VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Renault - Espace V, JFC / RFC / XFC - Espace V 1.6 dCi 130 / 160 2WD
Renault Espace V, JFC / RFC / XFC Espace V 1.6 dCi 130 / 160 2WD, Chiqarilgan yil: 2015 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Dizel yoqilg‘isi
Dvigatel R9M / R9M409 / R9M452
Dvigatel uchun
RAVENOL HDS 5W-30 – sintetik oson oqadigan past kullli Low SAPS motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil dizel motorlari uchun ishlab chiqarilgan. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 226.51, Renault RN 0720
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-S4
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HDS 5W-30 – sintetik oson oqadigan past kullli Low SAPS motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil dizel motorlari uchun ishlab chiqarilgan. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
STOP-START harakatida ham, yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel qismlarining tozaligini, shuningdek past kullli formula hisobiga atmosferaga chiqindilarning kamayishini kafolatlaydi. Dvigatel eskirishini minimallashtiradi. DPF filtrlari va uch komponentli TCW katalizatorlarining xizmat muddatini uzaytiradi. HTHS > 3,5 mPa.s. EURO 4, EURO 5 va EURO 6 sinfidagi dvigatellarda oddiy yoki uzaytirilgan almashtirish intervallari bilan foydalanilganda yonilg'i tejash imkonini beradi.
Retseptura va maxsus asos moyi tufayli yuqori yopishqoqlik indeksini ta'minlaydi. Optimal xususiyatlar va «sovuq» ishga tushirishda yaxshi moylash.
RAVENOL HDS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Tez harakatlanishda aşınmadan mukammal himoya va yuqori yopishqoqlik koeffitsienti, dvigatelning uzoq xizmat muddati
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlar
- -30 °C dan past bo'lgan past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda mukammal ko'rsatkichlar
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Noqulay sharoitlarda ham shlak, qurum va korroziya hosil bo'lishidan himoya
- Turli haroratlarda gidroko'targichning benuqson ishlashi
- Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Zichlash materiallariga neytrallik
- Uzaytirilgan moy almashtirish intervali
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| ACEA | C4 |
C4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 226.51, Renault RN 0720 |
MB-Approval 226.51, Renault RN 0720
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-S4 |
Fiat 9.55535-S4
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 843 | EN ISO 12185 |
843
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72 | DIN 51562-1 |
72
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.6 | ASTM D5481 |
3.6
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5500 | ASTM D5293 |
5500
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 19.100 | ASTM D4684 |
19.100
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 7.6 | ASTM D5800 |
7.6
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 236 | DIN EN ISO 2592 |
236
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.9 | ASTM D2896 |
7.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.49 | DIN 51575 |
0.49
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-S4, MB 226.51, Renault RN0720 |
Fiat 9.55535-S4, MB 226.51, Renault RN0720
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Mexanik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida PK4
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL MTF-2 75W-80 to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutilari uchun.
Talablarga muvofiqligi:
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1221103-020
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221103-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221103-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221103-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221103-700
RAVENOL MTF-2 75W-80 to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, Germaniyada ishlab chiqarilgan, polialfaolefinlar PAO asosidagi uzatmalar qutilari uchun.
Moy sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan.
RAVENOL MTF-2 75W-80 yuqori mexanik va termik yuklamalarda qo'llaniladi, uzaytirilgan almashtirish intervalini ta'minlaydi.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4033
- BMW 23007533513
- BMW 83220309031
- BMW 23001434404
- Fiat 14621616
- Fiat F178.B06
- Ford 1382914
- Ford 1547953
- GM/Opel 1940711
- GM/Opel 88861800
- GM/Opel 88861801
- HONDA 0826199964
- HONDA 087989031
- Hyundai 02200-00130
- Land Rover TYK 500030
- MITSUBISHI 3005401
- MITSUBISHI MZ312644
- Nissan 999MP-MTF20P
- Nissan KE91699932R
- Peugeot 9730A2
- Subaru K0321-F0090
- Toyota 08885-00705
- VOLVO 1161681
- VOLVO 1161745
- VW G052911A2
- VW G055538A2
MTF-2 SAE 75W-80 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Eng ekstremal ish rejimlarida yopishqoqlik xususiyatlarining saqlanishi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Ajoyib yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Yeyilishdan yaxshi himoya, ajoyib tirnalishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori yuklamalarda ham ko'pik hosil bo'lmasligi
- Past haroratlarda uzatmalar qutisining yaxshi ishlashi, oquvchanlikni yo'qotish harorati juda past
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yuqori moy haroratida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-403, Audi G052532, Audi G055532, BMW 23001434404 MTF-LT-1, BMW 23007533513 MTF-LT-2, BMW 83220309031 MTF-LT-1, Fiat 14621616, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford 1382914, Ford 1547953, Ford WSS-M2C200-C3, Ford WSS-M2C200-D2, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964 Genuine MTF Fluid, Honda 08798-9031 MTF-7289, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC 9157, Land Rover STC 9158, Land Rover TYK500030, MB 235.10 (A 001 989 26 03), Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, MTF-94 Fluid für Land Rover, MG und Mini Cooper, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, Peugeot 9730A2, PSA B71 2330, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW/Audi G 052 911 A2, VW/Audi G 055 538 A2 für ZF 6S450 Amarok 0C6 |
AC Delco 10-403, Audi G052532, Audi G055532, BMW 23001434404 MTF-LT-1, BMW 23007533513 MTF-LT-2, BMW 83220309031 MTF-LT-1, Fiat 14621616, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford 1382914, Ford 1547953, Ford WSS-M2C200-C3, Ford WSS-M2C200-D2, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964 Genuine MTF Fluid, Honda 08798-9031 MTF-7289, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC 9157, Land Rover STC 9158, Land Rover TYK500030, MB 235.10 (A 001 989 26 03), Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, MTF-94 Fluid für Land Rover, MG und Mini Cooper, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, Peugeot 9730A2, PSA B71 2330, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW/Audi G 052 911 A2, VW/Audi G 055 538 A2 für ZF 6S450 Amarok 0C6
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, MT-1 |
GL-4, MT-1
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538 |
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-403, Fiat 14621616, Ford 1382914, Ford 1547953, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964, Honda 08798-9031, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC9157, Land Rover STC9158, Land Rover TYK500030, MB A 001 989 26 03, Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, PSA 9730.A2, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW G 052 911, VW G 055 538 |
AcDelco 10-403, Fiat 14621616, Ford 1382914, Ford 1547953, GM 1940711, GM 88861800, GM 88861801, Honda 08261-99964, Honda 08798-9031, Hyundai 02200-00130 TOD, Land Rover STC9157, Land Rover STC9158, Land Rover TYK500030, MB A 001 989 26 03, Mitsubishi 3005401, Mitsubishi MZ312644, Nissan 999MP-MTF20P, Nissan KE91699932R, PSA 9730.A2, Subaru K0321-F0090, Toyota 08885-00705, Volvo 1161681, Volvo 1161745, VW G 052 911, VW G 055 538
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 847.5 | EN ISO 12185 |
847.5
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.1 | DIN 51562-1 |
9.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 50.8 | DIN 51562-1 |
50.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 21.900 | ASTM D2983 |
21.900
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 248 | DIN EN ISO 2592 |
248
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538 |
BMW 23001434404 CROSS, BMW 23007533513 CROSS, BMW 83220309031 CROSS, BMW MTF-LT-1 N, BMW MTF-LT-2 N, Fiat 9.55550-MZ2, Fiat F178.B06, Ford WSS-M2C 200-C3, Ford WSS-M2C 200-D2, MB 235.10, MTF-94, PSA B71 2330, Toyota MTF 97309, Toyota MTF ETL8997B, Toyota MTF XT4447 M+, VW G 052 911, VW G 055 532, VW G 055 538
|
Yarimavtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida 6/1 DW6
Transmissiya moyi
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
Analoglar OEM:
BMW 83225B3AC81,
BMW 83222433157,
Chery 9009011085,
FEBI 171871,
FEBI 4054224718711,
Ford 2426698,
Ford KU7JM2C218AA,
Hyundai 0023219101,
Hyundai 043002N110,
Hyundai 043002N110EU,
Hyundai UM020CH266,
MB A0009892002,
MB A0009896104,
MB A000989610409,
MB A000989610410,
MB A000989610411,
MB A000989610412,
Renault 7711579594,
Renault 7711782057,
Renault 7711785242,
Renault 7711785243,
Renault 7711945804,
Renault 7711945805,
Renault 7711945827,
Renault 9141860904,
SWAG 33101041,
SWAG 4054228718717,
VAG G055529A2,
VAG G055529Z2,
Volvo 32240419,
Volvo 32240419
BMW 83225B3AC81, BMW 83222433157, Chery 9009011085, FEBI 171871, FEBI 4054224718711, Ford 2426698, Ford KU7JM2C218AA, Hyundai 0023219101, Hyundai 043002N110, Hyundai 043002N110EU, Hyundai UM020CH266, MB A0009892002, MB A0009896104, MB A000989610409, MB A000989610410, MB A000989610411, MB A000989610412, Renault 7711579594, Renault 7711782057, Renault 7711785242, Renault 7711785243, Renault 7711945804, Renault 7711945805, Renault 7711945827, Renault 9141860904, SWAG 33101041, SWAG 4054228718717, VAG G055529A2, VAG G055529Z2, Volvo 32240419, Volvo 32240419
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1212107-700
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL DCT-LV Fluid uzatmaning optimal quvvatini va yozning o'rtasida ekstremal yuklamalarda ham, qishda past haroratlarda ham silliqning ajoyib ishlashini kafolatlaydi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG kompaniyasi tomonidan Daimler uchun maxsus MB 239.21 ruxsatnomasi bilan uchinchi avlod 7 pog'onali ikki silliq uzatmasida foydalanish uchun ishlab chiqilgan.
Tasniflar va spetsifikatsiyalar:
RAVENOL DCT-LV Fluid turli avtomobil ishlab chiqaruvchilarining, masalan, BMW, Ford, Mercedes, VW/Audi kabi ikki silliq uzatmalari uchun maxsus ishlab chiqilgan.
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG 7 pog'onali ikki silliq uzatmalarida (7DCT300 / 6DCT200 / 6DCT150) silliqlarni moylash uchun ishlatiladi. Ho'l yoki quruq silliqli to'g'ridan-to'g'ri o'tish uzatmalarida ishlatilishi mumkin.
Tavsiyalar:
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, Ford F-DC, Ford
WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450,
Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, MB 239.21, Renault 7711785243,
Renault DW5, VW G 055 529 A2
Afzalliklar va xususiyatlar:
RAVENOL DCT-LV Fluid quyidagilarni ta'minlaydi:
- past haroratlarda ham juda yaxshi moylash qobiliyati
- yuqori, barqaror yopishqoqlik indeksi
- eyilish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- yopishqoqlik va harorat bo'yicha ajoyib xususiyatlar
- yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- yozda ekstremal yuklamalarda barqaror moylash plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.55 | DIN 51562-1 |
5.55
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 23.77 | DIN 51562-1 |
23.77
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 3100 | ASTM D2983 |
3100
mPa*s
ASTM D2983
|
| Viskozite indeksi VI | 187 | DIN ISO 2909 |
187
DIN ISO 2909
|
|
| Tavsiyalar | BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C |
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -55°С da | mPa*s | 17200 | ASTM D2983 |
17200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529 |
BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 832 | EN ISO 12185 |
832
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -75 | DIN ISO 3016 |
-75
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
Gidravlik tormoz tizimi ABS
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Tormoz tizimi uchun
RAVENOL DOT 5.1 — ABS tizimi bilan jihozlangan avtomobillarning barcha tormoz tizimlarida foydalanish uchun mo‘ljallangan tormoz suyuqligi. Bu mahsulot kimyoviy barqaror, neft mahsulotlari tarkibiga ega emas va yuqori moylovchi xususiyatlarni ta’minlovchi maxsus qo‘shimchalar majmuasiga ega. RAVENOL DOT 5.1 SAE J 1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT 5.1 spetsifikatsiyalariga javob beradi va ularni ortda qoldiradi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
DOT 5.1
RAVENOL DOT 5.1 — ABS tizimi bilan jihozlangan avtomobillarning barcha tormoz tizimlarida foydalanish uchun mo‘ljallangan tormoz suyuqligi. Bu mahsulot kimyoviy barqaror, neft mahsulotlari tarkibiga ega emas va yuqori moylovchi xususiyatlarni ta’minlovchi maxsus qo‘shimchalar majmuasiga ega. RAVENOL DOT 5.1 SAE J 1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT 5.1 spetsifikatsiyalariga javob beradi va ularni ortda qoldiradi.
DOT 5.1 sifat darajasidagi suyuqliklar talab etiladigan barcha avtomobil tormoz tizimlarida qo‘llash uchun mo‘ljallangan. Shuningdek, sintetik suyuqliklar bilan birgalikda barcha gidravlik tormoz tizimlarida foydalanish uchun ham mos keladi.
RAVENOL DOT 5.1 shu toifadagi barcha suyuqliklar bilan aralashtirilishi mumkin.
Quyidagi spetsifikatsiyalarga mos: ISO 4925 Class 5-1, SAE J1704, FMVSS 116 DOT 5.1
RAVENOL DOT 5.1 quyidagilarni ta’minlaydi:
- ABS tizimi bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashi
- Kimyoviy barqarorlik
- Yaxshilangan moylash xususiyatlari
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral ta’sir
- Past haroratlarda ham oquvchanlik
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| FMVSS 116 (DOT) spetsifikatsiyalari | DOT-5.1 |
DOT-5.1
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704 |
DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1069 | EN ISO 12185 |
1069
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.16 | ASTM D445 |
2.16
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 810 | ASTM D445 |
810
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 269 | FMVSS 116 |
269
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 187 | FMVSS 116 |
187
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1.5 | FMVSS 116 |
1.5
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 68 | FMVSS 116 |
68
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 2s | FMVSS 116 |
i.O., 2s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 2s | FMVSS 116 |
shaffof, 2s
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | 0.1 | DIN 51777-1 |
0.1
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.004 | FMVSS 116 |
-0.004
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,01 | FMVSS 116 |
-0,01
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.03 | FMVSS 116 |
-0.03
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.03 | FMVSS 116 |
0.03
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 7.33 | FMVSS 116 |
7.33
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.03 | FMVSS 116 |
0.03
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -6 | FMVSS 116 |
-6
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.44 | FMVSS 116 |
0.44
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.72 | FMVSS 116 |
0.72
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -3 | FMVSS 116 |
-3
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.42 | FMVSS 116 |
0.42
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704 |
DOT 5.1, ISO 4925 Class 5.1, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C – Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillari dvigatellarining sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan, 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C – Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillari dvigatellarining sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan, 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz ko‘k rangda bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 antifrizi Volkswagen, Audi, Saab, Renault, Porsche, Opel, Land Rover, Jaguar, John Deere, DAF, Ford, Honda, BMW, Mercedes-Benz, MAN va boshqa avtomobillarda qo‘llanishi mumkin.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Cho‘yanli, alyuminiyli (yoki ushbu ikkala metall qotishmalaridan tayyorlangan) dvigatellar, shuningdek alyuminiy va mis qotishmalaridan tayyorlangan radiatorlarda a’lo darajada ishlash
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida qo‘llaniladigan elastomerlar bilan moslik
- Korroziya va kavitatsiyaga qarshi ishonchli himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11) |
ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4340, D4985 |
D3306, D4340, D4985
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW |
DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10 |
BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1080 | EN ISO 12185 |
1080
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 | ASTM D1287 |
7,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida ishlab chiqilgan kontsentrlangan antifriz bo‘lib, Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillarining dvigatel sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan. OAT (organik texnologiya) asosida tayyorlangan. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
Analoglar OEM:
BMW 83195A1E3B6,
BMW 81229407454,
BMW 83192211191,
BMW 83192211195,
BMW 83192211913,
BMW 83192211914,
BMW 83192304068,
BMW 83192304069,
BMW 83512355290,
BMW 83512355291,
BMW 83512355293,
BMW 83512355296,
BMW 83600005416,
FEBI 05011,
FEBI 22268,
FEBI 22270,
Ford 1047035,
GM 10101,
GM 105034,
GM 9163329,
GM 10953464,
GM 12346290,
GM 12378512,
GM 12378560,
GM 12378561,
GM 12378562,
GM 93165162,
GM 93170402,
GM 93740140,
GM 93740141,
GM 93742646
BMW 83195A1E3B6, BMW 81229407454, BMW 83192211191, BMW 83192211195, BMW 83192211913, BMW 83192211914, BMW 83192304068, BMW 83192304069, BMW 83512355290, BMW 83512355291, BMW 83512355293, BMW 83512355296, BMW 83600005416, FEBI 05011, FEBI 22268, FEBI 22270, Ford 1047035, GM 10101, GM 105034, GM 9163329, GM 10953464, GM 12346290, GM 12378512, GM 12378560, GM 12378561, GM 12378562, GM 93165162, GM 93170402, GM 93740140, GM 93740141, GM 93742646, GM 93742647, Honda 08CLAE020S0, Land Rover PDA500300, MB A000989082510, MB A000989082513, MB A000989082520, MB A000989082521, MB A000989082522, MB A000989082523, MB A0009892125, MB A989082510, MB A990989280020, MB A990989280021, MB A990989280022, MB A990989280023, SsangYong 0000000294, Subaru 000016218, Subaru K0679GA102, VAG G011A8CA1, VAG G011A8CA1, Volvo 9437650, Volvo 9437651, Volvo 31439720, Volvo 31439721
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida ishlab chiqilgan kontsentrlangan antifriz bo‘lib, Mercedes, BMW, Opel, Saab, GM avtomobillarining dvigatel sovitish tizimlari uchun mo‘ljallangan. OAT (organik texnologiya) asosida tayyorlangan. Tarkibida aminlar va fosfatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz ko‘k rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 antifrizi Volkswagen, Audi, Saab, Renault, Porsche, Opel, Land Rover, Jaguar, John Deere, DAF, Ford, Honda, BMW, Mercedes-Benz, MAN va boshqa avtomobillarda qo‘llanilishi mumkin.
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate antifriz kontsentrati suyultirilmagan holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin ravishda -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirish orqali erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, odatdagi tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati (gacha) °C | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HTC Protect MB 325.0 Concentrate qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Cho‘yan, alyuminiy (yoki ushbu ikki metall qotishmasidan tayyorlangan) dvigatellarda, shuningdek alyuminiy va mis qotishmalaridan tayyorlangan radiatorlarda a’lo darajadagi ishlash
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Sovitish tizimida cho‘kma va ko‘pik hosil bo‘lishining oldini olish
- Avtomobil radiatorlarida qo‘llaniladigan elastomerlar bilan moslik
- Korroziya va kavitatsiyaga qarshi himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11) |
ASTM D3306, ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM SATURN, Honda OL999-9011, Jaguar, John Deere, MAN 324 NF, MB (A 000 989 08 25 10), MB 325.0 (Konzentrat), MB 326.0 (Premix), NATO S-759, Opel/GM QL130100, Porsche, Renault Glaceol RX Type D, ROVER, SAAB, SAE J1034, VW TL 774-C (entspricht G11)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4340, D4985 |
D3306, D4340, D4985
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
||
| Mos keladi | DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW |
DAF, GM SATURN, Jaguar, John Deere, Porsche, ROVER, SAAB, VW
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10 |
BMW 81229407454, BMW 83192211191, Ford AF Plus, GM 93740140, GM 93740141, Honda OL999-9011, MB A 000 989 08 25 10
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Ko‘k | ingl |
Ko‘k
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 160 — | ASTM D1121 |
160 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 100 — | DIN 51758 |
100 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,0 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,0
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C |
DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29D100 (MB 326.0), Ford ESE-M978 B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM QL130100, MAN 324 Type NF, MB 325.0, MB 326.0, NATO S-759, Renault Glaceol RX Type D, SAE J 1034, VW TL 774-C
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|