VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Lancia Kappa 2.0, Chiqarilgan yil: 1998 gacha 2001 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: Old g‘ildirakdan tortish
Dvigatel: Bir qatorli
Silindrlar soni: 5
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 1998 kub. sm.
Quvvat: 155 ot kuchi / 114 kVt
Dvigatel 838A6000
Dvigatel uchun
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari. Sovuq ishga tushirishdagi ajoyib xususiyatlar mukammal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar emissiyasini kamaytiradi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 yonilg'i tejashni ta'minlovchi motor moyi bo'lib, FORD, JAGUAR, MAZDA yengil avtomobillarining benzin va dizel dvigatellari uchun qo'llaniladi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Barqarorlik va ajoyib yopishqoqlik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Yaxshi ishga tushirish xususiyatlari
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Ishqalanish yo'qotilishining aniq kamayishi (HTHS <3,5 mPa.s)
- Eskirish va korroziyadan juda yaxshi himoya, shuningdek oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SL |
CF, SL
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10 | DIN 51562-1 |
10
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 56.6 | DIN 51562-1 |
56.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.08 | ASTM D5481 |
3.08
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 14.000 | ASTM D4684 |
14.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, VW 505.00, VW 505.01
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
"Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi. Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
MID SAPS moyi (o'rtacha fosfor, kul va oltingugurt miqdori) hisoblanadi va DPF zarrachalar filtrining tiqilib qolishini oldini oladi.
Turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun tavsiya etiladi. DPF zarrachalar filtri bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi.
RAVENOL HLS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -25 °C dan past past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.7 | DIN 51562-1 |
72.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.68 | ASTM D5481 |
3.68
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6187 | ASTM D5293 |
6187
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 20.400 | ASTM D4684 |
20.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.69 | DIN 51575 |
0.69
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HCL 5W-30 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurma sistemli benzin və dizel minik avtomobilləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01 FE, VW 501.01
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCL 5W-30 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurma sistemli benzin və dizel minik avtomobilləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
RAVENOL HCL 5W-30 həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də yüksək sürətli hərəkət zamanı mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
RAVENOL HCL 5W-30-un istifadəsi təmin edir:
- Qismən və tam yükdə yanacaq qənaəti
- Sabitlik və əla özlülük
- Yaxşı kəsilmə müqaviməti
- Yaxşı işə salma keyfiyyətləri
- Çox yüksək temperaturlarda təhlükəsiz yağlama qatı
- Əla yuyucu və dispersiya xassələri
- Yüksək aşınma və korroziya müqaviməti
- Köpük əmələ gəlməsindən qorunma
- Yüksək oksidləşmə müqaviməti sayəsində uzun xidmət müddəti
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01 FE, VW 501 01 |
BMW Longlife-01 FE, VW 501 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01 FE, VW 501.01 |
BMW Longlife-01 FE, VW 501.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.3 | DIN 51562-1 |
72.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.57 | ASTM D5481 |
3.57
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5591 | ASTM D5293 |
5591
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 24.100 | ASTM D4684 |
24.100
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.6 | ASTM D5800 |
8.6
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 12.7 | ASTM D2896 |
12.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1 | DIN 51575 |
1
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, MB 229.5, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, MB 229.5, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111125-700
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL HDX 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi, yoqilg‘i sarfini qisqartiradi va «sovuq» ishga tushirish sharoitida a’lo darajadagi ishlashni ta’minlaydi.
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham barqaror moy qatlami hosil qiladi, korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) va karbonatlash natijasida yog‘ yo‘qolishidan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirish sharoitida optimal moylash xususiyatlarini ta’minlaydi.
Yonilg‘i sarfini sezilarli darajada kamaytirishi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 zamonaviy OPEL, General Motors avtomobil dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, Dexos 1 spetsifikatsiyasiga javob beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 Ford, Chrysler va Fiat spetsifikatsiyalariga mos keluvchi dvigatellar uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL HDX 5W-30 quyidagi afzalliklarni ta’minlaydi:
- dexos1® Gen 3 talablari asosida yangi formulaga ega
- GDI dvigatellari (to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi) uchun mos keladi
- LSPI (silindr ichida aralashmaning erta alangalanishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho‘kindilar hosil bo‘lishining oldini oladi
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida yonilg‘i tejash imkonini beradi
- MID SAPS = sulfatli kul, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va kesish kuchlanishiga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlar
- Juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy qoplami
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.8 | DIN 51562-1 |
10.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 59.8 | DIN 51562-1 |
59.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.4 | ASTM D5481 |
3.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3630 | ASTM D5293 |
3630
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.500 | ASTM D4684 |
13.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF Dexron D II – avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan, maxsus qo‘shimchalar majmuasi bilan boyitilgan mineral transmissiya moyidir.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Voith H55.6335.xx
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF Dexron D II – avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan, maxsus qo‘shimchalar majmuasi bilan boyitilgan mineral transmissiya moyidir.
Bu moy avtomatik uzatma qutilari, gidrokuchaytirgichlar, kabina ag‘darish tizimlari va boshqa gidravlik qurilmalar uchun ishlab chiqilgan bo‘lib, universal ATF suyuqligi sifatida qo‘llanishi mumkin.
RAVENOL ATF Dexron D II — bu ATF Type Dexron®-IID sifat darajasidagi suyuqlik tavsiya etilgan avtomatik uzatma qutilarida foydalanish uchun moslashtirilgan.
RAVENOL ATF Dexron D II qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Eskirish, cho‘kindi, korroziya va yopishishdan ishonchli himoya
- Yopishqoqlik-harorat ko‘rsatkichlarining siljishga qarshi yaxshi chidamliligi
- Juda past va juda yuqori haroratlarda ham samarali ishlash
- Yuqori issiqlik barqarorligi
- Yuqori yuklamalarda ham ko‘piklanmaslik
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Barcha ATF brendlari bilan erituvchanlik va moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron D II |
Dexron D II
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, CVT, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford M2C-138 CJ, Ford M2C-166H, Ford M2C-185A, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, CVT, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford M2C-138 CJ, Ford M2C-166H, Ford M2C-185A, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Voith H55.6335.xx |
Voith H55.6335.xx
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-3, Allison C-4, GM Dexron® II D |
Allison C-3, Allison C-4, GM Dexron® II D
|
||
| Mos keladi | CVT |
CVT
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 848 | EN ISO 12185 |
848
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.3 | DIN 51562-1 |
7.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.3 | DIN 51562-1 |
34.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-3, Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, GM Dexron® II D, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Allison C-3, Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, GM Dexron® II D, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
Mexanik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221102-700
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- Opel/GM 1940182
- Opel/GM 93740319
- Hyundai 04300-00110
- Hyundai 04300-00140
- Hyundai 08950-00020-A
- Hyundai 08950-00020-B
- Mercedes A0019891403
- MITSUBISHI 3717610
- Nissan 999MP-MTF00P
- Nissan KE91699931
- Nissan KE91699942
- Nissan KLD26-75802
MTF-1 SAE 75W-85 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zanglash, korroziya va ko'piklanishdan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinishi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060 |
GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF Dexron D II – avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan, maxsus qo‘shimchalar majmuasi bilan boyitilgan mineral transmissiya moyidir.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Voith H55.6335.xx
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF Dexron D II – avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan, maxsus qo‘shimchalar majmuasi bilan boyitilgan mineral transmissiya moyidir.
Bu moy avtomatik uzatma qutilari, gidrokuchaytirgichlar, kabina ag‘darish tizimlari va boshqa gidravlik qurilmalar uchun ishlab chiqilgan bo‘lib, universal ATF suyuqligi sifatida qo‘llanishi mumkin.
RAVENOL ATF Dexron D II — bu ATF Type Dexron®-IID sifat darajasidagi suyuqlik tavsiya etilgan avtomatik uzatma qutilarida foydalanish uchun moslashtirilgan.
RAVENOL ATF Dexron D II qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Eskirish, cho‘kindi, korroziya va yopishishdan ishonchli himoya
- Yopishqoqlik-harorat ko‘rsatkichlarining siljishga qarshi yaxshi chidamliligi
- Juda past va juda yuqori haroratlarda ham samarali ishlash
- Yuqori issiqlik barqarorligi
- Yuqori yuklamalarda ham ko‘piklanmaslik
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Barcha ATF brendlari bilan erituvchanlik va moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron D II |
Dexron D II
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, CVT, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford M2C-138 CJ, Ford M2C-166H, Ford M2C-185A, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, CVT, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford M2C-138 CJ, Ford M2C-166H, Ford M2C-185A, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Voith H55.6335.xx |
Voith H55.6335.xx
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-3, Allison C-4, GM Dexron® II D |
Allison C-3, Allison C-4, GM Dexron® II D
|
||
| Mos keladi | CVT |
CVT
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 848 | EN ISO 12185 |
848
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.3 | DIN 51562-1 |
7.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.3 | DIN 51562-1 |
34.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-3, Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, GM Dexron® II D, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C |
Allison C-3, Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C140 (MB 236.7), Ford ESD-M2C 185-A, Ford ESP-M2C 138-CJ, Ford ESP-M2C 166-H, Ford MERCON®, Ford SQM-9010B, GM Dexron® II D, MAN 339 Type Z1, MB 236.6, MB 236.7, Renk Doromat, Voith H55.6335.xx, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 11A, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 17C
|
Gidravlik tormozlar / mufta tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL TTC Traditional Technology Coolant Premix -40°C – tayyor antifriz bo‘lib, monoetilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida nitritlar, aminlar va fosfatlar mavjud emas. Dvigatel tarkibidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va turli qotishmalarni uzoq muddat (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya bilan ta’minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TTC Traditional Technology Coolant Premix -40°C – tayyor antifriz bo‘lib, monoetilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida nitritlar, aminlar va fosfatlar mavjud emas. Dvigatel tarkibidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va turli qotishmalarni uzoq muddat (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya bilan ta’minlaydi.
RAVENOL TTC Traditional Technology Coolant Premix -40°C sariq-yashil ftorlyuminesent rangga ega, bu esa defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL TTC - Protect C11 Premix -40ºC qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi optimal himoya uchun yuqori sifatli qo‘shimchalar
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2570, ASTM D2809, ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 NF, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Suzuki, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C (entspricht G11) |
AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2570, ASTM D2809, ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 NF, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Suzuki, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D1384, D2570, D2809, D3306, D4985, D6210 Type 1-FF |
D1384, D2570, D2809, D3306, D4985, D6210 Type 1-FF
|
||
| Talablarga mos keladi | AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C |
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | Suzuki |
Suzuki
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1080 | EN ISO 12185 |
1080
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-yashil | ingl |
Sariq-yashil
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,8 | ASTM D1287 |
7,8
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C |
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL TTC - Protect C11 Concentrate – etilenglikol asosidagi antifriz kontsentrati bo‘lib, tarkibida nitritlar, aminlar va fosfatlar mavjud emas. Dvigatel tarkibidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va turli qotishmalarni uzoq muddat (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya bilan ta’minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
Analoglar OEM:
Alpine 0101141,
Alpine 0101142,
Alpine 0101143,
Alpine 0101144,
Alpine 0101145,
Alpine 101141,
Alpine 101142,
Alpine 101143,
Alpine 101144,
Alpine 101145,
Chrysler 04267020AA,
Chrysler 04267020AB,
Chrysler 04267020AC,
Chrysler 04267020AD,
Chrysler 04267020GA,
Chrysler 04267020GB,
Chrysler 04267020GC,
Chrysler 04267020GD,
Chrysler 4267020GA,
Chrysler 4267020GB,
Chrysler 4267020GD,
FEBI 02374,
FEBI 2374,
FEBI 88541,
Ford 1326830,
Ford CVC5,
Ford CVC7B2,
Ford VC5,
Ford VC7B,
Ford VC7D,
Ford VC7DILB
Alpine 0101141, Alpine 0101142, Alpine 0101143, Alpine 0101144, Alpine 0101145, Alpine 101141, Alpine 101142, Alpine 101143, Alpine 101144, Alpine 101145, Chrysler 04267020AA, Chrysler 04267020AB, Chrysler 04267020AC, Chrysler 04267020AD, Chrysler 04267020GA, Chrysler 04267020GB, Chrysler 04267020GC, Chrysler 04267020GD, Chrysler 4267020GA, Chrysler 4267020GB, Chrysler 4267020GD, FEBI 02374, FEBI 2374, FEBI 88541, Ford 1326830, Ford CVC5, Ford CVC7B2, Ford VC5, Ford VC7B, Ford VC7D, Ford VC7DILB, GM 19284967, GM 19375289, GM 19375290, GM 19375291, Nissan 7711170548, Renault 7711170548, Renault 7711428132, SsangYong 0000000242, Toyota 0888980042, Toyota 0888980043, VAG G0118ACA1, VAG N052774C0, Volvo 11715725, Volvo 11715726, Volvo 11715727, Volvo 11715727, Volvo 85108901, Volvo VOE11715725, Volvo VOE11715726
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410100-010
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1410100-B20
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1410100-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410100-700
RAVENOL TTC - Protect C11 Concentrate – etilenglikol asosidagi antifriz kontsentrati bo‘lib, tarkibida nitritlar, aminlar va fosfatlar mavjud emas. Dvigatel tarkibidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va turli qotishmalarni uzoq muddat (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya bilan ta’minlaydi.
RAVENOL TTC - Protect C11 Concentrate sariq-yashil ftorlyuminesent rangga ega, bu esa defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida ehtimoliy sizib chiqish joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL TTC - Protect C11 Concentrate antifriz kontsentrati sof holda qo‘llanmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin pasayib -65°C ga yetadi.
Eng yaxshi natijaga antifriz kontsentrati RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirilganda erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, odatdagi tozalangan suv bilan suyultirishga ham yo‘l qo‘yiladi.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati (gacha) °C | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL TTC Protect C11 Concentrate qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi optimal himoya uchun yuqori sifatli qo‘shimchalar
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2809, ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 NF, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Suzuki, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C (entspricht G11) |
AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2809, ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 NF, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Suzuki, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D1384, D2809, D3306, D4340, D4985, D6210 Type 1-FF |
D1384, D2809, D3306, D4340, D4985, D6210 Type 1-FF
|
||
| Talablarga mos keladi | AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C |
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | Suzuki |
Suzuki
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-yashil | ingl |
Sariq-yashil
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | — 20 | ASTM D1121 |
— 20
mgKOH/g
ASTM D1121
|
| Qaynatish harorati | °C | 155 | ASTM D1120 |
155
°C
ASTM D1120
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 112 | DIN 51758 |
112
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 8,4 | ASTM D1287 |
8,4
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C |
AFNOR R15-601, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16 (Italien), Fiat 9.55523, Fiat PARAFLU 11, Ford WSS-M97 B51-A1, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), MAN 324 Type NF, O Norm V 5123, SAE J 1034, UNE 25-361 (Spanien), VW TL 774-C
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|