VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Volkswagen - ID.Aero CS, E02 - EV (85 kWh) 4WD
Volkswagen ID.Aero CS, E02 EV (85 kWh) 4WD, Chiqarilgan yil: 2025 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Elektr
Tugunlar va agregatlar
Reduktor old
RAVENOL EV -Synto Extra Fluid 70W E-TF — to'liq sintetik moy bo'lib, zamonaviy elektromobillar talablarini hisobga olgan holda maxsus ishlab chiqilgan. Tanlangan qo'shimchalar yaxshi elektr qarshiligi va dielektrik xususiyatlarini ta'minlaydi. Maxsus formula energiya yo'qotishlarini kamaytiradi, shu bilan birga transmissiyadagi elektr komponentlarini himoya qiladi.
Talablarga muvofiqligi:
BOT 805C EV, VW G 053 013 M2
Analoglar OEM:
BMW 83225A1D718, BMW 83225A1D718
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
4 L
Artikel:
1215101-004
Hajm:
20 L
Artikel:
1215101-020
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1215101-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1215101-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1215101-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1215101-700
RAVENOL EV -Synto Extra Fluid 70W E-TF — to'liq sintetik moy bo'lib, zamonaviy elektromobillar talablarini hisobga olgan holda maxsus ishlab chiqilgan. Tanlangan qo'shimchalar yaxshi elektr qarshiligi va dielektrik xususiyatlarini ta'minlaydi. Maxsus formula energiya yo'qotishlarini kamaytiradi, shu bilan birga transmissiyadagi elektr komponentlarini himoya qiladi.
RAVENOL EV-Synto Extra Fluid 70W E-TF ishqalanish va eskirishni kamaytiradi, avtomobilning xizmat muddatini uzaytiradi. Elektromobillar transmissiyasining barcha komponentlarini samarali moylaydi va sovutadi.
RAVENOL EV-Synto Extra Fluid 70W E-TF barcha zamonaviy elektromobillarda butun yil davomida foydalanish uchun ideal mos keladi. Maxsus qo'shimchalar paketi ko'plab OEM ishlab chiqaruvchilar talablariga javob beradi.
Quyidagilar uchun ishlab chiqilgan:
- quruq va ho'l dvigatelli avtomobillar transmissiyalari: Honda, BMW (i-Line), Mini, Mitsubishi, Fiat, Hyundai, Dong Feng, Geely, Chery, Kia, Tesla, Volvo, VW, Nio, Lotus, Rimac, Rivian, Polestar.
Ayniqsa VOLVO / Geely / Lynk & Co / Schaeffler avtomobillarining ERAD 1, ERAD 2, ERAD 3 (Electric Rear Axle Drive) tizimlari uchun mos keladi.
Geely / Lynk & Co 8893040988 / Drive 8890005982 / TZ220XS109
(Ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga rioya qilish zarur)
MUHIM! Almashtirishda transmissiyani RAVENOL EV-Synto Extra Fluid 70W E-TF moyi bilan yuvib, so'ngra moyni yangisiga almashtiring. Suyuqlik tanlashda professional yondashuvni talab qiladigan xizmat mahsulotidir. Suyuqlikni tanlash, uni almashtirish tartibi va davriyligi bo'yicha ishlab chiqaruvchi tavsiyalariga rioya qiling.
RAVENOL EV-Synto Extra Fluid 70W E-TF dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Dielektrik xususiyatlar;
- Yuqori elektr qarshiligi;
- Eskirishdan yuqori himoya;
- Transmissiya materiallari bilan ajoyib moslik;
- Korroziyadan juda yaxshi himoya;
- Yuqori oksidlanish barqarorligi tufayli uzoq xizmat muddati.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BOT 805C EV, ON EV W1, VW G 053 013 M2 |
BOT 805C EV, ON EV W1, VW G 053 013 M2
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | BOT 805C EV, VW G 053 013 M2 |
BOT 805C EV, VW G 053 013 M2
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Castrol ON EV W1 |
Castrol ON EV W1
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.6 | DIN 51562-1 |
5.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 23 | DIN 51562-1 |
23
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 196 | DIN ISO 2909 |
196
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -72 | DIN ISO 3016 |
-72
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 176 | DIN EN ISO 2592 |
176
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | BOT 805C EV, VW G 053 013 M2 |
BOT 805C EV, VW G 053 013 M2
|
||
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -55°C da | mPa*s | 19.400 | ASTM D2983 |
19.400
mPa*s
ASTM D2983
|
| 0 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 147.2 | ASTM D7896 |
147.2
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 20 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 142.4 | ASTM D7896 |
142.4
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 60 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 136 | ASTM D7896 |
136
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 100 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 130.4 | ASTM D7896 |
130.4
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 140 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 125.9 | ASTM D7896 |
125.9
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 0 °C da solishtirma elektr o‘tkazuvchanlik | nS/m | 2.8 | DIN EN 60247 |
2.8
nS/m
DIN EN 60247
|
| 20 °C da solishtirma elektr o‘tkazuvchanlik | nS/m | 8.4 | DIN EN 60247 |
8.4
nS/m
DIN EN 60247
|
| 80 °C da solishtirma elektr o‘tkazuvchanlik | nS/m | 82.9 | DIN EN 60247 |
82.9
nS/m
DIN EN 60247
|
| 140 °C da solishtirma elektr o‘tkazuvchanlik | nS/m | 322.5 | DIN EN 60247 |
322.5
nS/m
DIN EN 60247
|
| 0 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 1.9 | ASTM D7896 |
1.9
J/g∙K
ASTM D7896
|
| 20 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 1.9 | ASTM D7896 |
1.9
J/g∙K
ASTM D7896
|
| 60 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 2.1 | ASTM D7896 |
2.1
J/g∙K
ASTM D7896
|
| 100 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 2.2 | ASTM D7896 |
2.2
J/g∙K
ASTM D7896
|
| 140 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 2.4 | ASTM D7896 |
2.4
J/g∙K
ASTM D7896
|
| Dielektrik mustahkamlik | kV | 55,5 | IEC 60156 |
55,5
kV
IEC 60156
|
Transmissiya moyi
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
Analoglar OEM:
BMW 83225B3AC81,
BMW 83222433157,
Chery 9009011085,
FEBI 171871,
FEBI 4054224718711,
Ford 2426698,
Ford KU7JM2C218AA,
Hyundai 0023219101,
Hyundai 043002N110,
Hyundai 043002N110EU,
Hyundai UM020CH266,
MB A0009892002,
MB A0009896104,
MB A000989610409,
MB A000989610410,
MB A000989610411,
MB A000989610412,
Renault 7711579594,
Renault 7711782057,
Renault 7711785242,
Renault 7711785243,
Renault 7711945804,
Renault 7711945805,
Renault 7711945827,
Renault 9141860904,
SWAG 33101041,
SWAG 4054228718717,
VAG G055529A2,
VAG G055529Z2,
Volvo 32240419,
Volvo 32240419
BMW 83225B3AC81, BMW 83222433157, Chery 9009011085, FEBI 171871, FEBI 4054224718711, Ford 2426698, Ford KU7JM2C218AA, Hyundai 0023219101, Hyundai 043002N110, Hyundai 043002N110EU, Hyundai UM020CH266, MB A0009892002, MB A0009896104, MB A000989610409, MB A000989610410, MB A000989610411, MB A000989610412, Renault 7711579594, Renault 7711782057, Renault 7711785242, Renault 7711785243, Renault 7711945804, Renault 7711945805, Renault 7711945827, Renault 9141860904, SWAG 33101041, SWAG 4054228718717, VAG G055529A2, VAG G055529Z2, Volvo 32240419, Volvo 32240419
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1212107-700
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL DCT-LV Fluid uzatmaning optimal quvvatini va yozning o'rtasida ekstremal yuklamalarda ham, qishda past haroratlarda ham silliqning ajoyib ishlashini kafolatlaydi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG kompaniyasi tomonidan Daimler uchun maxsus MB 239.21 ruxsatnomasi bilan uchinchi avlod 7 pog'onali ikki silliq uzatmasida foydalanish uchun ishlab chiqilgan.
Tasniflar va spetsifikatsiyalar:
RAVENOL DCT-LV Fluid turli avtomobil ishlab chiqaruvchilarining, masalan, BMW, Ford, Mercedes, VW/Audi kabi ikki silliq uzatmalari uchun maxsus ishlab chiqilgan.
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG 7 pog'onali ikki silliq uzatmalarida (7DCT300 / 6DCT200 / 6DCT150) silliqlarni moylash uchun ishlatiladi. Ho'l yoki quruq silliqli to'g'ridan-to'g'ri o'tish uzatmalarida ishlatilishi mumkin.
Tavsiyalar:
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, Ford F-DC, Ford
WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450,
Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, MB 239.21, Renault 7711785243,
Renault DW5, VW G 055 529 A2
Afzalliklar va xususiyatlar:
RAVENOL DCT-LV Fluid quyidagilarni ta'minlaydi:
- past haroratlarda ham juda yaxshi moylash qobiliyati
- yuqori, barqaror yopishqoqlik indeksi
- eyilish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- yopishqoqlik va harorat bo'yicha ajoyib xususiyatlar
- yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- yozda ekstremal yuklamalarda barqaror moylash plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.55 | DIN 51562-1 |
5.55
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 23.77 | DIN 51562-1 |
23.77
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 3100 | ASTM D2983 |
3100
mPa*s
ASTM D2983
|
| Viskozite indeksi VI | 187 | DIN ISO 2909 |
187
DIN ISO 2909
|
|
| Tavsiyalar | BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C |
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -55°С da | mPa*s | 17200 | ASTM D2983 |
17200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529 |
BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 832 | EN ISO 12185 |
832
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -75 | DIN ISO 3016 |
-75
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
Reduktor orqa 0MHD / EQ310
RAVENOL EV-Synto Super Fluid 75W E-TF — sintetik moy bo'lib, zamonaviy elektromobillar talablarini hisobga olgan holda maxsus ishlab chiqilgan. Tanlangan qo'shimchalar yaxshi elektr qarshiligi va dielektrik xususiyatlarini ta'minlaydi. Maxsus formula energiya yo'qotishlarini kamaytiradi, shu bilan birga transmissiyadagi elektr komponentlarini himoya qiladi.
Talablarga muvofiqligi:
VW G 055 524
Analoglar OEM:
VAG G052527A2, VAG G052527A2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1215102-001
Hajm:
4 L
Artikel:
1215102-004
Hajm:
20 L
Artikel:
1215102-020
Hajm:
20 L, ecobox
Artikel:
1215102-B20
Hajm:
60 L
Artikel:
1215102-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1215102-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1215102-700
RAVENOL EV-Synto Super Fluid 75W E-TF — sintetik moy bo'lib, zamonaviy elektromobillar talablarini hisobga olgan holda maxsus ishlab chiqilgan. Tanlangan qo'shimchalar yaxshi elektr qarshiligi va dielektrik xususiyatlarini ta'minlaydi. Maxsus formula energiya yo'qotishlarini kamaytiradi, shu bilan birga transmissiyadagi elektr komponentlarini himoya qiladi.
RAVENOL EV-Synto Super Fluid 75W E-TF ishqalanish va eskirishni kamaytiradi, avtomobilning xizmat muddatini uzaytiradi. Elektromobillar transmissiyasining barcha komponentlarini samarali moylaydi va sovutadi.
RAVENOL EV-Synto Super Fluid 75W E-TF barcha zamonaviy elektromobillarda butun yil davomida foydalanish uchun ideal mos keladi. Maxsus qo'shimchalar paketi ko'plab OEM talablariga javob beradi.
Quyidagilar uchun ishlab chiqilgan:
- quruq va ho'l dvigatelli avtomobillar transmissiyalari: MB (EQ-Line), BMW (i-Line), VW (ID-Line), Porsche, Seat, Cupra, Audi, Skoda, Rolls-Royce, Ford, BYD, Renault, Smart, Tata, Jaguar, Citroën.
(Ishlab chiqaruvchining ko'rsatmalariga rioya qilish zarur)
MUHIM! Almashtirishda transmissiyani RAVENOL EV-Synto Super Fluid 75W E-TF bilan yuvib, so'ngra moyni yangisiga almashtiring.
Suyuqlik tanlashda professional yondashuvni talab qiladigan servis mahsulotidir. Suyuqlikni tanlash, almashtirish tartibi va davriyligi bo'yicha ishlab chiqaruvchi tavsiyalariga rioya qiling.
RAVENOL EV-Synto Super Fluid 75W E-TF qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Dielektrik xususiyatlar;
- Yuqori elektr qarshiligi;
- Eskirishdan yuqori himoya;
- Transmissiya materiallari bilan ajoyib moslik;
- Korroziyadan juda yaxshi himoya;
- Yuqori oksidlanish barqarorligi tufayli uzoq xizmat muddati.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | VW G 055 524 |
VW G 055 524
|
||
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 9.200 | ASTM D2983 |
9.200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | VW G 055 524 |
VW G 055 524
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 837.6 | EN ISO 12185 |
837.6
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.3 | DIN 51562-1 |
7.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 34.3 | DIN 51562-1 |
34.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 218 | DIN EN ISO 2592 |
218
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ruxsatnomalar | VW G 055 524 |
VW G 055 524
|
||
| 0 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 151.9 | ASTM D7896 |
151.9
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 20 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 146.7 | ASTM D7896 |
146.7
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 60 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 140.6 | ASTM D7896 |
140.6
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 100 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 135.1 | ASTM D7896 |
135.1
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 140 °C da issiqlik o‘tkazuvchanligi | mW/m∙K | 130.4 | ASTM D7896 |
130.4
mW/m∙K
ASTM D7896
|
| 0 °C da solishtirma elektr o‘tkazuvchanlik | nS/m | 1.13 | DIN EN 60247 |
1.13
nS/m
DIN EN 60247
|
| 20 °C da solishtirma elektr o‘tkazuvchanlik | nS/m | 4 | DIN EN 60247 |
4
nS/m
DIN EN 60247
|
| 80 °C da solishtirma elektr o‘tkazuvchanlik | nS/m | 56.55 | DIN EN 60247 |
56.55
nS/m
DIN EN 60247
|
| 140 °C da solishtirma elektr o‘tkazuvchanlik | nS/m | 208 | DIN EN 60247 |
208
nS/m
DIN EN 60247
|
| 0 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 1.97 | ASTM D7896 |
1.97
J/g∙K
ASTM D7896
|
| 20 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 2.01 | ASTM D7896 |
2.01
J/g∙K
ASTM D7896
|
| 60 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 2.14 | ASTM D7896 |
2.14
J/g∙K
ASTM D7896
|
| 100 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 2.31 | ASTM D7896 |
2.31
J/g∙K
ASTM D7896
|
| 140 °C da solishtirma issiqlik sig‘imi | J/g∙K | 2.51 | ASTM D7896 |
2.51
J/g∙K
ASTM D7896
|
| Dielektrik mustahkamlik | kV | 68,7 | IEC 60156 |
68,7
kV
IEC 60156
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-3 SAE 75W to'liq sintetik transmissiya moyi uzatmalar qutisi, razdatka qutilari va differensiallar uchun.RAVENOL MTF-3 SAE 75W maxsus tanlangan asos moyi asosida qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi. RAVENOL MTF-3 SAE 75W yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1221104-020
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221104-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221104-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221104-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221104-700
RAVENOL MTF-3 SAE 75W to'liq sintetik transmissiya moyi uzatmalar qutisi, razdatka qutilari va differensiallar uchun.
RAVENOL MTF-3 SAE 75W maxsus tanlangan asos moyi asosida qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Zamonaviy talablarga javob beradi. RAVENOL MTF-3 SAE 75W yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
MTF-3 SAE 75W qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori haroratlar va yuqori yuklamalarda ham barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib yopishishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Past haroratlarda silliq almashinish, past qotish harorati
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4037, BMW 23007533818 MTF-LT-3, BMW 83220396706 MTF-LT-3, BMW 83227533818 MTF-LT-3, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford MU7J 7J106 AA, Ford WSS-M2C200-D2, Ford WSS-M2C200-D3, Ford WSS-M2C200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Mercedes A 001 989 840 309, Opel B0402167, PSA 9730A8, PSA B71 2310, PSA B71 2316, PSA B71 2317, Suzuki 99000-22B27-036, Toyota 08885-81001, Toyota 08885-81081, VW G 009 317 A2, VW G 052 171 A2, VW G 052 512 A2, VW G 052 527 A2, VW G 055 512 A2, VW G 055 532 A2, VW G 070 726 A2, VW G F53 061 M2, VW/Audi G 060 726 A2 |
AC Delco 10-4037, BMW 23007533818 MTF-LT-3, BMW 83220396706 MTF-LT-3, BMW 83227533818 MTF-LT-3, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford MU7J 7J106 AA, Ford WSS-M2C200-D2, Ford WSS-M2C200-D3, Ford WSS-M2C200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Mercedes A 001 989 840 309, Opel B0402167, PSA 9730A8, PSA B71 2310, PSA B71 2316, PSA B71 2317, Suzuki 99000-22B27-036, Toyota 08885-81001, Toyota 08885-81081, VW G 009 317 A2, VW G 052 171 A2, VW G 052 512 A2, VW G 052 527 A2, VW G 055 512 A2, VW G 055 532 A2, VW G 070 726 A2, VW G F53 061 M2, VW/Audi G 060 726 A2
|
||
| Viskozite | 75W |
75W
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2 |
BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4037, BMW 23007533818 MTF-LT-3, BMW 83227533818, Ford MU7J 7J106 AA, MB A 001 989 840 309, PSA 9730.A8, Suzuki 99000-22B27-036, Toyota 08885-81001, Toyota 08885-81081, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726 |
AcDelco 10-4037, BMW 23007533818 MTF-LT-3, BMW 83227533818, Ford MU7J 7J106 AA, MB A 001 989 840 309, PSA 9730.A8, Suzuki 99000-22B27-036, Toyota 08885-81001, Toyota 08885-81081, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 840 | EN ISO 12185 |
840
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 7.4 | DIN 51562-1 |
7.4
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 35.1 | DIN 51562-1 |
35.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 184 | DIN ISO 2909 |
184
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 8.800 | ASTM D2983 |
8.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -48 | DIN ISO 3016 |
-48
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 216 | DIN EN ISO 2592 |
216
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2 |
BMW 83220396706 CROSS, BMW MTF-LT-3, BMW MTF-LT-3 N, BOT 303, BOT 350 M3, Fiat 9.55550-MZ6, Ford WSS-M2C 200-D2, Ford WSS-M2C 200-D3, Ford WSS-M2C 200-E1, JWS 2271, MB 235.10, Opel B0402167, PSA 71 2317, PSA B71 2310, PSA B71 2316, VW G 009 317, VW G 052 171, VW G 052 512, VW G 052 527, VW G 055 512, VW G 055 532, VW G 060 726, VW G 070 726, VW G F53 061 M2
|
Gidravlik tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 LV - sintetik tormoz suyuqligi (tormoz tizimlari va debriyaj uchun), u ISO 4925 Class 6 eng so'nggi standartiga mos keladi va undan ham yuqori. RAVENOL DOT 4 LV maxsus formulasi suyuqlikning xalqaro US FMVSS 116 DOT 3, DOT 4, SAE J 1703, SAE J 1704 va ISO 4925 (3 va 4-sinflar) spetsifikatsiyalariga mos kelishini ta'minlaydi. RAVENOL DOT 4 LV past yopishqoqligi tufayli (maksimal 750 sSt -40°C da), hatto ekstremal past haroratlarda ham qo'llaniladi va ayniqsa ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan transport vositalarining gidravlik tormoz tizimlari va debriyajlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV ning ajoyib xususiyatlari tufayli hatto past haroratlarda ham mexanizmlarning xavfsizlik salohiyati oshadi. RAVENOL DOT 4 LV yuqorida ko'rsatilgan spetsifikatsiyalarga mos keladigan boshqa tormoz suyuqliklari bilan yaxshi aralashadi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1350615-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350615-020
RAVENOL DOT 4 LV - sintetik tormoz suyuqligi (tormoz tizimlari va debriyaj uchun), u ISO 4925 Class 6 eng so'nggi standartiga mos keladi va undan ham yuqori. RAVENOL DOT 4 LV maxsus formulasi suyuqlikning xalqaro US FMVSS 116 DOT 3, DOT 4, SAE J 1703, SAE J 1704 va ISO 4925 (3 va 4-sinflar) spetsifikatsiyalariga mos kelishini ta'minlaydi. RAVENOL DOT 4 LV past yopishqoqligi tufayli (maksimal 750 sSt -40°C da), hatto ekstremal past haroratlarda ham qo'llaniladi va ayniqsa ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan transport vositalarining gidravlik tormoz tizimlari va debriyajlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV ning ajoyib xususiyatlari tufayli hatto past haroratlarda ham mexanizmlarning xavfsizlik salohiyati oshadi. RAVENOL DOT 4 LV yuqorida ko'rsatilgan spetsifikatsiyalarga mos keladigan boshqa tormoz suyuqliklari bilan yaxshi aralashadi.
RAVENOL DOT 4 LV ISO 4925 Class 6 spetsifikatsiyasi bo'yicha tormoz suyuqligi talab qilinadigan barcha transport vositalari uchun qo'llaniladi. Zamonaviy ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan avtomobillar uchun tavsiya etilgan gidravlik tormozlar va debriyaj tizimlari uchun mos keladi. Shuningdek, mineral moylarga asoslanmagan ushbu turdagi suyuqlikdan foydalanish ko'rsatilgan barcha yengil avtomobillar, tijorat transport vositalari va mototsikllarning gidravlik tormozlari va debriyaj tizimlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV bir xil spetsifikatsiyadagi barcha ma'lum tormoz suyuqliklari bilan aralashadi. RAVENOL DOT 4 LV ning to'liq ekspluatatsion afzalliklarini olish uchun har doim tormoz suyuqligini to'liq almashtirish tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV tormoz suyuqligini mineral asosidagi tormoz tizimlari uchun suyuqliklar bilan, masalan Citroen uchun, aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
TORMOZ SUYUQLIGINI ALMASHTIRISHDA AVTOMOBIL ISHLAB CHIQARUVCHISINING TAVSIYALARIGA RIOYA QILING! TORMOZ SUYUQLIGINI TOZA VA QURUQ JOYDA SAQLANG. Ifloslik, suv, neft mahsulotlari yoki boshqa materiallarning tushishi tormoz tizimining buzilishiga yoki uning qimmat ta'mirlanishiga olib kelishi mumkin. SUVNING ADSORBSIYASINI OLDINI OLISH UCHUN TORMOZ SUYUQLIGINI FAQAT ZICH YOPILGAN ORIGINAL QADOQDA SAQLANG. DIQQAT! IDISHNI TO'LDIRMANG VA UNI BOSHQA SUYUQLIKLAR UCHUN ISHLATMANG. Ishlatilgan tormoz suyuqligini ko'rsatmalar talablariga muvofiq utilizatsiya qiling (EU 160113). Tormoz suyuqligining tushishi lak-bo'yoq qoplamasining shikastlanishiga olib kelishi mumkin - suyuqlik to'kilganda darhol ko'p miqdorda suv bilan yuvib tashlang
DOT 4 LV dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Yuqori moylash qobiliyatini
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda, hatto ekstremal sharoitlarda ham ajoyib oquvchanlikni
- Bir xil spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Ford WSS-M6C65-A2, VW 501 14 |
Ford WSS-M6C65-A2, VW 501 14
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14 |
Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 3, DOT 4, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704 |
DOT 3, DOT 4, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.1 | ASTM D445 |
2.1
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 675 | ASTM D445 |
675
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 267 | FMVSS 116 |
267
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 172 | FMVSS 116 |
172
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 3, DOT 4, Ford WSS-M6C 65-A2, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704, VW 501.14 |
DOT 3, DOT 4, Ford WSS-M6C 65-A2, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704, VW 501.14
|
Sovutish tizimi akkumulyator
Antifriz
RAVENOL ETC Protect C12evo Premix -40C - boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. 1.2-etandiol (monoetilenglikol) asosidagi ichki yonish dvigatellarining sovutish konturlari uchun sovutish suyuqligi, korroziya va muzlashdan himoya qilishni ta'minlaydi, texnik xizmat ko'rsatishni talab qilmaydi. Mahsulot eng yangi Si-OAT texnologiyasiga asoslangan radiatorni uzoq muddatli himoya qilish uchun mo'ljallangan.
Talablarga muvofiqligi:
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO TR 1286083, VOLVO VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ETC Protect C12evo Premix -40C - boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. 1.2-etandiol (monoetilenglikol) asosidagi ichki yonish dvigatellarining sovutish konturlari uchun sovutish suyuqligi, korroziya va muzlashdan himoya qilishni ta'minlaydi, texnik xizmat ko'rsatishni talab qilmaydi. Mahsulot eng yangi Si-OAT texnologiyasiga asoslangan radiatorni uzoq muddatli himoya qilish uchun mo'ljallangan.
Organik kislotalar mineral silikatlar bilan birgalikda sovutish konturining eng yaxshi himoyasini ta'minlaydi.
Ushbu mahsulotning sifati nafaqat antifriz effekti (etilenglikol asosidagi mahsulotda avtomatik ravishda mavjud) bilan, balki zangdan himoya qilish bilan ham belgilanadi.
Aynan shuning uchun avtomobil ishlab chiqaruvchilari antifrizni korroziya va kavitatsiyaga qarshi uzoq muddatli sinovlardan o'tkazadilar.
RAVENOL ETC Protect C12evo Premix -40C - sovutish tizimini korroziya va muzlashdan, shuningdek yozda qizib ketishdan himoya qiladi.
RAVENOL ETC Protect C12evo Premix -40C xususiyatlari:
- Si-OAT texnologiyasiga asoslangan zamonaviy qo'shimcha ingibitorlar
- Sovutish tizimlarida ishlatiladigan barcha metallar va metall qotishmalarini, shu jumladan alyuminiyni optimal himoya qilish uchun premium toifadagi korroziyaga qarshi qo'shimchalar.
- 5 yilgacha uzoq muddatli korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mos keladi.
- Sovutish tizimida cho'kindi va ko'pik hosil bo'lishining oldini olish
- Radiatorlar uchun barcha boshqa turdagi antifrizlar bilan aralashtirish qobiliyati
- Nitritlar, aminlar, fosfatlar, boratlar va 2-etilgeksan kislotasi (2-EGK) mavjud emas
- Qizib ketishdan ajoyib himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210, BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, Ford MU7J 19544 CA, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 NF, MAN 324 Si-OAT, MB 326.0 (Premix), MB 326.6 (Premix), MTU MTL 5048, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Scania TB 1451, VOLVO TR 1286083, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO VCS-2, VW TL 774-L (entspricht G12evo) |
ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210, BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, Ford MU7J 19544 CA, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 NF, MAN 324 Si-OAT, MB 326.0 (Premix), MB 326.6 (Premix), MTU MTL 5048, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Scania TB 1451, VOLVO TR 1286083, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO VCS-2, VW TL 774-L (entspricht G12evo)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4985, D6210 |
D3306, D4985, D6210
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo) |
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford MU7J 19544 CA |
Ford MU7J 19544 CA
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1078 | EN ISO 12185 |
1078
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Pushti | ingl |
Pushti
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 4 — | ASTM D1121 |
4 —
mgKOH/g
ASTM D1121
|
| Qaynatish harorati | °C | 111.1 | ASTM D1120 |
111.1
°C
ASTM D1120
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | >8 | ASTM D1287 |
>8
ASTM D1287
|
|
| 20°C da pH | >8 | ASTM D1287 |
>8
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo) |
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
|
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate - boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Ichki yonish dvigatellarining sovutish konturlari uchun 1,2-etandiol (monoetilenglikol) asosidagi sovutish suyuqligi, korroziya va muzlashdan himoya qiladi. Ajoyib issiqlik o'tkazuvchanligi hisobiga issiqlikni samarali chiqaradi. Mahsulot eng yangi Si-OAT texnologiyasi asosida radiatorni uzoq muddatli himoya qilish uchun mo'ljallangan.
Talablarga muvofiqligi:
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO TR 1286083, VOLVO VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
Analoglar OEM:
Audi G12E100M2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate - boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Ichki yonish dvigatellarining sovutish konturlari uchun 1,2-etandiol (monoetilenglikol) asosidagi sovutish suyuqligi, korroziya va muzlashdan himoya qiladi. Ajoyib issiqlik o'tkazuvchanligi hisobiga issiqlikni samarali chiqaradi. Mahsulot eng yangi Si-OAT texnologiyasi asosida radiatorni uzoq muddatli himoya qilish uchun mo'ljallangan.
Organik kislotalar mineral silikatlar bilan birgalikda sovutish konturini eng yaxshi himoya qiladi.
Ushbu mahsulotning sifati nafaqat antifriz effekti (etilenglikol asosidagi mahsulotda avtomatik ravishda mavjud) bilan, balki zangdan himoya qilish bilan ham belgilanadi.
Aynan shuning uchun avtomobil ishlab chiqaruvchilari antifrizni korroziya va kavitatsiyaga qarshi uzoq muddatli sinovlardan o'tkazadilar.
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate - sovutish tizimini korroziya va muzlashdan, shuningdek yozda qizib ketishdan himoya qiladi.
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate xususiyatlari:
- Si-OAT texnologiyasiga asoslangan zamonaviy qo'shimcha ingibitorlar
- Sovutish tizimlarida ishlatiladigan barcha metallar va metall qotishmalarini, shu jumladan alyuminiyni optimal himoya qilish uchun premium toifadagi korroziyaga qarshi qo'shimchalar.
- 5 yilgacha uzoq muddatli korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mos keladi.
- Sovutish tizimida cho'kindi va ko'pik hosil bo'lishining oldini olish
- Radiatorlar uchun boshqa barcha turdagi antifrizlar bilan aralashtirish imkoniyati
- Nitritlar, aminlar, fosfatlar, boratlar va 2-etilgeksan kislotasi (2-EGK) mavjud emas
- Qizib ketishdan ajoyib himoya
Qo'llash bo'yicha eslatmalar
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate yuqori samarali sovuqdan va korroziyadan himoya bilan. Aralashtirish jadvaliga muvofiq qo'llaniladi. Ishlab chiqaruvchining ko'rsatmalariga rioya qiling!
Qo'llash bo'yicha ko'rsatma: Sovutish tizimini tozalang, germetikligini tekshiring, yuving.
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate ni demineralizatsiyalangan yoki distillangan suv bilan aralashtiring (aralashtirish jadvaliga muvofiq) va quying. Dvigatel va isitgichning qizishiga ruxsat bering, radiator sovutish suyuqligining yetishmasligini to'ldiring.
DIQQAT: Hech qachon suyultirilmagan holda ishlatmang! Biz 50:50 (hajm bo'yicha) aralashtirish nisbatini tavsiya qilamiz.
Antifriz konsentratining minimal ulushi 35% - 60% oralig'ida bo'lishi kerak, aks holda mahsulot yetarli ta'sir ko'rsatmaydi.
ARALASHTIRISH JADVALI
| °C gacha himoya harorati | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210, BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, Ford MU7J 19544 BA, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 NF, MAN 324 Si-OAT, MB 325.0 (Konzentrat), MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Scania TB 1451, VOLVO TR 1286083, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO VCS-2, VW TL 774-L (entspricht G12evo) |
ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210, BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, Ford MU7J 19544 BA, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 NF, MAN 324 Si-OAT, MB 325.0 (Konzentrat), MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Scania TB 1451, VOLVO TR 1286083, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO VCS-2, VW TL 774-L (entspricht G12evo)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4985, D6210 |
D3306, D4985, D6210
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo) |
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford MU7J 19544 BA |
Ford MU7J 19544 BA
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1125 | EN ISO 12185 |
1125
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Pushti | ingl |
Pushti
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 10 — | ASTM D1121 |
10 —
mgKOH/g
ASTM D1121
|
| Qaynatish harorati | °C | 178.9 | ASTM D1120 |
178.9
°C
ASTM D1120
|
| Suv miqdori | % | — 4 | ASTM D1123 |
— 4
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -38 | ASTM D1177 |
-38
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,5-8,5 | ASTM D1287 |
7,5-8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo) |
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|