VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Mercury Milan 2.5 16V, Chiqarilgan yil: 2010 gacha 2011 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Yoqilg‘i: Benzin
Uzatma: Old g‘ildirakdan tortish
Dvigatel: Bir qatorli
Silindrlar soni: 4
Har bir silindr uchun klapanlar soni: 4
Ishchi hajm: 2488 kub. sm.
Quvvat: 175 ot kuchi / 129 kVt
Dvigatel DURATEC-HE 2.5 L YTMA MZR L5-VE
Dvigatel uchun
RAVENOL Super Fuel Economy SFE 5W-20 – to'liq sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Ford WSS-M2C 948-B, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Honda/Acura HTO-06
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Super Fuel Economy SFE 5W-20 – to'liq sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasidan foydalangan holda ishlab chiqarilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun.
Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, "sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlarga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilari talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Bazaviy moyning yuqori sifati tufayli barqaror yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. "Sovuq" ishga tushirishda yaxshi moylash xususiyatlarini ta'minlaydi.
Yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi.
RAVENOL Super Fuel Economy SFE 5W-20 zamonaviy yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari uchun yonilg'i tejashni ta'minlovchi universal yuqori sifatli motor moyi hisoblanadi.
Moyning retsepturasi LSPI (LowSpeedPre-Ignition) yonilg'ining muddatidan oldin yonish ehtimolini minimallashtiradi. Turbo-GDI to'g'ridan-to'g'ri yonilg'i quyish tizimiga ega turbo benzin dvigatellari uchun tavsiya etiladi.
Super Fuel Economy SFE 5W-20 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Hatto yuqori harakat tezligi sharoitida ham eskirishdan ajoyib himoya, dvigatelning uzoq umr ko'rishini ta'minlaydi
- Dvigatelning uzluksiz ishlashi uchun ajoyib yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- To'liq sintetik bazaviy moylardan foydalanishda ajoyib xususiyatlar
- Hatto past haroratlarda ham sovuq ishga tushirishda ajoyib ko'rsatkichlar
- Juda past haroratlarda ham dvigatelning tez moylanishi
- Past bug'lanish tezligi hisobiga past moy sarfi
- Noqulay sharoitlarda ham shlam, kuyindi va korroziya hosil bo'lishidan himoya
- Yonish kameralarida porshen halqalari va klapanlar zonasida kuyindi yo'qligi
- Yuqori yopishqoqlik indeksi bilan moyni almashtirishning butun intervali davomida o'zgarmas yopishqoqlik
- Zichlash materiallariga nisbatan neytral xatti-harakat
- Moyni almashtirish intervallarini oshirish va tabiiy resurslarni himoya qilish
- Turli haroratlarda gidroko'targichning benuqson ishlashi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Honda/Acura HTO-06, Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Honda/Acura HTO-06, Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-20 |
5W-20
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | SN Plus, SP (RC) |
SN Plus, SP (RC)
|
||
| ACEA | A5, B5 |
A5, B5
|
||
| ILSAC | GF-6A |
GF-6A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Ford WSS-M2C 948-B, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Ford WSS-M2C 948-B, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Honda/Acura HTO-06 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Honda/Acura HTO-06
|
||
| Mos keladi | Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota |
Mazda, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.5 | DIN 51562-1 |
8.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 47.2 | DIN 51562-1 |
47.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 160 | DIN ISO 2909 |
160
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.9 | ASTM D5481 |
2.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 3640 | ASTM D5293 |
3640
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 9.700 | ASTM D4684 |
9.700
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -63 | DIN ISO 3016 |
-63
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 8.3 | ASTM D5800 |
8.3
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 238 | DIN EN ISO 2592 |
238
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8 | ASTM D2896 |
8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.8 | DIN 51575 |
0.8
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
Dvigatel uchun
RAVENOL VFE 5W-20 - CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turbokompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurma sistemli minik benzin və dizel mühərrikləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, "soyuq" işə salma zamanı əla xüsusiyyətlərə malikdir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1111311-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111311-D60
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111311-700
RAVENOL VFE 5W-20 - CleanSynto® texnologiyası ilə istehsal edilmiş, turbokompressorlu və turbokompressorsuz, birbaşa yanacaq vurma sistemli minik benzin və dizel mühərrikləri üçün sintetik asan axan mühərrik yağı. Sürtünməni, aşınmanı minimuma endirir, yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, "soyuq" işə salma zamanı əla xüsusiyyətlərə malikdir. Avtomobil istehsalçılarının tələblərinə uyğun olaraq uzadılmış dəyişdirmə intervalları.
RAVENOL VFE 5W-20 əsas yağın yüksək keyfiyyəti sayəsində sabit yüksək özlülük indeksinə malikdir. "Soyuq" işə salma zamanı yaxşı yağlama xüsusiyyətlərini təmin edir.
RAVENOL VFE 5W-20 yanacaqa qənaət etməyə imkan verir, nəticədə atmosferə zərərli maddələrin emissiyası azalır.
RAVENOL VFE 5W-20-nin istifadəsi aşağıdakıları təmin edir:
- Mühərrikin sürətli yağlanması
- Xüsusi seçilmiş əsas yağ və aşqarlar kompleksi sayəsində müstəsna yanacaq qənaəti. Aşağı yağ sərfi sayəsində aşağı buxarlanma
- Şlam və karbon çöküntülərinin əmələ gəlməsinin azalması
- Yanma kamerasında, porşen halqaları və klapanlar zonasında çöküntülərin olmaması
- Oksidləşmənin olmaması
- Əla yuyucu və dispersləşdirici xüsusiyyətlər
- Hermetik materiallara neytrallıq
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Ford WSS-M2C948-B, Honda/Acura HTO-06, Hyundai, Jaguar Land Rover STJLR.03.5004, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C925-A, Ford WSS-M2C925-B, Ford WSS-M2C930-A, Ford WSS-M2C930-B, Ford WSS-M2C948-B, Honda/Acura HTO-06, Hyundai, Jaguar Land Rover STJLR.03.5004, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-20 |
5W-20
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SN Plus, SP (RC) |
SN Plus, SP (RC)
|
||
| ILSAC | GF-6A |
GF-6A
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
||
| Mos keladi | Hyundai, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota |
Hyundai, KIA, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 853 | EN ISO 12185 |
853
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.2 | DIN 51562-1 |
8.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 47.8 | DIN 51562-1 |
47.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 147 | DIN ISO 2909 |
147
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.7 | ASTM D5481 |
2.7
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6000 | ASTM D5293 |
6000
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 17500 | ASTM D4684 |
17500
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -39 | DIN ISO 3016 |
-39
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9 | ASTM D5800 |
9
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 234 | DIN EN ISO 2592 |
234
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.8 | ASTM D2896 |
7.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.8 | DIN 51575 |
0.8
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004 |
Chrysler MS-6395, Fiat 9.55535-CR1, Ford WSS-M2C 925-A, Ford WSS-M2C 925-B, Ford WSS-M2C 930-A, Ford WSS-M2C 930-B, Ford WSS-M2C 948-B, Honda/Acura HTO-06, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5004
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Avtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida
Transmissiya moyi
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid - Ford avtomatik transmissiyalari uchun maxsus ishlab chiqilgan avtomatik transmissiyalar uchun sintetik suyuqlik. Maxsus formula uzoq xizmat muddatini va aşınmaya qarshi mukammal himoyani ta'minlaydiRAVENOL ATF MERCON LV Fluid Ford spetsifikatsiyalari talablariga javob beradi.Qo'llanish sohasi:
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
Ford MERCON® LV
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M2C 938-A
Analoglar OEM:
FEBI 32600,
FEBI 32605,
Ford 7U7JM2C938AA,
Ford 7U7JM2C938AB,
Ford 7U7JM2C938AB,
Ford 7U7JM2C938AC,
Ford 9U7JM2C195AA,
Ford 98SXM2C195AB,
Ford 1056857,
Ford 1087900,
Ford 1496116,
Ford 1590988,
Ford 1776431,
Ford 2433505,
Ford 4571525,
Ford 8000047,
Ford 105688401,
Ford CXT10DCLV,
Ford CXT10LV12,
Ford CXT11DLV,
Ford XT10BLV,
Ford XT10DLV,
Ford XT10DLVC,
Ford XT10DLVR,
Ford XT10QLV,
Ford XT10QLV1,
Ford XT10QLVC,
Ford XT10QLVW,
Ford XT11DLV,
Ford XT105Q3LV,
Ford XT105QLV
FEBI 32600, FEBI 32605, Ford 7U7JM2C938AA, Ford 7U7JM2C938AB, Ford 7U7JM2C938AB, Ford 7U7JM2C938AC, Ford 9U7JM2C195AA, Ford 98SXM2C195AB, Ford 1056857, Ford 1087900, Ford 1496116, Ford 1590988, Ford 1776431, Ford 2433505, Ford 4571525, Ford 8000047, Ford 105688401, Ford CXT10DCLV, Ford CXT10LV12, Ford CXT11DLV, Ford XT10BLV, Ford XT10DLV, Ford XT10DLVC, Ford XT10DLVR, Ford XT10QLV, Ford XT10QLV1, Ford XT10QLVC, Ford XT10QLVW, Ford XT11DLV, Ford XT105Q3LV, Ford XT105QLV, Ford XT106GLV, GM 1940009, GM 95599588, Mazda 000077122E01, SWAG 20932600, SWAG 20932605
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
20 L
Artikel:
1211137-020
Hajm:
60 L
Artikel:
1211137-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211137-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1211137-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1211137-D28
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid - Ford avtomatik transmissiyalari uchun maxsus ishlab chiqilgan avtomatik transmissiyalar uchun sintetik suyuqlik. Maxsus formula uzoq xizmat muddatini va aşınmaya qarshi mukammal himoyani ta'minlaydi
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid Ford spetsifikatsiyalari talablariga javob beradi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid avtomatik uzatmalar qutilari uchun Mercon® LV uzatma qutisi spetsifikatsiyasi talab qilinganda ishlatiladi.
RAVENOL ATF MERCON LV Fluid TorqShift 6R140 (2010-yildan boshlab Power Stroke), TorqShift 5R110 (Ford Super Duty 2003-2009), 4R75W / E (2009-yildan), 6R80, 4F27E, 6F50N / 55N (2010-yildan), 6F35N va HF35 Hybrid avtomatik uzatmalar qutilari uchun Ford spetsifikatsiyasi talablariga javob beradi.
ATF Mercon LV qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Hatto ekstremal sharoitlarda ham past haroratlarda mukammal oquvchanlik
- Barqaror yuqori yopishqoqlik indeksi
- Oksidlanishga yuqori qarshilik
- Aşınma, korroziya va ko'piklanishdan himoya
- Juda yaxshi ishqalanish koeffitsienti
- Yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- Ajoyib sovutish xususiyatlari
- Siljishga yaxshi qarshilik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| ATF spetsifikatsiyalari | Mercon LV |
Mercon LV
|
||
| Tavsiyalar | Ford ATF C-ML5, Ford Motorcraft XT-10-DLV, Ford Motorcraft XT-10-QLV, Ford WSS-M2C938-A, Ford 1776431, Ford XT-10-QLVC |
Ford ATF C-ML5, Ford Motorcraft XT-10-DLV, Ford Motorcraft XT-10-QLV, Ford WSS-M2C938-A, Ford 1776431, Ford XT-10-QLVC
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | Ford MERCON® LV |
Ford MERCON® LV
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M2C 938-A |
Ford WSS-M2C 938-A
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1776431, Ford ATF C-ML5, Motorcraft XT-10-DLV, Motorcraft XT-10-QLV, Motorcraft XT-10-QLVC |
Ford 1776431, Ford ATF C-ML5, Motorcraft XT-10-DLV, Motorcraft XT-10-QLV, Motorcraft XT-10-QLVC
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 838 | EN ISO 12185 |
838
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Qizil | ingl |
Qizil
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.9 | DIN 51562-1 |
5.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 29.2 | DIN 51562-1 |
29.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 150 | DIN ISO 2909 |
150
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 9.960 | ASTM D2983 |
9.960
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘piklanishga moyillik (Seq. I | II | 0/0, 30/0, 0/0 | ASTM D892 |
0/0, 30/0, 0/0
II
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | Ford MERCON® LV, Ford WSS-M2C 938-A |
Ford MERCON® LV, Ford WSS-M2C 938-A
|
Gidravlik tormozlar / mufta tizimi
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – yashil rangdagi tayyor antifriz bo‘lib, etilenglikol asosida ishlab chiqarilgan, tarkibida silikatlar va aminlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida antifrizning sizib chiqish ehtimoliy joylarini tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos
- Yaxshi ishqoriy zaxira
- Korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalar orqali optimal himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan moslik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1082 | EN ISO 12185 |
1082
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| pH ko‘rsatkichi | 7 — 8.5 | ASTM D1287 |
7 — 8.5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C – etilenglikol asosidagi yashil rangli tayyor antifriz, silikatlar va aminlarni o'z ichiga olmaydi. Alyuminiy dvigatel uchun uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoyani qishda ham, yozda ham ta'minlaydi. Atrof-muhit uchun xavfli emas.
RAVENOL HJC Protect FL22 Premix -40°C yashil rangga bo'yalgan, bu antifrizning mumkin bo'lgan oqish joylarini defektoskop (ko'k chiroq) yordamida tezda aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL HJC Concentrate antifriz konsentratini suyultirilmagan holda ishlatmaslik kerak, chunki toza etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ga teng, ammo 20% suv qo'shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga antifriz konsentratini deionizatsiyalangan suv bilan, masalan, RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert bilan suyultirish orqali erishiladi. Deionizatsiyalangan suv mavjud bo'lmaganda, oddiy tozalangan suv bilan suyultirishga ham ruxsat beriladi.
Suyultirish nisbatlari va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Protect FL22 Premix -40°C dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Yengil metallardan tayyorlangan motorlar uchun juda mos keladi
- Yaxshi ishqoriylik zaxirasi
- Yuqori sifatli korroziyaga qarshi qo'shimchalar tufayli optimal korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mosligi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | 08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
08CLAG010S0 Honda E Coolant, Ford VC-10-A2, Ford WSS-M97B55, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Mazda FL22 Coolant, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944, Subaru Coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944 |
Honda 08CLAG010S0, Hyundai 00232-19010, Hyundai 07100-00200, Hyundai 07100-00400, Hyundai Long Life Coolant, Mazda 000077508E20, Mazda C100CL005A4X, Mazda C122CL005A4X, Motorcraft VC-10-A2, Nissan Anti-freeze Coolant (L250), Nissan KE90299934, Nissan KE90299944
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1132 | EN ISO 12185 |
1132
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Yashil | ingl |
Yashil
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 15 — | ASTM D1120 |
15 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 150 — | ASTM D1121 |
150 —
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,0 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,0 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant |
Ford WSS-M97B55, Mazda FL22 Coolant, Subaru coolant 16218, Suzuki Longlife Coolant
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|