VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Alpine A110, XEF A110 1.8T, Chiqarilgan yil: 2017 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: Orqa g‘ildirakdan tortish
Dvigatel: Bir qatorli
Silindrlar soni: 4
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 1798 kub. sm.
Quvvat: 252 ot kuchi / 185 kVt
Tugunlar va agregatlar
Dvigatel M5P
Dvigatel uchun
To'liq sintetik motor moyi RAVENOL FDS 5W-30 PAO asosida USVO® va CleanSynto® texnologiyalaridan foydalangan holda yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari, shuningdek to'g'ridan-to'g'ri quyish va turboquvvatlashli dvigatellar uchun ishlab chiqarilgan. Moy ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yoqilg'i sarfini kamaytiradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Shahar tirbandliklarida ham, shahar tashqarisida yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel qismlarining tozaligini kafolatlaydi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB-Approval 229.6, Renault RN 0700
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-C, VWC 53036
SAE: 5W-30
Analoglar OEM:
Alpine 0100181,
Alpine 0100182,
Alpine 100181,
Alpine 100182,
Alpine 100189,
Ford 14E8B9,
Ford 14E8BA,
Ford 14E9EC,
Ford 14E9ED,
Ford 15CF53,
Ford 15CF54,
Ford 15D5E4,
Ford 15D5E7,
Ford 15D5E9,
Ford 151FF2,
Ford 151FF2,
Ford 151FF3,
Ford 151FF5,
Ford 155D3A,
Ford 155D4A,
Ford 155D4B,
Ford 1515DA,
Ford 15594D,
Ford 15595E,
Ford 15595F,
Ford 1370044,
GM 12345885,
Hyundai Motor 0510000141,
Hyundai Motor 0510000441,
Land Rover STC50527,
Mazda 053001TFE
Alpine 0100181, Alpine 0100182, Alpine 100181, Alpine 100182, Alpine 100189, Ford 14E8B9, Ford 14E8BA, Ford 14E9EC, Ford 14E9ED, Ford 15CF53, Ford 15CF54, Ford 15D5E4, Ford 15D5E7, Ford 15D5E9, Ford 151FF2, Ford 151FF2, Ford 151FF3, Ford 151FF5, Ford 155D3A, Ford 155D4A, Ford 155D4B, Ford 1515DA, Ford 15594D, Ford 15595E, Ford 15595F, Ford 1370044, GM 12345885, Hyundai Motor 0510000141, Hyundai Motor 0510000441, Land Rover STC50527, Mazda 053001TFE, Mazda 053005TFE, Mazda 53005TFE, Mazda 830077279, Mazda 830077280, Mazda 830077991, Mazda 830077992, Mazda 8300771772, Nissan KE90099933, Nissan KE90099933R, Nissan KE90099933VA, Nissan KE90099943, Nissan KE90099943R, Pentosin 1082107, Pentosin 1082206, Pentosin 4008849132117, Pentosin 4008849152238, Renault 7711943682, Renault 7711943683, Renault 7711943684, Toyota 0888083944, Volvo 31316299, Volvo 31316300
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111139-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111139-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111139-700
To'liq sintetik motor moyi RAVENOL FDS 5W-30 PAO asosida USVO® va CleanSynto® texnologiyalaridan foydalangan holda yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari, shuningdek to'g'ridan-to'g'ri quyish va turboquvvatlashli dvigatellar uchun ishlab chiqarilgan. Moy ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yoqilg'i sarfini kamaytiradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Shahar tirbandliklarida ham, shahar tashqarisida yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel qismlarining tozaligini kafolatlaydi.
RAVENOL FDS 5W-30 - barcha zamonaviy yengil avtomobillar, "universal" tipidagi avtomobillar, kichik tonnajli tijorat transporti benzin va dizel dvigatellari uchun universal ko'p mavsumiy motor moyi bo'lib, ular o'z ekspluatatsiyasi uchun ACEA A5/B5 sifat darajasidagi motor moylarini talab qiladi, masalan, Ford, Renault, Toyota, Hyundai, Kia, Mazda, Honda, Nissan, Mitsubishi va boshqalar.
RAVENOL FDS 5W-30 moyidan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- -35°C dan past past haroratlarda ham "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar.
- Siljishga chidamlilik.
- Yoqilg'i tejash.
- Ajoyib detargent va disperslovchi xususiyatlar.
- Zichlash materiallariga neytrallik.
- Bug'lanishdagi kam yo'qotishlar hisobiga past moy sarfi.
- Eskirish, korroziya va ko'piklanishdan kompleks himoya.
- Katalizatorlarning tozaligi.
- Moyni almashtirishning uzaytirilgan intervali.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-C, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-C, VWC 53036
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | CF, SP |
CF, SP
|
||
| ACEA | A5, A7, B5, B7 |
A5, A7, B5, B7
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB-Approval 229.6, Renault RN 0700 |
Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB-Approval 229.6, Renault RN 0700
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-C, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-C, VWC 53036
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 843 | EN ISO 12185 |
843
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.2 | DIN 51562-1 |
10.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 58.35 | DIN 51562-1 |
58.35
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3 | ASTM D5481 |
3
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3880 | ASTM D5293 |
3880
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 10.400 | ASTM D4684 |
10.400
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.9 | ASTM D5800 |
8.9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 228 | DIN EN ISO 2592 |
228
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 12.5 | ASTM D2896 |
12.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.2 | DIN 51575 |
1.2
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
Dvigatel uchun
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari. Sovuq ishga tushirishdagi ajoyib xususiyatlar mukammal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar emissiyasini kamaytiradi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 yonilg'i tejashni ta'minlovchi motor moyi bo'lib, FORD, JAGUAR, MAZDA yengil avtomobillarining benzin va dizel dvigatellari uchun qo'llaniladi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Barqarorlik va ajoyib yopishqoqlik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Yaxshi ishga tushirish xususiyatlari
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Ishqalanish yo'qotilishining aniq kamayishi (HTHS <3,5 mPa.s)
- Eskirish va korroziyadan juda yaxshi himoya, shuningdek oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SL |
CF, SL
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10 | DIN 51562-1 |
10
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 56.6 | DIN 51562-1 |
56.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.08 | ASTM D5481 |
3.08
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 14.000 | ASTM D4684 |
14.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
Poyga uchun sintetik motor moyi
RAVENOL RSP Racing Super Performance 5W-30 to'liq sintetik oson oqadigan poyga motor moyi. Sulfat kulining past miqdori moyning ifloslanishini va dvigatelning eskirishini kamaytiradi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Renault RN 0700, Renault RN 0710, VW 502.00, VW 505.00
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1141089-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1141089-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1141089-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1141089-D28
RAVENOL RSP Racing Super Performance 5W-30 to'liq sintetik oson oqadigan poyga motor moyi. Sulfat kulining past miqdori moyning ifloslanishini va dvigatelning eskirishini kamaytiradi.
Og'ir sharoitlarda avtopoygalarda qatnashadigan zamonaviy benzinli avtomobil dvigatellari uchun mo'ljallangan. Volfram tutgan maxsus qo'shimchalar kompleksi tufayli RAVENOL RSP Racing Super Performance 5W-30 poyga moyi sport rejimida o'zini ajoyib namoyon etadi. Ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni kamaytiradi va mexanik samaradorlikni sezilarli darajada yaxshilaydi. Juda yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasini ta'minlaydi. Eskirish, korroziya (oksidlanish), ko'pik hosil bo'lishidan himoya qiladi.
Hamkorlar tomonidan sinovdan o'tkazilgan: Nürburgring, Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher tomonidan tavsiya etilgan
RAVENOL RSP Racing Super Performance 5W-30 poyga moyidan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yoqilg'i tejash
- Past bug'lanish
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari
- Sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
- Hatto o'ta yuqori haroratlarda ham barqaror moy plyonkasi
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Eskirish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan kompleks himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | VW 502 00, VW 505 00 |
VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | CF, SN |
CF, SN
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Renault RN 0700, Renault RN 0710 |
BMW Longlife-01, MB-Approval 229.5, Renault RN 0700, Renault RN 0710
|
||
| Talablarga mos keladi | VW 502.00, VW 505.00 |
VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Hamkorlar tomonidan testdan o‘tkazilgan | Nürburgring |
Nürburgring
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.2 | DIN 51562-1 |
12.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 71.9 | DIN 51562-1 |
71.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.57 | ASTM D5481 |
3.57
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4250 | ASTM D5293 |
4250
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 12.200 | ASTM D4684 |
12.200
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -60 | DIN ISO 3016 |
-60
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 5.5 | ASTM D5800 |
5.5
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 250 | DIN EN ISO 2592 |
250
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.3 | ASTM D2896 |
10.3
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.24 | DIN 51575 |
1.24
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-01, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-01, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Yarimavtomatik uzatma qutisi
Transmissiya moyi
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
Analoglar OEM:
BMW 83225B3AC81,
BMW 83222433157,
Chery 9009011085,
FEBI 171871,
FEBI 4054224718711,
Ford 2426698,
Ford KU7JM2C218AA,
Hyundai 0023219101,
Hyundai 043002N110,
Hyundai 043002N110EU,
Hyundai UM020CH266,
MB A0009892002,
MB A0009896104,
MB A000989610409,
MB A000989610410,
MB A000989610411,
MB A000989610412,
Renault 7711579594,
Renault 7711782057,
Renault 7711785242,
Renault 7711785243,
Renault 7711945804,
Renault 7711945805,
Renault 7711945827,
Renault 9141860904,
SWAG 33101041,
SWAG 4054228718717,
VAG G055529A2,
VAG G055529Z2,
Volvo 32240419,
Volvo 32240419
BMW 83225B3AC81, BMW 83222433157, Chery 9009011085, FEBI 171871, FEBI 4054224718711, Ford 2426698, Ford KU7JM2C218AA, Hyundai 0023219101, Hyundai 043002N110, Hyundai 043002N110EU, Hyundai UM020CH266, MB A0009892002, MB A0009896104, MB A000989610409, MB A000989610410, MB A000989610411, MB A000989610412, Renault 7711579594, Renault 7711782057, Renault 7711785242, Renault 7711785243, Renault 7711945804, Renault 7711945805, Renault 7711945827, Renault 9141860904, SWAG 33101041, SWAG 4054228718717, VAG G055529A2, VAG G055529Z2, Volvo 32240419, Volvo 32240419
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1212107-700
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL DCT-LV Fluid uzatmaning optimal quvvatini va yozning o'rtasida ekstremal yuklamalarda ham, qishda past haroratlarda ham silliqning ajoyib ishlashini kafolatlaydi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG kompaniyasi tomonidan Daimler uchun maxsus MB 239.21 ruxsatnomasi bilan uchinchi avlod 7 pog'onali ikki silliq uzatmasida foydalanish uchun ishlab chiqilgan.
Tasniflar va spetsifikatsiyalar:
RAVENOL DCT-LV Fluid turli avtomobil ishlab chiqaruvchilarining, masalan, BMW, Ford, Mercedes, VW/Audi kabi ikki silliq uzatmalari uchun maxsus ishlab chiqilgan.
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG 7 pog'onali ikki silliq uzatmalarida (7DCT300 / 6DCT200 / 6DCT150) silliqlarni moylash uchun ishlatiladi. Ho'l yoki quruq silliqli to'g'ridan-to'g'ri o'tish uzatmalarida ishlatilishi mumkin.
Tavsiyalar:
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, Ford F-DC, Ford
WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450,
Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, MB 239.21, Renault 7711785243,
Renault DW5, VW G 055 529 A2
Afzalliklar va xususiyatlar:
RAVENOL DCT-LV Fluid quyidagilarni ta'minlaydi:
- past haroratlarda ham juda yaxshi moylash qobiliyati
- yuqori, barqaror yopishqoqlik indeksi
- eyilish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- yopishqoqlik va harorat bo'yicha ajoyib xususiyatlar
- yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- yozda ekstremal yuklamalarda barqaror moylash plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.55 | DIN 51562-1 |
5.55
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 23.77 | DIN 51562-1 |
23.77
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 3100 | ASTM D2983 |
3100
mPa*s
ASTM D2983
|
| Viskozite indeksi VI | 187 | DIN ISO 2909 |
187
DIN ISO 2909
|
|
| Tavsiyalar | BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C |
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -55°С da | mPa*s | 17200 | ASTM D2983 |
17200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529 |
BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 832 | EN ISO 12185 |
832
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -75 | DIN ISO 3016 |
-75
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
Gidravlik tormoz tizimi
Tormozlar uchun
RAVENOL Racing Brake Fluid R325+ — avtosportda yuqori issiqlik yuklamalari uchun maxsus ishlab chiqilgan tormoz suyuqligi bo‘lib, u sifati jihatidan nafaqat DOT 4, balki DOT 5.1 darajasidan ham ancha ustun. Suyuqlikning qaynash ehtimolini istisno qiladi. Retseptura yuqori sifatli glikol-efir texnologiyasiga asoslangan. Maxsus tanlangan qo‘shimchalar majmuasi yuqori harorat va ekstremal yuklamalar sharoitida xavfsizlikni kafolatlaydi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
DOT 5.1
RAVENOL Racing Brake Fluid R325+ — avtosportda yuqori issiqlik yuklamalari uchun maxsus ishlab chiqilgan tormoz suyuqligi bo‘lib, u sifati jihatidan nafaqat DOT 4, balki DOT 5.1 darajasidan ham ancha ustun. Suyuqlikning qaynash ehtimolini istisno qiladi. Retseptura yuqori sifatli glikol-efir texnologiyasiga asoslangan. Maxsus tanlangan qo‘shimchalar majmuasi yuqori harorat va ekstremal yuklamalar sharoitida xavfsizlikni kafolatlaydi.
Qaynash harorati juda yuqori bo‘lib, bu uni sport musobaqalari (avto va moto) sharoitida texnikada qo‘llash uchun ideal qiladi. Poyga sharoitidagi og‘ir ekspluatatsiyada eng yuqori ko‘rsatkichlarni ta’minlaydi. Yuqori haroratda barqarorlik darajasi yuqori.
Tormoz tizimi va muftaning gidravlik uzatmalari, sport tormoz va mufta gidrouzatmalari uchun yuqori harorat sharoitida foydalanishga mos.
Boshqa tormoz suyuqliklari bilan aralashtirilmaydi!
LHM tipidagi mineral tormoz suyuqligi ishlatilishini talab qiladigan avtomobillar uchun mos emas. Suyuqliklarni tanlash va qo‘llashda ishlab chiqaruvchi ko‘rsatmalariga rioya qiling.
Racing Brake Fluid R325+ quyidagilarni ta’minlaydi:
- ABS tizimining optimal ishlashi
- Kimyoviy barqarorlik
- Yuqori moylovchi xususiyatlar
- Tormoz tizimi elementlariga nisbatan neytral ta’sir
- Past haroratlarda ham yaxshi oquvchanlik
- Shu toifadagi barcha suyuqliklar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| FMVSS 116 (DOT) spetsifikatsiyalari | DOT-4 |
DOT-4
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, DOT 5.1, SAE J 1703, SAE J 1704 |
DOT 4, DOT 5.1, SAE J 1703, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1078 | EN ISO 12185 |
1078
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.59 | ASTM D445 |
2.59
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1495 | ASTM D445 |
1495
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 328 — | FMVSS 116 |
328 —
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 204 | FMVSS 116 |
204
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 50 | FMVSS 116 |
50
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 7s | FMVSS 116 |
i.O., 7s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 5ѕs | FMVSS 116 |
shaffof, 5ѕs
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.03 | FMVSS 116 |
0.03
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,10 | FMVSS 116 |
-0,10
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.04 | FMVSS 116 |
-0.04
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 7.51 | FMVSS 116 |
7.51
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.03 | FMVSS 116 |
0.03
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.76 | FMVSS 116 |
0.76
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 1.05 | FMVSS 116 |
1.05
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -1 | FMVSS 116 |
-1
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2.5 | FMVSS 116 |
-2.5
120°С da
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, DOT 5.1, SAE J 1703, SAE J 1704 |
DOT 4, DOT 5.1, SAE J 1703, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C – Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillari dvigatellarining sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan, 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C – Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillari dvigatellarining sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan, 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz ko‘k rangda bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 antifrizi Volkswagen, Audi, Saab, Renault, Porsche, Opel, Land Rover, Jaguar, John Deere, DAF, Ford, Honda, BMW, Mercedes-Benz, MAN va boshqa avtomobillarda qo‘llanishi mumkin.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Cho‘yanli, alyuminiyli (yoki ushbu ikkala metall qotishmalaridan tayyorlangan) dvigatellar, shuningdek alyuminiy va mis qotishmalaridan tayyorlangan radiatorlarda a’lo darajada ishlash
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida qo‘llaniladigan elastomerlar bilan moslik
- Korroziya va kavitatsiyaga qarshi ishonchli himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11) |
ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4340, D4985 |
D3306, D4340, D4985
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW |
DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10 |
BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1080 | EN ISO 12185 |
1080
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 | ASTM D1287 |
7,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida ishlab chiqilgan kontsentrlangan antifriz bo‘lib, Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillarining dvigatel sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan. OAT (organik texnologiya) asosida tayyorlangan. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
Analoglar OEM:
BMW 83195A1E3B6,
BMW 81229407454,
BMW 83192211191,
BMW 83192211195,
BMW 83192211913,
BMW 83192211914,
BMW 83192304068,
BMW 83192304069,
BMW 83512355290,
BMW 83512355291,
BMW 83512355293,
BMW 83512355296,
BMW 83600005416,
FEBI 05011,
FEBI 22268,
FEBI 22270,
Ford 1047035,
GM 10101,
GM 105034,
GM 9163329,
GM 10953464,
GM 12346290,
GM 12378512,
GM 12378560,
GM 12378561,
GM 12378562,
GM 93165162,
GM 93170402,
GM 93740140,
GM 93740141,
GM 93742646
BMW 83195A1E3B6, BMW 81229407454, BMW 83192211191, BMW 83192211195, BMW 83192211913, BMW 83192211914, BMW 83192304068, BMW 83192304069, BMW 83512355290, BMW 83512355291, BMW 83512355293, BMW 83512355296, BMW 83600005416, FEBI 05011, FEBI 22268, FEBI 22270, Ford 1047035, GM 10101, GM 105034, GM 9163329, GM 10953464, GM 12346290, GM 12378512, GM 12378560, GM 12378561, GM 12378562, GM 93165162, GM 93170402, GM 93740140, GM 93740141, GM 93742646, GM 93742647, Honda 08CLAE020S0, Land Rover PDA500300, MB A000989082510, MB A000989082513, MB A000989082520, MB A000989082521, MB A000989082522, MB A000989082523, MB A0009892125, MB A989082510, MB A990989280020, MB A990989280021, MB A990989280022, MB A990989280023, SsangYong 0000000294, Subaru 000016218, Subaru K0679GA102, VAG G011A8CA1, VAG G011A8CA1, Volvo 9437650, Volvo 9437651, Volvo 31439720, Volvo 31439721
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida ishlab chiqilgan kontsentrlangan antifriz bo‘lib, Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillarining dvigatel sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan. OAT (organik texnologiya) asosida tayyorlangan. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz ko‘k rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 antifrizi Volkswagen, Audi, Saab, Renault, Porsche, Opel, Land Rover, Jaguar, John Deere, DAF, Ford, Honda, BMW, Mercedes-Benz, MAN va boshqa avtomobillarda qo‘llanilishi mumkin.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate antifriz kontsentrati suyultirilmagan holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin ravishda -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirish orqali erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, odatdagi tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati (gacha) °C | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Cho‘yan, alyuminiy (yoki ushbu ikki metall qotishmasidan tayyorlangan) dvigatellarda, shuningdek alyuminiy va mis qotishmalaridan tayyorlangan radiatorlarda a’lo darajadagi ishlash
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida qo‘llaniladigan elastomerlar bilan moslik
- Korroziya va kavitatsiyaga qarshi himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11) |
ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4340, D4985 |
D3306, D4340, D4985
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW |
DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10 |
BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 160 — | ASTM D1121 |
160 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 100 — | DIN 51758 |
100 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,0 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,0
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|