VIN, yuk mashinasi markasi, modeli, turi yoki agregat nomi, har qanday moy artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Kamaz - 6520 / 65201 / 65206 / 6540 - 6520 6x4 Euro 3 (257 kW) (Cummins)
Kamaz 6520 / 65201 / 65206 / 6540 6520 6x4 Euro 3 (257 kW) (Cummins), Chiqarilgan yil: 2009 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Tugunlar va agregatlar
Dvigatel Cummins ISLe Euro 3
Aralash texnika parki uchun
RAVENOL EURO IV Truck SAE 10W-40 - sintetik asos moy bilan eng zamonaviy qo'shimchalar kombinatsiyasida turboquvvatli va turboquvvatsiz dizel dvigatellari uchun universal yarim sintetik motor moyi, og'ir yuk avtomobillari, avtobuslar va maxsus texnika, shuningdek, oxirgi avlod 4 taktli dizel dvigatellari uchun.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Deutz DQC IV-10 LA, DTFR 15C110, Mack EO-N, Renault RLD-2, Tatra TDS 30/12, Volvo VDS-3
Talablarga muvofiqligi:
DAF HP-2, MAN M 3277, MAN M 3477, MB 228.51, MTU Type 3, MTU Type 3.1, Renault RXD, Scania LDF
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1122107-001
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1122107-B20
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1122107-700
RAVENOL EURO IV Truck SAE 10W-40 - sintetik asos moy bilan eng zamonaviy qo'shimchalar kombinatsiyasida turboquvvatli va turboquvvatsiz dizel dvigatellari uchun universal yarim sintetik motor moyi, og'ir yuk avtomobillari, avtobuslar va maxsus texnika, shuningdek, oxirgi avlod 4 taktli dizel dvigatellari uchun.
RAVENOL EURO IV Truck SAE 10W-40 UHPDl (Ultra High Performance Diesel) sinfidagi moy bo'lib, u zarrachalar filtri bilan jihozlangan texnika va past kulli LOW SPAsh texnologiyasi uchun moylarga qo'yiladigan talablarga javob beradi.
Qo'llanish sohasi:
Chiqindi gazlar emissiyasiga yuqori talablar qo'yiladigan avtomobillar uchun butun mavsumiy motor moyi.
Quyidagilar uchun qo'llaniladi: turboquvvatli va turboquvvatsiz dizel dvigatellari. Shuningdek, EURO I, II, III, IV va EURO V dvigatellari uchun.
EURO IV Truck SAE 10W-40 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Aşınmadan mukammal himoya
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yuqori haroratlarda mukammal barqarorlik
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Yoqilg'i sarfini kamaytirish hisobiga tejamkorlik
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik tufayli uzoq xizmat muddati
- Past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda mukammal ko'rsatkichlar
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- PAO va HC asos moylarining bug'lanish yo'qotishlari pastligi tufayli past moy sarfi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF HP-2, MAN M 3277 (CRF Abgasrückführung), MAN M 3477, MB 228.51, MTU Typ 3, MTU Typ 3.1, Renault RXD, Scania LDF |
DAF HP-2, MAN M 3277 (CRF Abgasrückführung), MAN M 3477, MB 228.51, MTU Typ 3, MTU Typ 3.1, Renault RXD, Scania LDF
|
||
| Viskozite | 10W-40 |
10W-40
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | CI-4 |
CI-4
|
||
| ACEA | E6, E7 |
E6, E7
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Deutz DQC IV-10 LA, DTFR 15C110, Mack EO-N, Renault RLD-2, Tatra TDS 30/12, Volvo VDS-3 |
Deutz DQC IV-10 LA, DTFR 15C110, Mack EO-N, Renault RLD-2, Tatra TDS 30/12, Volvo VDS-3
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF HP-2, MAN M 3277, MAN M 3477, MB 228.51, MTU Type 3, MTU Type 3.1, Renault RXD, Scania LDF |
DAF HP-2, MAN M 3277, MAN M 3477, MB 228.51, MTU Type 3, MTU Type 3.1, Renault RXD, Scania LDF
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 856 | EN ISO 12185 |
856
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 14.7 | DIN 51659-2 |
14.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 99.3 | DIN 51659-2 |
99.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 153 | DIN ISO 2909 |
153
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4.1 | ASTM D5481 |
4.1
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (ССС) -25°C da | mPa*s | 6600 | ASTM D5293 |
6600
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -30°C da | mPa*s | 19.700 | ASTM D4684 |
19.700
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 6.7 | ASTM D5800 |
6.7
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 249 | DIN EN ISO 2592 |
249
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.4 | ASTM D2896 |
10.4
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.87 | DIN 51575 |
0.87
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | DAF HP-2, Deutz DQC IV-10 LA, DTFR 15C110, Mack EO-N, MAN M 3277, MAN M 3477, MB 228.51, MTU Type 3, MTU Type 3.1, Renault RLD-2, Renault RXD, Scania LDF, Tatra TDS 30/12, Volvo VDS-3 |
DAF HP-2, Deutz DQC IV-10 LA, DTFR 15C110, Mack EO-N, MAN M 3277, MAN M 3477, MB 228.51, MTU Type 3, MTU Type 3.1, Renault RLD-2, Renault RXD, Scania LDF, Tatra TDS 30/12, Volvo VDS-3
|
Aralash avtopark uchun
RAVENOL Turbo plus SHPD SAE15W-40 – aralash avtopark uchun SHPD sinfidagi mineral motor moyi. Turboнаддувли dizel va benzin dvigatellarida foydalanish uchun mo'ljallangan. Uzaytirilgan almashtirish intervalini kafolatlaydi (avtomobil ishlab chiqaruvchisi ko'rsatmasiga muvofiq).
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Cummins CES 20076, Cummins CES 20077, Cummins CES 20078, Deutz DQC III-10, DTFR 15B110, MTU Type 2, Renault RLD, Renault RLD-2, TEDOM 258-3, Volvo VDS-3
Talablarga muvofiqligi:
Allison C-4, Caterpillar TO-2, Global DHD-1, John Deere JDQ-78 A, Mack EO-M, Mack EO-M Plus, MAN M 3275-1, MB 228.3, MB 229.1, Scania LDF-2, ZF TE-ML 07C
SAE: 15W-40
Analoglar OEM:
Alpine 0100323,
Alpine 100324,
Chrysler 68024966AA,
Chrysler 68024966PB,
Chrysler 68024966PD,
Chrysler 68024967AA,
Chrysler 68218940AA,
Chrysler 68218940AB,
Chrysler 68218940AC,
Chrysler 68218940AD,
Chrysler 68218940CB,
Chrysler 68218941AA,
Chrysler 68218941AB,
Chrysler 68218941AC,
Chrysler 68218941CB,
Chrysler 68218941CB,
Chrysler 68218942AA,
Chrysler 68218943AA,
Chrysler 68218943AD,
Chrysler 68218944AA,
FEBI 32925,
FEBI 32926,
FEBI 32927,
FEBI 32928,
FEBI 32929,
FEBI 32930,
Motorcraft XO15W40BSD,
Motorcraft XO15W40DSD,
Motorcraft XO15W40DSDR,
Motorcraft XO15W40QSD,
Motorcraft XO15W40QSD1
Alpine 0100323, Alpine 100324, Chrysler 68024966AA, Chrysler 68024966PB, Chrysler 68024966PD, Chrysler 68024967AA, Chrysler 68218940AA, Chrysler 68218940AB, Chrysler 68218940AC, Chrysler 68218940AD, Chrysler 68218940CB, Chrysler 68218941AA, Chrysler 68218941AB, Chrysler 68218941AC, Chrysler 68218941CB, Chrysler 68218941CB, Chrysler 68218942AA, Chrysler 68218943AA, Chrysler 68218943AD, Chrysler 68218944AA, FEBI 32925, FEBI 32926, FEBI 32927, FEBI 32928, FEBI 32929, FEBI 32930, Motorcraft XO15W40BSD, Motorcraft XO15W40DSD, Motorcraft XO15W40DSDR, Motorcraft XO15W40QSD, Motorcraft XO15W40QSD1, Motorcraft XO15W40QSDF, Motorcraft XO15W40QSDW, Motorcraft XO15W40TBSD, Motorcraft XO15W405Q3SD, Motorcraft XO15W405QSD, Motorcraft XO15W406GSD, SWAG 15932925, SWAG 15932926, SWAG 15932927, SWAG 15932928, SWAG 15932929, SWAG 15932930, Toyota 0888080805, Toyota 0888080806, Volvo 85102464
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1123115-001
Hajm:
4 L
Artikel:
1123115-004
Hajm:
7 L
Artikel:
1123115-007
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1123115-700
RAVENOL Turbo plus SHPD SAE15W-40 – aralash avtopark uchun SHPD sinfidagi mineral motor moyi. Turboнаддувли dizel va benzin dvigatellarida foydalanish uchun mo'ljallangan. Uzaytirilgan almashtirish intervalini kafolatlaydi (avtomobil ishlab chiqaruvchisi ko'rsatmasiga muvofiq).
SAE 15W-40 viskozite sinfidagi motor moyidan foydalanish talab qilinadigan avtomobil dizel dvigatellari uchun butun mavsumiy qo'llaniladigan motor moyi sifatida tavsiya etiladi.
Ishlab chiqaruvchi talablariga muvofiq turbodizel dvigatellarda uzaytirilgan almashtirish intervallari uchun mos keladi.
Turbo plus SHPD SAE 15W-40 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib tez qabul qilish, oksidlanishga juda yuqori barqarorlik
- Ayniqsa yaxshi qarishga chidamlilik
- Ajoyib viskozite-harorat xossalari
- Chegaraviy moylash sharoitlarida ham yuqori mustahkamlik zaxirasi
- Uzaytirilgan moy almashtirish intervali
- Og'ir yuklamalar uchun eng yaxshi tarzda mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Allison C4, Caterpillar TO-2, Global DHD-1, IVECO, JASO DH-1, John Deere JDQ-78A, Mack EO-M, Mack EO-M Plus, MAN M 3275-1 (Multigrades), MB 228.3, MB 229.1, Scania LDF-2, ZF TE-ML 07C |
Allison C4, Caterpillar TO-2, Global DHD-1, IVECO, JASO DH-1, John Deere JDQ-78A, Mack EO-M, Mack EO-M Plus, MAN M 3275-1 (Multigrades), MB 228.3, MB 229.1, Scania LDF-2, ZF TE-ML 07C
|
||
| Viskozite | 15W-40 |
15W-40
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Mineral |
Mineral
|
||
| API | CI-4, SL |
CI-4, SL
|
||
| ACEA | A3, B4, E7 |
A3, B4, E7
|
||
| JASO | DH-1 |
DH-1
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Cummins CES 20076, Cummins CES 20077, Cummins CES 20078, Deutz DQC III-10, DTFR 15B110, MTU Type 2, Renault RLD, Renault RLD-2, TEDOM 258-3, Volvo VDS-3 |
Cummins CES 20076, Cummins CES 20077, Cummins CES 20078, Deutz DQC III-10, DTFR 15B110, MTU Type 2, Renault RLD, Renault RLD-2, TEDOM 258-3, Volvo VDS-3
|
||
| Talablarga mos keladi | Allison C-4, Caterpillar TO-2, Global DHD-1, Mack EO-M, Mack EO-M Plus, MAN M 3275-1, MB 228.3, MB 229.1, Scania LDF-2, ZF TE-ML 07C |
Allison C-4, Caterpillar TO-2, Global DHD-1, Mack EO-M, Mack EO-M Plus, MAN M 3275-1, MB 228.3, MB 229.1, Scania LDF-2, ZF TE-ML 07C
|
||
| Mos keladi | IVECO, Steyr Motor GAZ 560 |
IVECO, Steyr Motor GAZ 560
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | John Deere JDQ-78 A |
John Deere JDQ-78 A
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 870 | EN ISO 12185 |
870
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15 | DIN 51659-2 |
15
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 115.7 | DIN 51659-2 |
115.7
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 134 | DIN ISO 2909 |
134
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4 | ASTM D5481 |
4
mPa*s
ASTM D5481
|
| Qotish harorati | °C | -36 | DIN ISO 3016 |
-36
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 10.5 | ASTM D2896 |
10.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Ruxsatnomalar | Allison C-4, Caterpillar TO-2, Cummins CES 20076, Cummins CES 20077, Cummins CES 20078, Deutz DQC III-10, DTFR 15B110, Global DHD-1, Mack EO-M, Mack EO-M Plus, MAN M 3275-1, MB 228.3, MB 229.1, MTU Type 2, Renault RLD, Renault RLD-2, Scania LDF-2, TEDOM 258-3, Volvo VDS-3, ZF TE-ML 07C |
Allison C-4, Caterpillar TO-2, Cummins CES 20076, Cummins CES 20077, Cummins CES 20078, Deutz DQC III-10, DTFR 15B110, Global DHD-1, Mack EO-M, Mack EO-M Plus, MAN M 3275-1, MB 228.3, MB 229.1, MTU Type 2, Renault RLD, Renault RLD-2, Scania LDF-2, TEDOM 258-3, Volvo VDS-3, ZF TE-ML 07C
|
Mexanik uzatma qutisi
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
SAE: 75W-80
API: GL-4
Analoglar OEM:
Alpine 0101683,
Alpine 0101684,
Alpine 0101685,
DAF 09052IT,
DAF 09069EU,
DAF 09069IT,
DAF 09069RU,
DAF 09225RU,
DAF 09226BN,
DAF 1659981,
DAF 1659982,
DAF 1659982G,
DAF 1659988,
DAF 1659988G,
DAF 1659989,
FEBI 170126,
FEBI 170127,
FEBI 170134,
Hyundai Motor 0450000440,
MAN 09110700672,
Pentosin 1027107,
Porsche 00004330300,
Volvo 1161950,
Volvo 85108170,
Volvo 85108171,
Volvo 85113903,
Volvo 85113904,
Volvo 85123561,
Volvo 85123562,
Volvo 85136277,
Volvo 85136278
Alpine 0101683, Alpine 0101684, Alpine 0101685, DAF 09052IT, DAF 09069EU, DAF 09069IT, DAF 09069RU, DAF 09225RU, DAF 09226BN, DAF 1659981, DAF 1659982, DAF 1659982G, DAF 1659988, DAF 1659988G, DAF 1659989, FEBI 170126, FEBI 170127, FEBI 170134, Hyundai Motor 0450000440, MAN 09110700672, Pentosin 1027107, Porsche 00004330300, Volvo 1161950, Volvo 85108170, Volvo 85108171, Volvo 85113903, Volvo 85113904, Volvo 85123561, Volvo 85123562, Volvo 85136277, Volvo 85136278, Volvo MVBVISHIFT75W80JUG, Volvo VPO120548, Volvo VPO120548, Volvo VPO120549, ZF 0671090383, ZF 0671090384, ZF 0671090385, ZF 0671090386, ZF 671090383, ZF 671090384, ZF 671090385, ZF 671090386, ZF S0671090383, ZF S0671090384, ZF S0671090385, ZF S0671090386, ZF S671090385
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1221100-001
Hajm:
4 L
Artikel:
1221100-004
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221100-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221100-700
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Yengil va yuk avtomobillarining transmissiyasi va uzatmalar qutilarining yuqori yuklangan elementlarini aşınmadan ishonchli himoya qiladi. To'liq sintetik asos komponentidan foydalanish RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 transmissiya moyini juda past haroratlarda qo'llash imkonini beradi, shuningdek yuqori termostabillik tufayli almashtirish oralig'ini oshiradi.
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – transmissiya moyi intarder va retarderli yuk avtomobillari, avtobuslar, qurilish texnikasining sinxronlangan uzatmalar qutilarida foydalanish uchun mo'ljallangan.
Qulay uzatma almashishga erishish, shuningdek almashtirish oralig'ini 500 000 km gacha uzaytirish (agar texnika ishlab chiqaruvchisi ushbu turdagi moylar uchun bunday imkoniyatni belgilagan bo'lsa) va ekspluatatsiya xarajatlarini kamaytirish imkonini beradi.
SSG Spec Synt LKW Getriebeoel SAE 75W-80 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda silliq uzatma almashish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Scania STO MTF, Voith Typ C, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K |
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 |
MIL-L-2105
|
||
| Mos keladi | IVECO, Renault |
IVECO, Renault
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Scania STO MTF |
Scania STO MTF
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.29 | DIN 51659-2 |
9.29
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 51.97 | DIN 51659-2 |
51.97
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P
|
Orqa differensial yetakchi, qo‘llab-quvvatlovchi
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Transmissiya uchun
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
Talablarga muvofiqligi:
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2 , BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.7, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221107-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221107-700
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
PAO asosida maxsus tanlangan qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Transmissiya moylariga qo'yiladigan barcha zamonaviy talablarga javob beradi.
Yuqori yuklamalarda ishlash uchun transmissiya moyi bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi. O'z-o'zidan bloklanuvchi va o'z-o'zidan bloklanmaydigan "Limited Slip" (LS) differensialli transmissiyalar uchun eng mos keladi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi ("Limited Slip") differensiallar va gipoid uzatmalar uchun maxsus mo'ljallangan. Transmissiyaning barcha elementlarini moylashni kafolatlaydi. Ishlab chiqaruvchilar tavsiyalariga rioya qiling.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4032
- BMW 83222239982
- BMW 83222295532
- GM/Opel 92184900
- Land Rover LR052059
- Mercedes A0019893303
- Mercedes A0019898303
- MOPAR 68083381AA
- Toyota 088858081
- VW G052196A2
- VW G055190A2
DGL SAE 75W-85 GL-5 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori moy haroratlarida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ajoyib eyilishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Rangli metallar va zichlatuvchi materiallar bilan yaxshi moslik
- Past haroratlarda ham yaxshi haydalish qobiliyati
- Past haroratda oquvchanlikni yo'qotish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW /Jeep, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VOLVO 32240903, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18 |
AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW /Jeep, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VOLVO 32240903, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | BMW /Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus |
BMW /Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VOLVO 32240903, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190 |
AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VOLVO 32240903, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.6 | DIN 51659-2 |
11.6
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51659-2 |
64.3
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 26.000 | ASTM D2983 |
26.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 10/0 | ASTM D892 |
10/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
Gidravlik mufta tizimi
Tormoz tizimi uchun
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, yuqori sifatli tormoz suyuqligi bo‘lib, bor kislotasining yuqori molekulali efirlari aralashmasi asosida tayyorlangan va yuqori samarali antioksidlovchi qo‘shimchalar, korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda muhrlar va elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo‘shimchalar bilan boyitilgan.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
DOT 4
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, yuqori sifatli tormoz suyuqligi bo‘lib, bor kislotasining yuqori molekulali efirlari aralashmasi asosida tayyorlangan va yuqori samarali antioksidlovchi qo‘shimchalar, korroziyaga qarshi inhibitörlar hamda muhrlar va elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo‘shimchalar bilan boyitilgan.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo‘llash uchun mo‘ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz suyuqliklari bilan, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirish taqiqlanadi.
Quyidagi spetsifikatsiyalarga mos: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 quyidagilarni ta’minlaydi:
- ABS tizimi bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashi
- Kimyoviy barqarorlik
- Yaxshilangan moylash xususiyatlari
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral ta’sir
- Past haroratlarda ham oquvchanlik
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| FMVSS 116 (DOT) spetsifikatsiyalari | DOT-4 |
DOT-4
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Quvvatni uzatish qutisi "sendvich" tipida
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221102-700
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- Opel/GM 1940182
- Opel/GM 93740319
- Hyundai 04300-00110
- Hyundai 04300-00140
- Hyundai 08950-00020-A
- Hyundai 08950-00020-B
- Mercedes A0019891403
- MITSUBISHI 3717610
- Nissan 999MP-MTF00P
- Nissan KE91699931
- Nissan KE91699942
- Nissan KLD26-75802
MTF-1 SAE 75W-85 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zanglash, korroziya va ko'piklanishdan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinishi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060 |
GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 868 | EN ISO 12185 |
868
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 37.400 | ASTM D2983 |
37.400
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
Quvvatni uzatish “sendvich” tipidagi yuqori chiqish
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221102-700
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- Opel/GM 1940182
- Opel/GM 93740319
- Hyundai 04300-00110
- Hyundai 04300-00140
- Hyundai 08950-00020-A
- Hyundai 08950-00020-B
- Mercedes A0019891403
- MITSUBISHI 3717610
- Nissan 999MP-MTF00P
- Nissan KE91699931
- Nissan KE91699942
- Nissan KLD26-75802
MTF-1 SAE 75W-85 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zanglash, korroziya va ko'piklanishdan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinishi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060 |
GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 868 | EN ISO 12185 |
868
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 37.400 | ASTM D2983 |
37.400
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
Quvvatni uzatish
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221102-700
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- Opel/GM 1940182
- Opel/GM 93740319
- Hyundai 04300-00110
- Hyundai 04300-00140
- Hyundai 08950-00020-A
- Hyundai 08950-00020-B
- Mercedes A0019891403
- MITSUBISHI 3717610
- Nissan 999MP-MTF00P
- Nissan KE91699931
- Nissan KE91699942
- Nissan KLD26-75802
MTF-1 SAE 75W-85 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zanglash, korroziya va ko'piklanishdan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinishi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060 |
GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 868 | EN ISO 12185 |
868
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 37.400 | ASTM D2983 |
37.400
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
To‘liq yig‘ilgan o‘tkazuvchi val orqa ko‘prikni boshqarish
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.304.71, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51659-2 |
16.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51659-2 |
108.8
mm²/s
DIN 51659-2
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (235.8), DTFR 13B110 (235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13B150 (MB 235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221102-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221102-700
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 - Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutisi, taqsimlash qutilari va differensiallar uchun to'liq sintetik transmissiya moyi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi.
RAVENOL MTF-1 SAE 75W-85 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarning analogi hisoblanadi:
- Opel/GM 1940182
- Opel/GM 93740319
- Hyundai 04300-00110
- Hyundai 04300-00140
- Hyundai 08950-00020-A
- Hyundai 08950-00020-B
- Mercedes A0019891403
- MITSUBISHI 3717610
- Nissan 999MP-MTF00P
- Nissan KE91699931
- Nissan KE91699942
- Nissan KLD26-75802
MTF-1 SAE 75W-85 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zanglash, korroziya va ko'piklanishdan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda uzatmalarning silliq almashinishi
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB 235.4 (A 001 989 14 03), Mitsubishi 3717610, MTF BOT 0063 für F35/MU3 5-speed SAAB/GM/Opel, MTF BOT 402, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Opel/GM B0402071, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060, VW G 052 513
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060 |
GM 1940182, GM 93740319, Hyundai 04300-00110, Hyundai 04300-00140, Hyundai 08950-00020-A, Hyundai 08950-00020-B, MB A 001 989 14 03, Mitsubishi 3717610, Nissan 999MP-MTF00P, Nissan KE91699931, Nissan KE91699942, Nissan KLD26-75802, Toyota 08885-02606, Toyota 08885-81060
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 868 | EN ISO 12185 |
868
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 37.400 | ASTM D2983 |
37.400
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513 |
DTFR 13B150 (235.4), Fiat 9.55550-MZ1, Fiat 9.55550-MZ3, GM B0402071, MB 235.4, MTF BOT 0063, MTF BOT 402, VW G 052 513
|