
RAVENOL HCL 5W-30 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurma sistemli benzin və dizel minik avtomobilləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01 FE, VW 501.01
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCL 5W-30 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurma sistemli benzin və dizel minik avtomobilləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
RAVENOL HCL 5W-30 həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də yüksək sürətli hərəkət zamanı mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
RAVENOL HCL 5W-30-un istifadəsi təmin edir:
- Qismən və tam yükdə yanacaq qənaəti
- Sabitlik və əla özlülük
- Yaxşı kəsilmə müqaviməti
- Yaxşı işə salma keyfiyyətləri
- Çox yüksək temperaturlarda təhlükəsiz yağlama qatı
- Əla yuyucu və dispersiya xassələri
- Yüksək aşınma və korroziya müqaviməti
- Köpük əmələ gəlməsindən qorunma
- Yüksək oksidləşmə müqaviməti sayəsində uzun xidmət müddəti
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01 FE, VW 501 01 |
BMW Longlife-01 FE, VW 501 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01 FE, VW 501.01 |
BMW Longlife-01 FE, VW 501.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.3 | DIN 51562-1 |
72.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.57 | ASTM D5481 |
3.57
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5591 | ASTM D5293 |
5591
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 24.100 | ASTM D4684 |
24.100
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.6 | ASTM D5800 |
8.6
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 12.7 | ASTM D2896 |
12.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1 | DIN 51575 |
1
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, MB 229.5, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, MB 229.5, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00
|
Mator moyi
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL HCS 5W-40 STOP-START harakatida ham, yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel detallarining tozaligini kafolatlaydi.
RAVENOL HCS 5W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Aşınmadan mukammal himoya
- Yonilg'i tejash va yonilg'i sarfini kamaytirish
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Qora shlam hosil bo'lishining oldini olish
- Dvigatel tozaligi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik tufayli uzoq xizmat muddati
- Sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlar
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Past bug'lanish
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.4 | DIN 51562-1 |
14.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 87.5 | DIN 51562-1 |
87.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 171 | DIN ISO 2909 |
171
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.9 | ASTM D5481 |
3.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5370 | ASTM D5293 |
5370
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.500 | ASTM D4684 |
28.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.4 | ASTM D5800 |
8.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.4 | ASTM D2896 |
10.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.26 | DIN 51575 |
1.26
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Mator moyi
RAVENOL HST 5W-40 - sintetik motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega benzin va dizel dvigatellari uchun yengil avtomobillar uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i sarfini qisqartiradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, PSA B71 2296
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1111147-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1111147-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111147-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1111147-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111147-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111147-700
RAVENOL HST 5W-40 - sintetik motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega benzin va dizel dvigatellari uchun yengil avtomobillar uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i sarfini qisqartiradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL HST 5W-40 har qanday ishlatish rejimlarida, masalan, "start-stop" rejimlarida, shuningdek, trassada haydash sharoitlarida dvigatelning ishlashini kafolatlaydi.
RAVENOL HST 5W-40 energiya tejovchi, zamonaviy benzin va dizel dvigatellari uchun yengil avtomobillar, universal kuzovli avtomobillar, kichik yuk ko'tarish qobiliyatiga ega transport vositalari uchun ko'p mavsumiy motor moyi bo'lib, maxsus turbo dvigatellar va katalizator bilan jihozlangan dvigatellar uchun ishlab chiqilgan.
RAVENOL HST 5W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eskirishdan yuqori himoya
- Oson oquvchanlik xususiyatlari hisobiga yonilg'i tejash
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Shlam hosil bo'lishidan himoya
- Oksidlanishga chidamlilik tufayli moyning uzaytirilgan xizmat muddati
- Sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Past bug'lanish qobiliyati
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-12991 (MS-10896), Fiat 9.55535-Z2, MB 226.5, MB 229.3, Opel/GM-LL-B-025, PSA B71 2296 |
Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-12991 (MS-10896), Fiat 9.55535-Z2, MB 226.5, MB 229.3, Opel/GM-LL-B-025, PSA B71 2296
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN Plus, SP |
SN Plus, SP
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, PSA B71 2296 |
Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, PSA B71 2296
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.3 | DIN 51562-1 |
13.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 78.2 | DIN 51562-1 |
78.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.91 | ASTM D5481 |
3.91
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5480 | ASTM D5293 |
5480
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 25.000 | ASTM D4684 |
25.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 7.4 | ASTM D5800 |
7.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 12 | ASTM D2896 |
12
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.19 | DIN 51575 |
1.19
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, MB 229.5, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10725, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Chrysler MS-12991, Fiat 9.55535-Z2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, MB 229.5, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SHL SAE 0W-40 – gidrokreking asosidagi sintetik motor moyi va PAO (polialfaolefinlar) tarkibiga ega bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan. Bu moy benzin va dizel dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, turbokompressorli va bezturbinali, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega yengil avtomobillarda ishlatilishi mumkin.RAVENOL SHL SAE 0W-40 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta’minlaydi, bu esa korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) yoki kokslanishdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda ham ishonchli moylashni ta’minlaydi.RAVENOL SHL SAE 0W-40 yoqilg‘i tejamkorligini oshiradi, natijada atmosferaga chiqariladigan zararli moddalarning miqdori kamayadi.RAVENOL SHL SAE 0W-40 ishqalanish, eskirish va yonilg‘i sarfini minimallashtiradi, ayniqsa sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlarga ega.RAVENOL SHL SAE 0W-40 har qanday haydash uslubida, shu jumladan "start-stop" rejimida yoki tezkor avtomagistrallarda harakatlanishda ham xavfsiz ishlashni kafolatlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchining tavsiyalariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari ta’minlanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700
SAE: 0W-40
API: SN
Analoglar OEM:
BMW 83210144459, BMW 83212365515, BMW 83212405609, BMW 83212405635, BMW 83212405635, BMW 83212406983, FEBI 101140, FEBI 101141, FEBI 101142, FEBI 101143, FEBI 101144, Renault 8671000073, Renault 8671000074, Renault 8671000075, SWAG 30101140, SWAG 30101141, SWAG 30101142, SWAG 30101143, SWAG 30101144
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SHL SAE 0W-40 – gidrokreking asosidagi sintetik motor moyi va PAO (polialfaolefinlar) tarkibiga ega bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan. Bu moy benzin va dizel dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, turbokompressorli va bezturbinali, shuningdek, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega yengil avtomobillarda ishlatilishi mumkin.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasini ta’minlaydi, bu esa korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) yoki kokslanishdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda ham ishonchli moylashni ta’minlaydi.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 yoqilg‘i tejamkorligini oshiradi, natijada atmosferaga chiqariladigan zararli moddalarning miqdori kamayadi.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 ishqalanish, eskirish va yonilg‘i sarfini minimallashtiradi, ayniqsa sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlarga ega.
RAVENOL SHL SAE 0W-40 har qanday haydash uslubida, shu jumladan "start-stop" rejimida yoki tezkor avtomagistrallarda harakatlanishda ham xavfsiz ishlashni kafolatlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchining tavsiyalariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish oraliqlari ta’minlanadi.
SHL SAE 0W-40 quyidagilarni ta’minlaydi:
- -30°C dan past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda a’lo ko‘rsatkichlar
- Qisman va to‘liq yuklanish sharoitida yoqilg‘ini tejash
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Kesish kuchlanishiga yuqori chidamlilik
- Juda yuqori haroratlarda ham xavfsiz moylash qatlami
- A’lo darajadagi yuvuvchi va dispersiyalovchi xususiyatlar
- Eskirish, korroziya va ko‘pik hosil bo‘lishidan himoya
- Ajoyib qarish qarshiligi
- Past bug‘lanish yo‘qotishlari
- Dvigatelning mukammal tozaligini ta’minlash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C937-A, Renault RN0700 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C937-A, Renault RN0700
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-40 |
0W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN |
SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.5, Porsche A40, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, Renault RN 0700
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.46 | DIN 51562-1 |
13.46
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 75 | DIN 51562-1 |
75
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.84 | ASTM D5481 |
3.84
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5950 | ASTM D5293 |
5950
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 28.600 | ASTM D4684 |
28.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.600 | ASTM D4684 |
28.600
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 228 | DIN EN ISO 2592 |
228
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.46 | ASTM D2896 |
10.46
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.15 | DIN 51575 |
1.15
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, MB 229.5, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Ford WSS-M2C 937-A, MB 229.5, Porsche A40, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Jatco JF506E
OEM:
Jaguar
C2S29889
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF JF506E – Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO polialfaolefinlar asosidagi sintetik transmissiya moyi bo‘lib, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan hamda ATF avtomatik uzatma qutilarining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
ATF N402, ATF Type K17, ATF Type 3100 PL085, Ford WSS-M2C 922-A1, Land Rover LRN402, VW G 052 990
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1211119-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1211119-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211119-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1211119-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211119-D28
RAVENOL ATF JF506E – Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO polialfaolefinlar asosidagi sintetik transmissiya moyi bo‘lib, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan hamda ATF avtomatik uzatma qutilarining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL ATF JF506E avtomatik uzatma qutisi moyi — bu zamonaviy 5 pog‘onali Jatco ishlab chiqarishidagi JF506E tipidagi avtomatik transmissiyalar uchun mo‘ljallangan transmissiya suyuqligi bo‘lib, FORD Mondeo, Galaxy, Land Rover Freelander, Rover 75, VW Bora, Sharan, Golf, Jaguar X-Type, Seat Alhambra avtomobillarida qo‘llaniladi.
RAVENOL ATF JF506E qo‘llanishi quyidagilarni ta'minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Yuqori ishqalanish barqarorligi
- Yuqori issiqlik va oksidlanish barqarorligi
- A'lo darajadagi sovutish xossalari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ATF N402, ATF Type K17, ATF Type 3100 PL085, Ford WSS-M2C922-A1 für Durashift 5F31J, Jaguar C2S 12120, Land Rover LRN402, Land Rover STC50531, Land Rover STC53016, VW G 052 990 A2 (09A & 09B 5-Speed Tiptronic) |
ATF N402, ATF Type K17, ATF Type 3100 PL085, Ford WSS-M2C922-A1 für Durashift 5F31J, Jaguar C2S 12120, Land Rover LRN402, Land Rover STC50531, Land Rover STC53016, VW G 052 990 A2 (09A & 09B 5-Speed Tiptronic)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | ATF N402, ATF Type K17, ATF Type 3100 PL085, Ford WSS-M2C 922-A1, Land Rover LRN402, VW G 052 990 |
ATF N402, ATF Type K17, ATF Type 3100 PL085, Ford WSS-M2C 922-A1, Land Rover LRN402, VW G 052 990
|
||
| Mos keladi | VW 09A & 09B 5-Speed Tiptronic |
VW 09A & 09B 5-Speed Tiptronic
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Jaguar C2S 12120, Land Rover STC50531, Land Rover STC53016, VW G 052 990 |
Jaguar C2S 12120, Land Rover STC50531, Land Rover STC53016, VW G 052 990
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | ATF N402, ATF Type K17, ATF Type 3100 PL085, Ford WSS-M2C 922-A1, Land Rover LRN402, VW G 052 990 |
ATF N402, ATF Type K17, ATF Type 3100 PL085, Ford WSS-M2C 922-A1, Land Rover LRN402, VW G 052 990
|
Mexanik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida MTX75
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Taqsimlovchi quti
Sport uchun
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1221110-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1221110-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221110-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221110-700
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Sintetik asos moyi asosida PAO polialfaolefinlar va maxsus qo'shimchalar paketi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan.
Zamonaviy 5 va 6 pog'onali uzatmalar qutilari, shu jumladan "Limited Slip" (LS) o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallari bo'lgan va bo'lmaganlar uchun optimal transmissiya moyi hisoblanadi.
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ishlatish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Rangli metallar va zichlagich materiallar bilan yaxshi mosligi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori haroratlar va yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -50°C da | mPa*s | 121.000 | ASTM D2983 |
121.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-140 |
75W-140
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842.1 | EN ISO 12185 |
842.1
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 28.1 | DIN 51562-1 |
28.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 203.4 | DIN 51562-1 |
203.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 127.600 | ASTM D2983 |
127.600
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 220 | DIN EN ISO 2592 |
220
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
Orqa differensial
Sport uchun
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1221110-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1221110-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221110-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221110-700
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Sintetik asos moyi asosida PAO polialfaolefinlar va maxsus qo'shimchalar paketi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan.
Zamonaviy 5 va 6 pog'onali uzatmalar qutilari, shu jumladan "Limited Slip" (LS) o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallari bo'lgan va bo'lmaganlar uchun optimal transmissiya moyi hisoblanadi.
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ishlatish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Rangli metallar va zichlagich materiallar bilan yaxshi mosligi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori haroratlar va yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -50°C da | mPa*s | 121.000 | ASTM D2983 |
121.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-140 |
75W-140
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842.1 | EN ISO 12185 |
842.1
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 28.1 | DIN 51562-1 |
28.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 203.4 | DIN 51562-1 |
203.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 127.600 | ASTM D2983 |
127.600
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 220 | DIN EN ISO 2592 |
220
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, MB 236.10, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.
Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ushbu mahsulot aynan avtomatik transmissiyalar uchun ishlab chiqilgan. ATF Dexron III H sifat darajasiga mos keluvchi suyuqlik qo‘llanilishi talab etilgan avtomatik transmissiyalarda qo‘llaniladi. Boshqa ATF suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin. RAVENOL ATF DEXRON III H quyilishidan avval eski suyuqlikni to‘liq chiqarib yuborish tavsiya etiladi.
RAVENOL ATF Dexron III H qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Ekstremal harorat va ish sharoitlarida ham eskirishdan himoyalangan detallar ustida barqaror moy plyonkasi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muftaning muvofiqlashtirilgan ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar yordamida rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron III H |
Dexron III H
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H |
Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H
|
||
| Mos keladi | Nissan |
Nissan
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Volvo 1161521, Volvo 1161621 |
Volvo 1161521, Volvo 1161621
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 33.9 | DIN 51562-1 |
33.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 14.200 | ASTM D2983 |
14.200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.8 | ASTM D2896 |
1.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
Gidravlik tormoz tizimi ABS
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k rangli) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
RAVENOL OTC Organic Technology Coolant Premix -40°C antifrizi:
- alyuminiy qotishmasidan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va uning qotishmalarini ishonchli himoya qiladi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan iborat bo‘lib, tarkibida nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1070 | EN ISO 12185 |
1070
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410110-010
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1410110-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1410110-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410110-700
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga bo‘yalgan bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL OTC Concentrate antifriz kontsentrati sof holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirilganda erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, oddiy tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
Antifriz kontsentratsiyasi 25% dan past bo‘lmasligi kerak, aks holda qo‘shimchalar haddan tashqari suyultirilib, ularning samaradorligi sezilarli darajada kamayadi.
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate antifrizi
- alyuminiy qotishmalaridan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun optimal himoyani ta’minlaydi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan tashkil topgan bo‘lib, nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada bu antifriz issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 187 | ASTM D1121 |
187
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|