VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Nissan - NT400 Cabstar, F24 / F24M - Cabstar 2.5 dCi (89 kW) DPF Euro 5
Nissan NT400 Cabstar, F24 / F24M Cabstar 2.5 dCi (89 kW) DPF Euro 5, Chiqarilgan yil: 2013 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Dvigatel YD25DDTi
Dvigatel uchun
RAVENOL HDS 5W-30 – sintetik oson oqadigan past kullli Low SAPS motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil dizel motorlari uchun ishlab chiqarilgan. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MB-Approval 226.51, Renault RN 0720
Talablarga muvofiqligi:
Fiat 9.55535-S4
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HDS 5W-30 – sintetik oson oqadigan past kullli Low SAPS motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda turbokompressorli va turbokompressorsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil dizel motorlari uchun ishlab chiqarilgan. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
STOP-START harakatida ham, yuqori tezlikda harakatlanishda ham dvigatel qismlarining tozaligini, shuningdek past kullli formula hisobiga atmosferaga chiqindilarning kamayishini kafolatlaydi. Dvigatel eskirishini minimallashtiradi. DPF filtrlari va uch komponentli TCW katalizatorlarining xizmat muddatini uzaytiradi. HTHS > 3,5 mPa.s. EURO 4, EURO 5 va EURO 6 sinfidagi dvigatellarda oddiy yoki uzaytirilgan almashtirish intervallari bilan foydalanilganda yonilg'i tejash imkonini beradi.
Retseptura va maxsus asos moyi tufayli yuqori yopishqoqlik indeksini ta'minlaydi. Optimal xususiyatlar va «sovuq» ishga tushirishda yaxshi moylash.
RAVENOL HDS 5W-30 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Tez harakatlanishda aşınmadan mukammal himoya va yuqori yopishqoqlik koeffitsienti, dvigatelning uzoq xizmat muddati
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlar
- -30 °C dan past bo'lgan past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda mukammal ko'rsatkichlar
- Past bug'lanish tezligi hisobiga kam moy sarfi
- Noqulay sharoitlarda ham shlak, qurum va korroziya hosil bo'lishidan himoya
- Turli haroratlarda gidroko'targichning benuqson ishlashi
- Yonish kamerasida, porshen halqalari va klapanlar zonasida cho'kindilarning yo'qligi
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Zichlash materiallariga neytrallik
- Uzaytirilgan moy almashtirish intervali
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-30 |
5W-30
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| ACEA | C4 |
C4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MB-Approval 226.51, Renault RN 0720 |
MB-Approval 226.51, Renault RN 0720
|
||
| Talablarga mos keladi | Fiat 9.55535-S4 |
Fiat 9.55535-S4
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 843 | EN ISO 12185 |
843
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Jigarrang | ingl |
Jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 12.1 | DIN 51562-1 |
12.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 72 | DIN 51562-1 |
72
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 166 | DIN ISO 2909 |
166
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.6 | ASTM D5481 |
3.6
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 5500 | ASTM D5293 |
5500
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 19.100 | ASTM D4684 |
19.100
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 7.6 | ASTM D5800 |
7.6
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 236 | DIN EN ISO 2592 |
236
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.9 | ASTM D2896 |
7.9
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.49 | DIN 51575 |
0.49
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Fiat 9.55535-S4, MB 226.51, Renault RN0720 |
Fiat 9.55535-S4, MB 226.51, Renault RN0720
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Mexanik uzatma qutisi
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
Talablarga muvofiqligi:
DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
SAE: 75W-80
API: GL-4
Analoglar OEM:
Alpine 0101683,
Alpine 0101684,
Alpine 0101685,
DAF 09052IT,
DAF 09069EU,
DAF 09069IT,
DAF 09069RU,
DAF 09225RU,
DAF 09226BN,
DAF 1659981,
DAF 1659982,
DAF 1659982G,
DAF 1659988,
DAF 1659988G,
DAF 1659989,
FEBI 170126,
FEBI 170127,
FEBI 170134,
Hyundai Motor 0450000440,
MAN 09110700672,
Pentosin 1027107,
Porsche 00004330300,
Volvo 1161950,
Volvo 85108170,
Volvo 85108171,
Volvo 85113903,
Volvo 85113904,
Volvo 85123561,
Volvo 85123562,
Volvo 85136277,
Volvo 85136278
Alpine 0101683, Alpine 0101684, Alpine 0101685, DAF 09052IT, DAF 09069EU, DAF 09069IT, DAF 09069RU, DAF 09225RU, DAF 09226BN, DAF 1659981, DAF 1659982, DAF 1659982G, DAF 1659988, DAF 1659988G, DAF 1659989, FEBI 170126, FEBI 170127, FEBI 170134, Hyundai Motor 0450000440, MAN 09110700672, Pentosin 1027107, Porsche 00004330300, Volvo 1161950, Volvo 85108170, Volvo 85108171, Volvo 85113903, Volvo 85113904, Volvo 85123561, Volvo 85123562, Volvo 85136277, Volvo 85136278, Volvo MVBVISHIFT75W80JUG, Volvo VPO120548, Volvo VPO120548, Volvo VPO120549, ZF 0671090383, ZF 0671090384, ZF 0671090385, ZF 0671090386, ZF 671090383, ZF 671090384, ZF 671090385, ZF 671090386, ZF S0671090383, ZF S0671090384, ZF S0671090385, ZF S0671090386, ZF S671090385
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1221100-001
Hajm:
4 L
Artikel:
1221100-004
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221100-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221100-700
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – sintetik asosda va maxsus qo'shimchalar paketida ishlab chiqarilgan sintetik oson oqadigan transmissiya moyi.
Yengil va yuk avtomobillarining transmissiyasi va uzatmalar qutilarining yuqori yuklangan elementlarini aşınmadan ishonchli himoya qiladi. To'liq sintetik asos komponentidan foydalanish RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 transmissiya moyini juda past haroratlarda qo'llash imkonini beradi, shuningdek yuqori termostabillik tufayli almashtirish oralig'ini oshiradi.
RAVENOL SSG Spec Synt LKW Getribeoel 75W-80 – transmissiya moyi intarder va retarderli yuk avtomobillari, avtobuslar, qurilish texnikasining sinxronlangan uzatmalar qutilarida foydalanish uchun mo'ljallangan.
Qulay uzatma almashishga erishish, shuningdek almashtirish oralig'ini 500 000 km gacha uzaytirish (agar texnika ishlab chiqaruvchisi ushbu turdagi moylar uchun bunday imkoniyatni belgilagan bo'lsa) va ekspluatatsiya xarajatlarini kamaytirish imkonini beradi.
SSG Spec Synt LKW Getriebeoel SAE 75W-80 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Ajoyib termostabillik
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoya
- Past qotish harorati
- Ajoyib EP xossalari
- Past haroratlarda silliq uzatma almashish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
- Yoqilg'i tejash
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Voith Typ C, VOLVO 97317, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DAF/VOLVO 97305, DAF/VOLVO 97307, DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton (Extended drain), IVECO, MAN 341 E3, MAN 341 VR, MAN 341 Z5, Renault, Voith Typ C, VOLVO 97317, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-80 |
75W-80
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-4 |
GL-4
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K |
MAN 341 Type Z4, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K
|
||
| Talablarga mos keladi | DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z5, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 16P
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 |
MIL-L-2105
|
||
| Mos keladi | IVECO, Renault |
IVECO, Renault
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Volvo 97317 |
Volvo 97317
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 855 | EN ISO 12185 |
855
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 9.29 | DIN 51562-1 |
9.29
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 51.97 | DIN 51562-1 |
51.97
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 163 | DIN ISO 2909 |
163
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 38.800 | ASTM D2983 |
38.800
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P |
DTFR 13D120 (MB 235.29), Eaton Extended drain, MAN 341 Type E3, MAN 341 Type VR, MAN 341 Type Z4, MAN 341 Type Z5, MIL-L-2105, Voith Type C, Volvo 97305, Volvo 97307, ZF TE-ML 01E, ZF TE-ML 01L, ZF TE-ML 02E, ZF TE-ML 02L, ZF TE-ML 16K, ZF TE-ML 16P
|
Orqa differensial
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Qo‘lda uzatma qutisi uchun
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.14, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL TGO 75W-90 – Germaniyada ishlab chiqarilgan, gidrokreking bazaviy moyi va poli alfa olefinlar qo‘shilgan yuqori sifatli yarim sintetik transmissiya moyi.
Qo‘shimchalar paketi yengil avtomobillarning transmissiyasi va yuqori yuklamali uzatma qutisi elementlarini ishonchli eskirishdan himoya qiladi.
To‘liq sintetik bazaviy komponentning qo‘shilishi RAVENOL TGO 75W-90 transmissiya moyini nihoyatda past haroratlarda ishlatishga imkon beradi hamda yuqori issiqlik barqarorligi tufayli moy almashtirish oralig‘ini uzaytiradi.
Qo‘llash Getriebeoel TGO SAE 75W-90 API GL 5 quyidagilarni ta’minlaydi:
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Zang va korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Past qotish harorati
- A’lo ishqalanishga qarshi xususiyatlar
- Doimiy yuqori yopishqoqlik indeksi
- Yoqilg‘i tejamkorligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford M2C-9002A, GM, Mack GO-G, MAN 342 M2 (160.000 km), MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | Yarim sintetik |
Yarim sintetik
|
||
| API | GL-5 |
GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | GM |
GM
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15.7 | DIN 51562-1 |
15.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 97.3 | DIN 51562-1 |
97.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 70.000 | ASTM D2983 |
70.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -45 | DIN ISO 3016 |
-45
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A |
CS 3000B, DTFR 12B100 (MB 235.0), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B100 (MB 235.1), Ford SQ-M2C 9002-A, Mack GO-G, MAN 342 Type M2, MB 235.0, MB 235.1, MB 235.14, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05A, ZF TE-ML 07A, ZF TE-ML 16B, ZF TE-ML 16C, ZF TE-ML 16D, ZF TE-ML 17B, ZF TE-ML 19B, ZF TE-ML 21A
|
Orqa differensial o‘zidan-o‘zi bloklanadigan
Differensiallar uchun
RAVENOL LS SAE 75W-90 – mexanik uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi.
Talablarga muvofiqligi:
ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1222102-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1222102-060
Hajm:
208 L
Artikel:
1222102-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1222102-700
RAVENOL LS SAE 75W-90 – mexanik uzatmalar qutilari uchun sintetik transmissiya moyi.
Yuqori sifatli tozalangan va sintetik asos moylari negizida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan bo'lib, yuqori yuklamalarda ishlaydigan transmissiyalar uchun mo'ljallangan, uzatmalar qutilarining uzluksiz ishlashini kafolatlaydi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi (Limited Slip) differensiallar va giperboloid transmissiyalar uchun maxsus mo'ljallangan.
Original suyuqliklar analogi hisoblanadi:
- GM/Opel 1940058
- GM/Opel 93165388
- GM/Opel 88862624
- GM/Opel 88862625
RAVENOL LS 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik;
- Zang va korroziyadan a'lo darajada himoya;
- Ko'pik hosil bo'lishidan himoya;
- Yoqilg'i tejamkorligi;
- Yuqori bosim ostida ajoyib xususiyatlar;
- O'z-o'zidan bloklanuvchi differensiallarning benuqson ishlashi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | GM 1940058, GM 88862624, GM 88862625, GM 93165388, ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D |
GM 1940058, GM 88862624, GM 88862625, GM 93165388, ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D |
ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | GM 1940058, GM 88862624, GM 88862625, GM 93165388 |
GM 1940058, GM 88862624, GM 88862625, GM 93165388
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839 | EN ISO 12185 |
839
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 17.1 | DIN 51562-1 |
17.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 102.1 | DIN 51562-1 |
102.1
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 182 | DIN ISO 2909 |
182
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 84.300 | ASTM D2983 |
84.300
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -42 | DIN ISO 3016 |
-42
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 210 | DIN EN ISO 2592 |
210
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D |
MIL-L-2105 D, ZF TE-ML 05C, ZF TE-ML 05D
|
Gidravlik tormozlar / mufta tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Yog‘lash nuqtalari moylash nipellari
Yog‘lash uchun
RAVENOL Mehrzweckfett OML — bu oksidlanish va korroziyadan himoya qiluvchi xususiyatlarga ega, mineral asosli, suvga chidamli universal surkovchi litiyli qalin moydir.
Analoglar OEM:
Alpine 0101001, Alpine 0101002, Alpine 0101003, Alpine 0101004, Alpine 0101005, Alpine 0101005
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett OML — bu oksidlanish va korroziyadan himoya qiluvchi xususiyatlarga ega, mineral asosli, suvga chidamli universal surkovchi litiyli qalin moydir.
U mexanik barqarorlikka ega va ishqalanish koeffitsienti juda past.
Qo‘llanilish sohasi:
Yengil yuklama ostida ishlovchi aylanuvchi podshipniklar va boshqa mexanizmlarni moylash uchun mo‘ljallangan. Yuk mashinalari, uskunalar, konveyer tizimlari, qurilish texnikasi va shunga o‘xshash mexanizmlardagi sirpanma va aylanuvchi podshipniklar uchun mos keladi.
Mehrzweckfett OML qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Turli texnika turlari uchun universal qo‘llanilish imkoniyati
- Silliq siljishga yuqori chidamlilik
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Zo‘r mexanik va kimyoviy barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Qarishga nisbatan yuqori chidamlilik
- Past haroratlarda ham yaxshi bosimga chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2 |
DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2
|
||
| Rang | Och jigarrang | ingl |
Och jigarrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | K2K-30 | DIN 51502 |
K2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2000 — 2200 | DIN 51350-4 |
2000 — 2200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 130 | DIN 51562-1 |
130
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2 |
DIN 51502 K2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCEA2
|
Yog‘lash uchun
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit — bu Germaniyada mineral moy asosida, litiyli sovun qotiruvchi sifatida ishlatilgan, suvga chidamli universal plastmassa surkovchi moydir. Tarkibga grafit qo‘shilishi yuqori haroratlarda moyning yuk ko‘tarish qobiliyatini oshiradi. Yuqori darajada tozalangan bazaviy moy tarkibida 3% dan kam policiklik aromatik birikmalar mavjud. Grafit yuqori haroratlarda ishchi metall yuzalarda surkovchi plyonka hosil qiladi va optimal moylashga erishishga imkon beradi.
Analoglar OEM:
VAG G060735A2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit — bu Germaniyada mineral moy asosida, litiyli sovun qotiruvchi sifatida ishlatilgan, suvga chidamli universal plastmassa surkovchi moydir. Tarkibga grafit qo‘shilishi yuqori haroratlarda moyning yuk ko‘tarish qobiliyatini oshiradi. Yuqori darajada tozalangan bazaviy moy tarkibida 3% dan kam policiklik aromatik birikmalar mavjud. Grafit yuqori haroratlarda ishchi metall yuzalarda surkovchi plyonka hosil qiladi va optimal moylashga erishishga imkon beradi.
RAVENOL Mehrzweckfett mit Graphit yuqori harorat va katta yuklamalar ostida ishlatish uchun ishlab chiqilgan. Og‘ir yuklamali, past aylanishli ishqalanish-sirpanish tarmoqlari, ochiq tishli uzatmalar, avtotransportning osma elementlari, gidravlik nasoslardagi porshenlar va konveyerlarda moylash uchun qo‘llaniladi. Bundan tashqari, bug‘ chiqarish quvurlari va boshqa issiqlik uzatuvchi ulanishlardagi flanslar orasidagi muhrlovchi material sifatida ham foydalaniladi.
Mehrzweckfett mit Graphit qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Metall yuzalarga yuqori darajadagi yopishish
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
||
| Rang | Qora-kulrang | ingl |
Qora-kulrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| Qo‘shimchalar | grafit | DIN 51757 |
grafit
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPF2K-30 | DIN 51502 |
KPF2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2000 — 2200 | DIN 51350-4 |
2000 — 2200
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 80 | DIN 51562-1 |
80
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO I6743-9: ISO-L-XCCFB2
|
Sharnir teng tezlikli uzatma uchun
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 — bu mineral asosli, litiyli sovun bilan qotirilgan, antioksidant va korroziyaga qarshi qo‘shimchalar, shuningdek molibden disulfidi (MoS2) qo‘shilgan avtomobil surkovchi moyidir.
Analoglar OEM:
Alpine 0101061, Alpine 0101062, Alpine 0101063, Alpine 0101064, Alpine 0101065, Alpine 0101066, BMW 83230417754, FEBI 02582, FEBI 02597, FEBI 2582, FEBI 2597, Ford 1019761, Ford 1720193, Hyundai Motor 4959022B00A, MB A001989035112, Polaris 2871515, Polaris 2871551, Polaris 2871551, SWAG 99830001, VAG G052172A2, VAG G052723A2, Yamalube ACCMOLDMGS10
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 — bu mineral asosli, litiyli sovun bilan qotirilgan, antioksidant va korroziyaga qarshi qo‘shimchalar, shuningdek molibden disulfidi (MoS2) qo‘shilgan avtomobil surkovchi moyidir.
Molibden disulfidining qo‘shilishi RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 ni old g‘ildirakli va to‘liq g‘ildirakli avtomobillarning bir xil burchak tezligidagi sharniyorlarini moylashda qo‘llash imkonini beradi. Ushbu moy sho‘r suvga nisbatan chidamli hisoblanadi.
Qo‘llanilish sohasi:
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 texnik xizmat ko‘rsatish vaqtida ko‘pincha moylanmay qoladigan, yetib borish qiyin bo‘lgan joylar va aylanuvchi uskunalarning detallari uchun moylash vositasi sifatida mo‘ljallangan.
RAVENOL Mehrzweckfett mit MoS2 shassi qismlarini moylash uchun tavsiya etiladi.
Mehrzweckfett mit MoS2 qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- A’lo darajadagi aşinaga qarshi himoya
- Juda yaxshi mexanik barqarorlik
- Korroziyaga qarshi mukammal himoya
- Metall yuzalarga yuqori yopishish xususiyati
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2
|
||
| Rang | Qora-kulrang | ingl |
Qora-kulrang
ingl
|
|
| Qovushqoqlashtiruvchi modda | Litiyev sovun asosida | DIN 51757 |
Litiyev sovun asosida
DIN 51757
|
|
| Qo‘shimchalar | molibden disulfidi | DIN 51757 |
molibden disulfidi
DIN 51757
|
|
| NLGI-Class | 2 | DIN 51818 |
2
DIN 51818
|
|
| Mahsulotlar tasnifi | KPF2K-30 | DIN 51502 |
KPF2K-30
DIN 51502
|
|
| Ish harorati | °C | 0 | DIN 51825 |
0
°C
DIN 51825
|
| Ish harorati (qisqa muddatli) | °C | 130 | DIN 51757 |
130
°C
DIN 51757
|
| Penetratsiya | 60 aylanish | 265-295 | ISO 2137 |
265-295
60 aylanish
ISO 2137
|
| Korroziyadan himoya testi | namlik kamerasi | 1 | DIN 51802 |
1
namlik kamerasi
DIN 51802
|
| Tomchilash harorati | °C | 180 — | DIN ISO 2176 |
180 —
°C
DIN ISO 2176
|
| Misga korroziya testi | 120°C/24 soat | 1 | DIN 51811 |
1
120°C/24 soat
DIN 51811
|
| Suv o‘tkazmaslik (3 soat/90°C) | °C | 1-90 | DIN 51807-1 |
1-90
°C
DIN 51807-1
|
| VKA payvandlash yuklamasi | N | 2800 — 3000 | DIN 51350-4 |
2800 — 3000
N
DIN 51350-4
|
| Kinematik viskozite 40°C da | mm²/s | 80 | DIN 51562-1 |
80
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Ruxsatnomalar | DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2 |
DIN 51502 KPF2K-30, ISO 6743-9: ISO-L-XCCIB2
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1082 | EN ISO 12185 |
1082
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| pH ko‘rsatkichi | 7 — 8.5 | ASTM D1287 |
7 — 8.5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak, chunki toza etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ga teng, ammo 20% suv qo'shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga antifriz konsentratini deionizatsiyalangan suv bilan, masalan, RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert bilan suyultirish orqali erishiladi. Deionizatsiyalangan suv mavjud bo'lmaganda, oddiy tozalangan suv bilan suyultirishga ham ruxsat beriladi.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan motorlar uchun juda mos keladi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1132 | EN ISO 12185 |
1132
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 150 — | ASTM D1121 |
150 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|