VIN, texnika markasi, modeli, turi yoki agregat nomi, har qanday moy artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Spierings - Self-propelled cranes, SK - SK477-AT4 (DAF WS 268L (Euro 3))
Spierings Self-propelled cranes, SK SK477-AT4 (DAF WS 268L (Euro 3)) - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Tugunlar va agregatlar
Dvigatel DAF WS 268L
Dizellar uchun
RAVENOL Formel Diesel Super 15W-40 - yuqori sifatli mineral dizel dvigatellari uchun motor moyi bo‘lib, yengil va yuk avtomobillari uchun turbokompressorli va turbokompressorsiz variantlarga mos keladi. Kuchli yog‘ plyonkasi va siljishga chidamlilikni ta’minlaydi, a’lo darajadagi tozalash xususiyatlariga ega va uzoq muddatga eskirishga chidamli.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Renault RLD, Renault RLD-2, TEDOM 258-2
Talablarga muvofiqligi:
Allison C-4, Caterpillar TO-2, Mack EO-L, MAN 271, MB 229.1, MTU Type 2, Volvo VDS, VW 505.00, ZF TE-ML 07C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1123215-001
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1123215-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1123215-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1123215-700
RAVENOL Formel Diesel Super 15W-40 - yuqori sifatli mineral dizel dvigatellari uchun motor moyi bo‘lib, yengil va yuk avtomobillari uchun turbokompressorli va turbokompressorsiz variantlarga mos keladi. Kuchli yog‘ plyonkasi va siljishga chidamlilikni ta’minlaydi, a’lo darajadagi tozalash xususiyatlariga ega va uzoq muddatga eskirishga chidamli.
Aralash avtomobil parklarida to‘liq mavsumiy motor moyi sifatida qo‘llaniladi. Yuk avtomobillari dvigatellari uchun og‘ir yuklanish va avtomobil ishlab chiqaruvchisi talablariga muvofiq uzaytirilgan moy almashtirish intervalida tavsiya etiladi.
Formel Diesel Super SAE 15W-40 qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Siljishga nisbatan yaxshi chidamlilik
- Yuqori oksidlanishga chidamlilik
- A’lo darajadagi viskozite-harorat xususiyatlari
- Katalizatorlarning tozaligini saqlash
- A’lo darajadagi yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Yog‘ yetishmovchiligi sharoitida ham yuqori xavfsizlik
- Sovuq ishga tushirishda a’lo darajadagi ishlash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Allison C4, Caterpillar TO-2, Mack EO-L, MAN 271, MB 229.1, MTU Typ 2, VOLVO VDS, VW 505 00, ZF TE-ML 07C |
Allison C4, Caterpillar TO-2, Mack EO-L, MAN 271, MB 229.1, MTU Typ 2, VOLVO VDS, VW 505 00, ZF TE-ML 07C
|
||
| Viskozite | 15W-40 |
15W-40
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| API | CF-4 |
CF-4
|
||
| ACEA | B4, E2 |
B4, E2
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Renault RLD, Renault RLD-2, TEDOM 258-2 |
Renault RLD, Renault RLD-2, TEDOM 258-2
|
||
| Talablarga mos keladi | Allison C-4, Caterpillar TO-2, Mack EO-L, MAN 271, MB 229.1, MTU Type 2, Volvo VDS, VW 505.00, ZF TE-ML 07C |
Allison C-4, Caterpillar TO-2, Mack EO-L, MAN 271, MB 229.1, MTU Type 2, Volvo VDS, VW 505.00, ZF TE-ML 07C
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 873 | EN ISO 12185 |
873
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.4 | DIN 51659-2 |
14.4
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 107.2 | DIN 51659-2 |
107.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 137 | DIN ISO 2909 |
137
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -36 | DIN ISO 3016 |
-36
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 240 | DIN EN ISO 2592 |
240
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8.6 | ASTM D2896 |
8.6
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.1 | DIN 51575 |
1.1
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Caterpillar TO-2, Mack EO-L, MAN 271, MB 229.1, MTU Type 2, Renault RLD, Renault RLD-2, TEDOM 258-2, Volvo VDS, VW 505.00, ZF TE-ML 07C |
Allison C-4, Caterpillar TO-2, Mack EO-L, MAN 271, MB 229.1, MTU Type 2, Renault RLD, Renault RLD-2, TEDOM 258-2, Volvo VDS, VW 505.00, ZF TE-ML 07C
|
Mexanik uzatma qutisi
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
SAE: 75W-80
API: GL-4
Analoglar OEM:
Alpine 0101683,
Alpine 0101684,
Alpine 0101685,
DAF 09052IT,
DAF 09069EU,
DAF 09069IT,
DAF 09069RU,
DAF 09225RU,
DAF 09226BN,
DAF 1659981,
DAF 1659982,
DAF 1659982G,
DAF 1659988,
DAF 1659988G,
DAF 1659989,
FEBI 170126,
FEBI 170127,
FEBI 170134,
Hyundai Motor 0450000440,
MAN 09110700672,
Pentosin 1027107,
Porsche 00004330300,
Volvo 1161950,
Volvo 85108170,
Volvo 85108171,
Volvo 85113903,
Volvo 85113904,
Volvo 85123561,
Volvo 85123562,
Volvo 85136277,
Volvo 85136278
Alpine 0101683, Alpine 0101684, Alpine 0101685, DAF 09052IT, DAF 09069EU, DAF 09069IT, DAF 09069RU, DAF 09225RU, DAF 09226BN, DAF 1659981, DAF 1659982, DAF 1659982G, DAF 1659988, DAF 1659988G, DAF 1659989, FEBI 170126, FEBI 170127, FEBI 170134, Hyundai Motor 0450000440, MAN 09110700672, Pentosin 1027107, Porsche 00004330300, Volvo 1161950, Volvo 85108170, Volvo 85108171, Volvo 85113903, Volvo 85113904, Volvo 85123561, Volvo 85123562, Volvo 85136277, Volvo 85136278, Volvo MVBVISHIFT75W80JUG, Volvo VPO120548, Volvo VPO120548, Volvo VPO120549, ZF 0671090383, ZF 0671090384, ZF 0671090385, ZF 0671090386, ZF 671090383, ZF 671090384, ZF 671090385, ZF 671090386, ZF S0671090383, ZF S0671090384, ZF S0671090385, ZF S0671090386, ZF S671090385
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1221100-001
Hajm:
4 L
Artikel:
1221100-004
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221100-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221100-700
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Yengil va yuk avtomobillarining transmissiyasi va uzatmalar qutilarining yuqori yuklangan elementlarini aşınmadan ishonchli himoya qiladi. To'liq sintetik asos komponentidan foydalanish RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 transmissiya moyini juda past haroratlarda qo'llash imkonini beradi, shuningdek yuqori termostabillik tufayli almashtirish oralig'ini oshiradi.
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – transmissiya moyi intarder va retarderli yuk avtomobillari, avtobuslar, qurilish texnikasining sinxronlangan uzatmalar qutilarida foydalanish uchun mo'ljallangan.
Qulay uzatma almashishga erishish, shuningdek almashtirish oralig'ini 500 000 km gacha uzaytirish (agar texnika ishlab chiqaruvchisi ushbu turdagi moylar uchun bunday imkoniyatni belgilagan bo'lsa) va ekspluatatsiya xarajatlarini kamaytirish imkonini beradi.
SSG Spec Synt LKW Getriebeoel SAE 75W-80 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda silliq uzatma almashish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K |
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 |
MIL-L-2105
|
||
| Mos keladi | IVECO, Renault |
IVECO, Renault
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Scania STO MTF |
Scania STO MTF
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.29 | DIN 51659-2 |
9.29
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 51.97 | DIN 51659-2 |
51.97
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P
|
Taqsimlovchi quti
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Transmissiya uchun
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
Talablarga muvofiqligi:
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2 , BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.7, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221107-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221107-700
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
PAO asosida maxsus tanlangan qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Transmissiya moylariga qo'yiladigan barcha zamonaviy talablarga javob beradi.
Yuqori yuklamalarda ishlash uchun transmissiya moyi bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi. O'z-o'zidan bloklanuvchi va o'z-o'zidan bloklanmaydigan "Limited Slip" (LS) differensialli transmissiyalar uchun eng mos keladi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi ("Limited Slip") differensiallar va gipoid uzatmalar uchun maxsus mo'ljallangan. Transmissiyaning barcha elementlarini moylashni kafolatlaydi. Ishlab chiqaruvchilar tavsiyalariga rioya qiling.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4032
- BMW 83222239982
- BMW 83222295532
- GM/Opel 92184900
- Land Rover LR052059
- Mercedes A0019893303
- Mercedes A0019898303
- MOPAR 68083381AA
- Toyota 088858081
- VW G052196A2
- VW G055190A2
DGL SAE 75W-85 GL-5 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori moy haroratlarida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ajoyib eyilishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Rangli metallar va zichlatuvchi materiallar bilan yaxshi moslik
- Past haroratlarda ham yaxshi haydalish qobiliyati
- Past haroratda oquvchanlikni yo'qotish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW /Jeep, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VOLVO 32240903, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18 |
AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW /Jeep, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VOLVO 32240903, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | BMW /Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus |
BMW /Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VOLVO 32240903, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190 |
AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VOLVO 32240903, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.6 | DIN 51659-2 |
11.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51659-2 |
64.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 26.000 | ASTM D2983 |
26.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 10/0 | ASTM D892 |
10/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
Transmissiya moyi
RAVENOL TDG 75W-110 – sintetik asosda va maxsus qo‘shimchalar paketidan tayyorlangan to‘liq sintetik universal transmissiya moyi. Yengil va yuk avtomobillarining transmissiya hamda uzatma qutilaridagi yuqori yuklamali elementlarni ishonchli eskirishdan himoya qiladi. To‘liq sintetik bazaviy komponentdan foydalanilishi RAVENOL TDG 75W-110 transmissiya moyini nihoyatda past haroratlarda qo‘llashga imkon beradi hamda yuqori issiqlik barqarorligi tufayli almashtirish intervalini uzaytiradi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 12N, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 21A
Talablarga muvofiqligi:
Mack GO-J, MIL-L-2105 D, MIL-PRF-2105 E, SAE J 2360, Scania STO 2:0 A, ZF TE-ML 05B, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 19C, ZF TE-ML 21B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1221109-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1221109-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221109-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221109-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221109-D28
RAVENOL TDG 75W-110 – sintetik asosda va maxsus qo‘shimchalar paketidan tayyorlangan to‘liq sintetik universal transmissiya moyi. Yengil va yuk avtomobillarining transmissiya hamda uzatma qutilaridagi yuqori yuklamali elementlarni ishonchli eskirishdan himoya qiladi. To‘liq sintetik bazaviy komponentdan foydalanilishi RAVENOL TDG 75W-110 transmissiya moyini nihoyatda past haroratlarda qo‘llashga imkon beradi hamda yuqori issiqlik barqarorligi tufayli almashtirish intervalini uzaytiradi.
Qo‘llash TDG 75W-110 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Zang, korroziya va ko‘piklanishga qarshi ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- A’lo EP xususiyatlari
- Past haroratlarda silliq uzatish almashinuvi
- Uzoq xizmat muddati
- Yoqilg‘i tejamkorligi
- A’lo issiqlik barqarorligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF, IVECO, Mack GO-J, MIL-L-2105 D, MIL-PRF-2105 E, SAE J2360, Scania STO 2:0 A, ZF TE-ML 05B, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 19C, ZF TE-ML 21B |
DAF, IVECO, Mack GO-J, MIL-L-2105 D, MIL-PRF-2105 E, SAE J2360, Scania STO 2:0 A, ZF TE-ML 05B, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 19C, ZF TE-ML 21B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-110 |
75W-110
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5, MT-1 |
GL-4, GL-5, MT-1
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 12S (ZF008351), ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 21A |
ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 12S (ZF008351), ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 21A
|
||
| Talablarga mos keladi | Mack GO-J, MIL-L-2105 D, MIL-PRF-2105 E, SAE J 2360, Scania STO 2:0 A, ZF TE-ML 05B, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 19C, ZF TE-ML 21B |
Mack GO-J, MIL-L-2105 D, MIL-PRF-2105 E, SAE J 2360, Scania STO 2:0 A, ZF TE-ML 05B, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 19C, ZF TE-ML 21B
|
||
| Mos keladi | DAF, IVECO |
DAF, IVECO
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 874 | EN ISO 12185 |
874
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 21.4 | DIN 51659-2 |
21.4
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 163.5 | DIN 51659-2 |
163.5
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 155 | DIN ISO 2909 |
155
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 98.700 | ASTM D2983 |
98.700
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 216 | DIN EN ISO 2592 |
216
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Mack GO-J, MIL-L-2105 D, MIL-PRF-2105 E, SAE J 2360, Scania STO 2:0 A, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 05B, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 12S (ZF008351), ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 19C, ZF TE-ML 21A, ZF TE-ML 21B |
Mack GO-J, MIL-L-2105 D, MIL-PRF-2105 E, SAE J 2360, Scania STO 2:0 A, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 05B, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 12S (ZF008351), ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 19C, ZF TE-ML 21A, ZF TE-ML 21B
|
Transmissiya uchun
RAVENOL EPX SAE 80W-90 GL-5 – Germaniyada yuqori darajada tozalangan mineral asos moyiga maxsus EP (Extreme Pressure) qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan mineral transmissiya moyi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
LOVAT LOV-204, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 12B100 (MB 235.0), Ford SQ-M2C 9002-AA, MAN 342 Type M1, MB 235.0, MIL-L-2105 D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL EPX SAE 80W-90 GL-5 – Germaniyada yuqori darajada tozalangan mineral asos moyiga maxsus EP (Extreme Pressure) qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan mineral transmissiya moyi.
Ekstremal og'ir foydalanish sharoitlarida, shu jumladan avtotransportning "Start-Stop" shahar siklida ishlatilishida yengil va yuk avtomobillari, off-road va maxsus texnika uzatmalar qutisi va transmissiya uzellarini ishonchli himoya qiladi.
Yuqori o'zgaruvchan yuklamalar sharoitida qurilish va yuk texnikasi agregatlarini uzoq muddatli himoya qiladi. 80W-90 yopishqoqlik oralig'i RAVENOL EPX SAE 80W-90 GL-5 transmissiya moyini butun yil davomida qo'llash imkonini beradi.
Zamonaviy uzatmalar qutilari, differensiallar, razdatka qutilari, orqa ko'priklarning gipoid uzatmalari va ishlab chiqaruvchi API GL-5 sifat darajasidagi moylash materiallarini qo'llashni tavsiya etadigan boshqa transmissiya elementlari uchun mo'ljallangan.
RAVENOL EPX SAE 80W-90 GL 5 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Sovuq ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar
- Qishki foydalanish sharoitlarida ajoyib eskirishdan himoya
- Barcha turdagi yuklamalarda eskirishdan yuqori himoya tufayli barqaror moy plyonkasi
- Siljishga yaxshi chidamlilik
- Ko'pik hosil bo'lmasligi
- Oksidlanishga yuqori barqarorlik
- Moyning quyuqlashmasligi va cho'kmasligi
- Ajoyib qarishga chidamlilik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Korroziyadan yaxshi himoya, zanglash va rangli metallarning yeyilishining yo'qligi
- Zichlash materiallariga neytral munosabat, moy oqmasligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 12B100 (235.0), Ford SQM-2C-9002 AA, MAN 342 M1, MB 235.0, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 08 |
DTFR 12B100 (235.0), Ford SQM-2C-9002 AA, MAN 342 M1, MB 235.0, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 08
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 80W-90 |
80W-90
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| API | GL-5 |
GL-5
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | LOVAT LOV-204, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
LOVAT LOV-204, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 12B100 (235.0), Ford SQ-M2C 9002-AA, MAN 342 Type M1, MB 235.0, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 08 |
DTFR 12B100 (235.0), Ford SQ-M2C 9002-AA, MAN 342 Type M1, MB 235.0, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 08
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 882 | EN ISO 12185 |
882
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.3 | DIN 51659-2 |
14.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 130.3 | DIN 51659-2 |
130.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 108 | DIN ISO 2909 |
108
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite 26°C da | mPa*s | 60.100 | ASTM D2983 |
60.100
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -33 | DIN ISO 3016 |
-33
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 222 | DIN EN ISO 2592 |
222
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 12B100 (235.0), Ford SQ-M2C 9002-AA, LOVAT LOV-204, MAN 342 Type M1, MB 235.0, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
DTFR 12B100 (235.0), Ford SQ-M2C 9002-AA, LOVAT LOV-204, MAN 342 Type M1, MB 235.0, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 08, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
Most 2 DAF privod komponentlari bilan, 3, 4
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|