VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Honda - Stepwgn VI, RP - 1.5 2WD (L15C) (RP6)
Honda Stepwgn VI, RP 1.5 2WD (L15C) (RP6), Chiqarilgan yil: 2022 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Tugunlar va agregatlar
Dvigatel L15C
Dvigatel uchun
RAVENOL DXG 5W-30 – to'liq sintetik, oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va quvvatlagichsiz benzin va dizel dvigatellari uchun, masalan, GDI dvigatellari to'g'ridan-to'g'ri (bevosita) yonilg'i quyish bilan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, VWC 53034
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL DXG 5W-30 – to'liq sintetik, oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va quvvatlagichsiz benzin va dizel dvigatellari uchun, masalan, GDI dvigatellari to'g'ridan-to'g'ri (bevosita) yonilg'i quyish bilan.
RAVENOL DXG 5W-30 retsepturasiga dvigatel eskirishini minimallashtiruvchi agentlar sifatida uch yadroli molibden va organik ishqalanish modifikatorlari (OFM) kiritilgan. Shuningdek, ishlatilgan PAO bilan yaxshi mos keladigan yuqori qutbli beshinchi guruh asosiy moyi ishlatilgan.
RAVENOL DXG 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirish va yonilg'i sarfini kamaytiradi va "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi.
RAVENOL DXG 5W-30 yangi retseptura tufayli juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasi ta'minlanadi, bu korroziyadan, shuningdek moyning bug'lanishi (oksidlanishi) yoki kokslashdan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirishda mustahkam moy plyonkasini ta'minlaydi.
Yonilg'i sarfining sezilarli darajada kamayishi tufayli RAVENOL DXG 5W-30 atrof-muhitga zararli chiqindilarni kamaytirish orqali uni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL DXG 5W-30 LSPI (silindrda aralashmaning muddatidan oldin yonishi) oldini oladi, bu dvigatel shikastlanishidan qochishga yordam beradi. Avtomobil ishlab chiqaruvchisi tavsiyalariga muvofiq oshirilgan almashtirish intervallari.
RAVENOL DXG 5W-30 zamonaviy avlod dvigatellari uchun tavsiya etiladi. Dexos 1 spetsifikatsiyasini talab qiluvchi OPEL, General Motors zamonaviy yengil avtomobil dvigatellari uchun mo'ljallangan.
RAVENOL DXG 5W-30 Ford, Chrysler va Honda spetsifikatsiyalariga mos keladigan moylar tavsiya etilgan dvigatellar uchun qo'llaniladi.
RAVENOL DXG 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- dexos1® Gen 3 ruxsatnomasi talablariga muvofiq yangi retseptura
- Molibden va volframli maxsus qo'shimchalar kompleksi ishqalanish yuzalarini modifikatsiya qilishni, ularni tekislashni ta'minlaydi
- GDI dvigatellari uchun mos (yonish kamerasiga bevosita yonilg'i quyish)
- LSPI (silindrda aralashmaning muddatidan oldin yonishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho'kindi hosil bo'lmasligi
- Har qanday ishlatish rejimlarida yonilg'i tejash
- Low SAPS = sulfat kuli, fosfor va oltingugurtning past miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va siljishga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
- juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy plyonkasi
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Katalizatorlarning tozaligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, VWC 53034 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, VWC 53034
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 846 | EN ISO 12185 |
846
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.1 | DIN 51562-1 |
11.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 65.6 | DIN 51562-1 |
65.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.25 | ASTM D5481 |
3.25
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3990 | ASTM D5293 |
3990
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 11.800 | ASTM D4684 |
11.800
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 6 | ASTM D5800 |
6
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 244 | DIN EN ISO 2592 |
244
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.8 | DIN 51575 |
0.8
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
Dvigatel uchun
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
SAE: 0W-30
API: SM
Analoglar OEM:
Honda 08232P99B1CB1,
Honda 08232P99B1LHE,
Honda 08232P99B2LHE,
Honda 08232P99B4LHE,
Honda 08232P99B5LHE,
Honda 08232P99B6CB1,
Honda 08232P99B6LHE,
Honda 08250P99B1BA1,
Honda 08250P99B6BA1,
Hyundai XTeer 1011122,
Hyundai XTeer 1041122,
Hyundai XTeer 1201122,
Mitsubishi MZ320150,
Mitsubishi MZ320151,
Toyota 0888082644,
Toyota 0888082644GO,
Toyota 0888082645,
VAG G055167M2,
VAG G055167M4,
VAG G055167M6,
VAG G055167M9,
VAG GR55167M2,
VAG GR55167M4,
VAG GR55167M6,
VAG GR55167M9,
VAG GV55167M2,
VAG GVWR55167M2,
Volvo 1161711,
Volvo 1161719,
Volvo 1161726,
Volvo 1161726
Honda 08232P99B1CB1, Honda 08232P99B1LHE, Honda 08232P99B2LHE, Honda 08232P99B4LHE, Honda 08232P99B5LHE, Honda 08232P99B6CB1, Honda 08232P99B6LHE, Honda 08250P99B1BA1, Honda 08250P99B6BA1, Hyundai XTeer 1011122, Hyundai XTeer 1041122, Hyundai XTeer 1201122, Mitsubishi MZ320150, Mitsubishi MZ320151, Toyota 0888082644, Toyota 0888082644GO, Toyota 0888082645, VAG G055167M2, VAG G055167M4, VAG G055167M6, VAG G055167M9, VAG GR55167M2, VAG GR55167M4, VAG GR55167M6, VAG GR55167M9, VAG GV55167M2, VAG GVWR55167M2, Volvo 1161711, Volvo 1161719, Volvo 1161726, Volvo 1161726
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL SSH 0W-30 CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş sintetik, asan axan motor yağı, turbo kompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurmalı benzin və dizel mühərrikləri üçün. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaq sərfiyyatını azaldır, soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər təmin edir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Yağ həm STOP-START hərəkəti zamanı, həm də şəhərkənarı sürüş rejimində yüksək sürətlərdə mühərrik hissələrinin təmizliyini təmin edir.
Bütün müasir benzin və dizel mühərrikli minik avtomobilləri, universal tipli avtomobillər, kiçik tonnajlı kommersiya nəqliyyatı üçün universal bütün fəsillər üçün motor yağı.
RAVENOL SSH 0W-30 istifadəsi təmin edir:
- Aşınmaya qarşı yüksək müdafiə
- Yanacaq qənaəti və yaxşı axıcılıq
- Əla detergen və dispersiya xüsusiyyətləri
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin qarşısının alınması
- Oksidləşməyə yüksək davamlılıq sayəsində uzun xidmət müddəti
- Soyuq işə salma zamanı əla xüsusiyyətlər
- Yaxşı özlülük-temperatur xarakteristikaları
- Aşağı buxarlanma
- Katalizatorların təmizliyi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00 |
BMW Longlife-98, Renault RN0700, VW 502 00, VW 505 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-30 |
0W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SM |
SM
|
||
| ACEA | A3, B4 |
A3, B4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill |
MB-Approval 229.5, Renault RN 0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, Renault RN 0700, VW 502.00, VW 505.00
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 67.2 | DIN 51562-1 |
67.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.53 | ASTM D5481 |
3.53
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5940 | ASTM D5293 |
5940
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 24.300 | ASTM D4684 |
24.300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -49 | DIN ISO 3016 |
-49
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10 | ASTM D2896 |
10
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.35 | DIN 51575 |
1.35
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00 |
BMW Longlife-98, MB 229.5, Renault RN0700, Renault RN0710, Volvo VCC 95200356 - Service Fill, VW 502.00, VW 505.00
|
Dvigatel uchun
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Chrysler MS-13340, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111125-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111125-700
RAVENOL HDX 5W-30 – sintetik, oson oqadigan motor moyi bo‘lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida ishlab chiqarilgan. U turbokompressorga ega yoki usiz ishlaydigan benzin dvigatellari, masalan, to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimiga ega GDI dvigatellari uchun mo‘ljallangan.
RAVENOL HDX 5W-30 ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi, yoqilg‘i sarfini qisqartiradi va «sovuq» ishga tushirish sharoitida a’lo darajadagi ishlashni ta’minlaydi.
Yangi formulasi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 juda yuqori ish haroratlarida ham barqaror moy qatlami hosil qiladi, korroziyadan, bug‘lanish (oksidlanish) va karbonatlash natijasida yog‘ yo‘qolishidan himoya qiladi. "Sovuq" ishga tushirish sharoitida optimal moylash xususiyatlarini ta’minlaydi.
Yonilg‘i sarfini sezilarli darajada kamaytirishi tufayli RAVENOL HDX 5W-30 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 zamonaviy OPEL, General Motors avtomobil dvigatellari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, Dexos 1 spetsifikatsiyasiga javob beradi.
RAVENOL HDX 5W-30 Ford, Chrysler va Fiat spetsifikatsiyalariga mos keluvchi dvigatellar uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL HDX 5W-30 quyidagi afzalliklarni ta’minlaydi:
- dexos1® Gen 3 talablari asosida yangi formulaga ega
- GDI dvigatellari (to‘g‘ridan-to‘g‘ri yoqilg‘i purkash tizimi) uchun mos keladi
- LSPI (silindr ichida aralashmaning erta alangalanishi) oldini oladi
- Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho‘kindilar hosil bo‘lishining oldini oladi
- Har qanday ekspluatatsiya sharoitida yonilg‘i tejash imkonini beradi
- MID SAPS = sulfatli kul, fosfor va oltingugurtning kamaytirilgan miqdori
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari va kesish kuchlanishiga chidamlilik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi xususiyatlar
- Juda yuqori ish haroratlarida ham mustahkam moy qoplami
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C929-A, Ford WSS-M2C946-A, Ford WSS-M2C946-B1, Ford WSS-M2C961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3 |
GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 10.8 | DIN 51562-1 |
10.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 59.8 | DIN 51562-1 |
59.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.4 | ASTM D5481 |
3.4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3630 | ASTM D5293 |
3630
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 13.500 | ASTM D4684 |
13.500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.1 | ASTM D5800 |
8.1
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.86 | DIN 51575 |
0.86
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034 |
Chrysler MS-13340, Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 929-A, Ford WSS-M2C 946-A, Ford WSS-M2C 946-B1, Ford WSS-M2C 961-A1, GM dexos1® Gen 1, GM dexos1® Gen 2, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Opel OV 040 1547 - G30, VWC 53034
|
RAVENOL FEH 0W-16 - CleanSynto® texnologiyasi va polialfaolefinlar tarkibiga ega sintetik yuqori samarali motor moyi, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri quyish tizimiga ega yengil avtomobillar benzin va dizel dvigatellari uchun.
Talablarga muvofiqligi:
Mitsubishi Dia Queen ECO Plus, Nissan Extra Save X Eco Hybrid Engine
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
5 L
Artikel:
1112115-005
Hajm:
20 L
Artikel:
1112115-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1112115-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1112115-208
RAVENOL FEH 0W-16 - CleanSynto® texnologiyasi va polialfaolefinlar tarkibiga ega sintetik yuqori samarali motor moyi, turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri quyish tizimiga ega yengil avtomobillar benzin va dizel dvigatellari uchun.
RAVENOL FEH 0W-16 - ishqalanish, eskirish va yoqilg'i sarfini minimallashtiradi, shuningdek sovuq ishga tushirishning ajoyib xususiyatlariga ega. Ishlab chiqaruvchi tomonidan tavsiya etilgan bo'lsa, moy almashtirishning uzaytirilgan intervallari uchun mos keladi.
Qo'llanilishi:
RAVENOL FEH 0W-16 - zamonaviy yengil avtomobillarning barcha benzin va dizel dvigatellarida energiya tejovchi yil bo'yi foydalanish uchun mos keladi. U chiqindilarni kamaytiradi va shu bilan atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi. Transport vositalari va dvigatellar ishlab chiqaruvchilarining foydalanish bo'yicha ko'rsatmalariga rioya qilish zarur.
Xususiyatlari:
- Eskirish va korroziyadan yuqori himoya
- Yurishning silliqligi hisobiga yoqilg'i tejash
- Ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Zichlagich materiallariga nisbatan neytrallik
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik hisobiga uzoq xizmat muddati
- Sovuq ishga tushirishning ajoyib xususiyatlari
- Haroratda juda yaxshi qovushqoqlik xatti-harakati
- Bug'lanishga past moyillik
- Katalitik neytrallashtirgichlar bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Honda 08215-99974, Honda 08216-99974, Honda 08232-P99S1LHE, Honda Ultra Green, Honda Ultra Next, Mitsubishi Dia Queen ECO Plus, Mitsubishi MZ102661, Mitsubishi MZ102662, Nissan KLANM-01A04 Extra Save X Eco Hybrid Engine, Toyota 08880-11005 |
Honda 08215-99974, Honda 08216-99974, Honda 08232-P99S1LHE, Honda Ultra Green, Honda Ultra Next, Mitsubishi Dia Queen ECO Plus, Mitsubishi MZ102661, Mitsubishi MZ102662, Nissan KLANM-01A04 Extra Save X Eco Hybrid Engine, Toyota 08880-11005
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-16 |
0W-16
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7B |
GF-7B
|
||
| Talablarga mos keladi | Mitsubishi Dia Queen ECO Plus, Nissan Extra Save X Eco Hybrid Engine |
Mitsubishi Dia Queen ECO Plus, Nissan Extra Save X Eco Hybrid Engine
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08215-99974, Honda 08216-99974, Honda 08232-P99S1LHE, Honda Ultra Green, Honda Ultra Next, Mitsubishi MZ102661, Mitsubishi MZ102662, Nissan KLANM-01A04, Toyota 08880-11005 |
Honda 08215-99974, Honda 08216-99974, Honda 08232-P99S1LHE, Honda Ultra Green, Honda Ultra Next, Mitsubishi MZ102661, Mitsubishi MZ102662, Nissan KLANM-01A04, Toyota 08880-11005
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 37.2 | DIN 51562-1 |
37.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 162 | DIN ISO 2909 |
162
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.44 | ASTM D5481 |
2.44
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 4600 | ASTM D5293 |
4600
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 13.000 | ASTM D4684 |
13.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.7 | ASTM D5800 |
10.7
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8.8 | ASTM D2896 |
8.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.9 | DIN 51575 |
0.9
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Mitsubishi Dia Queen ECO Plus, Nissan Extra Save X Eco Hybrid Engine |
Mitsubishi Dia Queen ECO Plus, Nissan Extra Save X Eco Hybrid Engine
|
RAVENOL EHC 0W-20 maxsus asosiy moylar tarkibiga ega bo‘lgani uchun barqaror qovushqoqlik indeksiga ega.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL EHC 0W-20 maxsus asosiy moylar tarkibiga ega bo‘lgani uchun barqaror qovushqoqlik indeksiga ega.
Ajoyib sovuq ishga tushirish xususiyatlari sovuq ishga tushirish bosqichida optimal moylash ishonchliligini ta’minlaydi.
Yonilg‘i tejamkorligi yuqori bo‘lgani sababli, RAVENOL EHC 0W-20 chiqindi gazlarni kamaytirish orqali atrof-muhitni muhofaza qilishga hissa qo‘shadi.
RAVENOL EHC 0W-20 ishqalanish, yeyilish va yonilg‘i sarfini minimal darajaga tushiradi, shuningdek, sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlarga ega.
RAVENOL EHC 0W-20 almashtirish oralig‘i davomida qovushqoqlik sinfini saqlab qoladi, hatto moyning uzoq xizmat muddati davomida ham.
Ishlab chiqaruvchi yo‘riqnomasiga muvofiq, moy almashtirish oralig‘ining uzaytirilishi.
RAVENOL EHC 0W-20 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Motorni maksimal darajada tez moylash
- Ishlatilgan asosiy moylar va qo‘shimchalarning samaradorligi hisobiga yuqori yonilg‘i tejamkorligi (FE)
- Past bug‘lanish darajasi tufayli moy sarfining kamligi
- Hatto og‘ir ekspluatatsion sharoitlarda ham shlam hosil bo‘lishi, qotish, qatronlanish va korroziyadan himoya
- Yonish kameralarida, porshen halqalari zonasida va klapanlarda moy cho‘kmalari hosil bo‘lmasligi
- Gidrokampenserlarning harorat sharoitidan qat’i nazar barqaror ishlashi
- Rezina muhrlarga neytrallik
- CO2 chiqindilarini kamaytirish, atrof-muhitni himoya qilish
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Buick , Cadillac, Chevrolet, Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, GM 6094M, GM dexos1™ Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota |
Buick , Cadillac, Chevrolet, Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, GM 6094M, GM dexos1™ Gen 3, Honda/Acura HTO-06, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-20 |
0W-20
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06 |
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094 M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
|
||
| Mos keladi | Buick, Cadillac, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota |
Buick, Cadillac, Chevrolet, Infiniti, Lexus, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Subaru, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.5 | DIN 51562-1 |
8.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 44.2 | DIN 51562-1 |
44.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.62 | ASTM D5481 |
2.62
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5490 | ASTM D5293 |
5490
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 16.800 | ASTM D4684 |
16.800
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.4 | ASTM D5800 |
10.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.79 | DIN 51575 |
0.79
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06 |
Chrysler MS-6395, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, GM 6094M, GM dexos1® Gen 3, Honda/Acura HTO-06
|
RAVENOL UFE Ultra Fuel Economy 0W-8 - polialfaolefinlar (PAO) asosidagi to'liq sintetik, oson oqadigan motor moyi bo'lib, eng yangi 0W-8 yopishqoqlik sinfiga ega, USVO® va CleanSynto® texnologiyalaridan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz, to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin dvigatellari uchun ishlab chiqarilgan.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
5 L
Artikel:
1111155-005
Hajm:
10 L
Artikel:
1111155-010
Hajm:
20 L
Artikel:
1111155-020
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1111155-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1111155-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111155-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1111155-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111155-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111155-700
RAVENOL UFE Ultra Fuel Economy 0W-8 - polialfaolefinlar (PAO) asosidagi to'liq sintetik, oson oqadigan motor moyi bo'lib, eng yangi 0W-8 yopishqoqlik sinfiga ega, USVO® va CleanSynto® texnologiyalaridan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz, to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin dvigatellari uchun ishlab chiqarilgan.
RAVENOL UFE Ultra Fuel Economy 0W-8 ayniqsa gibrid dvigatellar uchun tavsiya etiladi. Organik ishqalanish modifikatorlari OFM (Organic Friction Modifiers) qo'llanilgan uch yadroli molibden asosida ishlab chiqilgan bo'lib, bu ishqalanishni, eskirishni kamaytirish va yonilg'i sarfini qisqartirish imkonini beradi, shuningdek "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarni ta'minlaydi.
Yangi formula tufayli juda yuqori ish haroratlarida ham xavfsiz moylash qatlamini ta'minlaydi. Korroziya, oksidlanish va moyning kokslanishidan ajoyib himoyaga ega.
Yonilg'i sarfini sezilarli darajada kamaytirib, RAVENOL Ultra Fuel Economy UFE 0W-8 zararli chiqindilarni qisqartirish hisobiga atrof-muhitni himoya qilishga yordam beradi.
RAVENOL Ultra Fuel Economy UFE 0W-8 ishqalanishni, dvigatel eskirishini minimal darajaga tushiradi, shuningdek yonilg'i sarfini kamaytiradi.
Ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallari uzaytirilgan.
RAVENOL UFE Ultra Fuel Economy 0W-8 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- O'rtacha va yuqori yuklamalarda yonilg'i tejash
- Yuqori tezlikda harakatlanish sharoitlarida ham eskirishdan ustun himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- -35°C dan past haroratlarda ham "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
- Yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasi
- Past bug'lanish, kamaytirilgan moy sarfi
- Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
- Zichlovchi materiallarga neytrallik
- Moy almashtirish intervallarini uzaytirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
- Chiqindi gazlari katalitik neytrallashtirgichlari bilan jihozlangan avtomobillar uchun mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-8 |
0W-8
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| JASO | GLV-1 |
GLV-1
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 840 | EN ISO 12185 |
840
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.5 | DIN 51562-1 |
5.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 26.36 | DIN 51562-1 |
26.36
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 152 | DIN ISO 2909 |
152
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 1.89 | ASTM D5481 |
1.89
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 2740 | ASTM D5293 |
2740
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 5300 | ASTM D4684 |
5300
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -72 | DIN ISO 3016 |
-72
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.4 | ASTM D5800 |
10.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 226 | DIN EN ISO 2592 |
226
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 9.5 | ASTM D2896 |
9.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1 | DIN 51575 |
1
%wt.
DIN 51575
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Variatorli uzatma qutisi
Transmissiya uchun
RAVENOL CVT HCF-2 sintetik transmissiya suyuqligi uzluksiz o'zgaruvchan uzatmalar qutisi (variatorlar) CVT uchun, ikkinchi avlod CVT uchun ishlab chiqilgan. RAVENOL CVT HCF-2 Fluid yuqori sifatli sintetik asos moyiga polialfaolefinlar (PAO) va maxsus qo'shimchalar hamda ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan bo'lib, ular uzatmalar qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.RAVENOL CVT HCF-2 sintetik transmissiya suyuqligi uzluksiz o'zgaruvchan uzatmalar qutisi (variatorlar) CVT uchun past viskozlikka ega (Low Viscosity), Honda variatorlari uchun mo'ljallangan. RAVENOL CVT HCF-2 yuqori viskozlik indeksini, yuqori bosim, ishqalanish va yeyilishdan mukammal himoyani, shuningdek optimal quvvat uzatishni kafolatlaydi.RAVENOL CVT HCF-2 uzluksiz o'zgaruvchan uzatmalar qutisi (variatorlar) CVT uchun, ayniqsa Honda CVT Gen2 (ikkinchi avlod) uchun.RAVENOL CVT HCF-2 faqat uzatmalar qutisining moy quyish bo'g'zida Honda HCF-2 yorlig'i bo'lgan avtomobillarda yoki foydalanuvchi qo'llanmasida ushbu turdagi transmissiya moyidan foydalanish ko'rsatilgan bo'lsa (masalan, suyuqlikning OEM raqami 08200-HCF2 ko'rsatilgan) ishlatilishi mumkin.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL CVT HCF-2 sintetik transmissiya suyuqligi uzluksiz o'zgaruvchan uzatmalar qutisi (variatorlar) CVT uchun, ikkinchi avlod CVT uchun ishlab chiqilgan. RAVENOL CVT HCF-2 Fluid yuqori sifatli sintetik asos moyiga polialfaolefinlar (PAO) va maxsus qo'shimchalar hamda ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan bo'lib, ular uzatmalar qutisining uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL CVT HCF-2 sintetik transmissiya suyuqligi uzluksiz o'zgaruvchan uzatmalar qutisi (variatorlar) CVT uchun past viskozlikka ega (Low Viscosity), Honda variatorlari uchun mo'ljallangan. RAVENOL CVT HCF-2 yuqori viskozlik indeksini, yuqori bosim, ishqalanish va yeyilishdan mukammal himoyani, shuningdek optimal quvvat uzatishni kafolatlaydi.
RAVENOL CVT HCF-2 uzluksiz o'zgaruvchan uzatmalar qutisi (variatorlar) CVT uchun, ayniqsa Honda CVT Gen2 (ikkinchi avlod) uchun.
RAVENOL CVT HCF-2 faqat uzatmalar qutisining moy quyish bo'g'zida Honda HCF-2 yorlig'i bo'lgan avtomobillarda yoki foydalanuvchi qo'llanmasida ushbu turdagi transmissiya moyidan foydalanish ko'rsatilgan bo'lsa (masalan, suyuqlikning OEM raqami 08200-HCF2 ko'rsatilgan) ishlatilishi mumkin.
CVT HCF-2 Fluid qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori moylash qobiliyati
- Barqaror yuqori viskozlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Zichlovchi materiallarga neytrallik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Accord X 2017, Civic IX FB 2014-2015, Civic X FC1/FK7 2016-, CR-V IV 2014 – 2016, CR-V V 2018-, Grace / Citi GM6/GM9 2014 -, Honda 08200-HCF2, Honda 08260-99964, Honda 08260-99967, Honda 08269-99904HE, Honda 08269-99905HE, Honda Accord IX CR 2013-2017, HR-V II 2017-, Jade FR5 2014-, Jazz III / Fit GK3/GK4/GK5/GK6 2013-, Odyssey RC1/RC2 2013-, Shuttle GK8/GK9 2015-, Stepwgn RK 2012-2015, Stepwgn RP1/RP2/RP3/RP4 2015-, Vezel RU1/RU2 2012- |
Accord X 2017, Civic IX FB 2014-2015, Civic X FC1/FK7 2016-, CR-V IV 2014 – 2016, CR-V V 2018-, Grace / Citi GM6/GM9 2014 -, Honda 08200-HCF2, Honda 08260-99964, Honda 08260-99967, Honda 08269-99904HE, Honda 08269-99905HE, Honda Accord IX CR 2013-2017, HR-V II 2017-, Jade FR5 2014-, Jazz III / Fit GK3/GK4/GK5/GK6 2013-, Odyssey RC1/RC2 2013-, Shuttle GK8/GK9 2015-, Stepwgn RK 2012-2015, Stepwgn RP1/RP2/RP3/RP4 2015-, Vezel RU1/RU2 2012-
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Mos keladi | Honda Accord X 2017, Honda Civic IX FB 2014-2015, Honda Civic X FC1/FK7 2016-, Honda CR-V IV 2014 – 2016, Honda CR-V V 2018-, Honda Grace / Citi GM6/GM9 2014 -, Honda HR-V II 2017-, Honda Jade FR5 2014-, Honda Jazz III / Fit GK3/GK4/GK5/GK6 2013-, Honda Odyssey RC1/RC2 2013-, Honda Shuttle GK8/GK9 2015-, Honda Stepwgn RK 2012-2015, Honda Stepwgn RP1/RP2/RP3/RP4 2015-, Honda Vezel RU1/RU2 2012- |
Honda Accord X 2017, Honda Civic IX FB 2014-2015, Honda Civic X FC1/FK7 2016-, Honda CR-V IV 2014 – 2016, Honda CR-V V 2018-, Honda Grace / Citi GM6/GM9 2014 -, Honda HR-V II 2017-, Honda Jade FR5 2014-, Honda Jazz III / Fit GK3/GK4/GK5/GK6 2013-, Honda Odyssey RC1/RC2 2013-, Honda Shuttle GK8/GK9 2015-, Honda Stepwgn RK 2012-2015, Honda Stepwgn RP1/RP2/RP3/RP4 2015-, Honda Vezel RU1/RU2 2012-
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08200-HCF2, Honda 08260-99964, Honda 08260-99967, Honda 08269-99904HE, Honda 08269-99905HE |
Honda 08200-HCF2, Honda 08260-99964, Honda 08260-99967, Honda 08269-99904HE, Honda 08269-99905HE
|
||
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 6.95 | DIN 51562-1 |
6.95
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 24.95 | DIN 51562-1 |
24.95
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 265 | DIN ISO 2909 |
265
DIN ISO 2909
|
|
| To‘rtsharli ishqalanish mashinasida kiyilish testi | mm | 0.5 | DIN 51350-3 |
0.5
mm
DIN 51350-3
|
| To‘rtsharli ishqalanish mashinasida (ekstremal bosim) testi | N | 1800 / 2000 | DIN 51350-3 |
1800 / 2000
N
DIN 51350-3
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 2.520 | ASTM D2983 |
2.520
mPa*s
ASTM D2983
|
| Mis plastinkaga ta’sir testi | 150°С da | 1b | ASTM D130 |
1b
150°С da
ASTM D130
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 853 | EN ISO 12185 |
853
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 180 | DIN EN ISO 2592 |
180
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Qotish harorati | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
Rul boshqaruvi kuchaytirgichi
Gidrokuchaytirgich uchun
RAVENOL Hydraulik PSF Fluid – rul boshqaruv kuchaytirgichi uchun sintetik gidravlik suyuqlik. Optimal quvvat uzatishni kafolatlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Hydraulik PSF Fluid – rul boshqaruv kuchaytirgichi uchun sintetik gidravlik suyuqlik. Optimal quvvat uzatishni kafolatlaydi.
Yuqori sifatli asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan, gidravlik tizimning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL Hydraulik PSF Fluid - zamonaviy avtomobillarning rul boshqaruv kuchaytirgichlarida qo'llash uchun gidravlik suyuqlik.
Hydraulik PSF Fluid qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Dvigatelning har qanday ekstremal harorat va ekspluatatsiya rejimlarida aşınmadan himoyalanadigan detallarda barqaror moy plyonkasi
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- Qish davrida past haroratlarda ham yaxshi moylash xususiyatlari
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori qarshilik
- Aşınma, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan kompleks himoya
- Sertlashishning uyg'un ishlashi
- Zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- Ingibirlash hisobiga rangli metallarga nisbatan neytral xatti-harakat
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Citroën/Peugeot 9735EJ für C-Crosser, Peugeot 4007, Honda PSF-S, Hyundai PSF-3, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi Diamond PSF-2M, Peugeot 4007, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH |
Citroën/Peugeot 9735EJ für C-Crosser, Peugeot 4007, Honda PSF-S, Hyundai PSF-3, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi Diamond PSF-2M, Peugeot 4007, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH |
Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH
|
||
| Mos keladi | PSA 4007 |
PSA 4007
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Hyundai PSF-3, PSA 9735.EJ |
Hyundai PSF-3, PSA 9735.EJ
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51562-1 |
7.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.8 | DIN 51562-1 |
34.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 178 | DIN ISO 2909 |
178
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 12800 | ASTM D2983 |
12800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 211 | DIN EN ISO 2592 |
211
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH |
Honda PSF-S, KIA PSF-III, Mazda PSF, Mitsubishi DIAMOND PSF-2M, Subaru PS Fluid, Toyota PSF-EH
|
Tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1082 | EN ISO 12185 |
1082
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| pH ko‘rsatkichi | 7 — 8.5 | ASTM D1287 |
7 — 8.5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak, chunki toza etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ga teng, ammo 20% suv qo'shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga antifriz konsentratini deionizatsiyalangan suv bilan, masalan, RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert bilan suyultirish orqali erishiladi. Deionizatsiyalangan suv mavjud bo'lmaganda, oddiy tozalangan suv bilan suyultirishga ham ruxsat beriladi.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan motorlar uchun juda mos keladi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1132 | EN ISO 12185 |
1132
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 150 — | ASTM D1121 |
150 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|