VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Nissan - March / Micra, K12 / K12E - March 1.4 4WD (CR14DE) (BNK12/DBA-BNK12/CBA-BNK12/UA-BNK12)
Nissan March / Micra, K12 / K12E March 1.4 4WD (CR14DE) (BNK12/DBA-BNK12/CBA-BNK12/UA-BNK12), Chiqarilgan yil: 2002 gacha 2010 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Dvigatel CR14DE
Dvigatel uchun
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL FO SAE 5W-30 A5 – CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyishli yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun sintetik oson oquvchan motor moyi.
Ishqalanishni, eskirishni minimallashtiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari. Sovuq ishga tushirishdagi ajoyib xususiyatlar mukammal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar emissiyasini kamaytiradi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 yonilg'i tejashni ta'minlovchi motor moyi bo'lib, FORD, JAGUAR, MAZDA yengil avtomobillarining benzin va dizel dvigatellari uchun qo'llaniladi.
RAVENOL FO SAE 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Qisman va to'liq yuklamada yonilg'i tejash
- Barqarorlik va ajoyib yopishqoqlik
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Yaxshi ishga tushirish xususiyatlari
- Yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Ishqalanish yo'qotilishining aniq kamayishi (HTHS <3,5 mPa.s)
- Eskirish va korroziyadan juda yaxshi himoya, shuningdek oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C913-A, Ford WSS-M2C913-B, Ford WSS-M2C913-C, Ford WSS-M2C913-D, Jaguar Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | CF, SL |
CF, SL
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN 0700, VWC 53036
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 849 | EN ISO 12185 |
849
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10 | DIN 51562-1 |
10
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 56.6 | DIN 51562-1 |
56.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 165 | DIN ISO 2909 |
165
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.08 | ASTM D5481 |
3.08
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4300 | ASTM D5293 |
4300
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 14.000 | ASTM D4684 |
14.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.4 | ASTM D5800 |
9.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.9 | ASTM D2896 |
10.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036 |
Fiat 9.55535-G1, Ford WSS-M2C 913-A, Ford WSS-M2C 913-B, Ford WSS-M2C 913-C, Ford WSS-M2C 913-D, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5003, MB 229.6, Renault RN0700, VWC 53036
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL VFE 5W-20 - CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turbokompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurma sistemli minik benzin və dizel mühərrikləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, "soyuq" işə salma zamanı əla xüsusiyyətlərə malikdir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1111311-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111311-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111311-700
RAVENOL VFE 5W-20 - CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turbokompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurma sistemli minik benzin və dizel mühərrikləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, "soyuq" işə salma zamanı əla xüsusiyyətlərə malikdir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
RAVENOL VFE 5W-20 əsas yağın yüksək keyfiyyəti sayəsində sabit yüksək özlülük indeksinə malikdir. "Soyuq" işə salma zamanı yaxşı yağlama xüsusiyyətlərini təmin edir.
RAVENOL VFE 5W-20 yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, nəticədə atmosferə zərərli maddələrin emissiyası azalır.
RAVENOL VFE 5W-20-nin istifadəsi aşağıdakıları təmin edir:
- Mühərrikin sürətli yağlanması
- Xüsusi seçilmiş əsas yağ və aşqarlar kompleksi sayəsində müstəsna yanacaq qənaəti. Aşağı yağ sərfi sayəsində aşağı buxarlanma
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin azalması
- Yanma kamerasında, porşen halqaları və klapanlar zonasında çöküntülərin olmaması
- Oksidləşmənin olmaması
- Əla yuyucu və dispersləşdirici xüsusiyyətlər
- Hermetik materiallara neytrallıq
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Ford WSS-M2C948-B, Honda/Acura HTO-06, Hyundai, Jaguar Land Rover STJLR.03.5004, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Ford WSS-M2C948-B, Honda/Acura HTO-06, Hyundai, Jaguar Land Rover STJLR.03.5004, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-20 |
5W-20
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN Plus, SP (RC) |
SN Plus, SP (RC)
|
||
| ILSAC | GF-6A |
GF-6A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
||
| Mos keladi | Hyundai, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota |
Hyundai, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 853 | EN ISO 12185 |
853
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.2 | DIN 51562-1 |
8.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 47.8 | DIN 51562-1 |
47.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 147 | DIN ISO 2909 |
147
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.7 | ASTM D5481 |
2.7
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6000 | ASTM D5293 |
6000
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 17500 | ASTM D4684 |
17500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.8 | DIN 51575 |
0.8
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111125-700
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL HDX 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi, yoqilg‘i sarfini qisqartiradi va «sovuq» ishga tushirish sharoitida a’lo darajadagi ishlashni ta’minlaydi.
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham barqaror moy qatlami hosil qiladi, korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) va karbonatlash natijasida yog‘ yo‘qolishidan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirish sharoitida optimal moylash xususiyatlarini ta’minlaydi.
Yonilg‘i sarfini sezilarli darajada kamaytirishi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 zamonaviy OPEL, General Motors avtomobil dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, Dexos 1 spetsifikatsiyasiga javob beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 Ford, Chrysler va Fiat spetsifikatsiyalariga mos keluvchi dvigatellar uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL HDX 5W-30 quyidagi afzalliklarni ta’minlaydi:
- dexos1® Gen 3 talablari asosida yangi formulaga ega
- GDI dvigatellari (to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi) uchun mos keladi
- LSPI (silindr ichida aralashmaning erta alangalanishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho‘kindilar hosil bo‘lishining oldini oladi
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida yonilg‘i tejash imkonini beradi
- MID SAPS = sulfatli kul, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va kesish kuchlanishiga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlar
- Juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy qoplami
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.8 | DIN 51562-1 |
10.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 59.8 | DIN 51562-1 |
59.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.4 | ASTM D5481 |
3.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3630 | ASTM D5293 |
3630
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.500 | ASTM D4684 |
13.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
RAVENOL EHC 0W-20 maxsus asosiy moylar tarkibiga ega bo‘lgani uchun barqaror qovushqoqlik indeksiga ega.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL EHC 0W-20 maxsus asosiy moylar tarkibiga ega bo‘lgani uchun barqaror qovushqoqlik indeksiga ega.
Ajoyib sovuq ishga tushirish xususiyatlari sovuq ishga tushirish bosqichida optimal moylash ishonchliligini ta’minlaydi.
Yonilg‘i tejamkorligi yuqori bo‘lgani sababli, RAVENOL EHC 0W-20 chiqindi gazlarni kamaytirish orqali atrof-muhitni muhofaza qilishga hissa qo‘shadi.
RAVENOL EHC 0W-20 ishqalanish, yeyilish va yonilg‘i sarfini minimal darajaga tushiradi, shuningdek, sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlarga ega.
RAVENOL EHC 0W-20 almashtirish oralig‘i davomida qovushqoqlik sinfini saqlab qoladi, hatto moyning uzoq xizmat muddati davomida ham.
Ishlab chiqaruvchi yo‘riqnomasiga muvofiq, moy almashtirish oralig‘ining uzaytirilishi.
RAVENOL EHC 0W-20 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Motorni maksimal darajada tez moylash
- Ishlatilgan asosiy moylar va qo‘shimchalarning samaradorligi hisobiga yuqori yonilg‘i tejamkorligi (FE)
- Past bug‘lanish darajasi tufayli moy sarfining kamligi
- Hatto og‘ir ekspluatatsion sharoitlarda ham shlam hosil bo‘lishi, qotish, qatronlanish va korroziyadan himoya
- Yonish kameralarida, porshen halqalari zonasida va klapanlarda moy cho‘kmalari hosil bo‘lmasligi
- Gidrokampenserlarning harorat sharoitidan qat’i nazar barqaror ishlashi
- Rezina muhrlarga neytrallik
- CO2 chiqindilarini kamaytirish, atrof-muhitni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Buick , Cadillac, Chevrolet, Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, GM 6094M, GM dexos1™ Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota |
Buick , Cadillac, Chevrolet, Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, GM 6094M, GM dexos1™ Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-20 |
0W-20
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06 |
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
|
||
| Mos keladi | Buick, Cadillac, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota |
Buick, Cadillac, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.5 | DIN 51562-1 |
8.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 44.2 | DIN 51562-1 |
44.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.62 | ASTM D5481 |
2.62
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5490 | ASTM D5293 |
5490
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 16.800 | ASTM D4684 |
16.800
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.4 | ASTM D5800 |
10.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.79 | DIN 51575 |
0.79
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06 |
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida RE4F03C
Jatco uchun
RAVENOL ATF Type J2/S Fluid avtomatik uzatma qutisi moyi — Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosida tayyorlangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya suyuqligi bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi hamda har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoya qiladi.
Talablarga muvofiqligi:
Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6
Analoglar OEM:
Mitsubishi 4031610,
Mitsubishi 4040610,
Mitsubishi KE90899930,
Mitsubishi KE90899930BE,
Mitsubishi KE90899930BE,
Mitsubishi KE90899930RV,
Mitsubishi KE90899930UK,
Mitsubishi MZ313771,
Mitsubishi MZ320030,
Mitsubishi MZ320286,
Mitsubishi MZ320728,
Mitsubishi MZ320729,
Nissan 999MPMAT00S,
Nissan 999MPMTJ00P,
Nissan 999MPMTS00P,
Nissan KE90899932,
Nissan KE90899932R,
Nissan KE90899933,
Nissan KLE2S05321,
Nissan KLE2S6A012,
Nissan KLE2SN00A1,
Nissan KLE2400H02,
Nissan KLE2300002,
Nissan KLE2300020,
Nissan KLE2400002,
Nissan KLE2400002EU,
Nissan KLE2400020,
Nissan KLE2400102,
Nissan KLE2499902EU,
Nissan KLE2700002,
Nissan KLE2700002EU
Mitsubishi 4031610, Mitsubishi 4040610, Mitsubishi KE90899930, Mitsubishi KE90899930BE, Mitsubishi KE90899930BE, Mitsubishi KE90899930RV, Mitsubishi KE90899930UK, Mitsubishi MZ313771, Mitsubishi MZ320030, Mitsubishi MZ320286, Mitsubishi MZ320728, Mitsubishi MZ320729, Nissan 999MPMAT00S, Nissan 999MPMTJ00P, Nissan 999MPMTS00P, Nissan KE90899932, Nissan KE90899932R, Nissan KE90899933, Nissan KLE2S05321, Nissan KLE2S6A012, Nissan KLE2SN00A1, Nissan KLE2400H02, Nissan KLE2300002, Nissan KLE2300020, Nissan KLE2400002, Nissan KLE2400002EU, Nissan KLE2400020, Nissan KLE2400102, Nissan KLE2499902EU, Nissan KLE2700002, Nissan KLE2700002EU, Nissan KLE2799902EU, Nissan KLE230000201
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1211115-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1211115-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211115-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1211115-700
RAVENOL ATF Type J2/S Fluid avtomatik uzatma qutisi moyi — Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosida tayyorlangan, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan sintetik transmissiya suyuqligi bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi hamda har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoya qiladi.
Ushbu maxsus suyuqlik Jatco kompaniyasining olti pog‘onali avtomatik transmissiyasi JF613E uchun mo‘ljallangan bo‘lib, u Mitsubishi Outlander (avtomatik uzatma quti kodi: F6AJA / W6AJA), Nissan Qashqai, X-Trail (avtomatik uzatma quti kodi: RE6F01A), Renault Laguna, Scenic, Espace (avtomatik uzatma quti kodi: AJ0) avtomobillariga o‘rnatiladi. Shuningdek, Jatco kompaniyasining yetti pog‘onali avtomatik transmissiyasi JR710E / JR711E uchun mo‘ljallangan bo‘lib, u Infinity Q70, Q60, QX70, G37, EX37, FX50, Nissan Fuga, Skyline, Fairlady Z, 370Z (avtomatik uzatma quti kodi: RE7R01A / RE7R01B) avtomobillarida qo‘llaniladi.
RAVENOL ATF Type J2/S Fluid qo‘llanishi quyidagilarni ta'minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Yuqori ishqalanish barqarorligi
- Yuqori issiqlik va oksidlanish barqarorligi
- A'lo darajadagi sovutish xossalari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Mitsubishi 4031610 ATF Fluid J3, Mitsubishi MZ313771 ATF Fluid J2, Nissan 999MP-MTJ00P Matic Fluid J, Nissan 999MP-MTS00P Matic Fluid S, Nissan KE908-99932 Matic Fluid J, Nissan KLE2300002 Matic Fluid J, Nissan KLE24 00002 Matic Fluid S, Renault Matic J6 |
Mitsubishi 4031610 ATF Fluid J3, Mitsubishi MZ313771 ATF Fluid J2, Nissan 999MP-MTJ00P Matic Fluid J, Nissan 999MP-MTS00P Matic Fluid S, Nissan KE908-99932 Matic Fluid J, Nissan KLE2300002 Matic Fluid J, Nissan KLE24 00002 Matic Fluid S, Renault Matic J6
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6 |
Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Mitsubishi 4031610, Mitsubishi MZ313771, Nissan 999MP-MTJ00P, Nissan 999MP-MTS00P, Nissan KE908-99932, Nissan KLE2300002, Nissan KLE24 00002 |
Mitsubishi 4031610, Mitsubishi MZ313771, Nissan 999MP-MTJ00P, Nissan 999MP-MTS00P, Nissan KE908-99932, Nissan KLE2300002, Nissan KLE24 00002
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 838 | EN ISO 12185 |
838
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6 |
Mitsubishi ATF Fluid J2, Mitsubishi ATF Fluid J3, Nissan Matic Fluid J, Nissan Matic Fluid S, Renault Matic J6
|
Taqsimlovchi quti
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Orqa differensial
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF Matic Fluid Type D – Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosidagi ATF avtomatik uzatma qutilari uchun sintetik transmissiya moyi bo‘lib, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan va avtomatik transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1211121-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1211121-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211121-D28
RAVENOL ATF Matic Fluid Type D – Germaniyada ishlab chiqarilgan, PAO poli alfa olefinlar asosidagi ATF avtomatik uzatma qutilari uchun sintetik transmissiya moyi bo‘lib, maxsus qo‘shimchalar va ingibitorlar majmuasi bilan boyitilgan va avtomatik transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Ushbu ATF moyi zamonaviy avlodning 4 va 5 pog‘onali avtomatik uzatma qutilari uchun, ayniqsa, Nissan tomonidan ishlab chiqarilgan transmissiyalar uchun maxsus ishlab chiqilgan. Har qanday ekspluatatsiya sharoitida maksimal eskirishdan himoyani ta'minlaydi.
Nissan Matic D 999MP-AA100P / KE90899931 original suyuqligiga muqobil hisoblanadi.
RAVENOL ATF Matic Fluid Type D qo‘llanishi quyidagilarni ta'minlaydi
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Yuqori ishqalanish barqarorligi
- Yuqori issiqlik va oksidlanish barqarorligi
- A'lo darajadagi sovutish xossalari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Nissan 999MP-AA100P, Nissan KE908-99931, Nissan KLE22-00002, Nissan KLE22-00004, Nissan KLE22-00020 |
Nissan 999MP-AA100P, Nissan KE908-99931, Nissan KLE22-00002, Nissan KLE22-00004, Nissan KLE22-00020
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Nissan 999MP-AA100P, Nissan KE908-99931, Nissan KLE22-00002, Nissan KLE22-00004, Nissan KLE22-00020 |
Nissan 999MP-AA100P, Nissan KE908-99931, Nissan KLE22-00002, Nissan KLE22-00004, Nissan KLE22-00020
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Gidrokuchaytirgich uchun
RAVENOL Hydraulik PSF Fluid – rul boshqaruv kuchaytirgichi uchun sintetik gidravlik suyuqlik. Optimal quvvat uzatishni kafolatlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Hydraulik PSF Fluid – rul boshqaruv kuchaytirgichi uchun sintetik gidravlik suyuqlik. Optimal quvvat uzatishni kafolatlaydi.
Yuqori sifatli asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan, gidravlik tizimning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL Hydraulik PSF Fluid - zamonaviy avtomobillarning rul boshqaruv kuchaytirgichlarida qo'llash uchun gidravlik suyuqlik.
Hydraulik PSF Fluid qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Dvigatelning har qanday ekstremal harorat va ekspluatatsiya rejimlarida aşınmadan himoyalanadigan detallarda barqaror moy plyonkasi
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Qish davrida past haroratlarda ham yaxshi moylash xususiyatlari
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori qarshilik
- Aşınma, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan kompleks himoya
- Sertlashishning uyg'un ishlashi
- Zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- Ingibirlash hisobiga rangli metallarga nisbatan neytral xatti-harakat
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Citroën/Peugeot 9735EJ für C-Crosser, Peugeot 4007, Honda PSF-S, Hyundai PSF-3, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi Diamond PSF-2M, Peugeot 4007, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH |
Citroën/Peugeot 9735EJ für C-Crosser, Peugeot 4007, Honda PSF-S, Hyundai PSF-3, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi Diamond PSF-2M, Peugeot 4007, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH |
Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH
|
||
| Mos keladi | PSA 4007 |
PSA 4007
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Hyundai PSF-3, PSA 9735.EJ |
Hyundai PSF-3, PSA 9735.EJ
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.8 | DIN 51562-1 |
34.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 12800 | ASTM D2983 |
12800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 211 | DIN EN ISO 2592 |
211
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH |
Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH
|
Gidravlik tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1082 | EN ISO 12185 |
1082
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| pH ko‘rsatkichi | 7 — 8.5 | ASTM D1287 |
7 — 8.5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak, chunki toza etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ga teng, ammo 20% suv qo'shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga antifriz konsentratini deionizatsiyalangan suv bilan, masalan, RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert bilan suyultirish orqali erishiladi. Deionizatsiyalangan suv mavjud bo'lmaganda, oddiy tozalangan suv bilan suyultirishga ham ruxsat beriladi.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan motorlar uchun juda mos keladi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1132 | EN ISO 12185 |
1132
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 150 — | ASTM D1121 |
150 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|