VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Geely - Okavango / Haoyue L - Okavango 2.0T 2WD
Geely Okavango / Haoyue L Okavango 2.0T 2WD, Chiqarilgan yil: 2021 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Dvigatel JLH-4G20TD / JLH-4G20TDB / JLH-4G20TDG
Dvigatel uchun
RAVENOL EFS 0W-20 - SAE 0W-20 ning eng yangi viskozite sinfidagi to'liq sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida polialfaolefinlar asosida ishlab chiqilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega benzin va dizel dvigatellari uchun mo'ljallangan yengil avtomobillar uchun.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-13340, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL EFS 0W-20 - SAE 0W-20 ning eng yangi viskozite sinfidagi to'liq sintetik oson oqadigan motor moyi bo'lib, CleanSynto® texnologiyasi asosida polialfaolefinlar asosida ishlab chiqilgan, turbo quvvatlagichli va turbo quvvatlagichsiz hamda yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega benzin va dizel dvigatellari uchun mo'ljallangan yengil avtomobillar uchun.
Ishqalanishni, eskirishni kamaytiradi, yonilg'i tejash imkonini beradi, natijada atmosferaga zararli moddalar emissiyasi kamayadi. Ajoyib past harorat xususiyatlariga ega. Avtomobil ishlab chiqaruvchilarining talablariga muvofiq uzaytirilgan almashtirish intervallari.
Yuqori sifatli asos moyi asosidagi retseptura tufayli moy yuqori viskozite indeksiga ega. "Sovuq" ishga tushirishda ajoyib xususiyatlar optimal moylashni ta'minlaydi. Yonilg'i tejash tufayli atmosferaga zararli moddalar chiqindisini kamaytiradi. HTHS min. 2,9 mPa*s. Moy uzoq muddat ishlatilganda ham viskozite sinfini saqlaydi.
Zamonaviy benzin va dizel dvigatellari uchun yengil avtomobillarda yuqori samarali oson oqadigan motor moyi sifatida qo'llaniladi.
Moy retsepturasi LSPI (LowSpeedPre-Ignition) yonilg'ining muddatidan oldin yonish ehtimolini kamaytiradi. Turbo-GDI yonilg'ini bevosita purkash tizimiga ega turbo benzin dvigatellari uchun tavsiya etiladi.
RAVENOL EFS 0W-20 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- Dvigatelning barcha qismlarini ajoyib moylash
- Maxsus tanlangan asos moyi va qo'shimchalar kompleksi tufayli ajoyib yonilg'i tejash. Kam moy sarfi tufayli past bug'lanish
- Eng noqulay foydalanish sharoitlarida shlam, kokslash, cho'kmalar va korroziya hosil bo'lishining oldini olish. Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho'kmalar hosil bo'lmasligi
- Turli haroratlarda gidrotolkatelning benuqson ishlashi
- Zararli chiqindilar va oksidlanishning yo'qligi
- Qattiq zarrachalarning yaxshi absorbsiyasi va dispersiyasi
- Zichlagich materiallariga neytrallik
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-13340, Geely, Honda, Lynk & Co, Mazda, Nissan, Opel OV 040 1547 - A20, Polestar, PSA B71 2010, Suzuki, Toyota, Volvo |
Chrysler MS-13340, Geely, Honda, Lynk & Co, Mazda, Nissan, Opel OV 040 1547 - A20, Polestar, PSA B71 2010, Suzuki, Toyota, Volvo
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-20 |
0W-20
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ACEA | C5, C6 |
C5, C6
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE |
BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-13340, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010 |
Chrysler MS-13340, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010
|
||
| Mos keladi | Geely, Honda, Lynk & Co, Mazda, Nissan, Polestar, Suzuki, Toyota, Volvo |
Geely, Honda, Lynk & Co, Mazda, Nissan, Polestar, Suzuki, Toyota, Volvo
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 844 | EN ISO 12185 |
844
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.3 | DIN 51562-1 |
8.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 42.7 | DIN 51562-1 |
42.7
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 173 | DIN ISO 2909 |
173
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.65 | ASTM D5481 |
2.65
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 4700 | ASTM D5293 |
4700
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 10.240 | ASTM D4684 |
10.240
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -63 | DIN ISO 3016 |
-63
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 9.7 | ASTM D5800 |
9.7
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 230 | DIN EN ISO 2592 |
230
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 7.5 | ASTM D2896 |
7.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.47 | DIN 51575 |
0.47
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-17 FE+, Chrysler MS-13340, MB 229.71, MB 229.72, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, Volvo VCC RBS0-2AE |
BMW Longlife-17 FE+, Chrysler MS-13340, MB 229.71, MB 229.72, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, Volvo VCC RBS0-2AE
|
Dvigatel uchun
RAVENOL EHS SAE 0W-20 maxsus asosiy moylardan foydalanish tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. Sovuq ishga tushirishda mukammal xatti-harakat sovuq ekspluatatsiya bosqichida optimal moylash xavfsizligini ta'minlaydi.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE
Talablarga muvofiqligi:
BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, VWC 53037, VWC 53057
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111113-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1111113-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1111113-700
RAVENOL EHS SAE 0W-20 maxsus asosiy moylardan foydalanish tufayli yuqori yopishqoqlik indeksiga ega. Sovuq ishga tushirishda mukammal xatti-harakat sovuq ekspluatatsiya bosqichida optimal moylash xavfsizligini ta'minlaydi.
Yoqilg'i sarfining sezilarli darajada kamayishi tufayli RAVENOL EHS SAE 0W-20 zararli chiqindilarni kamaytirish orqali atrof-muhitni muhofaza qilishga yordam beradi.
RAVENOL EHS SAE 0W-20 ishqalanishni kamaytiradi, eskirish va yoqilg'i sarfini kamaytiradi va "sovuq" ishga tushirishda mukammal xususiyatlarni ta'minlaydi.
RAVENOL EHS SAE 0W-20 moy butun almashtirish oralig'ida uzoq vaqt ishlaganda ham yopishqoqlik sinfiga mos kelishini ta'minlaydi.
Moy almashtirish oraliqlari ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq uzaytirilgan.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL EHS SAE 0W-20 yengil avtomobil benzin va dizel dvigatellari, shuningdek to'g'ridan-to'g'ri quyish va turboquvvatlashli dvigatellar uchun.
Afzalliklari va xususiyatlari:
• Dvigatelning barcha qismlarini tez moylash
• Yoqilg'i tejamkorligi (FE) effekti, maxsus tanlangan asosiy moy va qo'shimchalar paketi tufayli.
• Past bug'lanish, past moy sarfi.
• Turli ekspluatatsiya sharoitlarida eskirish, kokslashish, lak hosil bo'lishi va korroziyadan mukammal himoya.
• Yonish kamerasida, porshen guruhida va klapanlarda cho'kindi hosil bo'lmasligi.
• Turli ekspluatatsiya sharoitlarida gidroko'targichlarning mukammal ishlashi.
• NOx oksidlanishiga barqarorlik.
• Yaxshi dispersiyalash xususiyatlari.
• Zichlagich materiallariga nisbatan neytrallik.
• Chiqindi gazlar emissiyasining kamayishi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, Ford WSS-M2C954-A1, Ford WSS-M2C962-A1, Geely, Jaguar Land Rover STJLR.03.5006, Lynk & Co, Opel OV 040 1547 - A20, Polestar, PSA B71 2010, Volvo, VWC 53057 |
BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C947-A, Ford WSS-M2C952-A1, Ford WSS-M2C954-A1, Ford WSS-M2C962-A1, Geely, Jaguar Land Rover STJLR.03.5006, Lynk & Co, Opel OV 040 1547 - A20, Polestar, PSA B71 2010, Volvo, VWC 53057
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 0W-20 |
0W-20
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| API | SQ (RC) |
SQ (RC)
|
||
| ACEA | C5, C6 |
C5, C6
|
||
| ILSAC | GF-7A |
GF-7A
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE |
BMW Longlife-17 FE+, MB-Approval 229.71, MB-Approval 229.72, Volvo VCC RBS0-2AE
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, VWC 53057 |
BMW Longlife-14 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, VWC 53057
|
||
| Mos keladi | Geely, Lynk & Co, Polestar, Volvo |
Geely, Lynk & Co, Polestar, Volvo
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 842 | EN ISO 12185 |
842
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 8.5 | DIN 51562-1 |
8.5
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 43.8 | DIN 51562-1 |
43.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 174 | DIN ISO 2909 |
174
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 2.76 | ASTM D5481 |
2.76
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -35°С da | mPa*s | 5490 | ASTM D5293 |
5490
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -40°C da | mPa*s | 12.700 | ASTM D4684 |
12.700
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -54 | DIN ISO 3016 |
-54
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 10.4 | ASTM D5800 |
10.4
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 232 | DIN EN ISO 2592 |
232
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 8.8 | ASTM D2896 |
8.8
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.64 | DIN 51575 |
0.64
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-14 FE+, BMW Longlife-17 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, MB 229.71, MB 229.72, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, Volvo VCC RBS0-2AE, VWC 53057 |
BMW Longlife-14 FE+, BMW Longlife-17 FE+, Chrysler MS-12145, Fiat 9.55535-DSX, Fiat 9.55535-GSX, Ford WSS-M2C 947-A, Ford WSS-M2C 952-A1, Ford WSS-M2C 954-A1, Ford WSS-M2C 962-A1, Jaguar/Land Rover STJLR.03.5006, MB 229.71, MB 229.72, Opel OV 040 1547 - A20, PSA B71 2010, Volvo VCC RBS0-2AE, VWC 53057
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Robotlashtirilgan uzatma qutisi asosiy uzatma blokida 7/1 DCT
Transmissiya moyi
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
Analoglar OEM:
BMW 83225B3AC81,
BMW 83222433157,
Chery 9009011085,
FEBI 171871,
FEBI 4054224718711,
Ford 2426698,
Ford KU7JM2C218AA,
Hyundai 0023219101,
Hyundai 043002N110,
Hyundai 043002N110EU,
Hyundai UM020CH266,
MB A0009892002,
MB A0009896104,
MB A000989610409,
MB A000989610410,
MB A000989610411,
MB A000989610412,
Renault 7711579594,
Renault 7711782057,
Renault 7711785242,
Renault 7711785243,
Renault 7711945804,
Renault 7711945805,
Renault 7711945827,
Renault 9141860904,
SWAG 33101041,
SWAG 4054228718717,
VAG G055529A2,
VAG G055529Z2,
Volvo 32240419,
Volvo 32240419
BMW 83225B3AC81, BMW 83222433157, Chery 9009011085, FEBI 171871, FEBI 4054224718711, Ford 2426698, Ford KU7JM2C218AA, Hyundai 0023219101, Hyundai 043002N110, Hyundai 043002N110EU, Hyundai UM020CH266, MB A0009892002, MB A0009896104, MB A000989610409, MB A000989610410, MB A000989610411, MB A000989610412, Renault 7711579594, Renault 7711782057, Renault 7711785242, Renault 7711785243, Renault 7711945804, Renault 7711945805, Renault 7711945827, Renault 9141860904, SWAG 33101041, SWAG 4054228718717, VAG G055529A2, VAG G055529Z2, Volvo 32240419, Volvo 32240419
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1212107-700
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL DCT-LV Fluid uzatmaning optimal quvvatini va yozning o'rtasida ekstremal yuklamalarda ham, qishda past haroratlarda ham silliqning ajoyib ishlashini kafolatlaydi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG kompaniyasi tomonidan Daimler uchun maxsus MB 239.21 ruxsatnomasi bilan uchinchi avlod 7 pog'onali ikki silliq uzatmasida foydalanish uchun ishlab chiqilgan.
Tasniflar va spetsifikatsiyalar:
RAVENOL DCT-LV Fluid turli avtomobil ishlab chiqaruvchilarining, masalan, BMW, Ford, Mercedes, VW/Audi kabi ikki silliq uzatmalari uchun maxsus ishlab chiqilgan.
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG 7 pog'onali ikki silliq uzatmalarida (7DCT300 / 6DCT200 / 6DCT150) silliqlarni moylash uchun ishlatiladi. Ho'l yoki quruq silliqli to'g'ridan-to'g'ri o'tish uzatmalarida ishlatilishi mumkin.
Tavsiyalar:
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, Ford F-DC, Ford
WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450,
Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, MB 239.21, Renault 7711785243,
Renault DW5, VW G 055 529 A2
Afzalliklar va xususiyatlar:
RAVENOL DCT-LV Fluid quyidagilarni ta'minlaydi:
- past haroratlarda ham juda yaxshi moylash qobiliyati
- yuqori, barqaror yopishqoqlik indeksi
- eyilish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- yopishqoqlik va harorat bo'yicha ajoyib xususiyatlar
- yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- yozda ekstremal yuklamalarda barqaror moylash plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.55 | DIN 51562-1 |
5.55
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 23.77 | DIN 51562-1 |
23.77
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 3100 | ASTM D2983 |
3100
mPa*s
ASTM D2983
|
| Viskozite indeksi VI | 187 | DIN ISO 2909 |
187
DIN ISO 2909
|
|
| Tavsiyalar | BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C |
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -55°С da | mPa*s | 17200 | ASTM D2983 |
17200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529 |
BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 832 | EN ISO 12185 |
832
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -75 | DIN ISO 3016 |
-75
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
Gidravlik tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 LV - sintetik tormoz suyuqligi (tormoz tizimlari va debriyaj uchun), u ISO 4925 Class 6 eng so'nggi standartiga mos keladi va undan ham yuqori. RAVENOL DOT 4 LV maxsus formulasi suyuqlikning xalqaro US FMVSS 116 DOT 3, DOT 4, SAE J 1703, SAE J 1704 va ISO 4925 (3 va 4-sinflar) spetsifikatsiyalariga mos kelishini ta'minlaydi. RAVENOL DOT 4 LV past yopishqoqligi tufayli (maksimal 750 sSt -40°C da), hatto ekstremal past haroratlarda ham qo'llaniladi va ayniqsa ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan transport vositalarining gidravlik tormoz tizimlari va debriyajlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV ning ajoyib xususiyatlari tufayli hatto past haroratlarda ham mexanizmlarning xavfsizlik salohiyati oshadi. RAVENOL DOT 4 LV yuqorida ko'rsatilgan spetsifikatsiyalarga mos keladigan boshqa tormoz suyuqliklari bilan yaxshi aralashadi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1350615-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350615-020
RAVENOL DOT 4 LV - sintetik tormoz suyuqligi (tormoz tizimlari va debriyaj uchun), u ISO 4925 Class 6 eng so'nggi standartiga mos keladi va undan ham yuqori. RAVENOL DOT 4 LV maxsus formulasi suyuqlikning xalqaro US FMVSS 116 DOT 3, DOT 4, SAE J 1703, SAE J 1704 va ISO 4925 (3 va 4-sinflar) spetsifikatsiyalariga mos kelishini ta'minlaydi. RAVENOL DOT 4 LV past yopishqoqligi tufayli (maksimal 750 sSt -40°C da), hatto ekstremal past haroratlarda ham qo'llaniladi va ayniqsa ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan transport vositalarining gidravlik tormoz tizimlari va debriyajlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV ning ajoyib xususiyatlari tufayli hatto past haroratlarda ham mexanizmlarning xavfsizlik salohiyati oshadi. RAVENOL DOT 4 LV yuqorida ko'rsatilgan spetsifikatsiyalarga mos keladigan boshqa tormoz suyuqliklari bilan yaxshi aralashadi.
RAVENOL DOT 4 LV ISO 4925 Class 6 spetsifikatsiyasi bo'yicha tormoz suyuqligi talab qilinadigan barcha transport vositalari uchun qo'llaniladi. Zamonaviy ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan avtomobillar uchun tavsiya etilgan gidravlik tormozlar va debriyaj tizimlari uchun mos keladi. Shuningdek, mineral moylarga asoslanmagan ushbu turdagi suyuqlikdan foydalanish ko'rsatilgan barcha yengil avtomobillar, tijorat transport vositalari va mototsikllarning gidravlik tormozlari va debriyaj tizimlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV bir xil spetsifikatsiyadagi barcha ma'lum tormoz suyuqliklari bilan aralashadi. RAVENOL DOT 4 LV ning to'liq ekspluatatsion afzalliklarini olish uchun har doim tormoz suyuqligini to'liq almashtirish tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV tormoz suyuqligini mineral asosidagi tormoz tizimlari uchun suyuqliklar bilan, masalan Citroen uchun, aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
TORMOZ SUYUQLIGINI ALMASHTIRISHDA AVTOMOBIL ISHLAB CHIQARUVCHISINING TAVSIYALARIGA RIOYA QILING! TORMOZ SUYUQLIGINI TOZA VA QURUQ JOYDA SAQLANG. Ifloslik, suv, neft mahsulotlari yoki boshqa materiallarning tushishi tormoz tizimining buzilishiga yoki uning qimmat ta'mirlanishiga olib kelishi mumkin. SUVNING ADSORBSIYASINI OLDINI OLISH UCHUN TORMOZ SUYUQLIGINI FAQAT ZICH YOPILGAN ORIGINAL QADOQDA SAQLANG. DIQQAT! IDISHNI TO'LDIRMANG VA UNI BOSHQA SUYUQLIKLAR UCHUN ISHLATMANG. Ishlatilgan tormoz suyuqligini ko'rsatmalar talablariga muvofiq utilizatsiya qiling (EU 160113). Tormoz suyuqligining tushishi lak-bo'yoq qoplamasining shikastlanishiga olib kelishi mumkin - suyuqlik to'kilganda darhol ko'p miqdorda suv bilan yuvib tashlang
DOT 4 LV dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Yuqori moylash qobiliyatini
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda, hatto ekstremal sharoitlarda ham ajoyib oquvchanlikni
- Bir xil spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Ford WSS-M6C65-A2, VW 501 14 |
Ford WSS-M6C65-A2, VW 501 14
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14 |
Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 3, DOT 4, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704 |
DOT 3, DOT 4, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.1 | ASTM D445 |
2.1
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 675 | ASTM D445 |
675
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 267 | FMVSS 116 |
267
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 172 | FMVSS 116 |
172
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 3, DOT 4, Ford WSS-M6C 65-A2, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704, VW 501.14 |
DOT 3, DOT 4, Ford WSS-M6C 65-A2, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704, VW 501.14
|
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
250 ml
Artikel:
1350611-250
Hajm:
500 ml
Artikel:
1350611-500
Hajm:
1 L
Artikel:
1350611-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350611-020
RAVENOL DOT 4 – Germaniyada yuqori molekulyar bor kislotasi efirlari aralashmasi asosida yuqori samarali antioksidant qo'shimchalar, korroziya ingibitorlari va qistirmalar hamda elastomerlarning shishishini oldini oluvchi qo'shimchalar qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan eng yuqori sifatli tormoz suyuqligi.
RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligi FMVSS (Federal Motor Vehicle Safety Standard) №116 DOT3 va DOT4 sifat darajasidagi tormoz suyuqligini talab qiluvchi avtomobil tormoz tizimlarida qo'llash uchun mo'ljallangan. RAVENOL DOT 4 tormoz suyuqligini mineral asosdagi tormoz tizimlari suyuqliklari, masalan, Citroen LHM+ bilan aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
Spetsifikatsiyalarga mos keladi: SAE J1704, ISO 4925, FMVSS 116 DOT4
DOT 4 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Eng yaxshi moylashni
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda oquvchanlikni
- Xuddi shu spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.41 | ASTM D445 |
2.41
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 1340 | ASTM D445 |
1340
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 271 | FMVSS 116 |
271
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 169 | FMVSS 116 |
169
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704 |
DOT 4, ISO 4925 Class 4, SAE J 1704
|
Sovutish tizimi
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL OTC Protect C12+ Premix -40°C – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosida, OAT (organik texnologiya) yordamida ishlab chiqarilgan tayyor ishlatiladigan antifriz. Tarkibida boratlar, nitritlar va silikatlar mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham 5 yilgacha korroziyaga qarshi ishonchli himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga ega bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k rangli) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
RAVENOL OTC Organic Technology Coolant Premix -40°C antifrizi:
- alyuminiy qotishmasidan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimidagi barcha metall elementlar, shu jumladan alyuminiy va uning qotishmalarini ishonchli himoya qiladi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan iborat bo‘lib, tarkibida nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, MB 326.3 (Premix), Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1070 | EN ISO 12185 |
1070
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| 20°C da pH | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Muzlash harorati | °C | -40 | ASTM D1177 |
-40
°C
ASTM D1177
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), DTFR 29D110 (MB 326.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, MB 326.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Sovitish suyuqligi
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Talablarga muvofiqligi:
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
Diqqat! Bu konsentrat mahsulot. Ishlatishdan oldin distillangan suv bilan 1:1 nisbatda aralashtirish kerak.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
10 L
Artikel:
1410110-010
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1410110-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1410110-208
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1410110-700
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate – 1.2-Ethandiol (monoetilenglikol) va korroziyaga qarshi inhibitörlar asosidagi OAT (organik texnologiya) bilan ishlab chiqarilgan antifriz kontsentrati. Boratlar, nitritlar, silikatlar tarkibida mavjud emas. Alyuminiyli dvigatellarni yozda ham, qishda ham uzoq muddatli (5 yilgacha) korroziyaga qarshi himoya qiladi. Atrof-muhit uchun xavfsiz.
Antifriz qizil-siyohrang rangga bo‘yalgan bo‘lib, defektoskop (ko‘k chiroq) yordamida sizib chiqish ehtimoli bo‘lgan joylarni tez aniqlash imkonini beradi.
RAVENOL OTC Concentrate antifriz kontsentrati sof holda ishlatilmasligi kerak, chunki sof etilenglikolning muzlash harorati atigi -15°C ni tashkil qiladi. Biroq, 20% suv qo‘shilganda muzlash harorati keskin -65°C gacha pasayadi.
Eng yaxshi natijaga RAVENOL Destilliertes Wasser entionisiert kabi deionizatsiyalangan suv bilan suyultirilganda erishiladi. Agar deionizatsiyalangan suv mavjud bo‘lmasa, oddiy tozalangan suv bilan suyultirish ham mumkin.
Suyultirish nisbati va muzlash harorati:
| Himoya harorati °C gacha | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
MAN tizimlarida qo‘llash bo‘yicha ma’lumot: Typ NF va Typ N suyuqliklari bilan aralashtirish taqiqlanadi. MAN 334 Typ 3 (ko‘k) sovitish tizimida silikonli shlanglar mavjud bo‘lsa, qo‘llash mumkin emas.
Antifriz kontsentratsiyasi 25% dan past bo‘lmasligi kerak, aks holda qo‘shimchalar haddan tashqari suyultirilib, ularning samaradorligi sezilarli darajada kamayadi.
RAVENOL OTC Protect C12+ Concentrate antifrizi
- alyuminiy qotishmalaridan tayyorlangan dvigatellar uchun juda mos bo‘lib, yaxshi ishqoriy zaxiraga ega
- korroziyaga qarshi yuqori sifatli qo‘shimchalarni o‘z ichiga oladi va sovitish tizimida qo‘llaniladigan barcha metall va qotishmalar, shu jumladan alyuminiy uchun optimal himoyani ta’minlaydi
- monoetilenglikol va inhibitörlar kompozitsiyasidan tashkil topgan bo‘lib, nitritlar, fosfatlar, silikatlar va aminlar mavjud emas
- sovitish tizimida korroziya va katlak hosil bo‘lishining oldini oladi. Molekulyar darajada bu antifriz issiqlik uzatish va almashinuvida yuqori samaradorlikni ta’minlaydi
- rezinali elastomerlar bilan to‘liq mos keladi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+) |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Land Rover STC50529, MAN 324 SNF, MB 325.3, Mitsubishi 0103044, Mitsubishi 0103045, Mitsubishi MZ311986, Opel/GM 6277 M, Opel/GM B0401065, Porsche, SAE J1034, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VOLVO VCS (STD 418-0001), VW G 012 A8F M1, VW G 012 A8F M8, VW G 012 A8F M9, VW TL 774-F (entspricht G12+), VW/Audi TL 774-D (entspricht G12+)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
||
| Mos keladi | Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche |
Jaguar Land Rover STJLR.651.5003, Porsche
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F |
Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Jaguar JLM 209722, Land Rover STC50529, Mitsubishi 103044, Mitsubishi 103045, Mitsubishi MZ311986, Toyota 00272-1LLAC, Toyota 08889-00115, Toyota 08889-01005, Toyota 08889-80014, Toyota 08889-80015, Volvo 9437650, Volvo 9437651, VW G 012 A8F
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1130 | EN ISO 12185 |
1130
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Binafsha | ingl |
Binafsha
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 5.5 — | ASTM D1120 |
5.5 —
mgKOH/g
ASTM D1120
|
| Qaynatish harorati | °C | 187 | ASTM D1121 |
187
°C
ASTM D1121
|
| Suv miqdori | % | — 5 | ASTM D1123 |
— 5
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -37 | ASTM D1177 |
-37
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,5 - 8,5 | ASTM D1287 |
7,5 - 8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F |
DAF 74002, Deutz DQC CB-14, DTFR 29C110 (MB 325.3), Ford WSS-M97 B44-D, GM 6277 M, GM B0401065, MAN 324 Type SNF, MB 325.3, SAE J 1034, Volvo VCS, VW G 012 A8F, VW TL 774-D, VW TL 774-F
|
Radiator uchun germetik RAVENOL Professional Radiator Stop Leak – bu avtomobilning radiator suv kontur tizimidagi sizib chiqishlarni bartaraf etish uchun mo‘ljallangan dispersion vosita.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator uchun germetik RAVENOL Professional Radiator Stop Leak – bu avtomobilning radiator suv kontur tizimidagi sizib chiqishlarni bartaraf etish uchun mo‘ljallangan dispersion vosita.
Yoriqlar va kichik sizib chiqish joylarini ishonchli tarzda to‘sadi, kondensat hosil bo‘lishi va sovituvchi suyuqlik oqishini bartaraf etadi. Yopiq sovitish tizimlari uchun qo‘llaniladi.
RAVENOL Professional Radiator Stop Leak barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Agar sovitish tizimida filtr mavjud bo‘lsa, germetik qo‘llanilmaydi.
Sovitish tizimi uchun germetik RAVENOL Professional Radiator Stop Leak antifriz va sovituvchi suyuqliklar bilan to‘liq mos keladi. Rezina, plastmassa va rangli metall qismlarga nisbatan neytral hisoblanadi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Zichlik 20°С da | 1020 | EN ISO 12185 |
1020
EN ISO 12185
|
|
| Rang | Yashil-ko‘k | ingl |
Yashil-ko‘k
ingl
|
|
| Hid | sitrus | DIN 51757 |
sitrus
DIN 51757
|
|
| pH ko‘rsatkichi | 9.5 | DIN 19268 |
9.5
DIN 19268
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|