VIN, yuk mashinasi markasi, modeli, turi yoki agregat nomi, har qanday moy artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari ZF - Ecolite gearboxes - 6 S 300 BD
ZF Ecolite gearboxes 6 S 300 BD, Chiqarilgan yil: 2003 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Boshqa / yoqilg‘i turi ko‘rsatilmagan
Tugunlar va agregatlar
Mexanik uzatma qutisi
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Avtomatik uzatma qutilari uchun
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
Talablarga muvofiqligi:
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (MB 236.1), DTFR 13C170 (MB 236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, MB 236.10, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ATF DEXRON III H – bu avtomatik uzatma qutilari uchun mo‘ljallangan sintetik ATF moyi bo‘lib, Dexron III H turidagi transmissiya suyuqligini qo‘llash talab etilgan hollarda ishlatiladi.
Gidrokraking asosidagi baza moyi va maxsus qo‘shimchalar majmuasi asosida ishlab chiqilgan bo‘lib, avtomatik uzatma qutisining uzluksiz ishlashini ta’minlaydi.
RAVENOL ATF DEXRON III H, ATF Dexron F III spetsifikatsiyasiga muvofiq moy talab etilgan hollarda mos keluvchi almashtiruvchi suyuqlik hisoblanadi.
Ushbu mahsulot aynan avtomatik transmissiyalar uchun ishlab chiqilgan. ATF Dexron III H sifat darajasiga mos keluvchi suyuqlik qo‘llanilishi talab etilgan avtomatik transmissiyalarda qo‘llaniladi. Boshqa ATF suyuqliklari bilan aralashtirilishi mumkin. RAVENOL ATF DEXRON III H quyilishidan avval eski suyuqlikni to‘liq chiqarib yuborish tavsiya etiladi.
RAVENOL ATF Dexron III H qo‘llanishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Qishki past haroratlarda ham juda yaxshi moylash xossalari
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Ekstremal harorat va ish sharoitlarida ham eskirishdan himoyalangan detallar ustida barqaror moy plyonkasi
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Eskirish, korroziya va ko‘piklanishdan kompleks himoya
- Muftaning muvofiqlashtirilgan ishlashi
- Muhrlovchi materiallarga nisbatan neytral ta’sir
- Inhibitorlar yordamida rangli metallarga nisbatan neytral ta’sir
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Dexron III H |
Dexron III H
|
||
| Tavsiyalar | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON® M-940717, MAN 339 L1, MAN 339 V1, MAN 339 Z1, MAN 339 Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Nissan, Volvo 1161521, Volvo 1161621, VOLVO Transmission Oil 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
||
| Talablarga mos keladi | Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C |
Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON®, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H |
Allison C-4, Allison TES-389, GM Dexron® II E, GM DEXRON® III F, GM Dexron® III H
|
||
| Mos keladi | Nissan |
Nissan
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Volvo 1161521, Volvo 1161621 |
Volvo 1161521, Volvo 1161621
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847 | EN ISO 12185 |
847
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.2 | DIN 51659-2 |
7.2
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 33.9 | DIN 51659-2 |
33.9
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 14.200 | ASTM D2983 |
14.200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 1.8 | ASTM D2896 |
1.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B |
Allison C-4, Allison TES-389, Caterpillar TO-2, DTFR 13C100 (236.1), DTFR 13C170 (236.9), Ford MERCON®, GM Dexron® II E, GM Dexron® III F, GM Dexron® III H, MAN 339 L1, MAN 339 Type V1, MAN 339 Type Z1, MAN 339 Type Z2, MB 236.1, MB 236.10, MB 236.5, MB 236.6, MB 236.9, Voith H55.6336.3x Extended Drain (G1363), Volvo 97341, ZF TE-ML 02F, ZF TE-ML 03D, ZF TE-ML 04D, ZF TE-ML 05L, ZF TE-ML 14A, ZF TE-ML 14B, ZF TE-ML 16L, ZF TE-ML 16R, ZF TE-ML 17C, ZF TE-ML 20B, ZF TE-ML 25B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
SAE: 75W-80
API: GL-4
Analoglar OEM:
Alpine 0101683,
Alpine 0101684,
Alpine 0101685,
DAF 09052IT,
DAF 09069EU,
DAF 09069IT,
DAF 09069RU,
DAF 09225RU,
DAF 09226BN,
DAF 1659981,
DAF 1659982,
DAF 1659982G,
DAF 1659988,
DAF 1659988G,
DAF 1659989,
FEBI 170126,
FEBI 170127,
FEBI 170134,
Hyundai Motor 0450000440,
MAN 09110700672,
Pentosin 1027107,
Porsche 00004330300,
Volvo 1161950,
Volvo 85108170,
Volvo 85108171,
Volvo 85113903,
Volvo 85113904,
Volvo 85123561,
Volvo 85123562,
Volvo 85136277,
Volvo 85136278
Alpine 0101683, Alpine 0101684, Alpine 0101685, DAF 09052IT, DAF 09069EU, DAF 09069IT, DAF 09069RU, DAF 09225RU, DAF 09226BN, DAF 1659981, DAF 1659982, DAF 1659982G, DAF 1659988, DAF 1659988G, DAF 1659989, FEBI 170126, FEBI 170127, FEBI 170134, Hyundai Motor 0450000440, MAN 09110700672, Pentosin 1027107, Porsche 00004330300, Volvo 1161950, Volvo 85108170, Volvo 85108171, Volvo 85113903, Volvo 85113904, Volvo 85123561, Volvo 85123562, Volvo 85136277, Volvo 85136278, Volvo MVBVISHIFT75W80JUG, Volvo VPO120548, Volvo VPO120548, Volvo VPO120549, ZF 0671090383, ZF 0671090384, ZF 0671090385, ZF 0671090386, ZF 671090383, ZF 671090384, ZF 671090385, ZF 671090386, ZF S0671090383, ZF S0671090384, ZF S0671090385, ZF S0671090386, ZF S671090385
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1221100-001
Hajm:
4 L
Artikel:
1221100-004
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221100-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221100-700
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Yengil va yuk avtomobillarining transmissiyasi va uzatmalar qutilarining yuqori yuklangan elementlarini aşınmadan ishonchli himoya qiladi. To'liq sintetik asos komponentidan foydalanish RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 transmissiya moyini juda past haroratlarda qo'llash imkonini beradi, shuningdek yuqori termostabillik tufayli almashtirish oralig'ini oshiradi.
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – transmissiya moyi intarder va retarderli yuk avtomobillari, avtobuslar, qurilish texnikasining sinxronlangan uzatmalar qutilarida foydalanish uchun mo'ljallangan.
Qulay uzatma almashishga erishish, shuningdek almashtirish oralig'ini 500 000 km gacha uzaytirish (agar texnika ishlab chiqaruvchisi ushbu turdagi moylar uchun bunday imkoniyatni belgilagan bo'lsa) va ekspluatatsiya xarajatlarini kamaytirish imkonini beradi.
SSG Spec Synt LKW Getriebeoel SAE 75W-80 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda silliq uzatma almashish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K |
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 |
MIL-L-2105
|
||
| Mos keladi | IVECO, Renault |
IVECO, Renault
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Scania STO MTF |
Scania STO MTF
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.29 | DIN 51659-2 |
9.29
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 51.97 | DIN 51659-2 |
51.97
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P
|