VIN, yuk mashinasi markasi, modeli, turi yoki agregat nomi, har qanday moy artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari MAN - TGX Euro 6 - TGX 33.360 BLS (6x4) (SC,SV) Euro 6c
MAN TGX Euro 6 TGX 33.360 BLS (6x4) (SC,SV) Euro 6c, Chiqarilgan yil: 2018 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Tugunlar va agregatlar
Dvigatel
Dizellar uchun
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 - past zol miqdorli qo'shimchalar paketi (Low SAPS) bilan sintetik yuqori qotishmali oson oquvchan motor moyi. Yuqori yuklamali turbodizellarda butun yil davomida foydalanish uchun maxsus ishlab chiqilgan. Oltingugurt miqdori past dizel yoqilg'isi bilan birgalikda EURO4, EURO 5 va EURO 6 sinfidagi turbodizel dvigatellar uchun mo'ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Caterpillar ECF-3, Deutz DQC IV-18 LA, DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Mack EOS-4.5, MAN M 3677, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Volvo VDS-4.5
Talablarga muvofiqligi:
Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DAF PSQL 2.1E LD, DDC 93K222, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (MB 235.28), Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3691, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1121102-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1121102-060
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1121102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1121102-700
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 - past zol miqdorli qo'shimchalar paketi (Low SAPS) bilan sintetik yuqori qotishmali oson oquvchan motor moyi. Yuqori yuklamali turbodizellarda butun yil davomida foydalanish uchun maxsus ishlab chiqilgan. Oltingugurt miqdori past dizel yoqilg'isi bilan birgalikda EURO4, EURO 5 va EURO 6 sinfidagi turbodizel dvigatellar uchun mo'ljallangan.
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 zarrachalar filtri va katalizator bilan jihozlangan va jihozlanmagan dvigatellarda qo'llash uchun mos keladi.
SAE 5W-30 yopishqoqlik diapazoni past atrof-muhit haroratlarida ishonchli "sovuq" ishga tushirishni va yuqori ish haroratlarida ajoyib moylash qobiliyatini ta'minlaydi. Ishqalanish yo'qotishlari va eskirishni kamaytiradi.
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 SHPD (Super High Performance Diesel) sinfidagi motor moyi bo'lib, zarrachalar filtri va katalizator bilan jihozlangan va jihozlanmagan dvigatellarda qo'llash uchun mo'ljallangan bo'lib, bu yerda Low SAPS texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan moy - kul, fosfor va oltingugurtning past miqdorini qo'llash talab qilinadi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 chiqindi gazlar emissiyasiga zamonaviy talablarga javob beradigan butun mavsumiy motor moyi hisoblanadi.
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 – turboquvvatlagichli va turboquvvatlagichsiz dizel dvigatellar uchun universal butun yil davomida ishlatiladigan motor moyi. EURO 4, EURO 5 va EURO 6 sinfidagi dvigatellar uchun qo'llaniladi.
Tasnifi va spetsifikatsiyalari:
Spetsifikatsiyalar: API CJ-4/SN, ACEA E4, E6, E7, E9
Ruxsatlar: SCANIA LDF-4. MACK EO-O PREMIUM PLUS, MAN M 3677, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3271-1, MB-FREIGABE 228.31, MB-FREIGABE 228.51, RENAULT VI RLD-3, VOLVO VDS-4
Talablarni bajaradi: CATERPILLAR ECF-3, MB 235.28, MTU TYP 3.1, MTU TYP 2.1, DEUTZ DQC IV-10 LA, CUMMINS CES 20081, MAN 3691, MAN 3297-1, JASO DH-2, VOLVO CNG, DAF, VOITH RETARDER B, SCANIA LOWASH
Afzalliklari va xususiyatlari:
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 motor moyi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eskirishdan yuqori himoya
- oksidlanishga yuqori chidamlilik
- yuqori haroratlarga ajoyib bardoshlilik
- ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- past yoqilg'i sarfi hisobiga tejash
- oksidlanishga yuqori bardoshlilik tufayli uzaytirilgan xizmat muddati
- sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar, hamda past haroratlarda dvigatelning barcha qismlarini tez moylash
- yaxshi yopishqoqlik-harorat xarakteristikalari
- PAO asosidagi asosiy moy va gidrokraking asosidagi asosiy moy retsepturasida qo'llanilishi tufayli bug'lanish yo'qotishlarining pastligi hisobiga past moy sarfi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DAF PSQL 2.1E LD, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K218, Deutz TTCD Motors, DTFR 13D110 (235.28), Ford WSS-M2C213 A1, IVECO 18-1804 TLS E6, JASO DH-2, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN 3297-1, MAN 3691, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Typ 2.1, Scania LowAsh, Voith Retarder B, VOLVO CNG |
Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DAF PSQL 2.1E LD, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K218, Deutz TTCD Motors, DTFR 13D110 (235.28), Ford WSS-M2C213 A1, IVECO 18-1804 TLS E6, JASO DH-2, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN 3297-1, MAN 3691, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Typ 2.1, Scania LowAsh, Voith Retarder B, VOLVO CNG
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CJ-4, CK-4, SN |
CJ-4, CK-4, SN
|
||
| ACEA | E11, E4, E6, E7, E8, E9 |
E11, E4, E6, E7, E8, E9
|
||
| JASO | DH-2 |
DH-2
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Caterpillar ECF-3, Deutz DQC IV-18 LA, DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Mack EOS-4.5, MAN M 3677, MAN M 3691, MAN M 3775, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Volvo VDS-4.5 |
Caterpillar ECF-3, Deutz DQC IV-18 LA, DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Mack EOS-4.5, MAN M 3677, MAN M 3691, MAN M 3775, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Volvo VDS-4.5
|
||
| Talablarga mos keladi | Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DDC 93K218, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (235.28), Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3691, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG |
Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DDC 93K218, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (235.28), Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3691, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | DAF PSQL 2.1E LD |
DAF PSQL 2.1E LD
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 852 | EN ISO 12185 |
852
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51659-2 |
12.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 73.6 | DIN 51659-2 |
73.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 164 | DIN ISO 2909 |
164
DIN ISO 2909
|
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5900 | ASTM D5293 |
5900
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 21.500 | ASTM D4684 |
21.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 11.8 | ASTM D5800 |
11.8
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 13.9 | ASTM D2896 |
13.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.97 | DIN 51575 |
0.97
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Caterpillar ECF-3, Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DDC 93K218, Deutz DQC IV-18 LA, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (235.28), DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, Mack EOS-4.5, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3677, MAN M 3691, MAN M 3775, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG, Volvo VDS-4.5 |
Caterpillar ECF-3, Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DDC 93K218, Deutz DQC IV-18 LA, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (235.28), DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, Mack EOS-4.5, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3677, MAN M 3691, MAN M 3775, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG, Volvo VDS-4.5
|
Avtomatik uzatma qutisi
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
SAE: 75W-80
API: GL-4
Analoglar OEM:
Alpine 0101683,
Alpine 0101684,
Alpine 0101685,
DAF 09052IT,
DAF 09069EU,
DAF 09069IT,
DAF 09069RU,
DAF 09225RU,
DAF 09226BN,
DAF 1659981,
DAF 1659982,
DAF 1659982G,
DAF 1659988,
DAF 1659988G,
DAF 1659989,
FEBI 170126,
FEBI 170127,
FEBI 170134,
Hyundai Motor 0450000440,
MAN 09110700672,
Pentosin 1027107,
Porsche 00004330300,
Volvo 1161950,
Volvo 85108170,
Volvo 85108171,
Volvo 85113903,
Volvo 85113904,
Volvo 85123561,
Volvo 85123562,
Volvo 85136277,
Volvo 85136278
Alpine 0101683, Alpine 0101684, Alpine 0101685, DAF 09052IT, DAF 09069EU, DAF 09069IT, DAF 09069RU, DAF 09225RU, DAF 09226BN, DAF 1659981, DAF 1659982, DAF 1659982G, DAF 1659988, DAF 1659988G, DAF 1659989, FEBI 170126, FEBI 170127, FEBI 170134, Hyundai Motor 0450000440, MAN 09110700672, Pentosin 1027107, Porsche 00004330300, Volvo 1161950, Volvo 85108170, Volvo 85108171, Volvo 85113903, Volvo 85113904, Volvo 85123561, Volvo 85123562, Volvo 85136277, Volvo 85136278, Volvo MVBVISHIFT75W80JUG, Volvo VPO120548, Volvo VPO120548, Volvo VPO120549, ZF 0671090383, ZF 0671090384, ZF 0671090385, ZF 0671090386, ZF 671090383, ZF 671090384, ZF 671090385, ZF 671090386, ZF S0671090383, ZF S0671090384, ZF S0671090385, ZF S0671090386, ZF S671090385
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1221100-001
Hajm:
4 L
Artikel:
1221100-004
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221100-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221100-700
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Yengil va yuk avtomobillarining transmissiyasi va uzatmalar qutilarining yuqori yuklangan elementlarini aşınmadan ishonchli himoya qiladi. To'liq sintetik asos komponentidan foydalanish RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 transmissiya moyini juda past haroratlarda qo'llash imkonini beradi, shuningdek yuqori termostabillik tufayli almashtirish oralig'ini oshiradi.
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – transmissiya moyi intarder va retarderli yuk avtomobillari, avtobuslar, qurilish texnikasining sinxronlangan uzatmalar qutilarida foydalanish uchun mo'ljallangan.
Qulay uzatma almashishga erishish, shuningdek almashtirish oralig'ini 500 000 km gacha uzaytirish (agar texnika ishlab chiqaruvchisi ushbu turdagi moylar uchun bunday imkoniyatni belgilagan bo'lsa) va ekspluatatsiya xarajatlarini kamaytirish imkonini beradi.
SSG Spec Synt LKW Getriebeoel SAE 75W-80 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda silliq uzatma almashish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K |
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 |
MIL-L-2105
|
||
| Mos keladi | IVECO, Renault |
IVECO, Renault
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Scania STO MTF |
Scania STO MTF
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.29 | DIN 51659-2 |
9.29
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 51.97 | DIN 51659-2 |
51.97
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P
|
Orqa differensial
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL LTC Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va silikat asosidagi korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda OAT (organik texnologiya) asosida ishlab chiqarilgan tayyor sovituvchi suyuqlik. Tarkibida boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL LTC Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va silikat asosidagi korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda OAT (organik texnologiya) asosida ishlab chiqarilgan tayyor sovituvchi suyuqlik. Tarkibida boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL LTC Premix -40°C siyohrang ftorlyuminesent rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
LTC - Protect C12++ Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- To‘liq alyuminiyli dvigatel sovitish tizimlari bilan moslik
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
- Boshqa sovituvchi suyuqlik turlari bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Si-OAT, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.5, MB 326.6 (Premix), Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13) |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Si-OAT, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.5, MB 326.6 (Premix), Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | MB A 000 989 08 25 10, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J |
MB A 000 989 08 25 10, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1079 | EN ISO 12185 |
1079
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 8,2 | ASTM D1287 |
8,2
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate – 1.2-Ethandiol (mono etilen glikol) asosidagi va silikatlar bazasidagi korroziya ingibitorlari bilan organik OAT texnologiyasidan foydalangan holda tayyorlangan sovutish suyuqligi konsentrati. Boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410125-010
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1410125-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1410125-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1410125-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410125-700
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate – 1.2-Ethandiol (mono etilen glikol) asosidagi va silikatlar bazasidagi korroziya ingibitorlari bilan organik OAT texnologiyasidan foydalangan holda tayyorlangan sovutish suyuqligi konsentrati. Boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate lilak floresan rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- To'liq alyuminiy dvigatel sovutish tizimi bilan mosligi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Sovutish tizimlarida ishlatiladigan barcha metallar va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Sovutish tizimida cho'kmalar va ko'piklanishning oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
- Boshqa turdagi sovutish suyuqliklari bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13) |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J |
Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1117 | EN ISO 12185 |
1117
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 175 — | ASTM D1121 |
175 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 115 | DIN 51758 |
115
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 8,1 | ASTM D1287 |
8,1
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|