VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Nissan - March / Micra, K12 / K12E - March 1.5 2WD (HR15DE) (YK12/DBA-YK12)
Nissan March / Micra, K12 / K12E March 1.5 2WD (HR15DE) (YK12/DBA-YK12), Chiqarilgan yil: 2002 gacha 2010 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: Old g‘ildirakdan tortish
Dvigatel: Bir qatorli
Silindrlar soni: 4
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 1498 kub. sm.
Quvvat: 109 ot kuchi / 80 kVt
Dvigatel HR15DE
Dvigatel uchun
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari. Sovuq ishga tushirishdagi ajoyib xususiyatlar mukammal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar emissiyasini kamaytiradi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 yonilg'i tejashni ta'minlovchi motor moyi bo'lib, FORD, JAGUAR, MAZDA yengil avtomobillarining benzin va dizel dvigatellari uchun qo'llaniladi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Barqarorlik va ajoyib yopishqoqlik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Yaxshi ishga tushirish xususiyatlari
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Ishqalanish yo'qotilishining aniq kamayishi (HTHS <3,5 mPa.s)
- Eskirish va korroziyadan juda yaxshi himoya, shuningdek oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SL |
CF, SL
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10 | DIN 51562-1 |
10
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 56.6 | DIN 51562-1 |
56.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.08 | ASTM D5481 |
3.08
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 14.000 | ASTM D4684 |
14.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, VW 505.00, VW 505.01
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
"Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi. Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
MID SAPS moyi (o'rtacha fosfor, kul va oltingugurt miqdori) hisoblanadi va DPF zarrachalar filtrining tiqilib qolishini oldini oladi.
Turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun tavsiya etiladi. DPF zarrachalar filtri bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi.
RAVENOL HLS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -25 °C dan past past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.7 | DIN 51562-1 |
72.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.68 | ASTM D5481 |
3.68
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6187 | ASTM D5293 |
6187
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 20.400 | ASTM D4684 |
20.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.69 | DIN 51575 |
0.69
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111125-700
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL HDX 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi, yoqilg‘i sarfini qisqartiradi va «sovuq» ishga tushirish sharoitida a’lo darajadagi ishlashni ta’minlaydi.
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham barqaror moy qatlami hosil qiladi, korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) va karbonatlash natijasida yog‘ yo‘qolishidan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirish sharoitida optimal moylash xususiyatlarini ta’minlaydi.
Yonilg‘i sarfini sezilarli darajada kamaytirishi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 zamonaviy OPEL, General Motors avtomobil dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, Dexos 1 spetsifikatsiyasiga javob beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 Ford, Chrysler va Fiat spetsifikatsiyalariga mos keluvchi dvigatellar uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL HDX 5W-30 quyidagi afzalliklarni ta’minlaydi:
- dexos1® Gen 3 talablari asosida yangi formulaga ega
- GDI dvigatellari (to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi) uchun mos keladi
- LSPI (silindr ichida aralashmaning erta alangalanishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho‘kindilar hosil bo‘lishining oldini oladi
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida yonilg‘i tejash imkonini beradi
- MID SAPS = sulfatli kul, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va kesish kuchlanishiga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlar
- Juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy qoplami
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.8 | DIN 51562-1 |
10.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 59.8 | DIN 51562-1 |
59.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.4 | ASTM D5481 |
3.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3630 | ASTM D5293 |
3630
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.500 | ASTM D4684 |
13.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
Dvigatel uchun
RAVENOL EHS SAE 0W-20 maxsus asosiy moylardan foydalanish tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. Sovuq ishga tushirishda mukammal xatti-harakat sovuq ekspluatatsiya bosqichida optimal moylash xavfsizligini ta'minlaydi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, VWC 53037, VWC 53057
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111113-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111113-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111113-700
RAVENOL EHS SAE 0W-20 maxsus asosiy moylardan foydalanish tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. Sovuq ishga tushirishda mukammal xatti-harakat sovuq ekspluatatsiya bosqichida optimal moylash xavfsizligini ta'minlaydi.
Yoqilg'i sarfining sezilarli darajada kamayishi tufayli RAVENOL EHS SAE 0W-20 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni muhofaza qilishga yordam beradi.
RAVENOL EHS SAE 0W-20 ishqalanishni kamaytiradi, eskirish va yoqilg'i sarfini kamaytiradi va "sovuq" ishga tushirishda mukammal xususiyatlarni ta'minlaydi.
RAVENOL EHS SAE 0W-20 moy butun almashtirish oralig'ida uzoq vaqt ishlaganda ham yopishqoqlik sinfiga mos kelishini ta'minlaydi.
Moy almashtirish oraliqlari ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq uzaytirilgan.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL EHS SAE 0W-20 yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari, shuningdek to'g'ridan-to'g'ri quyish va turboquvvatlashli dvigatellar uchun.
Afzalliklari va xususiyatlari:
• Dvigatelning barcha qismlarini tez moylash
• Yoqilg'i tejamkorligi (FE) effekti, maxsus tanlangan asosiy moy va qo'shimchalar paketi tufayli.
• Past bug'lanish, past moy sarfi.
• Turli ekspluatatsiya sharoitlarida eskirish, kokslashish, lak hosil bo'lishi va korroziyadan mukammal himoya.
• Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho'kindi hosil bo'lmasligi.
• Turli ekspluatatsiya sharoitlarida gidroko'targichlarning mukammal ishlashi.
• NOx oksidlanishiga barqarorlik.
• Yaxshi dispersiyalash xususiyatlari.
• Zichlagich materiallariga nisbatan neytrallik.
• Chiqindi gazlar emissiyasining kamayishi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, Ford WSS-M2C954-A1, Ford WSS-M2C962-A1, Geely, Jaguar Land Rover STJLR.03.5006, Lynk & Co, Opel OV 040 1547 - A20, Polestar, PSA B71 2010, Volvo, VWC 53057 |
BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, Ford WSS-M2C954-A1, Ford WSS-M2C962-A1, Geely, Jaguar Land Rover STJLR.03.5006, Lynk & Co, Opel OV 040 1547 - A20, Polestar, PSA B71 2010, Volvo, VWC 53057
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-20 |
0W-20
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ACEA | C5, C6 |
C5, C6
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE |
BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, VWC 53057 |
BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, VWC 53057
|
||
| Mos keladi | Geely, Lynk & Co, Polestar, Volvo |
Geely, Lynk & Co, Polestar, Volvo
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.5 | DIN 51562-1 |
8.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 43.8 | DIN 51562-1 |
43.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 174 | DIN ISO 2909 |
174
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.76 | ASTM D5481 |
2.76
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5490 | ASTM D5293 |
5490
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 12.700 | ASTM D4684 |
12.700
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.4 | ASTM D5800 |
10.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8.8 | ASTM D2896 |
8.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.64 | DIN 51575 |
0.64
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-14 FE+, BMW Longlife-17 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, MB 229.71, MB 229.72, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, Volvo VCC RBS0-2AE, VWC 53057 |
BMW Longlife-14 FE+, BMW Longlife-17 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, MB 229.71, MB 229.72, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, Volvo VCC RBS0-2AE, VWC 53057
|
RAVENOL EHC 0W-20 maxsus asosiy moylar tarkibiga ega bo‘lgani uchun barqaror qovushqoqlik indeksiga ega.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL EHC 0W-20 maxsus asosiy moylar tarkibiga ega bo‘lgani uchun barqaror qovushqoqlik indeksiga ega.
Ajoyib sovuq ishga tushirish xususiyatlari sovuq ishga tushirish bosqichida optimal moylash ishonchliligini ta’minlaydi.
Yonilg‘i tejamkorligi yuqori bo‘lgani sababli, RAVENOL EHC 0W-20 chiqindi gazlarni kamaytirish orqali atrof-muhitni muhofaza qilishga hissa qo‘shadi.
RAVENOL EHC 0W-20 ishqalanish, yeyilish va yonilg‘i sarfini minimal darajaga tushiradi, shuningdek, sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlarga ega.
RAVENOL EHC 0W-20 almashtirish oralig‘i davomida qovushqoqlik sinfini saqlab qoladi, hatto moyning uzoq xizmat muddati davomida ham.
Ishlab chiqaruvchi yo‘riqnomasiga muvofiq, moy almashtirish oralig‘ining uzaytirilishi.
RAVENOL EHC 0W-20 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Motorni maksimal darajada tez moylash
- Ishlatilgan asosiy moylar va qo‘shimchalarning samaradorligi hisobiga yuqori yonilg‘i tejamkorligi (FE)
- Past bug‘lanish darajasi tufayli moy sarfining kamligi
- Hatto og‘ir ekspluatatsion sharoitlarda ham shlam hosil bo‘lishi, qotish, qatronlanish va korroziyadan himoya
- Yonish kameralarida, porshen halqalari zonasida va klapanlarda moy cho‘kmalari hosil bo‘lmasligi
- Gidrokampenserlarning harorat sharoitidan qat’i nazar barqaror ishlashi
- Rezina muhrlarga neytrallik
- CO2 chiqindilarini kamaytirish, atrof-muhitni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Buick , Cadillac, Chevrolet, Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, GM 6094M, GM dexos1™ Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota |
Buick , Cadillac, Chevrolet, Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, GM 6094M, GM dexos1™ Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-20 |
0W-20
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06 |
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
|
||
| Mos keladi | Buick, Cadillac, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota |
Buick, Cadillac, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.5 | DIN 51562-1 |
8.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 44.2 | DIN 51562-1 |
44.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.62 | ASTM D5481 |
2.62
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5490 | ASTM D5293 |
5490
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 16.800 | ASTM D4684 |
16.800
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.4 | ASTM D5800 |
10.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.79 | DIN 51575 |
0.79
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06 |
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida RE4F03C
Jatco uchun
RAVENOL ATF Type J2/S Fluid avtomatik uzatma qutisi moyi — Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosida tayyorlangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya suyuqligi bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi hamda har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoya qiladi.
Talablarga muvofiqligi:
Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6
Analoglar OEM:
Mitsubishi 4031610,
Mitsubishi 4040610,
Mitsubishi KE90899930,
Mitsubishi KE90899930BE,
Mitsubishi KE90899930BE,
Mitsubishi KE90899930RV,
Mitsubishi KE90899930UK,
Mitsubishi MZ313771,
Mitsubishi MZ320030,
Mitsubishi MZ320286,
Mitsubishi MZ320728,
Mitsubishi MZ320729,
Nissan 999MPMAT00S,
Nissan 999MPMTJ00P,
Nissan 999MPMTS00P,
Nissan KE90899932,
Nissan KE90899932R,
Nissan KE90899933,
Nissan KLE2S05321,
Nissan KLE2S6A012,
Nissan KLE2SN00A1,
Nissan KLE2400H02,
Nissan KLE2300002,
Nissan KLE2300020,
Nissan KLE2400002,
Nissan KLE2400002EU,
Nissan KLE2400020,
Nissan KLE2400102,
Nissan KLE2499902EU,
Nissan KLE2700002,
Nissan KLE2700002EU
Mitsubishi 4031610, Mitsubishi 4040610, Mitsubishi KE90899930, Mitsubishi KE90899930BE, Mitsubishi KE90899930BE, Mitsubishi KE90899930RV, Mitsubishi KE90899930UK, Mitsubishi MZ313771, Mitsubishi MZ320030, Mitsubishi MZ320286, Mitsubishi MZ320728, Mitsubishi MZ320729, Nissan 999MPMAT00S, Nissan 999MPMTJ00P, Nissan 999MPMTS00P, Nissan KE90899932, Nissan KE90899932R, Nissan KE90899933, Nissan KLE2S05321, Nissan KLE2S6A012, Nissan KLE2SN00A1, Nissan KLE2400H02, Nissan KLE2300002, Nissan KLE2300020, Nissan KLE2400002, Nissan KLE2400002EU, Nissan KLE2400020, Nissan KLE2400102, Nissan KLE2499902EU, Nissan KLE2700002, Nissan KLE2700002EU, Nissan KLE2799902EU, Nissan KLE230000201
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1211115-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1211115-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211115-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1211115-700
RAVENOL ATF Type J2/S Fluid avtomatik uzatma qutisi moyi — Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosida tayyorlangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya suyuqligi bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi hamda har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoya qiladi.
Ushbu maxsus suyuqlik Jatco kompaniyasining olti pog‘onali avtomatik transmissiyasi JF613E uchun mo‘ljallangan bo‘lib, u Mitsubishi Outlander (avtomatik uzatma quti kodi: F6AJA / W6AJA), Nissan Qashqai, X-Trail (avtomatik uzatma quti kodi: RE6F01A), Renault Laguna, Scenic, Espace (avtomatik uzatma quti kodi: AJ0) avtomobillariga o‘rnatiladi. Shuningdek, Jatco kompaniyasining yetti pog‘onali avtomatik transmissiyasi JR710E / JR711E uchun mo‘ljallangan bo‘lib, u Infinity Q70, Q60, QX70, G37, EX37, FX50, Nissan Fuga, Skyline, Fairlady Z, 370Z (avtomatik uzatma quti kodi: RE7R01A / RE7R01B) avtomobillarida qo‘llaniladi.
RAVENOL ATF Type J2/S Fluid qo‘llanishi quyidagilarni ta'minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Yuqori ishqalanish barqarorligi
- Yuqori issiqlik va oksidlanish barqarorligi
- A'lo darajadagi sovutish xossalari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Mitsubishi 4031610 ATF Fluid J3, Mitsubishi MZ313771 ATF Fluid J2, Nissan 999MP-MTJ00P Matic Fluid J, Nissan 999MP-MTS00P Matic Fluid S, Nissan KE908-99932 Matic Fluid J, Nissan KLE2300002 Matic Fluid J, Nissan KLE24 00002 Matic Fluid S, Renault Matic J6 |
Mitsubishi 4031610 ATF Fluid J3, Mitsubishi MZ313771 ATF Fluid J2, Nissan 999MP-MTJ00P Matic Fluid J, Nissan 999MP-MTS00P Matic Fluid S, Nissan KE908-99932 Matic Fluid J, Nissan KLE2300002 Matic Fluid J, Nissan KLE24 00002 Matic Fluid S, Renault Matic J6
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6 |
Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mitsubishi 4031610, Mitsubishi MZ313771, Nissan 999MP-MTJ00P, Nissan 999MP-MTS00P, Nissan KE908-99932, Nissan KLE2300002, Nissan KLE24 00002 |
Mitsubishi 4031610, Mitsubishi MZ313771, Nissan 999MP-MTJ00P, Nissan 999MP-MTS00P, Nissan KE908-99932, Nissan KLE2300002, Nissan KLE24 00002
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 838 | EN ISO 12185 |
838
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6 |
Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6
|
Variatorli uzatma qutisi asosiy uzatma blokida RE0F11A
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF NS2/J1 Fluid – Germaniyada ishlab chiqarilgan sintetik transmissiya suyuqligi, yuqori sifatli asosiy moylar asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan, tasmali uzatmalar tipidagi CVTF (Continuously Variable Transmission Fluid) avtomobillarining uzluksiz o'zgaruvchan avtomatik uzatmalar qutilari uchun bo'lib, CVT ning uzluksiz ishlashini kafolatlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
Nissan CVT NS-2, Suzuki CVT Fluid Green-1
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF NS2/J1 Fluid – Germaniyada ishlab chiqarilgan sintetik transmissiya suyuqligi, yuqori sifatli asosiy moylar asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan, tasmali uzatmalar tipidagi CVTF (Continuously Variable Transmission Fluid) avtomobillarining uzluksiz o'zgaruvchan avtomatik uzatmalar qutilari uchun bo'lib, CVT ning uzluksiz ishlashini kafolatlaydi.
RAVENOL ATF NS2/J1 Fluid - bu eng yangi avlod CVTF suyuqligi.
Suyuqlik JATCO tomonidan ishlab chiqarilgan CVT uzatmalar qutilari uchun ishlab chiqilgan.
RAVENOL ATF NS2/J1 Fluid dan foydalanish har qanday ishlatish rejimida maksimal aşınmadan himoyani ta'minlaydi, yashil rangli suyuqlikdir.
Quyidagi avtomobillarning CVT uzatmalar qutilari uchun qo'llaniladi:
Peugeot 4007, Citroen C-Crosser, Mitsubishi Outlander, Mitsubishi Delica D5, Mitsubishi Galant Fortis, Mitsubishi RVR, Mitsubishi Lancer 1.8 CY0 2007, Nissan X-Trail, Nissan Lafesta, Nissan Serena, Nissan Bluebird Sylphy, Nissan Dualis, CHRYSLER DODGE CALIBER, JEEP COMPASS, JEEP PATRIOT va JATCO JF011E yoki JF010E CVT uzatmalar qutilari o'rnatilgan boshqa modellarda.
Agregatlarda qo'llaniladi:
Nissan CVT NS-2 KLE52-0002, KLE52-0004, Mitsubishi S0001401, PSA STANDART 9735EF, Suzuki CVT Fluid yashil 1 99000-22B15-046
Oddiy ishlatish sharoitlarida almashtirishni talab qilmaydi.
RAVENOL CVTF NS2/J1 Fluid dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qish davrida past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xususiyatlari
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Aşınma, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan kompleks himoya
- Ishqalanishning yuqori barqarorligi
- Yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- Ajoyib sovutish xususiyatlari
Talablarga javob beradi va original suyuqliklar uchun analog hisoblanadi:
- MITSUBISHI S0001401
- Nissan KLE52-0002/KLE52-0004
- Citroen/Peugeot PSA 9735EF
- Suzuki CVT Fluid Green-1 99000-22B15-046
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Mitsubishi S0001401, Nissan CVT NS-2, Nissan KLE52-0002, Nissan KLE52-0004, PSA 9735EF, Suzuki CVT Fluid Green-1 99000-22B15-046 |
Mitsubishi S0001401, Nissan CVT NS-2, Nissan KLE52-0002, Nissan KLE52-0004, PSA 9735EF, Suzuki CVT Fluid Green-1 99000-22B15-046
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Nissan CVT NS-2, Suzuki CVT Fluid Green-1 |
Nissan CVT NS-2, Suzuki CVT Fluid Green-1
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mitsubishi S0001401, Nissan KLE52-0002, Nissan KLE52-0004, PSA 9735.EF, Suzuki 99000-22B15-046 |
Mitsubishi S0001401, Nissan KLE52-0002, Nissan KLE52-0004, PSA 9735.EF, Suzuki 99000-22B15-046
|
||
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 846 | EN ISO 12185 |
846
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | Nissan CVT NS-2, Suzuki CVT Fluid Green-1 |
Nissan CVT NS-2, Suzuki CVT Fluid Green-1
|
Mexanik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida RS5F91R
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221102-700
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- Opel/GM 1940182
- Opel/GM 93740319
- Hyundai 04300-00110
- Hyundai 04300-00140
- Hyundai 08950-00020-A
- Hyundai 08950-00020-B
- Mercedes A0019891403
- MITSUBISHI 3717610
- Nissan 999MP-MTF00P
- Nissan KE91699931
- Nissan KE91699942
- Nissan KLD26-75802
MTF-1 SAE 75W-85 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zanglash, korroziya va ko'piklanishdan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinishi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060 |
GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-2 75W-80 to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutilari uchun.
Talablarga muvofiqligi:
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1221103-020
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221103-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221103-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221103-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221103-700
RAVENOL MTF-2 75W-80 to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutilari uchun.
Moy sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan.
RAVENOL MTF-2 75W-80 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4033
- BMW 23007533513
- BMW 83220309031
- BMW 23001434404
- Fiat 14621616
- Fiat F178.B06
- Ford 1382914
- Ford 1547953
- GM/Opel 1940711
- GM/Opel 88861800
- GM/Opel 88861801
- HONDA 0826199964
- HONDA 087989031
- Hyundai 02200-00130
- Land Rover TYK 500030
- MITSUBISHI 3005401
- MITSUBISHI MZ312644
- Nissan 999MP-MTF20P
- Nissan KE91699932R
- Peugeot 9730A2
- Subaru K0321-F0090
- Toyota 08885-00705
- VOLVO 1161681
- VOLVO 1161745
- VW G052911A2
- VW G055538A2
MTF-2 SAE 75W-80 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Past haroratlarda uzatmalar qutisining yaxshi ishlashi, oquvchanlikni yo'qotish harorati juda past
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori moy haroratida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-403, Audi G052532, Audi G055532, BMW 23001434404 MTF-LT-1, BMW 23007533513 MTF-LT-2, BMW 83220309031 MTF-LT-1, Fiat 14621616, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford 1382914, Ford 1547953, Ford WSS-M2C200-C3, Ford WSS-M2C200-D2, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964 Genuine MTF Fluid, Honda 08798-9031 MTF-7289, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC 9157, Land Rover STC 9158, Land Rover TYK500030, MB 235.10 (A 001 989 26 03), Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, MTF-94 Fluid für Land Rover, MG und Mini Cooper, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, Peugeot 9730A2, PSA B71 2330, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW/Audi G 052 911 A2, VW/Audi G 055 538 A2 für ZF 6S450 Amarok 0C6 |
AC Delco 10-403, Audi G052532, Audi G055532, BMW 23001434404 MTF-LT-1, BMW 23007533513 MTF-LT-2, BMW 83220309031 MTF-LT-1, Fiat 14621616, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford 1382914, Ford 1547953, Ford WSS-M2C200-C3, Ford WSS-M2C200-D2, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964 Genuine MTF Fluid, Honda 08798-9031 MTF-7289, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC 9157, Land Rover STC 9158, Land Rover TYK500030, MB 235.10 (A 001 989 26 03), Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, MTF-94 Fluid für Land Rover, MG und Mini Cooper, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, Peugeot 9730A2, PSA B71 2330, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW/Audi G 052 911 A2, VW/Audi G 055 538 A2 für ZF 6S450 Amarok 0C6
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, MT-1 |
GL-4, MT-1
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538 |
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-403, Fiat 14621616, Ford 1382914, Ford 1547953, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964, Honda 08798-9031, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC9157, Land Rover STC9158, Land Rover TYK500030, MB A 001 989 26 03, Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, PSA 9730.A2, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW G 052 911, VW G 055 538 |
AcDelco 10-403, Fiat 14621616, Ford 1382914, Ford 1547953, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964, Honda 08798-9031, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC9157, Land Rover STC9158, Land Rover TYK500030, MB A 001 989 26 03, Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, PSA 9730.A2, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW G 052 911, VW G 055 538
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847.5 | EN ISO 12185 |
847.5
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.1 | DIN 51562-1 |
9.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 50.8 | DIN 51562-1 |
50.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 21.900 | ASTM D2983 |
21.900
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 248 | DIN EN ISO 2592 |
248
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538 |
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
|
Gidravlik tormozlar / mufta tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1082 | EN ISO 12185 |
1082
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| pH ko‘rsatkichi | 7 — 8.5 | ASTM D1287 |
7 — 8.5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak, chunki toza etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ga teng, ammo 20% suv qo'shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga antifriz konsentratini deionizatsiyalangan suv bilan, masalan, RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert bilan suyultirish orqali erishiladi. Deionizatsiyalangan suv mavjud bo'lmaganda, oddiy tozalangan suv bilan suyultirishga ham ruxsat beriladi.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan motorlar uchun juda mos keladi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1132 | EN ISO 12185 |
1132
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 150 — | ASTM D1121 |
150 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|