VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Daihatsu - Mira VII / Mira Custom, L275 - 0.7 CNG 2WD (KF/KF-VN/KF-VE) (L275V)
Daihatsu Mira VII / Mira Custom, L275 0.7 CNG 2WD (KF/KF-VN/KF-VE) (L275V), Chiqarilgan yil: 2006 gacha 2018 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Tugunlar va agregatlar
Dvigatel KF / KF-VN / KF-VE
Dvigatel uchun
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari. Sovuq ishga tushirishdagi ajoyib xususiyatlar mukammal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar emissiyasini kamaytiradi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 yonilg'i tejashni ta'minlovchi motor moyi bo'lib, FORD, JAGUAR, MAZDA yengil avtomobillarining benzin va dizel dvigatellari uchun qo'llaniladi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Barqarorlik va ajoyib yopishqoqlik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Yaxshi ishga tushirish xususiyatlari
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Ishqalanish yo'qotilishining aniq kamayishi (HTHS <3,5 mPa.s)
- Eskirish va korroziyadan juda yaxshi himoya, shuningdek oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SL |
CF, SL
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10 | DIN 51562-1 |
10
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 56.6 | DIN 51562-1 |
56.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.08 | ASTM D5481 |
3.08
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 14.000 | ASTM D4684 |
14.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
Mator moyi
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCS 5W-40 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan motor moyi, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL HCS 5W-40 STOP-START harakatida ham, yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel detallarining tozaligini kafolatlaydi.
RAVENOL HCS 5W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Aşınmadan mukammal himoya
- Yonilg'i tejash va yonilg'i sarfini kamaytirish
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Qora shlam hosil bo'lishining oldini olish
- Dvigatel tozaligi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik tufayli uzoq xizmat muddati
- Sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlar
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Past bug'lanish
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, MB 226.5, Opel/GM-LL-B-025, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00 |
MB-Approval 229.3, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, Porsche A40, PSA B71 2296
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.4 | DIN 51562-1 |
14.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 87.5 | DIN 51562-1 |
87.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 171 | DIN ISO 2909 |
171
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.9 | ASTM D5481 |
3.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5370 | ASTM D5293 |
5370
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 28.500 | ASTM D4684 |
28.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.4 | ASTM D5800 |
8.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.4 | ASTM D2896 |
10.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.26 | DIN 51575 |
1.26
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, Chrysler MS-10850, Chrysler MS-10896, Fiat 9.55535-H2, GM GM-LL-B-025, MB 226.5, MB 229.3, Porsche A40, PSA B71 2296, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL LLO 10W-40 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün yarımsintetik asan axan mühərrik yağı.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
VW 501.01, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00
SAE: 10W-40
Analoglar OEM:
SsangYong 0000000390, SsangYong 0000000399, UAZ 000000473400700, UAZ 000101001104001, UAZ 000101004104001, UAZ 473400700, UAZ 473400700
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL LLO 10W-40 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün yarımsintetik asan axan mühərrik yağı.
Sürtünmə, aşınma və yanacaq sərfiyyatının minimuma endirilməsi, əla soyuq işə salma xüsusiyyətləri. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Minik avtomobillərinin benzin və dizel mühərrikləri üçün bütün fəsillər üçün mühərrik yağıdır. Şlam əmələ gəlməsinin qarşısını alır. Mühərrikin təmizliyini, katalizatorların fasiləsiz işləməsini təmin edir.
RAVENOL LLO 10W-40 istifadəsi aşağıdakıları təmin edir:
- Aşınmaya qarşı üstün müdafiə
- Asan axan xüsusiyyətləri sayəsində yanacaq qənaəti
- Əla yuyucu və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntüsü əmələ gəlməsinin azalması
- Yüksək oksidləşmə davamlılığı sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salmada əla xüsusiyyətlər
- Əla özlülük-temperatur xüsusiyyətləri
- Azaldılmış köpük əmələ gəlməsi
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500 00, VW 501 01, VW 505 00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500 00, VW 501 01, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN 0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15 | DIN 51562-1 |
15
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 96.4 | DIN 51562-1 |
96.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 164 | DIN ISO 2909 |
164
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4.26 | ASTM D5481 |
4.26
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 19.200 | ASTM D4684 |
19.200
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.5 | ASTM D5800 |
10.5
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 226 | DIN EN ISO 2592 |
226
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.8 | ASTM D2896 |
10.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.23 | DIN 51575 |
1.23
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00 |
BMW Special Oil, MB 229.1, Renault RN0700, VW 500.00, VW 501.01, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL TSJ 10W-30 – yarim sintetik oson oqadigan motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1112106-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1112106-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1112106-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1112106-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1112106-700
RAVENOL TSJ 10W-30 – yarim sintetik oson oqadigan motor moyi, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel motorlari uchun. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL TSJ 10W-30 maxsus Osiyo va Yaponiya avtomobillari uchun mo'ljallangan.
TSJ 10W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Barcha zamonaviy benzin va dizel dvigatellarida universal foydalanish (agar avtomobil ishlab chiqaruvchisi tomonidan boshqacha belgilanmagan bo'lsa)
- Juda past haroratlarda ham dvigatelning tez moylanishi
- Noqulay sharoitlarda ham shlam, qurum, lak va korroziyadan himoya
- Barcha haroratlarda klapanlarning ishlashi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Moyni almashtirishning butun intervali davomida o'zgarmas yopishqoqlik, yuqori yopishqoqlik indeksi bilan
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Kam moy sarfi tufayli past ko'pik hosil bo'lishi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Daewoo, Daihatsu, Fiat 9.55535-CR1, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Daewoo, Daihatsu, Fiat 9.55535-CR1, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 10W-30 |
10W-30
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
|
||
| Mos keladi | Daewoo, Daihatsu, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota |
Daewoo, Daihatsu, Honda, Hyundai, Isuzu, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, SsangYong, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 854 | EN ISO 12185 |
854
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.2 | DIN 51562-1 |
10.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 145 | DIN ISO 2909 |
145
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.11 | ASTM D5481 |
3.11
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 4830 | ASTM D5293 |
4830
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 11.300 | ASTM D4684 |
11.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.9 | ASTM D5800 |
9.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.4 | ASTM D2896 |
7.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.76 | DIN 51575 |
0.76
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111125-700
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL HDX 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi, yoqilg‘i sarfini qisqartiradi va «sovuq» ishga tushirish sharoitida a’lo darajadagi ishlashni ta’minlaydi.
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham barqaror moy qatlami hosil qiladi, korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) va karbonatlash natijasida yog‘ yo‘qolishidan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirish sharoitida optimal moylash xususiyatlarini ta’minlaydi.
Yonilg‘i sarfini sezilarli darajada kamaytirishi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 zamonaviy OPEL, General Motors avtomobil dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, Dexos 1 spetsifikatsiyasiga javob beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 Ford, Chrysler va Fiat spetsifikatsiyalariga mos keluvchi dvigatellar uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL HDX 5W-30 quyidagi afzalliklarni ta’minlaydi:
- dexos1® Gen 3 talablari asosida yangi formulaga ega
- GDI dvigatellari (to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi) uchun mos keladi
- LSPI (silindr ichida aralashmaning erta alangalanishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho‘kindilar hosil bo‘lishining oldini oladi
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida yonilg‘i tejash imkonini beradi
- MID SAPS = sulfatli kul, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va kesish kuchlanishiga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlar
- Juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy qoplami
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.8 | DIN 51562-1 |
10.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 59.8 | DIN 51562-1 |
59.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.4 | ASTM D5481 |
3.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3630 | ASTM D5293 |
3630
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.500 | ASTM D4684 |
13.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, MB 236.10, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.
Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ushbu mahsulot aynan avtomatik transmissiyalar uchun ishlab chiqilgan. ATF Dexron III H sifat darajasiga mos keluvchi suyuqlik qo‘llanilishi talab etilgan avtomatik transmissiyalarda qo‘llaniladi. Boshqa ATF suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin. RAVENOL ATF DEXRON III H quyilishidan avval eski suyuqlikni to‘liq chiqarib yuborish tavsiya etiladi.
RAVENOL ATF Dexron III H qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Ekstremal harorat va ish sharoitlarida ham eskirishdan himoyalangan detallar ustida barqaror moy plyonkasi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muftaning muvofiqlashtirilgan ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar yordamida rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron III H |
Dexron III H
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H |
Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H
|
||
| Mos keladi | Nissan |
Nissan
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Volvo 1161521, Volvo 1161621 |
Volvo 1161521, Volvo 1161621
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 33.9 | DIN 51562-1 |
33.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 14.200 | ASTM D2983 |
14.200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.8 | ASTM D2896 |
1.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
Variatorli uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Transmissiya moyi
RAVENOL CVT Fluid – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik transmissiya moyi bo‘lib, uzluksiz o‘zgaruvchi uzatma Continuously Variable Transmission tizimiga ega, klinoremli turdagi avtomobillar uchun ishlab chiqilgan.
Talablarga muvofiqligi:
BMW CVT EZL 799A, Chery 025CHA/QR025CHA, CVTF WCF-1, Five Hundred CFT30, Ford WSS-M2C 928-A, Ford WSS-M2C 933-A, Mazda JWS 3320, Mazda TFF CVT Fluid TC, MB 236.20, Mini Cooper CVT, Nissan CVT Fluid NS-1, Punch Powertrain VT1F, Punch Powertrain VT2, Punch Powertrain VT3, Subaru CVT Lineartronic II, Subaru i-CVT Fluid, Suzuki S-CVT, Toyota CVT Fluid TC, VW G 052 180, VW G 052 516, VW TL 521 80
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL CVT Fluid – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik transmissiya moyi bo‘lib, uzluksiz o‘zgaruvchi uzatma Continuously Variable Transmission tizimiga ega, klinoremli turdagi avtomobillar uchun ishlab chiqilgan.
RAVENOL CVT Fluid – bu servis darajasidagi mahsulot bo‘lib, uni tanlashda professional yondashuv talab qilinadi. Moyni tanlash avtomobil markasiga emas, balki variator turiga bog‘liq. Ishlab chiqaruvchi tomonidan belgilangan suyuqlik tavsiyalariga, almashtirish tartibi va chastotasiga qat’iy rioya qilish lozim.
RAVENOL CVT Fluid quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qish davrida ham past haroratlarda mukammal yog‘lash xossalari
- Barqaror yuqori viskozit indeks
- Ekstremal harorat va ekspluatatsiya sharoitlarida eskirishdan himoyalangan detallarda barqaror moy plyonkasi
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishga qarshi kompleks himoya
- Muftaning muvozanatli ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar orqali rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW CVT EZL 799A, Chery 018CHA/QR018CHA, Chery 025CHA-4004011AA10, Chery 025CHA/QR025CHA, Chery 025CHC/QR025CHC, Chery CVT18, Chery CVT25, CVTF WCF-1, Five Hundred CFT30, Ford EU WSS-M2C-928 A, Ford Focus C-Max CFT23, Ford USA WSS-M2C933-A, Ford XT-7-QCFT Freestyle, HMMF Ultra Fluid 08260-99904, HMMF Ultra Fluid 08260-99907, Honda CVT Fluid 08200-9006, Hunan Jianglu & Rongda 150R, Hunan Jianglu & Rongda R0CF15A2, Hunan Jianglu & Rongda R0CF15A3, Hunan Jianglu & Rongda RDC15, Hunan Jianglu & Rongda RDC15-FB, Mazda TFF CVT Fluid TC JWS3320 K020-W0-051W, MB 236.20 (A 001 989 46 03), Mini Cooper CVT, Nissan CVT Fluid NS-1, Nissan KLE50 00002, Nissan KLE50 00004, Opel/GM 1940713, Punch Powertrain VT1F, Punch Powertrain VT2, Punch Powertrain VT3, Subaru CVT Lineartronic II K0425Y0711, Subaru i-CVT Fluid K0415-YA090, Suzuki S-CVT 99000-22801-000, TL 52180, Toyota CVT Fluid TC 08886-02105, VW G 052 516 A2, VW/Audi G 052 180 A1, VW/Audi G 052 180 A2, VW/Audi G 052 180 A6 |
BMW CVT EZL 799A, Chery 018CHA/QR018CHA, Chery 025CHA-4004011AA10, Chery 025CHA/QR025CHA, Chery 025CHC/QR025CHC, Chery CVT18, Chery CVT25, CVTF WCF-1, Five Hundred CFT30, Ford EU WSS-M2C-928 A, Ford Focus C-Max CFT23, Ford USA WSS-M2C933-A, Ford XT-7-QCFT Freestyle, HMMF Ultra Fluid 08260-99904, HMMF Ultra Fluid 08260-99907, Honda CVT Fluid 08200-9006, Hunan Jianglu & Rongda 150R, Hunan Jianglu & Rongda R0CF15A2, Hunan Jianglu & Rongda R0CF15A3, Hunan Jianglu & Rongda RDC15, Hunan Jianglu & Rongda RDC15-FB, Mazda TFF CVT Fluid TC JWS3320 K020-W0-051W, MB 236.20 (A 001 989 46 03), Mini Cooper CVT, Nissan CVT Fluid NS-1, Nissan KLE50 00002, Nissan KLE50 00004, Opel/GM 1940713, Punch Powertrain VT1F, Punch Powertrain VT2, Punch Powertrain VT3, Subaru CVT Lineartronic II K0425Y0711, Subaru i-CVT Fluid K0415-YA090, Suzuki S-CVT 99000-22801-000, TL 52180, Toyota CVT Fluid TC 08886-02105, VW G 052 516 A2, VW/Audi G 052 180 A1, VW/Audi G 052 180 A2, VW/Audi G 052 180 A6
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW CVT EZL 799A, Chery 025CHA/QR025CHA, CVTF WCF-1, Five Hundred CFT30, Ford WSS-M2C 928-A, Ford WSS-M2C 933-A, Mazda JWS 3320, Mazda TFF CVT Fluid TC, MB 236.20, Mini Cooper CVT, Nissan CVT Fluid NS-1, Punch Powertrain VT1F, Punch Powertrain VT2, Punch Powertrain VT3, Subaru CVT Lineartronic II, Subaru i-CVT Fluid, Suzuki S-CVT, Toyota CVT Fluid TC, VW G 052 180, VW G 052 516, VW TL 521 80 |
BMW CVT EZL 799A, Chery 025CHA/QR025CHA, CVTF WCF-1, Five Hundred CFT30, Ford WSS-M2C 928-A, Ford WSS-M2C 933-A, Mazda JWS 3320, Mazda TFF CVT Fluid TC, MB 236.20, Mini Cooper CVT, Nissan CVT Fluid NS-1, Punch Powertrain VT1F, Punch Powertrain VT2, Punch Powertrain VT3, Subaru CVT Lineartronic II, Subaru i-CVT Fluid, Suzuki S-CVT, Toyota CVT Fluid TC, VW G 052 180, VW G 052 516, VW TL 521 80
|
||
| Mos keladi | Ford Focus C-Max CFT23, Hunan Jianglu & Rongda 50R, Hunan Jianglu & Rongda R0CF15A2, Hunan Jianglu & Rongda R0CF15A3, Hunan Jianglu & Rongda RDC15, Hunan Jianglu & Rongda RDC15-FB |
Ford Focus C-Max CFT23, Hunan Jianglu & Rongda 50R, Hunan Jianglu & Rongda R0CF15A2, Hunan Jianglu & Rongda R0CF15A3, Hunan Jianglu & Rongda RDC15, Hunan Jianglu & Rongda RDC15-FB
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Chery 018CHA/QR018CHA, Chery 025CHA-4004011AA10, Chery 025CHC/QR025CHC, Chery CVT18, Chery CVT25, GM 1940713, Honda 08200-9006, Honda 08260-99904, Honda 08260-99907, Honda CVT Fluid, Mazda K020-W0-051W, MB A 001 989 46 03, Motorcraft XT-7-QCFT, Nissan KLE50 00002, Nissan KLE50 00004, Subaru K0415-YA090, Subaru K0425Y0711, Suzuki 99000-22801-000, Toyota 08886-02105, VW G 052 180, VW G 052 516 |
Chery 018CHA/QR018CHA, Chery 025CHA-4004011AA10, Chery 025CHC/QR025CHC, Chery CVT18, Chery CVT25, GM 1940713, Honda 08200-9006, Honda 08260-99904, Honda 08260-99907, Honda CVT Fluid, Mazda K020-W0-051W, MB A 001 989 46 03, Motorcraft XT-7-QCFT, Nissan KLE50 00002, Nissan KLE50 00004, Subaru K0415-YA090, Subaru K0425Y0711, Suzuki 99000-22801-000, Toyota 08886-02105, VW G 052 180, VW G 052 516
|
||
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.3 | DIN 51562-1 |
7.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 35.5 | DIN 51562-1 |
35.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 175 | DIN ISO 2909 |
175
DIN ISO 2909
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 841 | EN ISO 12185 |
841
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | BMW CVT EZL 799A, Chery 025CHA/QR025CHA, CVTF WCF-1, Five Hundred CFT30, Ford WSS-M2C 928-A, Ford WSS-M2C 933-A, Mazda JWS 3320, Mazda TFF CVT Fluid TC, MB 236.20, Mini Cooper CVT, Nissan CVT Fluid NS-1, Punch Powertrain VT1F, Punch Powertrain VT2, Punch Powertrain VT3, Subaru CVT Lineartronic II, Subaru i-CVT Fluid, Suzuki S-CVT, Toyota CVT Fluid TC, VW G 052 180, VW G 052 516, VW TL 521 80 |
BMW CVT EZL 799A, Chery 025CHA/QR025CHA, CVTF WCF-1, Five Hundred CFT30, Ford WSS-M2C 928-A, Ford WSS-M2C 933-A, Mazda JWS 3320, Mazda TFF CVT Fluid TC, MB 236.20, Mini Cooper CVT, Nissan CVT Fluid NS-1, Punch Powertrain VT1F, Punch Powertrain VT2, Punch Powertrain VT3, Subaru CVT Lineartronic II, Subaru i-CVT Fluid, Suzuki S-CVT, Toyota CVT Fluid TC, VW G 052 180, VW G 052 516, VW TL 521 80
|
Mexanik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221102-700
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- Opel/GM 1940182
- Opel/GM 93740319
- Hyundai 04300-00110
- Hyundai 04300-00140
- Hyundai 08950-00020-A
- Hyundai 08950-00020-B
- Mercedes A0019891403
- MITSUBISHI 3717610
- Nissan 999MP-MTF00P
- Nissan KE91699931
- Nissan KE91699942
- Nissan KLD26-75802
MTF-1 SAE 75W-85 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zanglash, korroziya va ko'piklanishdan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinishi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060 |
GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-2 75W-80 to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutilari uchun.
Talablarga muvofiqligi:
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1221103-020
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221103-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221103-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221103-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221103-700
RAVENOL MTF-2 75W-80 to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutilari uchun.
Moy sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan.
RAVENOL MTF-2 75W-80 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4033
- BMW 23007533513
- BMW 83220309031
- BMW 23001434404
- Fiat 14621616
- Fiat F178.B06
- Ford 1382914
- Ford 1547953
- GM/Opel 1940711
- GM/Opel 88861800
- GM/Opel 88861801
- HONDA 0826199964
- HONDA 087989031
- Hyundai 02200-00130
- Land Rover TYK 500030
- MITSUBISHI 3005401
- MITSUBISHI MZ312644
- Nissan 999MP-MTF20P
- Nissan KE91699932R
- Peugeot 9730A2
- Subaru K0321-F0090
- Toyota 08885-00705
- VOLVO 1161681
- VOLVO 1161745
- VW G052911A2
- VW G055538A2
MTF-2 SAE 75W-80 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Past haroratlarda uzatmalar qutisining yaxshi ishlashi, oquvchanlikni yo'qotish harorati juda past
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori moy haroratida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-403, Audi G052532, Audi G055532, BMW 23001434404 MTF-LT-1, BMW 23007533513 MTF-LT-2, BMW 83220309031 MTF-LT-1, Fiat 14621616, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford 1382914, Ford 1547953, Ford WSS-M2C200-C3, Ford WSS-M2C200-D2, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964 Genuine MTF Fluid, Honda 08798-9031 MTF-7289, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC 9157, Land Rover STC 9158, Land Rover TYK500030, MB 235.10 (A 001 989 26 03), Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, MTF-94 Fluid für Land Rover, MG und Mini Cooper, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, Peugeot 9730A2, PSA B71 2330, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW/Audi G 052 911 A2, VW/Audi G 055 538 A2 für ZF 6S450 Amarok 0C6 |
AC Delco 10-403, Audi G052532, Audi G055532, BMW 23001434404 MTF-LT-1, BMW 23007533513 MTF-LT-2, BMW 83220309031 MTF-LT-1, Fiat 14621616, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford 1382914, Ford 1547953, Ford WSS-M2C200-C3, Ford WSS-M2C200-D2, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964 Genuine MTF Fluid, Honda 08798-9031 MTF-7289, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC 9157, Land Rover STC 9158, Land Rover TYK500030, MB 235.10 (A 001 989 26 03), Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, MTF-94 Fluid für Land Rover, MG und Mini Cooper, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, Peugeot 9730A2, PSA B71 2330, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW/Audi G 052 911 A2, VW/Audi G 055 538 A2 für ZF 6S450 Amarok 0C6
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, MT-1 |
GL-4, MT-1
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538 |
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-403, Fiat 14621616, Ford 1382914, Ford 1547953, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964, Honda 08798-9031, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC9157, Land Rover STC9158, Land Rover TYK500030, MB A 001 989 26 03, Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, PSA 9730.A2, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW G 052 911, VW G 055 538 |
AcDelco 10-403, Fiat 14621616, Ford 1382914, Ford 1547953, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964, Honda 08798-9031, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC9157, Land Rover STC9158, Land Rover TYK500030, MB A 001 989 26 03, Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, PSA 9730.A2, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW G 052 911, VW G 055 538
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847.5 | EN ISO 12185 |
847.5
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.1 | DIN 51562-1 |
9.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 50.8 | DIN 51562-1 |
50.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 21.900 | ASTM D2983 |
21.900
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 248 | DIN EN ISO 2592 |
248
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538 |
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, MB 236.10, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.
Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ushbu mahsulot aynan avtomatik transmissiyalar uchun ishlab chiqilgan. ATF Dexron III H sifat darajasiga mos keluvchi suyuqlik qo‘llanilishi talab etilgan avtomatik transmissiyalarda qo‘llaniladi. Boshqa ATF suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin. RAVENOL ATF DEXRON III H quyilishidan avval eski suyuqlikni to‘liq chiqarib yuborish tavsiya etiladi.
RAVENOL ATF Dexron III H qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Ekstremal harorat va ish sharoitlarida ham eskirishdan himoyalangan detallar ustida barqaror moy plyonkasi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muftaning muvofiqlashtirilgan ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar yordamida rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron III H |
Dexron III H
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H |
Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H
|
||
| Mos keladi | Nissan |
Nissan
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Volvo 1161521, Volvo 1161621 |
Volvo 1161521, Volvo 1161621
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 33.9 | DIN 51562-1 |
33.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 14.200 | ASTM D2983 |
14.200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.8 | ASTM D2896 |
1.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
Gidravlik tormoz tizimi C35, blokirovkaga qarshi tizim asosiy jihoz tarkibiga kirmaydi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL LTC Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va silikat asosidagi korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda OAT (organik texnologiya) asosida ishlab chiqarilgan tayyor sovituvchi suyuqlik. Tarkibida boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL LTC Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va silikat asosidagi korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda OAT (organik texnologiya) asosida ishlab chiqarilgan tayyor sovituvchi suyuqlik. Tarkibida boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL LTC Premix -40°C siyohrang ftorlyuminesent rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
LTC - Protect C12++ Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- To‘liq alyuminiyli dvigatel sovitish tizimlari bilan moslik
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
- Boshqa sovituvchi suyuqlik turlari bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Si-OAT, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.5, MB 326.6 (Premix), Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13) |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Si-OAT, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.5, MB 326.6 (Premix), Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | MB A 000 989 08 25 10, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J |
MB A 000 989 08 25 10, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1079 | EN ISO 12185 |
1079
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 8,2 | ASTM D1287 |
8,2
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate – 1.2-Ethandiol (mono etilen glikol) asosidagi va silikatlar bazasidagi korroziya ingibitorlari bilan organik OAT texnologiyasidan foydalangan holda tayyorlangan sovutish suyuqligi konsentrati. Boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410125-010
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1410125-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1410125-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1410125-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410125-700
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate – 1.2-Ethandiol (mono etilen glikol) asosidagi va silikatlar bazasidagi korroziya ingibitorlari bilan organik OAT texnologiyasidan foydalangan holda tayyorlangan sovutish suyuqligi konsentrati. Boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate lilak floresan rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- To'liq alyuminiy dvigatel sovutish tizimi bilan mosligi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Sovutish tizimlarida ishlatiladigan barcha metallar va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Sovutish tizimida cho'kmalar va ko'piklanishning oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
- Boshqa turdagi sovutish suyuqliklari bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13) |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J |
Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1120 | EN ISO 12185 |
1120
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 175 — | ASTM D1121 |
175 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 115 | DIN 51758 |
115
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 8,1 | ASTM D1287 |
8,1
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|