VIN, yuk mashinasi markasi, modeli, turi yoki agregat nomi, har qanday moy artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari MAN - TGS Euro 6 - TGS D20 360 Euro 6
MAN TGS Euro 6 TGS D20 360 Euro 6, Chiqarilgan yil: 2012 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Tugunlar va agregatlar
Dvigatel D2066LF80
Dizellar uchun
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 - past zol miqdorli qo'shimchalar paketi (Low SAPS) bilan sintetik yuqori qotishmali oson oquvchan motor moyi. Yuqori yuklamali turbodizellarda butun yil davomida foydalanish uchun maxsus ishlab chiqilgan. Oltingugurt miqdori past dizel yoqilg'isi bilan birgalikda EURO4, EURO 5 va EURO 6 sinfidagi turbodizel dvigatellar uchun mo'ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Caterpillar ECF-3, Deutz DQC IV-18 LA, DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Mack EOS-4.5, MAN M 3677, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Volvo VDS-4.5
Talablarga muvofiqligi:
Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DAF PSQL 2.1E LD, DDC 93K222, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (MB 235.28), Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3691, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1121102-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1121102-060
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1121102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1121102-700
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 - past zol miqdorli qo'shimchalar paketi (Low SAPS) bilan sintetik yuqori qotishmali oson oquvchan motor moyi. Yuqori yuklamali turbodizellarda butun yil davomida foydalanish uchun maxsus ishlab chiqilgan. Oltingugurt miqdori past dizel yoqilg'isi bilan birgalikda EURO4, EURO 5 va EURO 6 sinfidagi turbodizel dvigatellar uchun mo'ljallangan.
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 zarrachalar filtri va katalizator bilan jihozlangan va jihozlanmagan dvigatellarda qo'llash uchun mos keladi.
SAE 5W-30 yopishqoqlik diapazoni past atrof-muhit haroratlarida ishonchli "sovuq" ishga tushirishni va yuqori ish haroratlarida ajoyib moylash qobiliyatini ta'minlaydi. Ishqalanish yo'qotishlari va eskirishni kamaytiradi.
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 SHPD (Super High Performance Diesel) sinfidagi motor moyi bo'lib, zarrachalar filtri va katalizator bilan jihozlangan va jihozlanmagan dvigatellarda qo'llash uchun mo'ljallangan bo'lib, bu yerda Low SAPS texnologiyasi asosida ishlab chiqilgan moy - kul, fosfor va oltingugurtning past miqdorini qo'llash talab qilinadi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 chiqindi gazlar emissiyasiga zamonaviy talablarga javob beradigan butun mavsumiy motor moyi hisoblanadi.
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 – turboquvvatlagichli va turboquvvatlagichsiz dizel dvigatellar uchun universal butun yil davomida ishlatiladigan motor moyi. EURO 4, EURO 5 va EURO 6 sinfidagi dvigatellar uchun qo'llaniladi.
Tasnifi va spetsifikatsiyalari:
Spetsifikatsiyalar: API CJ-4/SN, ACEA E4, E6, E7, E9
Ruxsatlar: SCANIA LDF-4. MACK EO-O PREMIUM PLUS, MAN M 3677, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3271-1, MB-FREIGABE 228.31, MB-FREIGABE 228.51, RENAULT VI RLD-3, VOLVO VDS-4
Talablarni bajaradi: CATERPILLAR ECF-3, MB 235.28, MTU TYP 3.1, MTU TYP 2.1, DEUTZ DQC IV-10 LA, CUMMINS CES 20081, MAN 3691, MAN 3297-1, JASO DH-2, VOLVO CNG, DAF, VOITH RETARDER B, SCANIA LOWASH
Afzalliklari va xususiyatlari:
RAVENOL Ultra Synthetik Truck SAE 5W-30 motor moyi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eskirishdan yuqori himoya
- oksidlanishga yuqori chidamlilik
- yuqori haroratlarga ajoyib bardoshlilik
- ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- past yoqilg'i sarfi hisobiga tejash
- oksidlanishga yuqori bardoshlilik tufayli uzaytirilgan xizmat muddati
- sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar, hamda past haroratlarda dvigatelning barcha qismlarini tez moylash
- yaxshi yopishqoqlik-harorat xarakteristikalari
- PAO asosidagi asosiy moy va gidrokraking asosidagi asosiy moy retsepturasida qo'llanilishi tufayli bug'lanish yo'qotishlarining pastligi hisobiga past moy sarfi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DAF PSQL 2.1E LD, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K218, Deutz TTCD Motors, DTFR 13D110 (235.28), Ford WSS-M2C213 A1, IVECO 18-1804 TLS E6, JASO DH-2, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN 3297-1, MAN 3691, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Typ 2.1, Scania LowAsh, Voith Retarder B, VOLVO CNG |
Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DAF PSQL 2.1E LD, Detroit Diesel Corporation (DDC) DFS93K218, Deutz TTCD Motors, DTFR 13D110 (235.28), Ford WSS-M2C213 A1, IVECO 18-1804 TLS E6, JASO DH-2, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN 3297-1, MAN 3691, MAN M 3271-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Typ 2.1, Scania LowAsh, Voith Retarder B, VOLVO CNG
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CJ-4, CK-4, SN |
CJ-4, CK-4, SN
|
||
| ACEA | E11, E4, E6, E7, E8, E9 |
E11, E4, E6, E7, E8, E9
|
||
| JASO | DH-2 |
DH-2
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Caterpillar ECF-3, Deutz DQC IV-18 LA, DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Mack EOS-4.5, MAN M 3677, MAN M 3691, MAN M 3775, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Volvo VDS-4.5 |
Caterpillar ECF-3, Deutz DQC IV-18 LA, DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Mack EOS-4.5, MAN M 3677, MAN M 3691, MAN M 3775, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Volvo VDS-4.5
|
||
| Talablarga mos keladi | Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DDC 93K218, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (235.28), Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3691, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG |
Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DDC 93K218, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (235.28), Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3691, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | DAF PSQL 2.1E LD |
DAF PSQL 2.1E LD
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 852 | EN ISO 12185 |
852
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51659-2 |
12.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 73.6 | DIN 51659-2 |
73.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 164 | DIN ISO 2909 |
164
DIN ISO 2909
|
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5900 | ASTM D5293 |
5900
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 21.500 | ASTM D4684 |
21.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 11.8 | ASTM D5800 |
11.8
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 13.9 | ASTM D2896 |
13.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.97 | DIN 51575 |
0.97
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Caterpillar ECF-3, Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DDC 93K218, Deutz DQC IV-18 LA, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (235.28), DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, Mack EOS-4.5, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3677, MAN M 3691, MAN M 3775, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG, Volvo VDS-4.5 |
Caterpillar ECF-3, Cummins CES 20081, Cummins CES 20086, DDC 93K218, Deutz DQC IV-18 LA, Deutz TTCD-Motors, DTFR 13D110 (235.28), DTFR 15C100, DTFR 15C110, DTFR 15C120, Ford WSS-M2C 213-A1, IVECO 18-1804 TLS E6, Liebherr LH-00-ENG LA, Mack EOS-4.5, MAN M 3271-1, MAN M 3297-1, MAN M 3477, MAN M 3575, MAN M 3677, MAN M 3691, MAN M 3775, MAN M 3777, MB 228.31, MB 228.51, MB 235.28, MTU Type 2.1, MTU Type 3.1, Renault RLD-3, Scania LDF-4, Scania Low Ash, Voith Retarder B, Volvo CNG, Volvo VDS-4.5
|
Avtomatik uzatma qutisi
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
SAE: 75W-80
API: GL-4
Analoglar OEM:
Alpine 0101683,
Alpine 0101684,
Alpine 0101685,
DAF 09052IT,
DAF 09069EU,
DAF 09069IT,
DAF 09069RU,
DAF 09225RU,
DAF 09226BN,
DAF 1659981,
DAF 1659982,
DAF 1659982G,
DAF 1659988,
DAF 1659988G,
DAF 1659989,
FEBI 170126,
FEBI 170127,
FEBI 170134,
Hyundai Motor 0450000440,
MAN 09110700672,
Pentosin 1027107,
Porsche 00004330300,
Volvo 1161950,
Volvo 85108170,
Volvo 85108171,
Volvo 85113903,
Volvo 85113904,
Volvo 85123561,
Volvo 85123562,
Volvo 85136277,
Volvo 85136278
Alpine 0101683, Alpine 0101684, Alpine 0101685, DAF 09052IT, DAF 09069EU, DAF 09069IT, DAF 09069RU, DAF 09225RU, DAF 09226BN, DAF 1659981, DAF 1659982, DAF 1659982G, DAF 1659988, DAF 1659988G, DAF 1659989, FEBI 170126, FEBI 170127, FEBI 170134, Hyundai Motor 0450000440, MAN 09110700672, Pentosin 1027107, Porsche 00004330300, Volvo 1161950, Volvo 85108170, Volvo 85108171, Volvo 85113903, Volvo 85113904, Volvo 85123561, Volvo 85123562, Volvo 85136277, Volvo 85136278, Volvo MVBVISHIFT75W80JUG, Volvo VPO120548, Volvo VPO120548, Volvo VPO120549, ZF 0671090383, ZF 0671090384, ZF 0671090385, ZF 0671090386, ZF 671090383, ZF 671090384, ZF 671090385, ZF 671090386, ZF S0671090383, ZF S0671090384, ZF S0671090385, ZF S0671090386, ZF S671090385
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1221100-001
Hajm:
4 L
Artikel:
1221100-004
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221100-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221100-700
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Yengil va yuk avtomobillarining transmissiyasi va uzatmalar qutilarining yuqori yuklangan elementlarini aşınmadan ishonchli himoya qiladi. To'liq sintetik asos komponentidan foydalanish RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 transmissiya moyini juda past haroratlarda qo'llash imkonini beradi, shuningdek yuqori termostabillik tufayli almashtirish oralig'ini oshiradi.
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – transmissiya moyi intarder va retarderli yuk avtomobillari, avtobuslar, qurilish texnikasining sinxronlangan uzatmalar qutilarida foydalanish uchun mo'ljallangan.
Qulay uzatma almashishga erishish, shuningdek almashtirish oralig'ini 500 000 km gacha uzaytirish (agar texnika ishlab chiqaruvchisi ushbu turdagi moylar uchun bunday imkoniyatni belgilagan bo'lsa) va ekspluatatsiya xarajatlarini kamaytirish imkonini beradi.
SSG Spec Synt LKW Getriebeoel SAE 75W-80 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda silliq uzatma almashish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K |
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 |
MIL-L-2105
|
||
| Mos keladi | IVECO, Renault |
IVECO, Renault
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Scania STO MTF |
Scania STO MTF
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.29 | DIN 51659-2 |
9.29
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 51.97 | DIN 51659-2 |
51.97
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, MB 236.10, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.
Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ushbu mahsulot aynan avtomatik transmissiyalar uchun ishlab chiqilgan. ATF Dexron III H sifat darajasiga mos keluvchi suyuqlik qo‘llanilishi talab etilgan avtomatik transmissiyalarda qo‘llaniladi. Boshqa ATF suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin. RAVENOL ATF DEXRON III H quyilishidan avval eski suyuqlikni to‘liq chiqarib yuborish tavsiya etiladi.
RAVENOL ATF Dexron III H qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Ekstremal harorat va ish sharoitlarida ham eskirishdan himoyalangan detallar ustida barqaror moy plyonkasi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muftaning muvofiqlashtirilgan ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar yordamida rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron III H |
Dexron III H
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H |
Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H
|
||
| Mos keladi | Nissan |
Nissan
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Volvo 1161521, Volvo 1161621 |
Volvo 1161521, Volvo 1161621
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51659-2 |
7.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 33.9 | DIN 51659-2 |
33.9
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 14.200 | ASTM D2983 |
14.200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.8 | ASTM D2896 |
1.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
Transmissiya suyuqligi
RAVENOL ATF Dexron II E transmissiya gidravlik suyuqligi Germaniyada poli-alfa-olefinlar asosida va maxsus qo‘shimchalar qo‘llangan holda ishlab chiqarilgan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363)
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (MB 236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1211103-020
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1211103-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1211103-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1211103-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211103-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1211103-700
RAVENOL ATF Dexron II E transmissiya gidravlik suyuqligi Germaniyada poli-alfa-olefinlar asosida va maxsus qo‘shimchalar qo‘llangan holda ishlab chiqarilgan.
Bu sintetik transmissiya moyi bo‘lib, avtomatik uzatmalar quti, gidrokuchaytirgichlar, kabina ag‘darish mexanizmlari va past qotish harorati, mexanik yuklamalarga yuqori barqarorlik hamda yuqori viskozit indeksiga ega moy talab qilinadigan boshqa gidravlik tizimlar uchun mo‘ljallangan.
U rasmiy tasdiqlangan va quyidagi original suyuqliklar uchun analog hisoblanadi: Voith 55.6336.3x (uzaytirilgan almashtirish oralig‘i G1363), MB 236.8, Allison C4-32652009 (ATF II E).
Quyidagi spetsifikatsiyalarga javob beradi: Caterpillar TO-2, Ford Mercon, General Motors Dexron II E, MAN 339 turi V-2/339 turi Z-2, MB 236.5, ZF 09X/14B/16L/TE-ML 04D
RAVENOL ATF Dexron II E quyidagilarni ta’minlaydi:
- Eskirish, shlam, korroziya va yopishuvga qarshi ishonchli himoya
- Viskoza-harorat ko‘rsatkichlarining kesishga nisbatan yaxshi chidamliligi
- Juda past va juda yuqori haroratlarda ishlatish imkoniyati
- Yuqori termik barqarorlik
- Yuqori yuklamalarda ham ko‘pik hosil bo‘lmasligi
- Har qanday turdagi muhrlovchi materiallar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron II E |
Dexron II E
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (236.8), MAN 339 V2, MAN 339 Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (236.8), MAN 339 V2, MAN 339 Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363) |
Allison C-4, MB-Approval 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363)
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (236.8), MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Ford MERCON®, GM Dexron® II E |
Ford MERCON®, GM Dexron® II E
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 834 | EN ISO 12185 |
834
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.5 | DIN 51659-2 |
7.5
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 32 | DIN 51659-2 |
32
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite -40°С da | mPa*s | 8.3 | ASTM D2983 |
8.3
mPa*s
ASTM D2983
|
| Viskozite indeksi VI | 191 | DIN ISO 2909 |
191
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 226 | DIN EN ISO 2592 |
226
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.7 | ASTM D2896 |
1.7
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (236.8), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, MB 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L |
Allison C-4, Caterpillar TO-2, DTFR 13C150 (236.8), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, MAN 339 Type V2, MAN 339 Type Z2, MB 236.5, MB 236.8, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 09X, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L
|
Gidravlik mufta tizimi, + uzatmalarni yoqish uchun gidroprivod (Kongsberg)
Gidrokuchaytirgich uchun
RAVENOL E-PSF Fluid – bu Nissan va Toyota avtomobillarining elektr privodli elektro-gidrokuchaytirgichlari uchun mo‘ljallangan to‘liq sintetik suyuqlikdir.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55550-AG3, JTEKT EHPS, JTEKT EHS, MAN M3289, Nissan E-PSF, PSA S71 2710, Renault PSF Class 1, Toyota PSF-EH
Analoglar OEM:
Chrysler 68068618AA, Chrysler 68088485AA, Chrysler 68088485AB, Chrysler 68088485GA, Chrysler 68088485GB, Chrysler 68088485LB, Citroen 333263012255, Nissan 999MPEPSF00P, Nissan KLF3000001, Nissan KLF3000004, Nissan KLF5100001, Nissan KLF5100001EU, Nissan KLF300000101, Nissan KLF300000401, PSA 9730A5, PSA 9979A3, PSA 1615099680, PSA 1615099680, Toyota 0888601206, Toyota 0888681250, Toyota SU001A2832, Toyota SU001A4824
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL E-PSF Fluid – bu Nissan va Toyota avtomobillarining elektr privodli elektro-gidrokuchaytirgichlari uchun mo‘ljallangan to‘liq sintetik suyuqlikdir.
Optimal kuch uzatishni kafolatlaydi. Yuqori sifatli asosiy moy va maxsus qo‘shimchalar hamda inhibitordan tashkil topgan formulasi elektr privodga ega transport vositalarining elektro-gidrokuchaytirgichlarida uzluksiz ishlashni ta’minlaydi.
Qo‘llanilishi:
Elektr privodli transport vositalarining elektro-gidrokuchaytirgichlari uchun ishlab chiqilgan.
Quyidagi original suyuqliklarning analogidir:
- Fiat 9.55550-AG3
- Nissan E-PSF
- Nissan 999MP-EPSF00P
- Nissan KLF51-00001 JTEKT EHS Elektro-Hydraulik Servolenkung (EHPS Electro-Hydraulic Power Steering)
- Toyota PSF-EH
- Toyota 08886-01206
E-PSF Fluid quyidagilarni ta’minlaydi:
- Past qotish harorati
- Yuqori darajadagi ko‘piklanishga qarshi xususiyatlar, ko‘pik hosil bo‘lmasligi
- Qish mavsumida past haroratlarda ham yaxshi yog‘lash xususiyatlari
- Barqaror yuqori viskozit indeks
- Oksidlanishga nisbatan yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishga qarshi kompleks himoya
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Rangli metallar bilan neytral o‘zaro ta’sir
- Trenish yuzalaridan issiqlikni samarali chiqarish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Citroën DA 9730 A5, Citroën LDS 9979 A3, Fiat 9.55550-AG3, JTEKT EHS/ EHPS, MAN M 3289, Nissan 999MP-EPSF00P, Nissan E-PSF, Nissan KLF51-00001, PSA S71 2710, Renault PSF Klasse 1 (Renault Laguna III), Toyota 08886-01206, Toyota PSF-EH |
Citroën DA 9730 A5, Citroën LDS 9979 A3, Fiat 9.55550-AG3, JTEKT EHS/ EHPS, MAN M 3289, Nissan 999MP-EPSF00P, Nissan E-PSF, Nissan KLF51-00001, PSA S71 2710, Renault PSF Klasse 1 (Renault Laguna III), Toyota 08886-01206, Toyota PSF-EH
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55550-AG3, JTEKT EHPS, JTEKT EHS, MAN M3289, Nissan E-PSF, PSA S71 2710, Renault PSF Class 1, Toyota PSF-EH |
Fiat 9.55550-AG3, JTEKT EHPS, JTEKT EHS, MAN M3289, Nissan E-PSF, PSA S71 2710, Renault PSF Class 1, Toyota PSF-EH
|
||
| Mos keladi | PSA DA, PSA LSD |
PSA DA, PSA LSD
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Nissan 999MP-EPSF00P, Nissan KLF51-00001, PSA 9730.A5, PSA 9979.A3, Toyota 08886-01206 |
Nissan 999MP-EPSF00P, Nissan KLF51-00001, PSA 9730.A5, PSA 9979.A3, Toyota 08886-01206
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 821 | EN ISO 12185 |
821
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 6.1 | DIN 51659-2 |
6.1
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 19 | DIN 51659-2 |
19
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite -40°С da | mm²/s | 960 | ASTM D445 |
960
mm²/s
ASTM D445
|
| Viskozite indeksi VI | 312 | DIN ISO 2909 |
312
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 900 | ASTM D2983 |
900
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -75 | DIN ISO 3016 |
-75
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 154 | DIN EN ISO 2592 |
154
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55550-AG3, JTEKT EHPS, JTEKT EHS, MAN M 3289, Nissan E-PSF, PSA S71 2710, Renault PSF Class 1, Toyota PSF-EH |
Fiat 9.55550-AG3, JTEKT EHPS, JTEKT EHS, MAN M 3289, Nissan E-PSF, PSA S71 2710, Renault PSF Class 1, Toyota PSF-EH
|
Gidravlik tizim ochiluvchi kabina
Gidravlik moy
RAVENOL Hydraulikoel TSX 15 (HVLP) – HVLP sinfidagi mineral gidravlik moy. Yuqori darajada tozalangan asos moy va maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'llanilishi tufayli barqaror yopishqoqlik indeksi va korroziya hamda yeyilishdan ishonchli himoya, shuningdek, zichlagich materiallariga neytral munosabat ta'minlanadi.
Talablarga muvofiqligi:
AFNOR NFE 48-603 HV, AFNOR NFE 48-690/1, Bosch Rexroth RE 90220, Cetop RP 91H HV, GB 111118.1 L-HV, ISO 11158 HV, SAE MS 1004, Sauer-Danfoss 520L0463
SAE: 15
Analoglar OEM:
Scania 2252143
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1323202-001
Hajm:
5 L
Artikel:
1323202-005
Hajm:
20 L
Artikel:
1323202-020
Hajm:
20 L
Artikel:
-
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1323202-B20
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1323202-700
RAVENOL Hydraulikoel TSX 15 (HVLP) – HVLP sinfidagi mineral gidravlik moy. Yuqori darajada tozalangan asos moy va maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'llanilishi tufayli barqaror yopishqoqlik indeksi va korroziya hamda yeyilishdan ishonchli himoya, shuningdek, zichlagich materiallariga neytral munosabat ta'minlanadi.
Qo'llanilishi:
RAVENOL Hydraulikoel TSX 15 (HVLP) gidravlik moylari qurilish va karyer texnikasining og'ir ish sharoitlariga mo'ljallangan gidravlik tizimlarida, shu jumladan gidravlik tizimlarning yuqori tezlikli va yuqori bosimli qanotli, tishli va aksial-porshenli nasoslarida qo'llaniladi.
Gidravlik tizimlarda kumush yoki kumush qoplangan detallar mavjud bo'lganda qo'llanilmasin.
Hydraulikol TSX 15 (HVLP) qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yeyilishdan ajoyib himoya
- Korroziyadan mukammal himoya
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Plastik zichlagichlarga nisbatan neytral xatti-harakat
- Past qotish harorati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AFNOR NFE 48-603 HV, AFNOR NFE 48-690/1, Bosch Rexroth RE 90220, CETOP RP 91H HV, GB 111118.1 L-HV, ISO 11158 HV, SAE MS1004, Sauer-Danfoss 520L0463 |
AFNOR NFE 48-603 HV, AFNOR NFE 48-690/1, Bosch Rexroth RE 90220, CETOP RP 91H HV, GB 111118.1 L-HV, ISO 11158 HV, SAE MS1004, Sauer-Danfoss 520L0463
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 15 |
15
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| Talablarga mos keladi | AFNOR NFE 48-603 HV, AFNOR NFE 48-690/1, Bosch Rexroth RE 90220, Cetop RP 91H HV, GB 111118.1 L-HV, ISO 11158 HV, SAE MS 1004, Sauer-Danfoss 520L0463 |
AFNOR NFE 48-603 HV, AFNOR NFE 48-690/1, Bosch Rexroth RE 90220, Cetop RP 91H HV, GB 111118.1 L-HV, ISO 11158 HV, SAE MS 1004, Sauer-Danfoss 520L0463
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51524-3, ISO 6743-4 HV |
DIN 51524-3, ISO 6743-4 HV
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.2 | EN ISO 12185 |
839.2
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 3.9 | DIN 51659-2 |
3.9
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 15.1 | DIN 51659-2 |
15.1
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 180 | DIN EN ISO 2592 |
180
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | AFNOR NFE 48-603 HV, AFNOR NFE 48-690/1, Bosch Rexroth RE 90220, Cetop RP 91H HV, DIN 51524-3, GB 111118.1 L-HV, ISO 11158 HV, ISO 6743-4 HV, SAE MS 1004, Sauer-Danfoss 520L0463 |
AFNOR NFE 48-603 HV, AFNOR NFE 48-690/1, Bosch Rexroth RE 90220, Cetop RP 91H HV, DIN 51524-3, GB 111118.1 L-HV, ISO 11158 HV, ISO 6743-4 HV, SAE MS 1004, Sauer-Danfoss 520L0463
|
G‘ildirak podshipniklari orqada
Sharnir teng tezlikli uzatma uchun
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 — bu mineral asosli, litiyli sovun bilan qotirilgan, antioksidant va korroziyaga qarshi qo‘shimchalar, shuningdek molibden disulfidi (MoS2) qo‘shilgan avtomobil surkovchi moyidir.
Analoglar OEM:
Alpine 0101061, Alpine 0101062, Alpine 0101063, Alpine 0101064, Alpine 0101065, Alpine 0101066, BMW 83230417754, FEBI 02582, FEBI 02597, FEBI 2582, FEBI 2597, Ford 1019761, Ford 1720193, Hyundai Motor 4959022B00A, MB A001989035112, Polaris 2871515, Polaris 2871551, Polaris 2871551, SWAG 99830001, VAG G052172A2, VAG G052723A2, Yamalube ACCMOLDMGS10
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 — bu mineral asosli, litiyli sovun bilan qotirilgan, antioksidant va korroziyaga qarshi qo‘shimchalar, shuningdek molibden disulfidi (MoS2) qo‘shilgan avtomobil surkovchi moyidir.
Molibden disulfidining qo‘shilishi RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 ni old g‘ildirakli va to‘liq g‘ildirakli avtomobillarning bir xil burchak tezligidagi sharniyorlarini moylashda qo‘llash imkonini beradi. Ushbu moy sho‘r suvga nisbatan chidamli hisoblanadi.
Qo‘llanilish sohasi:
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 texnik xizmat ko‘rsatish vaqtida ko‘pincha moylanmay qoladigan, yetib borish qiyin bo‘lgan joylar va aylanuvchi uskunalarning detallari uchun moylash vositasi sifatida mo‘ljallangan.
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 shassi qismlarini moylash uchun tavsiya etiladi.
Mehrzweckfett mit MoS2 qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Metall yuzalarga yuqori yopishish xususiyati
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2
|
||
| Rang | Qora-kulrang | ingl |
Qora-kulrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| Qo‘shimchalar | molibden disulfidi | DIN 51757 |
molibden disulfidi
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPF2K-30 | DIN 51502 |
KPF2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2800 — 3000 | DIN 51350-4 |
2800 — 3000
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 80 | DIN 51659-2 |
80
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2
|
Yog‘lash uchun
RAVENOL Mehrzweckfett OML — bu oksidlanish va korroziyadan himoya qiluvchi xususiyatlarga ega, mineral asosli, suvga chidamli universal surkovchi litiyli qalin moydir.
Analoglar OEM:
Alpine 0101001, Alpine 0101002, Alpine 0101003, Alpine 0101004, Alpine 0101005, Alpine 0101005
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett OML — bu oksidlanish va korroziyadan himoya qiluvchi xususiyatlarga ega, mineral asosli, suvga chidamli universal surkovchi litiyli qalin moydir.
U mexanik barqarorlikka ega va ishqalanish koeffitsienti juda past.
Qo‘llanilish sohasi:
Yengil yuklama ostida ishlovchi aylanuvchi podshipniklar va boshqa mexanizmlarni moylash uchun mo‘ljallangan. Yuk mashinalari, uskunalar, konveyer tizimlari, qurilish texnikasi va shunga o‘xshash mexanizmlardagi sirpanma va aylanuvchi podshipniklar uchun mos keladi.
Mehrzweckfett OML qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Turli texnika turlari uchun universal qo‘llanilish imkoniyati
- Silliq siljishga yuqori chidamlilik
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Zo‘r mexanik va kimyoviy barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Qarishga nisbatan yuqori chidamlilik
- Past haroratlarda ham yaxshi bosimga chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2 |
DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2
|
||
| Rang | Och jigarrang | ingl |
Och jigarrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | K2K-30 | DIN 51502 |
K2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2000 — 2200 | DIN 51350-4 |
2000 — 2200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 130 | DIN 51659-2 |
130
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2 |
DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2
|
Yog‘lash uchun
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit — bu Germaniyada mineral moy asosida, litiyli sovun qotiruvchi sifatida ishlatilgan, suvga chidamli universal plastmassa surkovchi moydir. Tarkibga grafit qo‘shilishi yuqori haroratlarda moyning yuk ko‘tarish qobiliyatini oshiradi. Yuqori darajada tozalangan bazaviy moy tarkibida 3% dan kam policiklik aromatik birikmalar mavjud. Grafit yuqori haroratlarda ishchi metall yuzalarda surkovchi plyonka hosil qiladi va optimal moylashga erishishga imkon beradi.
Analoglar OEM:
VAG G060735A2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit — bu Germaniyada mineral moy asosida, litiyli sovun qotiruvchi sifatida ishlatilgan, suvga chidamli universal plastmassa surkovchi moydir. Tarkibga grafit qo‘shilishi yuqori haroratlarda moyning yuk ko‘tarish qobiliyatini oshiradi. Yuqori darajada tozalangan bazaviy moy tarkibida 3% dan kam policiklik aromatik birikmalar mavjud. Grafit yuqori haroratlarda ishchi metall yuzalarda surkovchi plyonka hosil qiladi va optimal moylashga erishishga imkon beradi.
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit yuqori harorat va katta yuklamalar ostida ishlatish uchun ishlab chiqilgan. Og‘ir yuklamali, past aylanishli ishqalanish-sirpanish tarmoqlari, ochiq tishli uzatmalar, avtotransportning osma elementlari, gidravlik nasoslardagi porshenlar va konveyerlarda moylash uchun qo‘llaniladi. Bundan tashqari, bug‘ chiqarish quvurlari va boshqa issiqlik uzatuvchi ulanishlardagi flanslar orasidagi muhrlovchi material sifatida ham foydalaniladi.
Mehrzweckfett mit Graphit qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Metall yuzalarga yuqori darajadagi yopishish
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
||
| Rang | Qora-kulrang | ingl |
Qora-kulrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| Qo‘shimchalar | grafit | DIN 51757 |
grafit
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPF2K-30 | DIN 51502 |
KPF2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2000 — 2200 | DIN 51350-4 |
2000 — 2200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 80 | DIN 51659-2 |
80
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
Markaziy moylash tizimi BEKA-MAX
Sharnir teng tezlikli uzatma uchun
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 — bu mineral asosli, litiyli sovun bilan qotirilgan, antioksidant va korroziyaga qarshi qo‘shimchalar, shuningdek molibden disulfidi (MoS2) qo‘shilgan avtomobil surkovchi moyidir.
Analoglar OEM:
Alpine 0101061, Alpine 0101062, Alpine 0101063, Alpine 0101064, Alpine 0101065, Alpine 0101066, BMW 83230417754, FEBI 02582, FEBI 02597, FEBI 2582, FEBI 2597, Ford 1019761, Ford 1720193, Hyundai Motor 4959022B00A, MB A001989035112, Polaris 2871515, Polaris 2871551, Polaris 2871551, SWAG 99830001, VAG G052172A2, VAG G052723A2, Yamalube ACCMOLDMGS10
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 — bu mineral asosli, litiyli sovun bilan qotirilgan, antioksidant va korroziyaga qarshi qo‘shimchalar, shuningdek molibden disulfidi (MoS2) qo‘shilgan avtomobil surkovchi moyidir.
Molibden disulfidining qo‘shilishi RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 ni old g‘ildirakli va to‘liq g‘ildirakli avtomobillarning bir xil burchak tezligidagi sharniyorlarini moylashda qo‘llash imkonini beradi. Ushbu moy sho‘r suvga nisbatan chidamli hisoblanadi.
Qo‘llanilish sohasi:
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 texnik xizmat ko‘rsatish vaqtida ko‘pincha moylanmay qoladigan, yetib borish qiyin bo‘lgan joylar va aylanuvchi uskunalarning detallari uchun moylash vositasi sifatida mo‘ljallangan.
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 shassi qismlarini moylash uchun tavsiya etiladi.
Mehrzweckfett mit MoS2 qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Metall yuzalarga yuqori yopishish xususiyati
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2
|
||
| Rang | Qora-kulrang | ingl |
Qora-kulrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| Qo‘shimchalar | molibden disulfidi | DIN 51757 |
molibden disulfidi
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPF2K-30 | DIN 51502 |
KPF2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2800 — 3000 | DIN 51350-4 |
2800 — 3000
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 80 | DIN 51659-2 |
80
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2
|
Yog‘lash uchun
RAVENOL Mehrzweckfett OML — bu oksidlanish va korroziyadan himoya qiluvchi xususiyatlarga ega, mineral asosli, suvga chidamli universal surkovchi litiyli qalin moydir.
Analoglar OEM:
Alpine 0101001, Alpine 0101002, Alpine 0101003, Alpine 0101004, Alpine 0101005, Alpine 0101005
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett OML — bu oksidlanish va korroziyadan himoya qiluvchi xususiyatlarga ega, mineral asosli, suvga chidamli universal surkovchi litiyli qalin moydir.
U mexanik barqarorlikka ega va ishqalanish koeffitsienti juda past.
Qo‘llanilish sohasi:
Yengil yuklama ostida ishlovchi aylanuvchi podshipniklar va boshqa mexanizmlarni moylash uchun mo‘ljallangan. Yuk mashinalari, uskunalar, konveyer tizimlari, qurilish texnikasi va shunga o‘xshash mexanizmlardagi sirpanma va aylanuvchi podshipniklar uchun mos keladi.
Mehrzweckfett OML qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Turli texnika turlari uchun universal qo‘llanilish imkoniyati
- Silliq siljishga yuqori chidamlilik
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Zo‘r mexanik va kimyoviy barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Qarishga nisbatan yuqori chidamlilik
- Past haroratlarda ham yaxshi bosimga chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2 |
DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2
|
||
| Rang | Och jigarrang | ingl |
Och jigarrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | K2K-30 | DIN 51502 |
K2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2000 — 2200 | DIN 51350-4 |
2000 — 2200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 130 | DIN 51659-2 |
130
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2 |
DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2
|
Yog‘lash uchun
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit — bu Germaniyada mineral moy asosida, litiyli sovun qotiruvchi sifatida ishlatilgan, suvga chidamli universal plastmassa surkovchi moydir. Tarkibga grafit qo‘shilishi yuqori haroratlarda moyning yuk ko‘tarish qobiliyatini oshiradi. Yuqori darajada tozalangan bazaviy moy tarkibida 3% dan kam policiklik aromatik birikmalar mavjud. Grafit yuqori haroratlarda ishchi metall yuzalarda surkovchi plyonka hosil qiladi va optimal moylashga erishishga imkon beradi.
Analoglar OEM:
VAG G060735A2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit — bu Germaniyada mineral moy asosida, litiyli sovun qotiruvchi sifatida ishlatilgan, suvga chidamli universal plastmassa surkovchi moydir. Tarkibga grafit qo‘shilishi yuqori haroratlarda moyning yuk ko‘tarish qobiliyatini oshiradi. Yuqori darajada tozalangan bazaviy moy tarkibida 3% dan kam policiklik aromatik birikmalar mavjud. Grafit yuqori haroratlarda ishchi metall yuzalarda surkovchi plyonka hosil qiladi va optimal moylashga erishishga imkon beradi.
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit yuqori harorat va katta yuklamalar ostida ishlatish uchun ishlab chiqilgan. Og‘ir yuklamali, past aylanishli ishqalanish-sirpanish tarmoqlari, ochiq tishli uzatmalar, avtotransportning osma elementlari, gidravlik nasoslardagi porshenlar va konveyerlarda moylash uchun qo‘llaniladi. Bundan tashqari, bug‘ chiqarish quvurlari va boshqa issiqlik uzatuvchi ulanishlardagi flanslar orasidagi muhrlovchi material sifatida ham foydalaniladi.
Mehrzweckfett mit Graphit qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Metall yuzalarga yuqori darajadagi yopishish
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
||
| Rang | Qora-kulrang | ingl |
Qora-kulrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| Qo‘shimchalar | grafit | DIN 51757 |
grafit
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPF2K-30 | DIN 51502 |
KPF2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2000 — 2200 | DIN 51350-4 |
2000 — 2200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 80 | DIN 51659-2 |
80
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
Markaziy moylash tizimi moy
Yog‘lash uchun
RAVENOL KFZ-Fliessfett ZSA – Germaniyada ishlab chiqarilgan, sintetik bazaviy moy asosida tayyorlangan, zagustitel sifatida litiy sovuni va ishqalanishga qarshi qo‘shimchalar qo‘llanilgan universal surkov moyidir. Markazlashgan moylash tizimi uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MAN 283 Li-P 00, MAN 283 Li-P 000, MB-Approval 264.0
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 33B100 (MB 264.0)
Analoglar OEM:
Alpine 0101083, Alpine 0101084, Alpine 0101085, Alpine 0101085, Alpine 0101089, FEBI 03514, FEBI 3514
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL KFZ-Fliessfett ZSA – Germaniyada ishlab chiqarilgan, sintetik bazaviy moy asosida tayyorlangan, zagustitel sifatida litiy sovuni va ishqalanishga qarshi qo‘shimchalar qo‘llanilgan universal surkov moyidir. Markazlashgan moylash tizimi uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL KFZ-Fliessfett ZSA Willy Vogel, Mercedes-Benz va MAN markazlashgan moylash tizimlarini moylash uchun qo‘llaniladi.
KFZ-Fliessfett ZSA qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi termobarqarorlik
- Metall sirtlarga juda yaxshi yopishuvchanlik
- Past haroratlarda ham yuqori samaradorlik
- A’lo darajadagi yeyilishga va korroziyaga qarshi himoya, shuningdek, yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Silliq surilishga yaxshi chidamlilik
- Har xil haroratli sharoitlarda foydalanilganda, kesimi kichik bo‘lgan joylarga ko‘proq surkov moyi qo‘shilishi talab qilinishi mumkin
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 33B100 (264.0) |
DTFR 33B100 (264.0)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MAN 283 Li-P 00, MAN 283 Li-P 000, MB-Approval 264.0 |
MAN 283 Li-P 00, MAN 283 Li-P 000, MB-Approval 264.0
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 33B100 (264.0) |
DTFR 33B100 (264.0)
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 GP00K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEB00 |
DIN 51502 GP00K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEB00
|
||
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 00 | DIN 51818 |
00
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | GP00K-30 | DIN 51502 |
GP00K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 120 | DIN 51757 |
120
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 400-430 | ISO 2137 |
400-430
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 185 | DIN ISO 2176 |
185
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | — 2000 | DIN 51350-4 |
— 2000
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 40 | DIN 51659-2 |
40
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 GP00K-30, DTFR 33B100 (264.0), ISO 6743-9: ISO-L-XCCEB00, MAN 283 Li-P 00, MAN 283 Li-P 000, MB 264.0 |
DIN 51502 GP00K-30, DTFR 33B100 (264.0), ISO 6743-9: ISO-L-XCCEB00, MAN 283 Li-P 00, MAN 283 Li-P 000, MB 264.0
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL LTC Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va silikat asosidagi korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda OAT (organik texnologiya) asosida ishlab chiqarilgan tayyor sovituvchi suyuqlik. Tarkibida boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), DTFR 29D120 (MB 326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL LTC Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va silikat asosidagi korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda OAT (organik texnologiya) asosida ishlab chiqarilgan tayyor sovituvchi suyuqlik. Tarkibida boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL LTC Premix -40°C siyohrang ftorlyuminesent rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
LTC - Protect C12++ Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- To‘liq alyuminiyli dvigatel sovitish tizimlari bilan moslik
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
- Boshqa sovituvchi suyuqlik turlari bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Si-OAT, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.5, MB 326.6 (Premix), Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13) |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Si-OAT, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.5, MB 326.6 (Premix), Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | MB A 000 989 08 25 10, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J |
MB A 000 989 08 25 10, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1079 | EN ISO 12185 |
1079
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 8,2 | ASTM D1287 |
8,2
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), DTFR 29D120 (326.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 326.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate – 1.2-Ethandiol (mono etilen glikol) asosidagi va silikatlar bazasidagi korroziya ingibitorlari bilan organik OAT texnologiyasidan foydalangan holda tayyorlangan sovutish suyuqligi konsentrati. Boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (MB 325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410125-010
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1410125-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1410125-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1410125-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410125-700
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate – 1.2-Ethandiol (mono etilen glikol) asosidagi va silikatlar bazasidagi korroziya ingibitorlari bilan organik OAT texnologiyasidan foydalangan holda tayyorlangan sovutish suyuqligi konsentrati. Boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate lilak floresan rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL LTC Protect C12++ Concentrate qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- To'liq alyuminiy dvigatel sovutish tizimi bilan mosligi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Sovutish tizimlarida ishlatiladigan barcha metallar va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Sovutish tizimida cho'kmalar va ko'piklanishning oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
- Boshqa turdagi sovutish suyuqliklari bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13) |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G 012 A8G M1, VW G 012 A8G M8, VW G 012 A8G M9, VW G 013 A8J M1, VW G 013 A8J M8, VW G 013 A8J M9, VW TL 774-G (entspricht G12++), VW TL 774-J (entspricht G13)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J |
Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1117 | EN ISO 12185 |
1117
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 175 — | ASTM D1121 |
175 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 115 | DIN 51758 |
115
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 8,1 | ASTM D1287 |
8,1
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J |
Chrysler MS-90032, DTFR 29C120 (325.5), MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.5, MB 325.6, Scania TB 1451, VW G 012 A8G, VW G 013 A8J, VW TL 774-G, VW TL 774-J
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|