VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Ford - Expedition, U324 / U354 / TE / B7 - Expedition 4.6 V8 4WD
Ford Expedition, U324 / U354 / TE / B7 Expedition 4.6 V8 4WD, Chiqarilgan yil: 1996 gacha 2000 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: Orqa/To‘liq g‘ildirakdan tortish
Dvigatel: V shaklidagi
Silindrlar soni: 8
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 2
Ishchi hajm: 4604 kub. sm.
Quvvat: 218 ot kuchi / 160 kVt
Dvigatel Triton
Dvigatel uchun
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari. Sovuq ishga tushirishdagi ajoyib xususiyatlar mukammal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar emissiyasini kamaytiradi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 yonilg'i tejashni ta'minlovchi motor moyi bo'lib, FORD, JAGUAR, MAZDA yengil avtomobillarining benzin va dizel dvigatellari uchun qo'llaniladi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Barqarorlik va ajoyib yopishqoqlik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Yaxshi ishga tushirish xususiyatlari
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Ishqalanish yo'qotilishining aniq kamayishi (HTHS <3,5 mPa.s)
- Eskirish va korroziyadan juda yaxshi himoya, shuningdek oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SL |
CF, SL
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10 | DIN 51562-1 |
10
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 56.6 | DIN 51562-1 |
56.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.08 | ASTM D5481 |
3.08
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 14.000 | ASTM D4684 |
14.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, VW 505.00, VW 505.01
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HLS 5W-30 sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun. Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
"Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi. Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
MID SAPS moyi (o'rtacha fosfor, kul va oltingugurt miqdori) hisoblanadi va DPF zarrachalar filtrining tiqilib qolishini oldini oladi.
Turli xil ekspluatatsiya sharoitlarida turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun tavsiya etiladi. DPF zarrachalar filtri bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi.
RAVENOL HLS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -25 °C dan past past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Porshen halqalari va klapanlar zonasidagi yonish kameralarida qurum yo'qligi
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.31, MB-Approval 229.51, MB-Approval 229.52, Opel OV 040 1547 - D30
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, MB 226.52, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.7 | DIN 51562-1 |
72.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.68 | ASTM D5481 |
3.68
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6187 | ASTM D5293 |
6187
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 20.400 | ASTM D4684 |
20.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.69 | DIN 51575 |
0.69
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-S3, GM dexos2®, MB 226.52, MB 229.31, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D30, Renault RN17, Stellantis FPW9.55535/03, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HCL 5W-30 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurma sistemli benzin və dizel minik avtomobilləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-01 FE, VW 501.01
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HCL 5W-30 – CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turboşarjlı və turboşarjsız, birbaşa yanacaq vurma sistemli benzin və dizel minik avtomobilləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
RAVENOL HCL 5W-30 həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də yüksək sürətli hərəkət zamanı mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
RAVENOL HCL 5W-30-un istifadəsi təmin edir:
- Qismən və tam yükdə yanacaq qənaəti
- Sabitlik və əla özlülük
- Yaxşı kəsilmə müqaviməti
- Yaxşı işə salma keyfiyyətləri
- Çox yüksək temperaturlarda təhlükəsiz yağlama qatı
- Əla yuyucu və dispersiya xassələri
- Yüksək aşınma və korroziya müqaviməti
- Köpük əmələ gəlməsindən qorunma
- Yüksək oksidləşmə müqaviməti sayəsində uzun xidmət müddəti
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-01 FE, VW 501 01 |
BMW Longlife-01 FE, VW 501 01
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-01 FE, VW 501.01 |
BMW Longlife-01 FE, VW 501.01
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72.3 | DIN 51562-1 |
72.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.57 | ASTM D5481 |
3.57
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5591 | ASTM D5293 |
5591
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 24.100 | ASTM D4684 |
24.100
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.6 | ASTM D5800 |
8.6
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 12.7 | ASTM D2896 |
12.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1 | DIN 51575 |
1
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, MB 229.5, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, BMW Longlife-01 FE, MB 229.5, VW 501.01, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111125-700
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL HDX 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi, yoqilg‘i sarfini qisqartiradi va «sovuq» ishga tushirish sharoitida a’lo darajadagi ishlashni ta’minlaydi.
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham barqaror moy qatlami hosil qiladi, korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) va karbonatlash natijasida yog‘ yo‘qolishidan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirish sharoitida optimal moylash xususiyatlarini ta’minlaydi.
Yonilg‘i sarfini sezilarli darajada kamaytirishi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 zamonaviy OPEL, General Motors avtomobil dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, Dexos 1 spetsifikatsiyasiga javob beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 Ford, Chrysler va Fiat spetsifikatsiyalariga mos keluvchi dvigatellar uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL HDX 5W-30 quyidagi afzalliklarni ta’minlaydi:
- dexos1® Gen 3 talablari asosida yangi formulaga ega
- GDI dvigatellari (to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi) uchun mos keladi
- LSPI (silindr ichida aralashmaning erta alangalanishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho‘kindilar hosil bo‘lishining oldini oladi
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida yonilg‘i tejash imkonini beradi
- MID SAPS = sulfatli kul, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va kesish kuchlanishiga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlar
- Juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy qoplami
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.8 | DIN 51562-1 |
10.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 59.8 | DIN 51562-1 |
59.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.4 | ASTM D5481 |
3.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3630 | ASTM D5293 |
3630
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.500 | ASTM D4684 |
13.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi
Transmissiya suyuqligi
RAVENOL MERCON V – bu avtomatik uzatma qutilari uchun universal ATF moyi. Gidrokraking asosidagi baza moyi, polialfaolefinlar PAO va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Ford MERCON® V
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL MERCON V – bu avtomatik uzatma qutilari uchun universal ATF moyi. Gidrokraking asosidagi baza moyi, polialfaolefinlar PAO va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
Mazkur mahsulot aynan Ford avtomatik transmissiyalari uchun ishlab chiqilgan. RAVENOL MERCON V butun xizmat muddati davomida maksimal eskirishdan himoyani kafolatlaydi.
Ford Mercon V rasmiy litsenziyasiga ega (raqami M5060502) va kafolatli texnik xizmat ko‘rsatish doirasida rasmiy servis markazlarida qo‘llanishi mumkin.
Quyidagi original suyuqliklarning to‘liq analogi hisoblanadi: Ford 1565889 / 5014519 / 8000045 / ATF E-M5 / XT-5-5QM / XT-5-DMC / XT-5-QMC.
RAVENOL ATF MERCON V qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Suyuqlik yo‘qotilishining past harorati
- Yaxshi ishqalanish koeffitsienti
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Mercon V |
Mercon V
|
||
| Tavsiyalar | Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Ford WSS-M2C202-B, Ford WSS-M2C919-E, Ford XT-5-QMC, Ford 1565889, Ford 5014519, Ford XT-5-5QM, Ford XT-5-DMC |
Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Ford WSS-M2C202-B, Ford WSS-M2C919-E, Ford XT-5-QMC, Ford 1565889, Ford 5014519, Ford XT-5-5QM, Ford XT-5-DMC
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Ford MERCON® V |
Ford MERCON® V
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E |
Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Ford MERCON® V |
Ford MERCON® V
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1565889, Ford 5014519, Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Motorcraft XT-5-5QM, Motorcraft XT-5-DMC, Motorcraft XT-5-QMC |
Ford 1565889, Ford 5014519, Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Motorcraft XT-5-5QM, Motorcraft XT-5-DMC, Motorcraft XT-5-QMC
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.8 | DIN 51562-1 |
34.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 15.800 | ASTM D2983 |
15.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Ford MERCON® V, Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E |
Ford MERCON® V, Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
|
Taqsimlovchi quti
Transmissiya suyuqligi
RAVENOL ATF Dexron II E transmissiya gidravlik suyuqligi Germaniyada poli-alfa-olefinlar asosida va maxsus qo‘shimchalar qo‘llangan holda ishlab chiqarilgan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363)
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1211103-020
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1211103-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1211103-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1211103-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211103-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1211103-700
RAVENOL ATF Dexron II E transmissiya gidravlik suyuqligi Germaniyada poli-alfa-olefinlar asosida va maxsus qo‘shimchalar qo‘llangan holda ishlab chiqarilgan.
Bu sintetik transmissiya moyi bo‘lib, avtomatik uzatmalar quti, gidrokuchaytirgichlar, kabina ag‘darish mexanizmlari va past qotish harorati, mexanik yuklamalarga yuqori barqarorlik hamda yuqori viskozit indeksiga ega moy talab qilinadigan boshqa gidravlik tizimlar uchun mo‘ljallangan.
U rasmiy tasdiqlangan va quyidagi original suyuqliklar uchun analog hisoblanadi: Voith 55.6336.3x (uzaytirilgan almashtirish oralig‘i G1363), MB 236.8, Allison C4-32652009 (ATF II E).
Quyidagi spetsifikatsiyalarga javob beradi: Caterpillar TO-2, Ford Mercon, General Motors Dexron II E, MAN 339 turi V-2/339 turi Z-2, MB 236.5, ZF 09X/14B/16L/TE-ML 04D
RAVENOL ATF Dexron II E quyidagilarni ta’minlaydi:
- Eskirish, shlam, korroziya va yopishuvga qarshi ishonchli himoya
- Viskoza-harorat ko‘rsatkichlarining kesishga nisbatan yaxshi chidamliligi
- Juda past va juda yuqori haroratlarda ishlatish imkoniyati
- Yuqori termik barqarorlik
- Yuqori yuklamalarda ham ko‘pik hosil bo‘lmasligi
- Har qanday turdagi muhrlovchi materiallar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron II E |
Dexron II E
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 V2, MAN 339 Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 V2, MAN 339 Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363) |
Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363)
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Ford MERCON®, GM Dexron® II E |
Ford MERCON®, GM Dexron® II E
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 834 | EN ISO 12185 |
834
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.5 | DIN 51562-1 |
7.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 32 | DIN 51562-1 |
32
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite -40°С da | mPa*s | 8.3 | ASTM D2983 |
8.3
mPa*s
ASTM D2983
|
| Viskozite indeksi VI | 191 | DIN ISO 2909 |
191
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 226 | DIN EN ISO 2592 |
226
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.7 | ASTM D2896 |
1.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, MB 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, MB 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
Transmissiya suyuqligi
RAVENOL MERCON V – bu avtomatik uzatma qutilari uchun universal ATF moyi. Gidrokraking asosidagi baza moyi, polialfaolefinlar PAO va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Ford MERCON® V
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL MERCON V – bu avtomatik uzatma qutilari uchun universal ATF moyi. Gidrokraking asosidagi baza moyi, polialfaolefinlar PAO va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
Mazkur mahsulot aynan Ford avtomatik transmissiyalari uchun ishlab chiqilgan. RAVENOL MERCON V butun xizmat muddati davomida maksimal eskirishdan himoyani kafolatlaydi.
Ford Mercon V rasmiy litsenziyasiga ega (raqami M5060502) va kafolatli texnik xizmat ko‘rsatish doirasida rasmiy servis markazlarida qo‘llanishi mumkin.
Quyidagi original suyuqliklarning to‘liq analogi hisoblanadi: Ford 1565889 / 5014519 / 8000045 / ATF E-M5 / XT-5-5QM / XT-5-DMC / XT-5-QMC.
RAVENOL ATF MERCON V qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Suyuqlik yo‘qotilishining past harorati
- Yaxshi ishqalanish koeffitsienti
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Mercon V |
Mercon V
|
||
| Tavsiyalar | Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Ford WSS-M2C202-B, Ford WSS-M2C919-E, Ford XT-5-QMC, Ford 1565889, Ford 5014519, Ford XT-5-5QM, Ford XT-5-DMC |
Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Ford WSS-M2C202-B, Ford WSS-M2C919-E, Ford XT-5-QMC, Ford 1565889, Ford 5014519, Ford XT-5-5QM, Ford XT-5-DMC
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Ford MERCON® V |
Ford MERCON® V
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E |
Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Ford MERCON® V |
Ford MERCON® V
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1565889, Ford 5014519, Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Motorcraft XT-5-5QM, Motorcraft XT-5-DMC, Motorcraft XT-5-QMC |
Ford 1565889, Ford 5014519, Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Motorcraft XT-5-5QM, Motorcraft XT-5-DMC, Motorcraft XT-5-QMC
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.8 | DIN 51562-1 |
34.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 15.800 | ASTM D2983 |
15.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Ford MERCON® V, Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E |
Ford MERCON® V, Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
|
Orqa differensial, ‘zidan-‘ bloklanadigan
Sport uchun
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1221110-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1221110-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221110-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221110-700
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS – giperoid qo'lda uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi, bu yerda API GL-5 sifat darajasidagi moydan foydalanish talab qilinadi. Og'ir yuklangan giperoid mexanik uzatmalar qutilari, shuningdek silindrsimon va konussimon tishli uzatmalar, avtomobillar va og'ir texnika uzatmalar qutilarida, rul uzatmalarida, shu jumladan "Limited Slip" o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallar uchun qo'llaniladi.
Sintetik asos moyi asosida PAO polialfaolefinlar va maxsus qo'shimchalar paketi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan.
Zamonaviy 5 va 6 pog'onali uzatmalar qutilari, shu jumladan "Limited Slip" (LS) o'z-o'zini blokirovkalovchi differensiallari bo'lgan va bo'lmaganlar uchun optimal transmissiya moyi hisoblanadi.
RAVENOL SLS SAE 75W-140 GL 5 LS qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ishlatish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Rangli metallar va zichlagich materiallar bilan yaxshi mosligi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori haroratlar va yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -50°C da | mPa*s | 121.000 | ASTM D2983 |
121.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-140 |
75W-140
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842.1 | EN ISO 12185 |
842.1
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 28.1 | DIN 51562-1 |
28.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 203.4 | DIN 51562-1 |
203.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 127.600 | ASTM D2983 |
127.600
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 220 | DIN EN ISO 2592 |
220
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D |
Ford WSL-M2C 192-A, MIL-L-2105 D
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Transmissiya suyuqligi
RAVENOL ATF Dexron II E transmissiya gidravlik suyuqligi Germaniyada poli-alfa-olefinlar asosida va maxsus qo‘shimchalar qo‘llangan holda ishlab chiqarilgan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363)
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1211103-020
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1211103-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1211103-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1211103-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211103-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1211103-700
RAVENOL ATF Dexron II E transmissiya gidravlik suyuqligi Germaniyada poli-alfa-olefinlar asosida va maxsus qo‘shimchalar qo‘llangan holda ishlab chiqarilgan.
Bu sintetik transmissiya moyi bo‘lib, avtomatik uzatmalar quti, gidrokuchaytirgichlar, kabina ag‘darish mexanizmlari va past qotish harorati, mexanik yuklamalarga yuqori barqarorlik hamda yuqori viskozit indeksiga ega moy talab qilinadigan boshqa gidravlik tizimlar uchun mo‘ljallangan.
U rasmiy tasdiqlangan va quyidagi original suyuqliklar uchun analog hisoblanadi: Voith 55.6336.3x (uzaytirilgan almashtirish oralig‘i G1363), MB 236.8, Allison C4-32652009 (ATF II E).
Quyidagi spetsifikatsiyalarga javob beradi: Caterpillar TO-2, Ford Mercon, General Motors Dexron II E, MAN 339 turi V-2/339 turi Z-2, MB 236.5, ZF 09X/14B/16L/TE-ML 04D
RAVENOL ATF Dexron II E quyidagilarni ta’minlaydi:
- Eskirish, shlam, korroziya va yopishuvga qarshi ishonchli himoya
- Viskoza-harorat ko‘rsatkichlarining kesishga nisbatan yaxshi chidamliligi
- Juda past va juda yuqori haroratlarda ishlatish imkoniyati
- Yuqori termik barqarorlik
- Yuqori yuklamalarda ham ko‘pik hosil bo‘lmasligi
- Har qanday turdagi muhrlovchi materiallar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron II E |
Dexron II E
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 V2, MAN 339 Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 V2, MAN 339 Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363) |
Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363)
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Ford MERCON®, GM Dexron® II E |
Ford MERCON®, GM Dexron® II E
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 834 | EN ISO 12185 |
834
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.5 | DIN 51562-1 |
7.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 32 | DIN 51562-1 |
32
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite -40°С da | mPa*s | 8.3 | ASTM D2983 |
8.3
mPa*s
ASTM D2983
|
| Viskozite indeksi VI | 191 | DIN ISO 2909 |
191
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 226 | DIN EN ISO 2592 |
226
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.7 | ASTM D2896 |
1.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, MB 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, MB 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
Transmissiya suyuqligi
RAVENOL MERCON V – bu avtomatik uzatma qutilari uchun universal ATF moyi. Gidrokraking asosidagi baza moyi, polialfaolefinlar PAO va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Ford MERCON® V
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL MERCON V – bu avtomatik uzatma qutilari uchun universal ATF moyi. Gidrokraking asosidagi baza moyi, polialfaolefinlar PAO va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
Mazkur mahsulot aynan Ford avtomatik transmissiyalari uchun ishlab chiqilgan. RAVENOL MERCON V butun xizmat muddati davomida maksimal eskirishdan himoyani kafolatlaydi.
Ford Mercon V rasmiy litsenziyasiga ega (raqami M5060502) va kafolatli texnik xizmat ko‘rsatish doirasida rasmiy servis markazlarida qo‘llanishi mumkin.
Quyidagi original suyuqliklarning to‘liq analogi hisoblanadi: Ford 1565889 / 5014519 / 8000045 / ATF E-M5 / XT-5-5QM / XT-5-DMC / XT-5-QMC.
RAVENOL ATF MERCON V qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Suyuqlik yo‘qotilishining past harorati
- Yaxshi ishqalanish koeffitsienti
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Mercon V |
Mercon V
|
||
| Tavsiyalar | Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Ford WSS-M2C202-B, Ford WSS-M2C919-E, Ford XT-5-QMC, Ford 1565889, Ford 5014519, Ford XT-5-5QM, Ford XT-5-DMC |
Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Ford WSS-M2C202-B, Ford WSS-M2C919-E, Ford XT-5-QMC, Ford 1565889, Ford 5014519, Ford XT-5-5QM, Ford XT-5-DMC
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Ford MERCON® V |
Ford MERCON® V
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E |
Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Ford MERCON® V |
Ford MERCON® V
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1565889, Ford 5014519, Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Motorcraft XT-5-5QM, Motorcraft XT-5-DMC, Motorcraft XT-5-QMC |
Ford 1565889, Ford 5014519, Ford 8000045, Ford ATF E-M5, Motorcraft XT-5-5QM, Motorcraft XT-5-DMC, Motorcraft XT-5-QMC
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.8 | DIN 51562-1 |
34.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 15.800 | ASTM D2983 |
15.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Ford MERCON® V, Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E |
Ford MERCON® V, Ford WSS-M2C 195-A, Ford WSS-M2C 202-B, Ford WSS-M2C 919-E
|
Gidravlik tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C – Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillari dvigatellarining sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan, 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C – Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillari dvigatellarining sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan, 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz ko‘k rangda bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 antifrizi Volkswagen, Audi, Saab, Renault, Porsche, Opel, Land Rover, Jaguar, John Deere, DAF, Ford, Honda, BMW, Mercedes-Benz, MAN va boshqa avtomobillarda qo‘llanishi mumkin.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Cho‘yanli, alyuminiyli (yoki ushbu ikkala metall qotishmalaridan tayyorlangan) dvigatellar, shuningdek alyuminiy va mis qotishmalaridan tayyorlangan radiatorlarda a’lo darajada ishlash
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida qo‘llaniladigan elastomerlar bilan moslik
- Korroziya va kavitatsiyaga qarshi ishonchli himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11) |
ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4340, D4985 |
D3306, D4340, D4985
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW |
DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10 |
BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1080 | EN ISO 12185 |
1080
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 | ASTM D1287 |
7,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida ishlab chiqilgan kontsentrlangan antifriz bo‘lib, Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillarining dvigatel sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan. OAT (organik texnologiya) asosida tayyorlangan. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
Analoglar OEM:
BMW 83195A1E3B6,
BMW 81229407454,
BMW 83192211191,
BMW 83192211195,
BMW 83192211913,
BMW 83192211914,
BMW 83192304068,
BMW 83192304069,
BMW 83512355290,
BMW 83512355291,
BMW 83512355293,
BMW 83512355296,
BMW 83600005416,
FEBI 05011,
FEBI 22268,
FEBI 22270,
Ford 1047035,
GM 10101,
GM 105034,
GM 9163329,
GM 10953464,
GM 12346290,
GM 12378512,
GM 12378560,
GM 12378561,
GM 12378562,
GM 93165162,
GM 93170402,
GM 93740140,
GM 93740141,
GM 93742646
BMW 83195A1E3B6, BMW 81229407454, BMW 83192211191, BMW 83192211195, BMW 83192211913, BMW 83192211914, BMW 83192304068, BMW 83192304069, BMW 83512355290, BMW 83512355291, BMW 83512355293, BMW 83512355296, BMW 83600005416, FEBI 05011, FEBI 22268, FEBI 22270, Ford 1047035, GM 10101, GM 105034, GM 9163329, GM 10953464, GM 12346290, GM 12378512, GM 12378560, GM 12378561, GM 12378562, GM 93165162, GM 93170402, GM 93740140, GM 93740141, GM 93742646, GM 93742647, Honda 08CLAE020S0, Land Rover PDA500300, MB A000989082510, MB A000989082513, MB A000989082520, MB A000989082521, MB A000989082522, MB A000989082523, MB A0009892125, MB A989082510, MB A990989280020, MB A990989280021, MB A990989280022, MB A990989280023, SsangYong 0000000294, Subaru 000016218, Subaru K0679GA102, VAG G011A8CA1, VAG G011A8CA1, Volvo 9437650, Volvo 9437651, Volvo 31439720, Volvo 31439721
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida ishlab chiqilgan kontsentrlangan antifriz bo‘lib, Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillarining dvigatel sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan. OAT (organik texnologiya) asosida tayyorlangan. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz ko‘k rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 antifrizi Volkswagen, Audi, Saab, Renault, Porsche, Opel, Land Rover, Jaguar, John Deere, DAF, Ford, Honda, BMW, Mercedes-Benz, MAN va boshqa avtomobillarda qo‘llanilishi mumkin.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate antifriz kontsentrati suyultirilmagan holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin ravishda -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirish orqali erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, odatdagi tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati (gacha) °C | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Cho‘yan, alyuminiy (yoki ushbu ikki metall qotishmasidan tayyorlangan) dvigatellarda, shuningdek alyuminiy va mis qotishmalaridan tayyorlangan radiatorlarda a’lo darajadagi ishlash
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida qo‘llaniladigan elastomerlar bilan moslik
- Korroziya va kavitatsiyaga qarshi himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11) |
ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4340, D4985 |
D3306, D4340, D4985
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW |
DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10 |
BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 160 — | ASTM D1121 |
160 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 100 — | DIN 51758 |
100 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,0 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,0
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|