VIN / Rama, marka, model, avtomobil turi, agregat nomi yoki har qanday moyning artikeli bo‘yicha qidiruv:
Moy turlari Ferrari - Stradale, SF90 - 4.0 4WD (F154FА/F159AA/F178AA) (868 hp) (638 kW)
Ferrari Stradale, SF90 4.0 4WD (F154FА/F159AA/F178AA) (868 hp) (638 kW), Chiqarilgan yil: 2019 - Motor moyi, avtomatik uzatma moyi, transmissiya moyi, antifriz, tormoz suyuqligi, GUR (gidravlik kuchaytirgich) suyuqligi va boshqa texnik suyuqliklar.
Dvigatel F154F / F154FB / F159AA / F178AA
Poyga uchun
RAVENOL RUP Racing Ultra Performance 5W-40 to'liq sintetik oson oqadigan poyga motor moyi, volfram saqlovchi maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan.
Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan:
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.51, Renault RN 0710
Talablarga muvofiqligi:
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-GH2, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C 917-A, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D40, Opel OV 040 1547 - G40, Porsche C40, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01, VW 511.00
SAE: 5W-40
API: SP
ACEA: C3
Analoglar OEM:
GM 17504564001, GM 17504564002, GM 17504564012, Nissan KLANN05402, Nissan KLANN05404, Toyota TA52000013, Toyota TA52000013, VAG G052167M2, VAG G052167M4, VAG G052167M6, VAG GA52579M2, VAG GA52579M4, Volvo 1161630, Volvo 1161631, Volvo 1161639, Volvo 1161649
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1141091-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1141091-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1141091-700
RAVENOL RUP Racing Ultra Performance 5W-40 to'liq sintetik oson oqadigan poyga motor moyi, volfram saqlovchi maxsus qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan.
Volfram saqlovchi maxsus qo'shimchalar paketi tufayli RAVENOL RUP Racing Ultra Performance 5W-40 poyga moyi sport rejimida foydalanishda o'zini a'lo darajada ko'rsatadi. Ishqalanishni kamaytiradi, eskirishni pasaytiradi va mexanik samaradorlikni sezilarli darajada yaxshilaydi.
Juda yuqori ish haroratlarida mustahkam moy plyonkasini ta'minlaydi. Eskirish, korroziya (oksidlanish), ko'pik hosil bo'lishidan himoya qiladi.
RAVENOL RUP Racing Ultra Performance 5W-40 motor moyi og'ir sharoitlarda poygada qatnashadigan benzin dvigatelli avtomobillar uchun maxsus ishlab chiqilgan.
Hamkorlar tomonidan sinovdan o'tkazilgan: Nürburgring, Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher tomonidan tavsiya etilgan
RAVENOL RUP Racing Ultra Performance 5W-40 poyga moyidan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Qisman va to'liq yuklamada yoqilg'i tejash
- Past bug'lanish qobiliyati
- Barqaror yopishqoqlik xususiyatlari
- Sovuq ishga tushirishda a'lo xususiyatlar
- Hatto o'ta yuqori haroratlarda ham barqaror moy plyonkasi
- A'lo yuvish va dispersiyalash xususiyatlari
- Eskirish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan kompleks himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-GH2, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C917-A, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D40, Opel OV 040 1547 - G40, Porsche C40, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01, VW 511 00 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-GH2, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C917-A, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D40, Opel OV 040 1547 - G40, Porsche C40, VW 502 00, VW 505 00, VW 505 01, VW 511 00
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | SP |
SP
|
||
| ACEA | C3 |
C3
|
||
| Ishlab chiqaruvchi tomonidan ma’qullangan | BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.51, Renault RN 0710 |
BMW Longlife-04, GM dexos2®, MB-Approval 229.51, Renault RN 0710
|
||
| Talablarga mos keladi | Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-GH2, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C 917-A, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D40, Opel OV 040 1547 - G40, Porsche C40, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01, VW 511.00 |
Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-GH2, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C 917-A, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D40, Opel OV 040 1547 - G40, Porsche C40, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01, VW 511.00
|
||
| Hamkorlar tomonidan testdan o‘tkazilgan | Nürburgring |
Nürburgring
|
||
| Hamkorlar tomonidan tavsiya etilgan | Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher |
Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 846 | EN ISO 12185 |
846
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 13.2 | DIN 51562-1 |
13.2
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 73.3 | DIN 51562-1 |
73.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 185 | DIN ISO 2909 |
185
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 3.9 | ASTM D5481 |
3.9
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 4510 | ASTM D5293 |
4510
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 12.200 | ASTM D4684 |
12.200
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 6 | DIN 51581 |
6
%
DIN 51581
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 230 | DIN EN ISO 2592 |
230
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 9.5 | ASTM D2896 |
9.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 0.73 | DIN 51575 |
0.73
%wt.
DIN 51575
|
| Ruxsatnomalar | BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-GH2, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C 917-A, GM dexos2®, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D40, Opel OV 040 1547 - G40, Porsche C40, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01, VW 511.00 |
BMW Longlife-04, Chrysler MS-11106, Fiat 9.55535-GH2, Fiat 9.55535-S2, Ford WSS-M2C 917-A, GM dexos2®, MB 229.51, MB 229.52, Opel OV 040 1547 - D40, Opel OV 040 1547 - G40, Porsche C40, Renault RN0710, VW 502.00, VW 505.00, VW 505.01, VW 511.00
|
Poyga dvigatellari uchun
RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40 – to'liq sintetik, oson oquvchan, yoqilg'i tejashni ta'minlovchi avtopoyga uchun poyga motor moyi bo'lib, yuqori va past qovushqoqlikdagi polialfaolefinlar qo'shilgan V guruh sintetik, yuqori qutbli asos moyi aralashmasi asosida ishlab chiqilgan, bu yaxshilangan qovushqoqlik indeksini ta'minlaydi.
SAE: 5W-40
Analoglar OEM:
Honda 90000XYA5W40, Honda 90000XYA5W40B2, Nissan KL050RN411, Nissan KL050RN411
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L
Artikel:
1141090-060
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1141090-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1141090-208
RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40 – to'liq sintetik, oson oquvchan, yoqilg'i tejashni ta'minlovchi avtopoyga uchun poyga motor moyi bo'lib, yuqori va past qovushqoqlikdagi polialfaolefinlar qo'shilgan V guruh sintetik, yuqori qutbli asos moyi aralashmasi asosida ishlab chiqilgan, bu yaxshilangan qovushqoqlik indeksini ta'minlaydi.
Yuqori qovushqoqlik indeksi va yuqori HTHS qiymati mukammal siljishga chidamlilikni ta'minlaydi va molibden va volframli maxsus qo'shimchalar paketi tufayli poyga moyi RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40 og'ir sharoitlarda avtopoygalarda qatnashadigan zamonaviy avtomobil dvigatellari uchun ishlab chiqilgan. Molibden va volframning xossalari dvigateldagi sirt tuzilishini sezilarli darajada tekislaydi, shu bilan ishqalanish va eskirishni kamaytiradi va mexanik samaradorlikni sezilarli darajada yaxshilaydi.
Poyga moyi RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40 mustahkam moy plyonkasini ta'minlaydi va o'zining noyob retsepturasi tufayli yuqori ish haroratlarida ishlashni va korroziyadan (oksidlanishdan) va ko'pik hosil bo'lishidan himoyani kafolatlaydi.
Poyga moyi RAVENOL RCS Racing Competition Synto 5W-40 dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi
- Qisman va to'liq yuklamada yoqilg'i tejash
- Bug'lanishdagi past yo'qotishlar
- Barqaror qovushqoqlik xususiyatlari
- Sovuq ishga tushirishda mukammal xususiyatlar
- Juda yuqori haroratlarda moy plyonkasining barqarorligi
- Mukammal yuvish va dispersiyalash xossalari
- Eskirish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Qo‘llanish sohasi | Opel Motorsport |
Opel Motorsport
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 5W-40 |
5W-40
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Hamkorlar tomonidan testdan o‘tkazilgan | Nürburgring |
Nürburgring
|
||
| Hamkorlar tomonidan tavsiya etilgan | Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher |
Hockenheim Premium Partner, Ralf Schumacher
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 848 | EN ISO 12185 |
848
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 15.03 | DIN 51562-1 |
15.03
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 93.9 | DIN 51562-1 |
93.9
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Yuqori haroratli viskozite (HTHS) 150°С da | mPa*s | 4.26 | ASTM D5481 |
4.26
mPa*s
ASTM D5481
|
| Past haroratli viskozite (CCS) -30°C da | mPa*s | 6200 | ASTM D5293 |
6200
mPa*s
ASTM D5293
|
| Past haroratda nasoslanish viskozitesi (MRV) -35°C da | mPa*s | 18.000 | ASTM D4684 |
18.000
mPa*s
ASTM D4684
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| NOACK bug‘lanishi | % | 5.7 | ASTM D5800 |
5.7
%
ASTM D5800
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 246 | DIN EN ISO 2592 |
246
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ishqoriy son | mgKOH/g | 12.5 | ASTM D2896 |
12.5
mgKOH/g
ASTM D2896
|
| Sulfatli kul miqdori | %wt. | 1.3 | DIN 51575 |
1.3
%wt.
DIN 51575
|
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
300 ml
Artikel:
1390323-300
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatel uchun yuvish vositasi — bu har qanday benzin va dizel dvigatellari (katalitik neytrallashtiruvchi bilan va usiz) uchun moy tizimining uzoq muddatli tozaligini ta'minlovchi konsentrlangan faol komponent.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelni tozalash vositasi mototsikl dvigatellarida ham qo'llanilishi mumkin.
RAVENOL Professional Engine Cleaner intensiv tozalovchi moddalar tufayli dvigateldagi loy to'planishi va shlam qoldiqlarini samarali parchalaydi va ishlatilgan moyni to'kish paytida ularni olib tashlaydi.
RAVENOL Professional Engine Cleaner dvigatelning butun moylash tizimini tozalaydi va yuvadi.
Qo'llanilishi:
- Ifloslanish borligiga shubha qilinganda
- Gidrokompensatorlar taqillaganda
- Moyni almashtirish muddati kechiktirilganda
- Ifloslangan dvigatellar yoki ishlatilgan moy uchun
- Dvigatelning ifloslanishini oldini olish uchun har bir moy almashtirishda profilaktika maqsadida.
- Shuningdek, oldtaymerlar va moy vannasidagi GRM kamarli dvigatellar uchun ham mos keladi.
Dozalash: 300 ml RAVENOL Professional Engine Cleaner 5 l moy hajmi uchun bir marta qo'llash uchun yetarli, ishlab chiqaruvchi va dvigatel hajmidan qat'i nazar.
Foydalanish: Tarkibni almashtirishdan oldin isitilgan motor moyiga qo'shing. Moy darajasini minimaldan pastga tushirmang. Maksimal samaraga erishish uchun dvigatelni 10 daqiqa bo'sh yurishda ishlatib turing. Shundan so'ng darhol moy va filtrni almashtiring.
RAVENOL Professional Engine Cleaner mineral va sintetik moylar asosidagi motor moylari bilan ifloslanishlarni olib tashlash uchun tekshirilgan va sinovdan o'tkazilgan.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Yong‘in harorati (PM) | °C | 132 | DIN EN ISO 2592 |
132
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 5 | DIN EN ISO 3104 |
5
mm²/s
DIN EN ISO 3104
|
| Qotish harorati | °C | -30 | DIN ISO 3016 |
-30
°C
DIN ISO 3016
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
Yarimavtomatik uzatma qutisi asosiy uzatma blokida 8/1
Transmissiya moyi
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
Analoglar OEM:
BMW 83225B3AC81,
BMW 83222433157,
Chery 9009011085,
FEBI 171871,
FEBI 4054224718711,
Ford 2426698,
Ford KU7JM2C218AA,
Hyundai 0023219101,
Hyundai 043002N110,
Hyundai 043002N110EU,
Hyundai UM020CH266,
MB A0009892002,
MB A0009896104,
MB A000989610409,
MB A000989610410,
MB A000989610411,
MB A000989610412,
Renault 7711579594,
Renault 7711782057,
Renault 7711785242,
Renault 7711785243,
Renault 7711945804,
Renault 7711945805,
Renault 7711945827,
Renault 9141860904,
SWAG 33101041,
SWAG 4054228718717,
VAG G055529A2,
VAG G055529Z2,
Volvo 32240419,
Volvo 32240419
BMW 83225B3AC81, BMW 83222433157, Chery 9009011085, FEBI 171871, FEBI 4054224718711, Ford 2426698, Ford KU7JM2C218AA, Hyundai 0023219101, Hyundai 043002N110, Hyundai 043002N110EU, Hyundai UM020CH266, MB A0009892002, MB A0009896104, MB A000989610409, MB A000989610410, MB A000989610411, MB A000989610412, Renault 7711579594, Renault 7711782057, Renault 7711785242, Renault 7711785243, Renault 7711945804, Renault 7711945805, Renault 7711945827, Renault 9141860904, SWAG 33101041, SWAG 4054228718717, VAG G055529A2, VAG G055529Z2, Volvo 32240419, Volvo 32240419
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D60
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1212107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1212107-700
RAVENOL DCT-LV Fluid – to'liq sintetik zamonaviy PAO moyi polialfaolefin asosida avtomatik DCT uzatmalar qutilari (ikki silliq uzatmalar qutisi) uchun maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar bilan, ular ikki silliq uzatmaning to'g'ri ishlashini ta'minlaydi.
RAVENOL DCT-LV Fluid uzatmaning optimal quvvatini va yozning o'rtasida ekstremal yuklamalarda ham, qishda past haroratlarda ham silliqning ajoyib ishlashini kafolatlaydi.
Qo'llanish sohasi:
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG kompaniyasi tomonidan Daimler uchun maxsus MB 239.21 ruxsatnomasi bilan uchinchi avlod 7 pog'onali ikki silliq uzatmasida foydalanish uchun ishlab chiqilgan.
Tasniflar va spetsifikatsiyalar:
RAVENOL DCT-LV Fluid turli avtomobil ishlab chiqaruvchilarining, masalan, BMW, Ford, Mercedes, VW/Audi kabi ikki silliq uzatmalari uchun maxsus ishlab chiqilgan.
RAVENOL DCT-LV Fluid Magna GETRAG 7 pog'onali ikki silliq uzatmalarida (7DCT300 / 6DCT200 / 6DCT150) silliqlarni moylash uchun ishlatiladi. Ho'l yoki quruq silliqli to'g'ridan-to'g'ri o'tish uzatmalarida ishlatilishi mumkin.
Tavsiyalar:
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, Ford F-DC, Ford
WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450,
Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, MB 239.21, Renault 7711785243,
Renault DW5, VW G 055 529 A2
Afzalliklar va xususiyatlar:
RAVENOL DCT-LV Fluid quyidagilarni ta'minlaydi:
- past haroratlarda ham juda yaxshi moylash qobiliyati
- yuqori, barqaror yopishqoqlik indeksi
- eyilish, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan himoya
- yopishqoqlik va harorat bo'yicha ajoyib xususiyatlar
- yuqori termik va oksidlanish barqarorligi
- zichlovchi materiallarga nisbatan neytral xatti-harakat
- yozda ekstremal yuklamalarda barqaror moylash plyonkasi
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 5.55 | DIN 51562-1 |
5.55
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 23.77 | DIN 51562-1 |
23.77
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 3100 | ASTM D2983 |
3100
mPa*s
ASTM D2983
|
| Viskozite indeksi VI | 187 | DIN ISO 2909 |
187
DIN ISO 2909
|
|
| Tavsiyalar | BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C |
BMW 83222433157, BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford F-DC, Ford MU7J 19A509 AA, Ford WSS-M2C218-A1, Great Wall GW7DCT1, Great Wall GWM 7DCT450, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault 7711785243, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW G 055 529 A2, VW TL 52529-C
|
||
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -55°С da | mPa*s | 17200 | ASTM D2983 |
17200
mPa*s
ASTM D2983
|
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529 |
BMW 83222433157, Chery 730DHB/DHC 7DCT300, Chery 738DHA 7DCT380, Chery 9009011085, Ford MU7J 19A509 AA, Hyundai/Kia 04300-2N110 WDHO-1, Renault 7711785243, VW G 055 529
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 832 | EN ISO 12185 |
832
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Qotish harorati | °C | -75 | DIN ISO 3016 |
-75
°C
DIN ISO 3016
|
| Ruxsatnomalar | BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C |
BMW DCTF-2, BOT 351 C4, Ford F-DC, Ford WSS-M2C 218-A1, Kunlun DCTF-7S, MB 236.22, MB 239.21, MB 239.22, Pentonsin FFL-7A, Renault DW5, Sinopec DCTF-GS, VW G 055 529, VW TL 52529-C
|
Taqsimlovchi quti
Transmissiya uchun
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Talablarga muvofiqligi:
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.8, MB 235.9, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL VSG SAE 75W-90 – to'liq sintetik universal transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli sintetik asos moyi asosida maxsus qo'shimchalar va ingibitorlar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqarilgan bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi.
Yuqori yuklamali transmissiyalar uchun qo'llaniladi. Sinxronlangan va sinxronlanmagan uzatmalar qutilari, taqsimlash qutilari va quvvat olish mexanizmlarida, API GL-5 va GL-4 sifat sinfidagi moy talab qilinadigan joylarda qo'llash uchun mos keladi.
VSG SAE 75W-90 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori unumdorlikni, bu ishlab chiqaruvchi ko'rsatmalariga muvofiq moy almashtirish intervallarini oshiradi
- Juda past haroratlarda ajoyib ishlashni
- Eskirishdan eng yaxshi himoya va transmissiya samaradorligini
- Atrof-muhitning past haroratlarida ham yoqilg'i tejashni
- Yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasini
- Korroziyadan ajoyib himoya va rangli metallar bilan yaxshi moslikni
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik, moyning quyuqlashishi va cho'kindilar hosil bo'lishining oldini olishni
- Moyning shlam hosil bo'lishiga to'sqinlik qilish qobiliyatining yuqoriligini, transmissiya komponentlarining tozaligini ta'minlab, shu bilan xizmat ko'rsatish orasidagi intervallarni oshiradi
- Oqishlarning oldini olish uchun elastomerlar bilan yaxshi moslikni
- Yuqori siljish barqarorligini, uzoq muddat foydalanishdan keyin ham SAE 75W-90 tipidagi moyning ajoyib yopishqoqlik xususiyatlarini saqlab qolishni
- Zang, korroziya va ko'pik hosil bo'lishidan ishonchli himoyani
- Oquvchanlikni yo'qotishning past haroratini
- Ajoyib eskirishga qarshi xususiyatlarni
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW 83222339223 MTF-LT-4, BMW 83222365987, BMW 83229407768, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW (für verlängerte Intervalle), DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Ford WSD-M2C200-C, IVECO, Land Rover TYK500010, MAN 342 S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00 (Torsen 2010-2018), Renault LKW, Scania STO 1:0, VOLVO 97312, VOLVO 97315, VOLVO 97319, VW G 052 145 A2, VW G 052 539 A2, VW G 052 580, VW G 052 911 A2, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-90 |
75W-90
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-4, GL-5 |
GL-4, GL-5
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
||
| Mos keladi | IVECO |
IVECO
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911 |
BMW 83222339223, BMW 83222365987, BMW 83229407768, Ford 1045737, Ford 5021033, Ford MU7J 19G518 AA, Land Rover TYK500010, Porsche 000.043.305.04, Porsche 958.341.536.00, Volvo 97312, Volvo 97315, Volvo 97319, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 911
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 839.8 | EN ISO 12185 |
839.8
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq | ingl |
Sariq
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 16.8 | DIN 51562-1 |
16.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 108.8 | DIN 51562-1 |
108.8
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 168 | DIN ISO 2909 |
168
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 47.000 | ASTM D2983 |
47.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -57 | DIN ISO 3016 |
-57
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 224 | DIN EN ISO 2592 |
224
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 0/0 | ASTM D892 |
0/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1a | ASTM D130 |
1a
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B |
BMW MTF-LT-4, BMW OSP, BMW SAF-XO, BOT 130 M, BOT 328, BOT 720, DAF LKW, DTFR 12B140 (MB 235.8), DTFR 13B110 (MB 235.11), Ford WSD-M2C 200-C, MAN 342 Type S1, MB 235.11, MB 235.21, MB 235.72, MB 235.8, MB 235.9, MIL-L-2105 D, Renault LKW, Scania STO 1:0, VW G 052 145, VW G 052 539, VW G 052 580, VW G 052 911, VW G 060 517 A2, ZF TE-ML 12B, ZF TE-ML 16F, ZF TE-ML 17B
|
Orqa differensial
Transmissiya uchun
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
Talablarga muvofiqligi:
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2 , BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.7, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221107-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221107-700
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
PAO asosida maxsus tanlangan qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Transmissiya moylariga qo'yiladigan barcha zamonaviy talablarga javob beradi.
Yuqori yuklamalarda ishlash uchun transmissiya moyi bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi. O'z-o'zidan bloklanuvchi va o'z-o'zidan bloklanmaydigan "Limited Slip" (LS) differensialli transmissiyalar uchun eng mos keladi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi ("Limited Slip") differensiallar va gipoid uzatmalar uchun maxsus mo'ljallangan. Transmissiyaning barcha elementlarini moylashni kafolatlaydi. Ishlab chiqaruvchilar tavsiyalariga rioya qiling.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4032
- BMW 83222239982
- BMW 83222295532
- GM/Opel 92184900
- Land Rover LR052059
- Mercedes A0019893303
- Mercedes A0019898303
- MOPAR 68083381AA
- Toyota 088858081
- VW G052196A2
- VW G055190A2
DGL SAE 75W-85 GL-5 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori moy haroratlarida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ajoyib eyilishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Rangli metallar va zichlatuvchi materiallar bilan yaxshi moslik
- Past haroratlarda ham yaxshi haydalish qobiliyati
- Past haroratda oquvchanlikni yo'qotish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18 |
AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus |
BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190 |
AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.6 | DIN 51562-1 |
11.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 26.000 | ASTM D2983 |
26.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 10/0 | ASTM D892 |
10/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
Old differensial
Transmissiya uchun
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
Talablarga muvofiqligi:
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2 , BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.7, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
60 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D60
Hajm:
208 L
Artikel:
1221107-208
Hajm:
208 L, bosilgan barrel
Artikel:
1221107-D28
Hajm:
1 000 L
Artikel:
1221107-700
RAVENOL DGL SAE 75W-85 GL-5 LS - to'liq sintetik transmissiya moyi bo'lib, yuqori sifatli moy talab qilinadigan gipoid uzatmalar uchun, shuningdek "Limited Slip" o'z-o'zidan bloklanuvchi differensialli transmissiyalar uchun
PAO asosida maxsus tanlangan qo'shimchalar kompleksi qo'shilgan holda ishlab chiqilgan. Transmissiya moylariga qo'yiladigan barcha zamonaviy talablarga javob beradi.
Yuqori yuklamalarda ishlash uchun transmissiya moyi bo'lib, transmissiyaning uzluksiz ishlashini ta'minlaydi. O'z-o'zidan bloklanuvchi va o'z-o'zidan bloklanmaydigan "Limited Slip" (LS) differensialli transmissiyalar uchun eng mos keladi.
Zamonaviy o'z-o'zidan bloklanuvchi ("Limited Slip") differensiallar va gipoid uzatmalar uchun maxsus mo'ljallangan. Transmissiyaning barcha elementlarini moylashni kafolatlaydi. Ishlab chiqaruvchilar tavsiyalariga rioya qiling.
Original suyuqliklarga analog hisoblanadi:
- AC Delco 10-4032
- BMW 83222239982
- BMW 83222295532
- GM/Opel 92184900
- Land Rover LR052059
- Mercedes A0019893303
- Mercedes A0019898303
- MOPAR 68083381AA
- Toyota 088858081
- VW G052196A2
- VW G055190A2
DGL SAE 75W-85 GL-5 qo'llanilishi quyidagilarni ta'minlaydi:
- Yuqori moy haroratlarida va yuqori yuklamalarda barqaror moy plyonkasi
- Siljishga ajoyib chidamlilik va ajoyib termik barqarorlik
- Yaxshi yopishqoqlik-harorat xususiyatlari
- Oksidlanishga yuqori chidamlilik
- Ajoyib eyilishga qarshi xususiyatlar
- Yuqori aylanishlarda ham past ko'piklanish
- Rangli metallar va zichlatuvchi materiallar bilan yaxshi moslik
- Past haroratlarda ham yaxshi haydalish qobiliyati
- Past haroratda oquvchanlikni yo'qotish
- Uzaytirilgan xizmat muddati
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18 |
AC Delco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BMW Jeep, BOT 448, BOT 799, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, DTFR 12B120, Fiat 9.55550 F426.E06, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C942-A, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, Lexus, MB 235.15 (A 001 989 59 03), MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7 (A 001 989 83 03), MB 235.74 (A 001 989 33 03), MB 239.71 (A 001 989 88 03), Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, Toyota JWS 2273, VW G 052 190 A2, VW G 052 196 A2, VW G 052 518 A2, VW G 055 190 A2, VW G 060 190 A2, VW TL 52190, ZF TE-ML 18
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Viskozite | 75W-85 |
75W-85
|
||
| Turi | To‘liq sintetik |
To‘liq sintetik
|
||
| API | GL-5 LS |
GL-5 LS
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | MIL-L-2105 D |
MIL-L-2105 D
|
||
| Mos keladi | BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus |
BMW|Jeep, Chrysler ELSD Rear Axle, Dodge, Lexus
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190 |
AcDelco 10-4032, Acura 08200-9014A, BMW 83222239982, BMW 83222295532, BMW 83222413511, BMW 83222471487, GM 92184900, Honda 08200-9014, Land Rover LR052059, Land Rover LR129319, MB A 001 989 33 03, MB A 001 989 59 03, MB A 001 989 83 03, MB A 001 989 88 03, Mopar 68083381AA, Toyota 08885-81070, Toyota 08885-81081, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 055 190
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 862 | EN ISO 12185 |
862
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Sariq-jigarrang | ingl |
Sariq-jigarrang
ingl
|
|
| Viskozite 100°С da | mm²/s | 11.6 | DIN 51562-1 |
11.6
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite 40°С da | mm²/s | 64.3 | DIN 51562-1 |
64.3
mm²/s
DIN 51562-1
|
| Viskozite indeksi VI | 177 | DIN ISO 2909 |
177
DIN ISO 2909
|
|
| Brookfield usuli bo‘yicha viskozite -40°C da | mPa*s | 26.000 | ASTM D2983 |
26.000
mPa*s
ASTM D2983
|
| Qotish harorati | °C | -51 | DIN ISO 3016 |
-51
°C
DIN ISO 3016
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 215 | DIN EN ISO 2592 |
215
°C
DIN EN ISO 2592
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi I | 24°С da | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi II | 93.5°C da | 10/0 | ASTM D892 |
10/0
93.5°C da
ASTM D892
|
| Ko‘pik hosil bo‘lishi III | 24°С dan 93.5°C gacha | 5/0 | ASTM D892 |
5/0
24°С dan 93.5°C gacha
ASTM D892
|
| Misga nisbatan korroziya testi | 121°С / 3 soat | 1b | ASTM D130 |
1b
121°С / 3 soat
ASTM D130
|
| Ruxsatnomalar | BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18 |
BMW Hypoid Axle Oil G1, BMW Hypoid Axle Oil G2, BMW Hypoid Axle Oil G5, BOT 448, BOT 799, DTFR 12B120, Fiat 9.55550-DA3, Fiat 9.55550-DA8, Fiat 9.55550-DA9, Ford WSS-M2C 942-A, MB 235.15, MB 235.31, MB 235.33, MB 235.62, MB 235.7, MB 235.74, MB 239.71, MIL-L-2105 D, Toyota JWS 2273, VW G 052 190, VW G 052 196, VW G 052 518 A2, VW G 055 190, VW G 060 190 A2, VW TL 521 90, ZF TE-ML 18
|
Gidravlik tormoz tizimi
RAVENOL DOT 4 LV - sintetik tormoz suyuqligi (tormoz tizimlari va debriyaj uchun), u ISO 4925 Class 6 eng so'nggi standartiga mos keladi va undan ham yuqori. RAVENOL DOT 4 LV maxsus formulasi suyuqlikning xalqaro US FMVSS 116 DOT 3, DOT 4, SAE J 1703, SAE J 1704 va ISO 4925 (3 va 4-sinflar) spetsifikatsiyalariga mos kelishini ta'minlaydi. RAVENOL DOT 4 LV past yopishqoqligi tufayli (maksimal 750 sSt -40°C da), hatto ekstremal past haroratlarda ham qo'llaniladi va ayniqsa ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan transport vositalarining gidravlik tormoz tizimlari va debriyajlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV ning ajoyib xususiyatlari tufayli hatto past haroratlarda ham mexanizmlarning xavfsizlik salohiyati oshadi. RAVENOL DOT 4 LV yuqorida ko'rsatilgan spetsifikatsiyalarga mos keladigan boshqa tormoz suyuqliklari bilan yaxshi aralashadi.
Talablarga muvofiqligi:
Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Hajm:
1 L
Artikel:
1350615-001
Hajm:
20 L
Artikel:
1350615-020
RAVENOL DOT 4 LV - sintetik tormoz suyuqligi (tormoz tizimlari va debriyaj uchun), u ISO 4925 Class 6 eng so'nggi standartiga mos keladi va undan ham yuqori. RAVENOL DOT 4 LV maxsus formulasi suyuqlikning xalqaro US FMVSS 116 DOT 3, DOT 4, SAE J 1703, SAE J 1704 va ISO 4925 (3 va 4-sinflar) spetsifikatsiyalariga mos kelishini ta'minlaydi. RAVENOL DOT 4 LV past yopishqoqligi tufayli (maksimal 750 sSt -40°C da), hatto ekstremal past haroratlarda ham qo'llaniladi va ayniqsa ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan transport vositalarining gidravlik tormoz tizimlari va debriyajlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV ning ajoyib xususiyatlari tufayli hatto past haroratlarda ham mexanizmlarning xavfsizlik salohiyati oshadi. RAVENOL DOT 4 LV yuqorida ko'rsatilgan spetsifikatsiyalarga mos keladigan boshqa tormoz suyuqliklari bilan yaxshi aralashadi.
RAVENOL DOT 4 LV ISO 4925 Class 6 spetsifikatsiyasi bo'yicha tormoz suyuqligi talab qilinadigan barcha transport vositalari uchun qo'llaniladi. Zamonaviy ESP va ABS (Electronic Stability Program) boshqaruv tizimlari bilan jihozlangan avtomobillar uchun tavsiya etilgan gidravlik tormozlar va debriyaj tizimlari uchun mos keladi. Shuningdek, mineral moylarga asoslanmagan ushbu turdagi suyuqlikdan foydalanish ko'rsatilgan barcha yengil avtomobillar, tijorat transport vositalari va mototsikllarning gidravlik tormozlari va debriyaj tizimlarida foydalanish uchun tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV bir xil spetsifikatsiyadagi barcha ma'lum tormoz suyuqliklari bilan aralashadi. RAVENOL DOT 4 LV ning to'liq ekspluatatsion afzalliklarini olish uchun har doim tormoz suyuqligini to'liq almashtirish tavsiya etiladi. RAVENOL DOT 4 LV tormoz suyuqligini mineral asosidagi tormoz tizimlari uchun suyuqliklar bilan, masalan Citroen uchun, aralashtirishga yo'l qo'yilmaydi.
TORMOZ SUYUQLIGINI ALMASHTIRISHDA AVTOMOBIL ISHLAB CHIQARUVCHISINING TAVSIYALARIGA RIOYA QILING! TORMOZ SUYUQLIGINI TOZA VA QURUQ JOYDA SAQLANG. Ifloslik, suv, neft mahsulotlari yoki boshqa materiallarning tushishi tormoz tizimining buzilishiga yoki uning qimmat ta'mirlanishiga olib kelishi mumkin. SUVNING ADSORBSIYASINI OLDINI OLISH UCHUN TORMOZ SUYUQLIGINI FAQAT ZICH YOPILGAN ORIGINAL QADOQDA SAQLANG. DIQQAT! IDISHNI TO'LDIRMANG VA UNI BOSHQA SUYUQLIKLAR UCHUN ISHLATMANG. Ishlatilgan tormoz suyuqligini ko'rsatmalar talablariga muvofiq utilizatsiya qiling (EU 160113). Tormoz suyuqligining tushishi lak-bo'yoq qoplamasining shikastlanishiga olib kelishi mumkin - suyuqlik to'kilganda darhol ko'p miqdorda suv bilan yuvib tashlang
DOT 4 LV dan foydalanish quyidagilarni ta'minlaydi:
- ABS bilan jihozlangan tizimlarning ishonchli ishlashini
- Kimyoviy barqarorlikni
- Yuqori moylash qobiliyatini
- Butlovchi qismlarga nisbatan neytral xatti-harakatni
- Past haroratlarda, hatto ekstremal sharoitlarda ham ajoyib oquvchanlikni
- Bir xil spetsifikatsiyadagi barcha tormoz suyuqliklari bilan mosligini
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | Ford WSS-M6C65-A2, VW 501 14 |
Ford WSS-M6C65-A2, VW 501 14
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Turi | Sintetik |
Sintetik
|
||
| Talablarga mos keladi | Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14 |
Ford WSS-M6C 65-A2, VW 501.14
|
||
| Spetsifikatsiyalarga mos keladi | DOT 3, DOT 4, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704 |
DOT 3, DOT 4, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1052 | EN ISO 12185 |
1052
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Och sariq | ingl |
Och sariq
ingl
|
|
| 100°C da yopishqoqlik | mPa*s | 2.1 | ASTM D445 |
2.1
mPa*s
ASTM D445
|
| Viskozite -40°C da | cSt | 675 | ASTM D445 |
675
cSt
ASTM D445
|
| Qaynatish harorati | °C | 267 | FMVSS 116 |
267
°C
FMVSS 116
|
| “Namlangan suyuqlik”ning qaynash harorati | °C | 172 | FMVSS 116 |
172
°C
FMVSS 116
|
| Yuqori haroratda barqarorlik | °C | -1 | FMVSS 116 |
-1
°C
FMVSS 116
|
| Kimyoviy barqarorlik | °C | 1 | FMVSS 116 |
1
°C
FMVSS 116
|
| Bug‘lanish | %w/w | 61 | FMVSS 116 |
61
%w/w
FMVSS 116
|
| -40°С da oqimlilik | i.O., 4s | FMVSS 116 |
i.O., 4s
FMVSS 116
|
|
| -50°С da oqimlilik | i.O., 8s | FMVSS 116 |
i.O., 8s
FMVSS 116
|
|
| -40°C da gigroskopiklik | shaffof, 3ѕ | FMVSS 116 |
shaffof, 3ѕ
FMVSS 116
|
|
| +60°C da gigroskopiklik | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| -40°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| +60°С da aralashuv | Shaffof | FMVSS 116 |
Shaffof
FMVSS 116
|
|
| Suv miqdori | % | — 0.2 | DIN 51777-1 |
— 0.2
%
DIN 51777-1
|
| Galvanizlangan temir | Δ mg/cm² | 0.04 | FMVSS 116 |
0.04
Δ mg/cm²
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Po‘lat | -0.01 | FMVSS 116 |
-0.01
Po‘lat
FMVSS 116
|
| Oksidlanishga chidamlilik | Alyuminiy | 0.02 | FMVSS 116 |
0.02
Alyuminiy
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Quyma temir | -0,03 | FMVSS 116 |
-0,03
Quyma temir
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Guruch (latun) | -0.08 | FMVSS 116 |
-0.08
Guruch (latun)
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik | Mis | -0.05 | FMVSS 116 |
-0.05
Mis
FMVSS 116
|
| Korroziyaga chidamlilik Tsink | mg/cm² | 0.01 | FMVSS 116 |
0.01
mg/cm²
FMVSS 116
|
| Cho‘kma ajralishi | % | — 0.05 | FMVSS 116 |
— 0.05
%
FMVSS 116
|
| pH ko‘rsatkichi | 8.2 | FMVSS 116 |
8.2
FMVSS 116
|
|
| Rezinaning diametr o‘zgarishi | 0.16 | FMVSS 116 |
0.16
FMVSS 116
|
|
| Qattiqlik o‘zgarishi | °IRHD | -4 | FMVSS 116 |
-4
°IRHD
FMVSS 116
|
| Tashqi ko‘rinish | i.O. | FMVSS 116 |
i.O.
FMVSS 116
|
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 70°С da | 0.56 | FMVSS 116 |
0.56
70°С da
FMVSS 116
|
| SBR rezinasiga chidamlilik | 120°С da | 0.73 | FMVSS 116 |
0.73
120°С da
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 70°С da (SAE J1703 bo‘yicha) | -2 | FMVSS 116 |
-2
70°С da (SAE J1703 bo‘yicha)
FMVSS 116
|
| EPDM rezinasiga chidamlilik | 120°С da | -2 | FMVSS 116 |
-2
120°С da
FMVSS 116
|
| Rezinaga chidamlilik | 70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab) | 0.38 | FMVSS 116 |
0.38
70°С da tabiiy sharoitda (ISO 4925 bo‘yicha talab)
FMVSS 116
|
| Ruxsatnomalar | DOT 3, DOT 4, Ford WSS-M6C 65-A2, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704, VW 501.14 |
DOT 3, DOT 4, Ford WSS-M6C 65-A2, ISO 4925 Class 3, ISO 4925 Class 4, ISO 4925 Class 6, SAE J 1703, SAE J 1704, VW 501.14
|
Sovutish tizimi
Antifriz
RAVENOL ETC Protect C12evo Premix -40C - boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. 1.2-etandiol (monoetilenglikol) asosidagi ichki yonish dvigatellarining sovutish konturlari uchun sovutish suyuqligi, korroziya va muzlashdan himoya qilishni ta'minlaydi, texnik xizmat ko'rsatishni talab qilmaydi. Mahsulot eng yangi Si-OAT texnologiyasiga asoslangan radiatorni uzoq muddatli himoya qilish uchun mo'ljallangan.
Talablarga muvofiqligi:
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO TR 1286083, VOLVO VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ETC Protect C12evo Premix -40C - boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. 1.2-etandiol (monoetilenglikol) asosidagi ichki yonish dvigatellarining sovutish konturlari uchun sovutish suyuqligi, korroziya va muzlashdan himoya qilishni ta'minlaydi, texnik xizmat ko'rsatishni talab qilmaydi. Mahsulot eng yangi Si-OAT texnologiyasiga asoslangan radiatorni uzoq muddatli himoya qilish uchun mo'ljallangan.
Organik kislotalar mineral silikatlar bilan birgalikda sovutish konturining eng yaxshi himoyasini ta'minlaydi.
Ushbu mahsulotning sifati nafaqat antifriz effekti (etilenglikol asosidagi mahsulotda avtomatik ravishda mavjud) bilan, balki zangdan himoya qilish bilan ham belgilanadi.
Aynan shuning uchun avtomobil ishlab chiqaruvchilari antifrizni korroziya va kavitatsiyaga qarshi uzoq muddatli sinovlardan o'tkazadilar.
RAVENOL ETC Protect C12evo Premix -40C - sovutish tizimini korroziya va muzlashdan, shuningdek yozda qizib ketishdan himoya qiladi.
RAVENOL ETC Protect C12evo Premix -40C xususiyatlari:
- Si-OAT texnologiyasiga asoslangan zamonaviy qo'shimcha ingibitorlar
- Sovutish tizimlarida ishlatiladigan barcha metallar va metall qotishmalarini, shu jumladan alyuminiyni optimal himoya qilish uchun premium toifadagi korroziyaga qarshi qo'shimchalar.
- 5 yilgacha uzoq muddatli korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mos keladi.
- Sovutish tizimida cho'kindi va ko'pik hosil bo'lishining oldini olish
- Radiatorlar uchun barcha boshqa turdagi antifrizlar bilan aralashtirish qobiliyati
- Nitritlar, aminlar, fosfatlar, boratlar va 2-etilgeksan kislotasi (2-EGK) mavjud emas
- Qizib ketishdan ajoyib himoya
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210, BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, Ford MU7J 19544 CA, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 NF, MAN 324 Si-OAT, MB 326.0 (Premix), MB 326.6 (Premix), MTU MTL 5048, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Scania TB 1451, VOLVO TR 1286083, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO VCS-2, VW TL 774-L (entspricht G12evo) |
ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210, BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, Ford MU7J 19544 CA, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 NF, MAN 324 Si-OAT, MB 326.0 (Premix), MB 326.6 (Premix), MTU MTL 5048, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Scania TB 1451, VOLVO TR 1286083, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO VCS-2, VW TL 774-L (entspricht G12evo)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4985, D6210 |
D3306, D4985, D6210
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo) |
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford MU7J 19544 CA |
Ford MU7J 19544 CA
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1078 | EN ISO 12185 |
1078
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Pushti | ingl |
Pushti
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 4 — | ASTM D1121 |
4 —
mgKOH/g
ASTM D1121
|
| Qaynatish harorati | °C | 111.1 | ASTM D1120 |
111.1
°C
ASTM D1120
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | >8 | ASTM D1287 |
>8
ASTM D1287
|
|
| 20°C da pH | >8 | ASTM D1287 |
>8
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo) |
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29D100 (MB 326.0), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 326.0, MB 326.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
|
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate - boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Ichki yonish dvigatellarining sovutish konturlari uchun 1,2-etandiol (monoetilenglikol) asosidagi sovutish suyuqligi, korroziya va muzlashdan himoya qiladi. Ajoyib issiqlik o'tkazuvchanligi hisobiga issiqlikni samarali chiqaradi. Mahsulot eng yangi Si-OAT texnologiyasi asosida radiatorni uzoq muddatli himoya qilish uchun mo'ljallangan.
Talablarga muvofiqligi:
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO TR 1286083, VOLVO VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
Analoglar OEM:
Audi G12E100M2
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate - boratlar, nitritlar, fosfatlar mavjud emas. Ichki yonish dvigatellarining sovutish konturlari uchun 1,2-etandiol (monoetilenglikol) asosidagi sovutish suyuqligi, korroziya va muzlashdan himoya qiladi. Ajoyib issiqlik o'tkazuvchanligi hisobiga issiqlikni samarali chiqaradi. Mahsulot eng yangi Si-OAT texnologiyasi asosida radiatorni uzoq muddatli himoya qilish uchun mo'ljallangan.
Organik kislotalar mineral silikatlar bilan birgalikda sovutish konturini eng yaxshi himoya qiladi.
Ushbu mahsulotning sifati nafaqat antifriz effekti (etilenglikol asosidagi mahsulotda avtomatik ravishda mavjud) bilan, balki zangdan himoya qilish bilan ham belgilanadi.
Aynan shuning uchun avtomobil ishlab chiqaruvchilari antifrizni korroziya va kavitatsiyaga qarshi uzoq muddatli sinovlardan o'tkazadilar.
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate - sovutish tizimini korroziya va muzlashdan, shuningdek yozda qizib ketishdan himoya qiladi.
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate xususiyatlari:
- Si-OAT texnologiyasiga asoslangan zamonaviy qo'shimcha ingibitorlar
- Sovutish tizimlarida ishlatiladigan barcha metallar va metall qotishmalarini, shu jumladan alyuminiyni optimal himoya qilish uchun premium toifadagi korroziyaga qarshi qo'shimchalar.
- 5 yilgacha uzoq muddatli korroziyadan himoya
- Avtomobil radiatorlarida ishlatiladigan elastomerlar bilan mos keladi.
- Sovutish tizimida cho'kindi va ko'pik hosil bo'lishining oldini olish
- Radiatorlar uchun boshqa barcha turdagi antifrizlar bilan aralashtirish imkoniyati
- Nitritlar, aminlar, fosfatlar, boratlar va 2-etilgeksan kislotasi (2-EGK) mavjud emas
- Qizib ketishdan ajoyib himoya
Qo'llash bo'yicha eslatmalar
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate yuqori samarali sovuqdan va korroziyadan himoya bilan. Aralashtirish jadvaliga muvofiq qo'llaniladi. Ishlab chiqaruvchining ko'rsatmalariga rioya qiling!
Qo'llash bo'yicha ko'rsatma: Sovutish tizimini tozalang, germetikligini tekshiring, yuving.
RAVENOL ETC Protect C12evo Concentrate ni demineralizatsiyalangan yoki distillangan suv bilan aralashtiring (aralashtirish jadvaliga muvofiq) va quying. Dvigatel va isitgichning qizishiga ruxsat bering, radiator sovutish suyuqligining yetishmasligini to'ldiring.
DIQQAT: Hech qachon suyultirilmagan holda ishlatmang! Biz 50:50 (hajm bo'yicha) aralashtirish nisbatini tavsiya qilamiz.
Antifriz konsentratining minimal ulushi 35% - 60% oralig'ida bo'lishi kerak, aks holda mahsulot yetarli ta'sir ko'rsatmaydi.
ARALASHTIRISH JADVALI
| °C gacha himoya harorati | % antifriz | % suv |
| -20°C | 35% | 65% |
| -37°C | 50% | 50% |
| -50°C | 60% | 40% |
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210, BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, Ford MU7J 19544 BA, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 NF, MAN 324 Si-OAT, MB 325.0 (Konzentrat), MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Scania TB 1451, VOLVO TR 1286083, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO VCS-2, VW TL 774-L (entspricht G12evo) |
ASTM D3306, ASTM D4985, ASTM D6210, BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, Ford MU7J 19544 BA, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 NF, MAN 324 Si-OAT, MB 325.0 (Konzentrat), MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123 (Österreich), SAE J1034, Scania TB 1451, VOLVO TR 1286083, VOLVO TR-31854114-002, VOLVO VCS-2, VW TL 774-L (entspricht G12evo)
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| ASTM | D3306, D4985, D6210 |
D3306, D4985, D6210
|
||
| Talablarga mos keladi | BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo) |
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
|
||
| Mahsulotlarga mos keladi | Ford MU7J 19544 BA |
Ford MU7J 19544 BA
|
||
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1125 | EN ISO 12185 |
1125
g/cm³
EN ISO 12185
|
| Rang | Pushti | ingl |
Pushti
ingl
|
|
| Ishqoriy soni | mgKOH/g | 10 — | ASTM D1121 |
10 —
mgKOH/g
ASTM D1121
|
| Qaynatish harorati | °C | 178.9 | ASTM D1120 |
178.9
°C
ASTM D1120
|
| Suv miqdori | % | — 4 | ASTM D1123 |
— 4
%
ASTM D1123
|
| Yong‘in chiqish harorati | °C | 110 — | DIN 51758 |
110 —
°C
DIN 51758
|
| Muzlash harorati (50% eritma) | °C | -38 | ASTM D1177 |
-38
°C
ASTM D1177
|
| pH ko‘rsatkichi (50% antifriz / 50% suv) | 7,5-8,5 | ASTM D1287 |
7,5-8,5
ASTM D1287
|
|
| Ruxsatnomalar | BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo) |
BMW LC-87, BS 6580:2010 (GB), Cummins CES 14603, CUNA NC 956-16 (Italien), Deutz DQC CC-14, DTFR 29C100 (MB 325.0), DTFR 29C120 (MB 325.5), Fiat 9.55523, Ford ESD-M97B49-A, IVECO 18-1830, JIS K 2234 (Japan), Liebherr LH-01-COL3A, MAN 324 Type NF, MAN 324 Type Si-OAT, MB 325.0, MB 325.5, MB 325.6, MTU MTL 5048, O Norm V 5123, SAE J 1034, Scania TB 1451, Volvo TR 1286083, Volvo TR-31854114-002, Volvo VCS-2, VW L 774-L (entspricht G12evo)
|
Akkumulyatorlar uchun
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Talablarga muvofiqligi:
DIN 43530-4, DIN EN 50272
Analoglar OEM:
BMW 83190394350, BMW 83190394350
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) — maxsus tayyorlangan distillangan, deionizatsiyalangan suv. Ionlar mavjud emas. VDE talablarga javob beradi. Rossiya va xorijiy ishlab chiqaruvdagi barcha turdagi akkumulyatorlar uchun juda mos. Maishiy sharoitda bug‘li dazmollar, akvariumlar va hokazo uchun foydalanish mumkin.
Oddiy distillangan suvdan farqli o‘laroq, ion almashuvchi smolalar orqali chuqur tozalangan.
Quyidagi talablarga mos keladi:
DIN 57 510 VDE – akkumulyatorlar va batareyalar uchun.
DIN 43 530 4-qism – akkumulyator elektrolitlari, qo‘rg‘oshinli va ishqoriy akkumulyatorlar uchun.
Qo‘llanilishi: RAVENOL Destilliertes Wasser (entionisiert) antifriz kontsentratini suyultirish, shuningdek radiatorlar, bug‘li dazmollar va akvariumlar uchun (suv qattiqligini kamaytirish) ishlatiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Tavsiyalar | DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser |
DIN 43 530-4 Akkumulatoren, DIN EN 50272, Elektrolyt und Nachfüllwasser
|
||
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|
||
| Talablarga mos keladi | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
||
| Ruxsatnomalar | DIN 43530-4, DIN EN 50272 |
DIN 43530-4, DIN EN 50272
|
Qo‘shimcha modda
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Analoglar OEM:
Ford MP14300500AB
- Mavjud qadoqlash
- Mahsulot parametrlari
Radiator yuvish vositasi RAVENOL Professional Radiator Cleaner – sovitish tizimi konturlarini tozalash uchun mo‘ljallangan vosita bo‘lib, radiator, quvurlar va dvigatel suv ko‘ylagidagi yog‘li iflosliklar hamda katlaklarni samarali eritadi.
Katlaklarga kimyoviy ta’sir ko‘rsatadi, cho‘kma va loyqalarni dispersiyalaydi. Katlak qoldiqlarini neytrallaydi. Barcha sovitish va isitish tizimlariga mos keladi. Rezina va plastmassa materiallari bilan mos keladi.
Sovitish tizimi tozalagichi quyidagi holatlarda qo‘llaniladi:
- Sovitish tizimini ta’mirlashda
- Sovitish tizimining ishlash samaradorligi pasayganda
- Katlak hosil bo‘lganda
- Sovituvchi suyuqlikni almashtirishda
- Sovitish tizimidagi ifloslanish muammolarini tez va mustaqil bartaraf etish uchun
RAVENOL Professional Radiator Cleaner ta’mirdan so‘ng sovitish tizimi ishini yaxshilaydi.
Yuvish vositasi qo‘llanilishi quyidagilarni ta’minlaydi:
- Sovitish va isitish tizimlarini tozalash
- Yangi sovituvchi suyuqlikka ifloslik tushishining oldini olish
- Korroziya cho‘kmalari va loyqalarni yo‘qotish
Qo‘llanilishi:
1 flakon tozalagich 10 litr sovituvchi suyuqlik hisobida sovitish tizimiga qo‘shiladi, dvigatel ishga tushiriladi, ish haroratigacha qizdiriladi va 30 daqiqa davomida bo‘sh holatda ishlatiladi. So‘ng, sovitish tizimidagi suyuqlik to‘kib yuboriladi va tizim suv bilan yuviladi. Yangi sovituvchi suyuqlik quyiladi.
| Parametr | O‘lchov birligi | Qiymat | Sinov | |
|---|---|---|---|---|
| Rang | Rangsiz | ingl |
Rangsiz
ingl
|
|
| Zichlik 20°С da | g/cm³ | 1003 | EN ISO 12185 |
1003
g/cm³
EN ISO 12185
|
| 20°C da pH | 10,25 | DIN 19268 |
10,25
DIN 19268
|
|
| Brand | RAVENOL |
RAVENOL
|